Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

nie mam dzisiaj cierpliwoasci do mojego kota, robie cos bardzo waznego a on mi po tym wszystkim skacze jak jakis nawiedzony, nie moge go uderzyc bo nie mam sumienia, krzykne ale nic sobie z tego nie robi, zamkne go w pokoju to miauczy jak opetany....no co w niego dzisiaj wstapilo :( ... zlosliwy sie dzisiaj taki zrobil, ugryzl mnie w lydke i krwawie, lekko ale krew sie pokazala :( ach Witajcie Kochani :D dzisiaj wstawalam z lozka od godziny 5:30 rano i wstac nie moglam az wkoncu zwleklam sie po 9-tej ...wstydz sie Piwonia wstydz !!! Margot - dzieki za fote, fotogeniczne z Ciebie dziewcze tylko szkoda, ze tak oddalone bo by my cos wykombinowaly ;) Gadzinie tez dzieki za zdiecia, to jest za kolejna partyjke zdiec przepieknej natury :) a Kokusiowi NIE dziekuje, bo mi nic nie podeslal , buuuuuuuuuuuu Funkia ja podobnie do Marzenki tez mam swoj warzywny kawalek za domem gdzie najwiecej mi sie uchodowalo pomidorow w tym roku i juz sama nie wiem co mam z taka iloscia zrobic, no doslownie spomidorowieje ;) Jay- mam momentami podobnie do Ciebie, albo sa dni pelne monotnoii i ciagna sie bez konca albo mam dni tak zaladowane praca, ze nie mam czasu na nic, takie zycie ! ku naszemu zaskoczeniu maz wczoraj otrzymal swoj hajmerykanski paszport z czego wynika, ze czekal na niego raptem dwa tygodnie a tak straszyli ze zajmie to az 8-em :) no to juz mozemy planowac jakis fajny wyjazd na wypoczynek jupiiiii kochani zmykam, z bolem serda musze konczyc ale praca na mnie czeka papappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Wam:) Piwonia gratulacje z powodu otrzymania paszportu:)Boze ja tez juz chce moj miec ale jeszce troche to potrwa buuuuuu Margot- dzieki za zdjecie,ja chce wiecej wiecej Joaska:) Gaadzina:) Kokus:) Jay:) glosuje za urlopem dla Jay:)Zdecydowanie za ciezko pracujesz sportowa naneczka witamy,wyglada na to ze fajnie Ci sie mieszka z kolezanka nie ma to jak babskie towarzystwo:) Mayenka ja tez mam wieczorne zajecia i tez nie zabardzo za tym przepadam no ale coz niestety nie ma rannych zajec...... funkia- dzieki za info o kapiacych pieskach w sumie zdecydowalam sie ze chyba zablokuje jakos te dziury hmmm moje psy poprostu dostaja szalu jak widza krolika czy jakies inne male zwierzatka,koniecznie chca sie przekopac hihihi K11- niestety spa nie sprzedaje cellex c ale kupilam sobie jakies inne ktore polecala kosmetyczka,zrobilam sobie tez oczyszacznie twarzy kurcze fajnie w tym spa musze znalesc teraz prace koniecznie bo juz mam ochote na nastepna wizyte:) hmmm jezeli chodzi o moja rodzine to moja siostra bardzo by chciala mnie odwiedzic no ale niestety nie ma szans na wize:( Marzeniusia :) Pozdrawiam wszystkich:)Ide sie uczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich !!! zaraz wysle troche zdjec tym ktorych mam w contakcie. Margot :-) Dziekuje za zdjecie !!! tez czekam na wiecej. Ladniutka jestes!!! Mayenka :-) jak mama? czy udalo Ci sie cos wiecej dowiedziec? JoAska :-) wysle Tobie zdjecia juz za chwilke Sportowa naneczka :-) nie mialam okazji Ciebie poznac wczesniej bo dopiero niedawno dolaczylam do forum. Bede musiala spojrzec do tylu aby troszke sie o Tobie dowiedziec. W kazdym razie gratuluje odwagi bo sama wiem ze nie latwo odejsc od meza. Ja tez to mam za soba. Powodzenia !!!! Nie ma to jak swiety spokoj od osoby ktora jest przyczyna naszych smutkow i problemow.... Kokus :-) dla Ciebie to milego wieczoru bo u Ciebie juz pozny wieczor. Jak tylko masz zdjecia to tez wysylaj. Duzo sie od Ciebie dowiaduje. Marzenusia :-) masz racje , nie ma to jak wlasny ogrodeczek. Ale to radosc tak sobie pozniej zrywac warzywka i owoce. Sama mam maly ogrodek a w nim troche warzyw. Duzo truskawek ktore sie rozrastaja jak zwariowane. Mam dwa drzewka jabloni po jednym jablku kazda ! Pomidory cos w tym roku nie obrodzily ale slodki groszek zajac pol ogrodka. Funkia :-) tez nie rozumie tego amerykanskiego sposobu ubierania lozek. Najbardziej denerwuje mnie to ze nie moge kupic poszewki na koldre (jedynie w IKEA). Dark Elf, spa sa fajne. Mnie zawsze szkoda kasy ale prawie wszystkie moje kolezanki chodza tam regularnie. Dla wszystkich duzo usmiechu :-) Na razie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich !!! zaraz wysle troche zdjec tym ktorych mam w contakcie. Margot :-) Dziekuje za zdjecie !!! tez czekam na wiecej. Ladniutka jestes!!! Mayenka :-) jak mama? czy udalo Ci sie cos wiecej dowiedziec? JoAska :-) wysle Tobie zdjecia juz za chwilke Sportowa naneczka :-) nie mialam okazji Ciebie poznac wczesniej bo dopiero niedawno dolaczylam do forum. Bede musiala spojrzec do tylu aby troszke sie o Tobie dowiedziec. W kazdym razie gratuluje odwagi bo sama wiem ze nie latwo odejsc od meza. Ja tez to mam za soba. Powodzenia !!!! Nie ma to jak swiety spokoj od osoby ktora jest przyczyna naszych smutkow i problemow.... Kokus :-) dla Ciebie to milego wieczoru bo u Ciebie juz pozny wieczor. Jak tylko masz zdjecia to tez wysylaj. Duzo sie od Ciebie dowiaduje. Marzenusia :-) masz racje , nie ma to jak wlasny ogrodeczek. Ale to radosc tak sobie pozniej zrywac warzywka i owoce. Sama mam maly ogrodek a w nim troche warzyw. Duzo truskawek ktore sie rozrastaja jak zwariowane. Mam dwa drzewka jabloni po jednym jablku kazda ! Pomidory cos w tym roku nie obrodzily ale slodki groszek zajac pol ogrodka. Funkia :-) tez nie rozumie tego amerykanskiego sposobu ubierania lozek. Najbardziej denerwuje mnie to ze nie moge kupic poszewki na koldre (jedynie w IKEA). Dark Elf, spa sa fajne. Mnie zawsze szkoda kasy ale prawie wszystkie moje kolezanki chodza tam regularnie. Dla wszystkich duzo usