Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość Ati
A co was z ojczyzny wygnalo ze za granica siedzicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Tak sie wlasnie zastanawiam czy ktos dzisiaj nie rozpylil w powietrzu srodka nasennego :o Buzia mi sie nie zamyka - tym razem nie od gadania ale od ziewania :D Bylismy dzisiaj na spacerku - odkrylismy (zapewne nie jako pierwsi, ale jakkolwiek odkrycie liczy sie samo w sobie ;):D ) - ruiny stara wsi. Cudowne miejsce przejmujace cisza. To niesamowite uczucie moc sobie w takim miejscu wyobrazic dawnych mieszkancow i zycie w minionych czasach. Kokus - pierogi ze sliwkami! :) Co ja bym dala, zeby teraz objesc sie pierogami ze sliwkami pachnacymi cynamonem! :) Podsuneles mi pomysl na obiad :) Gadzina - ja tez tylko dostalam dwa zdjecia, za ktore bardzo dziekuje! :) Tak sie wlasnie zastanawiam czy Twoje problemy ze skrzynka tlenowa (nie jestem pewna czy wlasciwie Cie zrozumialam) nie biora sie z tego, ze sprawdzasz/wysylasz poczte korzystajac z komunikatora. Bedac w Polsce zauwazylam, ze lepiej jest ogladac/wysylac wszelkie zalaczniki wchodzac do skrzynki bezposrednio ze strony: www.o2.pl Pamietam, ze zdjecia, po wcisnieciu nie otwieraly sie, natomiast jesli korzystalam z oficjalnej strony o2 - bylo z tym problemu. Jay - to juz tak jest, ze jak czlowiek jest czyms zajety, to mniej mysli, mniej analizuje, i znacznie rzadziej szuka przyslowiowej \'dziury w calym\'. Ja po prostu wiem, ze musze cos robic, inaczej dostaje w glowe i wtedy rozczulam sie nad soba rozpaczac jak mi tu jest niedobrze w tej Francji! Oj jaka ja biedna ;) Niestety dolow nie unikniemy (w razie co, mamy topikowe \'pogotowie\', podajemy doraznie lopatke i zasypujemy dolek ;):D ) A jak udaly sie zakupy? S. wlasnie przyniosl mi figi i midgaly z ogrodu swoich rodzicow i dzien jezynowy! Mniam, mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, ja tez zycze milej niedzieli, na szczescie pogoda sie poprawila, juz wczoraj bylo cieplej, a dzis nawet o 5.30 bylo przyjemnie rzesko.. A co mnie wygnalo z domu o 5.30? otoz jestem w Komisji wyborczej, od 6-tej zaczelismy, przed poranna msza nie przyszla zadna osoba zaglosowac... Teraz przyjechalem do domu na sniadanie spoznione, i kawke i i oczywiscie chwila kompowania. Gadzinka - zdjecia mam dwa, Funkia - od Ciebie cala seria, bardzo fajne, podobaja mi sie. Ta dziewczyna w okularkach to pewnie Ty, ladna jestes - powiem szczerze, po mesku... ide zrobic kawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak milo w niedziele rano pracuje internet, wszyscy spia, strony otwieraja sie blyskawicznie.. po prostu bajka... Funkia - Twoj pobyt w SF spowodowal, ze ciagle wspominam sobie pobyt w Kalifornii a zwlaszcza w SF. Jechalismy od stony Sacramento, tym dlugim betonowym mostem przez Zatoke,a zatrzymalismy sie w motelu w starzszej czesci miasta. Naprzeciw mielismy bar/kawiarnie CAFE LE, prowadzony przez sympatyczne dziewczyny azjatyckiego pochodzenia. Na scianiebaru byly widokowki z calego swiata, ale nie znalazlem z Polski, wiec wzialem od nich wizytowke i kiedys poslalem z Warszawy, z Palacem Kultury, zeby w razie gdyby tam trafil jakis Polak, to latwo rozpoznal... tan bar jest przy rogu Van Ness i Chestnut, a prowadza go Pauline i Victoria.. dobra, konzce, musze wracac na komisje.. Pozdrowienia, pappapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Wlasnie rozeslalam brakujace zdjecia, chyba tym razem pomyslnie. :) Margot, dzieki za rady 🌻🌻🌻 Sprobowalam tak jak mowilas, przez strone www. o2.pl i udalo mi sie wszystko ladnie otworzyc. Dzieki temu widzialam Funkie i jej dzieciaczki i ogrodek. Ale jest jedno male ale, otwierajac zdjecia w ten sposob za kazdym razem trzeba wpisywac login i haslo. Jest to troche meczace. Czy znalazlas jakis sposob na ominiecie tego? :) Funkia, dziekuje za zdjecia. Masz sliczne dzieciaki :) I bardzo podoba mi sie twoj ogrodek, bo jest taki lesny troche. Zawsze chcialam taki miec i czuc sie jakbym mieszkala w lesie. Tymczasem mam ogrodek pelen drzew owocowych, troche kwiatow i nieliczne warzywko (ucze sie dopiero jak obchodzic sie z pomidorami etc.) Tak jak ty, lubie sie grzebac w ogrodku :), no moze akurat nie przyszlo mi do glowy uzycie latarki, ale wiem co to znaczy dlubanie sie ziemi po zmroku ! (poza zasiegiem swiatla naszej tarasowej lampy) :) Jay, jak udaly sie zakupy? Zdazylas przed huraganem? :) Kokus, za Twoja sprawa bardzo zaintrygowalo mnie San Francisco. Gdybym tylko miala mozliwosc zwiedzenia fragmencika Stanow, to wybralabym to miasto plus Nowa Anglie (to za sprawa Bagatelki) - to co ze po drugiej stronie kraju ! Po kilku latach uwierzylam w zmije w Pirenejach. Spotkalismy taka jedna na naszej drodze, na srodku drogi !!! Stanelismy jak skamieniali, wczepilismy sie w siebie jak dzieci i mialam caly czas potrzebny aby uwierzyc w jej istnienie. Ona tymczasem slizgala sie dostojnie w strone pobliskich traw. Czarna, duza... musze konczyc, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Wlasnie obudzilam sie po popoludniowej drzemce! :) Jeszcze troszke musze sie poprzeciagac i zaraz bede mogla kontynuowac pisanie :) Rzadko kiedy ucinam sobie krotka sjeste w ciagu dnia, ale dzisiaj zostalismy zupelnie wykonczeni przez dwoch trzylatkow - siostrzencow mojego S. (S., biedaczek, jeszcze spi :D ). To po prostu niesamowite co takie trzylatki potrafia zrobic z czlowiekiem ;):D Ale ogolnie bylo fajnie - nasmazylismy a potem objedlismy sie goframi z bita smietana i owocami! Mniam :) Funkia - dziekuje za zdjecia! Obejrzalam tylko kilka (moje super \'szybkie\' lacze :o ), ale zdazylam zauwazyc, ze jestes sliczna kobieta i ze masz cudowne dzieci :) Niedlugo, mam nadzieje, bede miala podlaczone stale lacze w domu, wtedy podesle kilka zdjec :) Gadzina - oczywiscie jest sposob na ominiecie problemu z wpisywaniem loginu i hasla. Moglabys np. sciagac poczte przez jeden z programow Microsoft Outlook lub Outlook Express. Sa one stosunkowo proste w obsludze i o wiele bardziej praktycznie od tradycyjnego laczenia sie ze skrzynka przez strone internetowa, trzeba jednak na poczatku skonfigurowac parametry skrzynki. Jestem w stanie Ci to wszystko wytlumaczyc krok po kroku, najlepiej byloby chyba przez telefon, abysmy obie mogly sledzic jednoczesnie to co sie dzieje na ekranie Twojego komputera. Jesli natomiast jednak wolisz laczyc sie bezposrednio przez strone internetowa (www.o2.pl), coz, nie wiem jak Twoj komputer jest skonfigurowany, ale normalnie powinien zapamietac automatycznie login. Komputer powinien tez, w momencie laczenia sie ze skrzynka, zapytac Cie czy chcesz pamietac haslo. Wtedy musisz kliknac tak. Przy kazdym nastepnym laczeniu przy wpisaniu pierwszej litery loginu, powinna pojawic sie dalsza jego czesc i po kliknieciu na nia powinno pojawic sie haslo. Wtedy wciskasz zaloguj i jestes w swojej skrzynce. Nie wiem czy jest to wystarczajaco jasne dla Ciebie. Mam nadzieje, ze tak. Jesli czegos nie rozumiesz, sprobuje jeszcze raz to wyjasnic! kokus - o ktorej godzinie zamykacie lokal wyborczy? Coz, ide spobie sparzyc kawe, bo cos nie moge sie wybudzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gadzinia - tak sie rozpisalam o tych skrzynkach, ze zapomnialam w koncu podziekowac za zdjecia! Dziekuje wiec teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Margot, trzykrotnie wykrecilam twoj numer i trzykrotnie sie zdziwilam ze \"nie istnieje\"... potem sobie przypomnialam ze przeciez zmienilas mieszkanie... a potem przypomnialam sobie ze normalnie przeciez numer telefonu \"lazi\" za abonentem od mieszkania do mieszkania... teraz to juz zupelnie nie wiem co myslec... jedyne rozsadne rozwiazanie tej zagadki to to, ze byc moze czekacie na podlaczenie lini !!! kobiety sa czasami takie niemyslace w kazdym razie to naprawde nic pilnego nagle zapragnelam zadzwonic, bo to po prostu swietny pomysl, zadzwonic zeby pogadac, ale nie o konfiguracjach bynajmniej... to co piszesz o zapamietywaniu hasla dziala wspaniale w przypadku innych stron i serwisow, natomiast na tej konkretnej (www.o2.pl) moj komputer juz setki razy zapytal mnie, czy zycze sobie aby zapamietal haslo, ja setki razy odpowiedzialam ze zycze, a on nadal sie go ode mnie domaga - dwoja z konsekwecji dla Fafika. Natomiast ja sie upieram zeby tego co mam w tlenowej skrzynce nie mieszac z Outlook Expressem - to taki moj swirek :) jakies rozwiazanie znajde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim! Cos sie dzis marnie czuje:-( Chyba po wczorajszej imprezce. Libacje alkoholowe do godzin rannych mi najwidoczniej nie sluza. Zawsze mam taka zmarnowana cere na drugi dzien. A propo -czy ktoras z was moze mi polecic jakis dobry krem dotleniajacy skore i jakis na cienie pod oczami? Bylabym bardzo wdzieczna. A wogole to nie moge ostatnio jesc. Wczoraj wrocilismy o 4 nad ranem i dzis rano mnie obudzono bo przyszedl facet zalozyc nam digital cable. Mamy darmowa na 2 miesiace:-) bo zadzwonilam ostatnio i skolowalam pana na te kablowke:-) Najpierw powiedzial ze nie ale na drugi dzien sie namyslil i dal nam darmowa kablowke. Poza tym to mam oczywiscie sie uczyc na jutro. Buuu.... To tyle zalow:-) Funkia- dziekuje za sliczne zdjecia. Tworzycie super rodzinke. I jakie slodkie malenstwa:-) Twoja praca musi byc ciekawa. Ja chyba zostane immigration officer, bo mysle ze to ciekawa praca i w sam raz dla mnie. Musze tylko sie zaczac uczyc francuskiego. Gadzinka- tobie tez dziekuje za fotosy. ale ladne krajobrazy-zazdroszcze!!! Kokus-a jakie dzis wybory sa w Polsce? Margotka- ja tez czasem spie w dzien jak mam czas. Dla wszystkich w/w 🌻 a takze dla Elfika, Bagatelki, K-11, Marzenusi, Jay,Piwonii,Barb (gratulacje). Jak kogos pominelam to sorki i tez pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim !!! Funkia i Gadzina :-) dziekuje za zdjecia. Pomyslalam ze dziala to powiedzenie\" grass is greener on the other side\" albo \"wszedzie dobrze gdzie nas nie ma\" Piekne widoki, miejsca w ktorych mieszkacie. Bede tez musiala cos wyslac ze swoich okolic. Funkia , jak z Ciebie taka zapalona narciarka to polecam dwie miejscowosci w zachodniej Canadzie. Banff- Sunshine Village i Panorama blisko goracych zrodel Fairmont Hot Springs. Ja sama mieszkam w najwyzszym punkcie miasta aobok skoczni olimpijskiej (zimowa olympiada 1988). Zima jazda na nartach a latem skoki i zjazdy rowerowe tez sa wyciagi na to latem(ja to nie skacze ale moj syn tak). Kiedy sie tutaj budowalam to bylam jedna z pierwszych domow, moze piata. Kojoty chodzily pod oknami, zajace siedzialy pod weranda, swietnie bylo. Teraz juz tysiace domow postawili i miejsce stracilo swoj urok..... Mayenka, :-) jesli chodzi o kremy to ja lubie CELLEX C. Dobra firma, droga ale super. Kremy polskie Dr. Eris tez sa dobre. Rowniez Dr. Haushka ktore kupuje w health food store. Kiehl\'s jest dobry ale super drogi. Margot :-) szukalam przepisu na gulasz wegierski. Wystukalam na wyszukiwarce GOOGLE i...znalazlam Twoj !!!! ha ha ale ten internet maly ! Bede gotowac ale bez ziemniakow za to dodam marchewke i taki specjalny sos do gulaszu ktory kupilam w wegierskich delikatesach. No nic daje sie do gotowania a wszystkim milej niedzielki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak szybkciutko: Gadzina - zmienilismy numer, bo czesto mielismy pomylki. Zreszta z tego co wiem, to numer chodzi za abonentem we Francji dopiero od poczatku tego roku (dowiedzielismy sie o tym przy okzaji poprzedniej przeprowadzki). Teraz za odpowiednia doplata (20 euro bodajze) mozesz zatrzymac numer po przeprowadzce (o ile nie przeprowadzasz sie do innego regionu tudziez depratamentu). Ale jak juz wspominalam z powodu dosyc czestych pomylek (chyba mielsismy numer podobny do warsztatu samochodowego :o ) zdecydowalismy sie jednak na zmiane. Zreszta nie bylismy jeszcze przywiazani do tamtego numeru (mielismy go bowiem tylko 5 miesiecy). No i sie rozgadalam :) Zaraz wysyle Ci ten numer. :) Mayenka 🌻 nie moge odczytac Twojego wpisu... Cos sie dzieje z kafeteria :o Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak szybkciutko: Gadzina - zmienilismy numer, bo czesto mielismy pomylki. Zreszta z tego co wiem, to numer chodzi za abonentem we Francji dopiero od poczatku tego roku (dowiedzielismy sie o tym przy okzaji poprzedniej przeprowadzki). Teraz za odpowiednia doplata (20 euro bodajze) mozesz zatrzymac numer po przeprowadzce (o ile nie przeprowadzasz sie do innego regionu tudziez depratamentu). Ale jak juz wspominalam z powodu dosyc czestych pomylek (chyba mielsismy numer podobny do warsztatu samochodowego :o ) zdecydowalismy sie jednak na zmiane. Zreszta nie bylismy jeszcze przywiazani do tamtego numeru (mielismy go bowiem tylko 5 miesiecy). No i sie rozgadalam :) Zaraz wysyle Ci ten numer. :) Mayenka 🌻 nie moge odczytac Twojego wpisu... Cos sie dzieje z kafeteria :o Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny... otoz wybory zakonczyly sie o 20-tej, a o 21 juz bylem w domu.. Wybory dotyczyly jednego senatora, bo zwolnilo sie miejsce po gosciu, ktory na wiosne zostal wybrany do EuroParlamentu.. Z calej Polski wybierano tylko w okregu Rzeszow/Tarnobrzeg i jeszcze trzech senatorow w woj. slaskim. Na miejsce zwolnione przez poslow weszli nastepni z listy, a senatorow trzeba bylo wybierac, na niecaly rok, albo krocej.. A teraz o kosztach: za dzien kazdy czlonek komisji otzrymuje 140 zl, jest 11 osob w komisji, w samym tylko 55-tysiecznym Tarnobrzegu jest 28 chyba komisji. Natomiast w moim osiedlu glosowalo 55 osob, ale byla taka komisja w centrum miasta, gdzie glosowalo tylko 13 osob... Nie wysile sie nawet na komentarz, bo to przechodzi ludzkie pojecie.. Czy dziwicie sie, ze chetnie bym wyjechal do innego kraju na zawsze? Nawet jesli sa tam takie absurdy, jak liczenie glosow na Florydzie, to przynajmniej mialbym cala polityke daleko w.... ide na obiad, bo na glodno sie denerwowac to bardzo niezdrowo... Pozdrawiam bardzo.. aha, Gadzinka, paczka ze zdjeciami dla Cie jest przygotowana od wczoraj, tylko komp nie dal rady wczoraj, a teraz klikam od syncia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w goracy poranny poniedzialek, maz zdarl mnie z wyrka telefonem i zadaniem do wykonania, abym pozamykala wszystkie okna w domu i wlacyzla klime bo sie niebawem zrobi ukrop :( to zamykanie okien postawilo mnie na nogi bo okazalo sie, ze przez ostatnie kilka dni wietrzylismy wszystkie pokoje w domu :) uwielbiam miec otwarte okna, uwielbiam powiew wiatru, uwielbiam jak mi ptaki za okne ciergola chociaz rano jest to nie do wytrzymania, ale mimo wszystko uwielbiam takie klimaty :) a dzisiaj zamknelam wszustko na 4-ry sposty i czuje sie jak w klatce buuuuuuuuu kotek lezy mi na skanerze....ech temu to dopiero musi byc goraca :) jak mina Wam weekend ? mnie bardzo aktywnie, zreszta jak wspomnialam kilka strone czesniej, w piatek mialam impreze urodzinowa meza, ktora wypadla na medal, w sobote nie wypoczelismy za wiele bo byly kolejne plany poza domem jak i w niedziele :) dzisiaj obiecalam sobie, ze wstane o 7 am ale nie dalo rady, no nie dalo rady, i wstalam o 9-tej :( Funkia - dzieki za fotki, faktycznie piekny ten Wasz ogrod jak i piekna rodzina :) prosze o wiecej bo czuje niedosyt ;) czy przychodzi tutaj jeszcze Mrowka ????? mam kilka pytan odnosnie tego gdzie mieszka jak i odnosnie polonii australijskiej :) i zmykam papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrowienia i buziaczki dla wszystkich!!! Uciekam do pracy, wiecej napisze po powrocie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja nie lubie poniedzialkow !!!! tym bardziej ze w pracy wszystko i wszyscy wrocili do normalnego trybu. Ludzie sie wlocza po korytarzach i ociagaja z praca, kazdy jakis taki spiacawy.... Ja sie objadam polskimi galaretkami typu\" Wiosenne\" zla na siebie ze zapomnialam zabrac ze soba obiadu. Pracuje 10 godzin i zero przerwy na lunch. Jutro 12 godzin pracy. Kupilam wczoraj Twoj Styl i zaraz zaczne czytac..bo takie nudy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja nie lubie poniedzialkow !!!! tym bardziej ze w pracy wszystko i wszyscy wrocili do normalnego trybu. Ludzie sie wlocza po korytarzach i ociagaja z praca, kazdy jakis taki spiacawy.... Ja sie objadam polskimi galaretkami typu\" Wiosenne\" zla na siebie ze zapomnialam zabrac ze soba obiadu. Pracuje 10 godzin i zero przerwy na lunch. Jutro 12 godzin pracy. Kupilam wczoraj Twoj Styl i zaraz zaczne czytac..bo takie nudy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Wam:) U mnie weekend minal szybko niecierpie poniedzialkow bleeeee bylismy w barze ogladalismy komediantow tak sie usmaialm ze prawie sie posikalam hihihi bylismy tez na filmie open water i the fifth element,open water nie polecam nie wiedzialm czy sie smac czy plakac tak glupio sie ten film skonczyl... Funkia dziekuje za zdjecia Twoje dzieciaczki sa poprostu cudowne:) K 11- poczytalam sobie o tych kremach ktore polecasz hmmm ciekawe czy mozna je dostac w spa salon,ciekawa jestem czy jakies godne polecenia kosmetyki mozna dostac w spa bo ide tam w srode,moze sie orientujecie.Jako specjalistka od makijazu czy moglabys mi polecic jakies trwale blyszczyki?A jakie kosmetyki do makijazu sa Twoimi ulubionymi i dlaczego?sorry ze tyle pytan ale ja jestem maniaczka jezeli chodzi o te sprawy..... Jayka dostalas barszcze? Margot:) A jak tam Twoja szkola dawno nic nie pisalas? Barb:) Mam nadzieje ze ta nowa praca nie zabiera Ci za duzo czasu:) Piwonia:) Bagatelka:) Marzenka:) Kokus:) Mayenka:) Gaadzina- dziekuje za zdjecia:) No nic ide sie uczyc(czytaj buszowac po sieci:) Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark Elf, ja chyba najbardziej lubie MAC\' a. Tego najwiecej uzywam w pracy. Jesli chodzi o blyszczyki to nie mam takiego doswiadczenia w uzywaniu ich. Mam jeden lub dwa ktore uzywam na powierzcznie szminki. Nie moge ich i tak za bardzo uzywac w pracy bo za bardzo odbijaja swiatlo. MAC ma jednak duzy wybor no i Lancome mam pare. U nas jest tyle fajnych firm ze trudno polecic wystarczy isc i pobuszowac w department store\'ach. Stila, Cargo, Prescriptives, no iMAC moj ulubiony. Masz racje Cellex C chyba nie kupisz w zwyklych sklepach. Ja kupuje wholesale od dystrybutora mam 40% obnizki na wiekszosc produktow ktore uzywam. Podoba mi sie tez mineralny makeup Jane Iredale ale to tez drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K11 no tez myslalam o MAC no ale niestety nie ma u nas w Springfield jest tylko online chyba sprobuje cos zamowic ale nie ma to jak dotknac przetestowac:)Dzieki:)A cellex c tez mozna dostac online tylko tak jak wspominalas jest drogi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MADZIOR
HEJ!!! Pozdrawiam wszystkich z Paryza. Wlasciwie to calkiem niedawno dowiedzialam sie o istnieniu "kafeterii" i widze, ze ........ spedziliscie ze soba juz sporo czasu. HEJ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny na calym swiecie.. madzior - no nareszcie ktos z Paryza, tylko zagladaj tu czesciej, jestem bardzo ciekaw co sie dzieje w tym pieknym miescie.... a mi sie znakomicie wczoraj pracowalo, ale tylko w pracy, po powrocie do domu zeszlo ze mnie powietrze i nic konkretnego nie zrobilem. Kroliczki, ktore mi sie okocily trzy tygodnie temu sa teraz najsliczniejsze, wylaza z gniazda i zaczynaja jesc razem z mama, biora sie nawet do twardego przeciez zboza. Wszystkim sie interesuja, a jak sie wystrasza, to brykaja jak pileczki, zreszta sa teraz takiej wielkosci, ze mieszcza sie w dloniach. Musze znowu zrobic im zdjecie... A ja brykam do pracy, pozdrawiam wszystkich, papappapaaaa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwilke - tone w pracy (zaleglosci po konferencji), sprzataniu domu i praniu, wiec nie mam zbyt duzo czasu na dzialanosc na forum. Dziekuje wszystkim za piekne zdjecia. Teraz juz wiem jak wygladacie :) Chociaz nie dostalam zdjec od Bagatelki i Jayki no i naszego rodzynka forumowego, kokusia. A co do tematu \"Do czego tesknimy\" tudziez \"Wszedzie obcy\" to pragne dorzucic swoje trzy grosze. Ja jestem fanka Malgorzaty Musierowicz i tesknie to lat 80-tych opisanych w Jezycjadzie. Teraz sama juz nie wiem co zdarzylo mi sie naprawde a co przeczytalam... Zreszta to i tak nie ma znaczenia. Jak mnie chandra dopada, to wyciagam sobie tabliczke gorzkiej czekolady Wedla i jakis tomik Musierowicz i zapominam o bozym swiecie. Margot - ten przepis na pasztet z kartofli jest jakby zywcem wziety od mojej sp Babci. Ona to piekla w takim smiesznym urzadzeniu ktore nazywala prodiz. Takiego smaku mi narobilas ze w najblizszy weekend pieke. Dziekuje! A propos malych siostrzencow to kiedys czytalam w jakiejs prasie psychologicznej artykul porownawczy o tym ile energii ma pieciolatek a czlonek duzyny futbolowej. Po calym weekendzie spedzonym z grupa aktywnych maluchow, biedny sportowcy padli, hihihi. Kokus - nie dotarlam do tego baru z pocztowka z Warszawy, moze nastepnym razem. Ale dzisiaj mialam chandre caly dzien, moze dlatego ze w Chicago nie ma takich pieknych widokow i gor? No i oceanu... Ale straszne z tymi wyborami. Juz chyba lepiej zajmuj sie kroliczkami, to bardziej satysfakcjonujace zajecie. Prosze o zdjecia!!!! Gadzinka - ciesze sie ze Ci sie moj ogrodek podoba. Ja na poczatku nie bylam zachwycona bo mi sie marzyly jablka, truskawki i pomidory. A tu paprocie... (moj Tato: \"co za romantyczne chaszcze macie?\"). Ale polubilam to co mam. Poza tym po kazdej wiekszej wichurze tracimy kilka drzew wiec moze kiedys znajde sloneczna polanke na jablon... A te widoki na Pireneje sa super! K-11 to Ty mozesz kupic u siebie Twoj Styl i Wiosenne (tez je uwielbiam)? W sumie nam jest duzo lepiej niz poprzednim generacjom emigrantow. Ja ostatnio kupilam Misia moim smykom tudziez kefiry Bakomy sobie. Wybudowali mi polski supersam prawie pod nosem. Nie mam prawa narzekac. Ja tez dziekuje za porady kremowe - jak wykoncze obecne zapasy (lubie chomikowac polskie kremy) to sprobuje :) Pozdrawiam wszystkich!!! Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzior - witaj :) A jak dlugo Ty w tym pieknym miescie pomieszkujesz? Ja tez jestem calkiem swieza na forum (bodajze dwutygodniowa) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoAska
Hej, hej!! Witam wszytkich!! :) Czy moge sie dolaczyc? :) Francja sie klania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam :) U nas dzisiaj zrobilo sie sennie. Pogoda typowo deszczowa. Nic tylko spac ;) A mialam sie zabrac za prace w ogrodku, ale co sie odwlecze... :D k-11 - swiat jest jednak maly! :D Ale przepis na gulasz jest sprawdzony i naprawde warto go zrobic! Polecam :) Dark Elf - nic nie pisalam o szkole, bo mam jeszcze wakacje :) Na razie nawet nie wiem jeszcze kiedy zaczynam :o - ale zapewne z poczatkiem pazdziernika. Madzior 🖐️ - milo znowu widziec tutaj kogos z Francji! Napisz koniecznie cos wiecej o sobie :) funkia - ja wlasciwie nie wiem skad jest ten przepis, moja ciocia gdzies go wygrzebala! :-) Ja w koncu mam juz podlaczony piekarnik wiec chyba tez sie skusze, zeby go zrobic w najlbizszym czasie :) JoAska 🖐️ - oczywiscie, ze mozesz dolaczyc! :-) Byloby nam bardzo milo! :-) Napisz koniecznie cos wiecej o sobie. W mieszkasz dokladnie we Francji? Moze jestesmy sasiadkami? ;) kokus - koniecznie zrob zdjecia kroliczkom :) Bardzo chcialabym je zobaczyc :) Do nas czesto zagladaja koty i buszuja mi po ogrodku! Jest ich chyba z 12, w tym polowa jest zupelnie czarna... Tak sie wlasnie zastanawiam czy nie mam wsrod sasiadow jakiejs czarownicy parajacej sie prawdziwa czarna magia hihi... Bede musiala sie rozejrzec i w razie potrzeby miec sie na bacznosci ;) No coz, to by bylo tyle na teraz. Pozdrawiam wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Hej! Margot - to milo, ze bedzie Ci milo :D A cos wiecej o mnie.. minelo cwiecwiecze odkad przyszlam na swiat :), skonczylam w tym roku studia i wyemigrowalam za moja kochana druga polowa (polowa tez polska i jest tu kilka lat). A sasiadkami to mozna powiedziec, ze jestesmy :)( z tego co wyczytalam na forum) bo ja wyladowalam na Lazurowym :) No popsula nam sie dzis pogoda ale nie narzekam, milo jak sobie pada :) ogrodek na pewno nie ucieknie :) Madzior - widze, ze ty tez z Francyji :) A jak jest z pogoda w Paryzu? A to co najwazniejsze chcialam Wam wszytkim powiedziec to to ze milo, ze sobie tak sympatycznie rozmawiacie :) A mi milo, ze przypadkiem calkiem Was znalazlam. A przypadek to byl zupelny bo szukalam przepisow na salatki !! Zupelnie nie wiem jak to sie stalo. Pozdrowionka dal wszytkich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Hej! Margot - to milo, ze bedzie Ci milo :D A cos wiecej o mnie.. minelo cwiecwiecze odkad przyszlam na swiat :), skonczylam w tym roku studia i wyemigrowalam za moja kochana druga polowa (polowa tez polska i jest tu kilka lat). A sasiadkami to mozna powiedziec, ze jestesmy :)( z tego co wyczytalam na forum) bo ja wyladowalam na Lazurowym :) No popsula nam sie dzis pogoda ale nie narzekam, milo jak sobie pada :) ogrodek na pewno nie ucieknie :) Madzior - widze, ze ty tez z Francyji :) A jak jest z pogoda w Paryzu? A to co najwazniejsze chcialam Wam wszytkim powiedziec to to ze milo, ze sobie tak sympatycznie rozmawiacie :) A mi milo, ze przypadkiem calkiem Was znalazlam. A przypadek to byl zupelny bo szukalam przepisow na salatki !! Zupelnie nie wiem jak to sie stalo. Pozdrowionka dal wszytkich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×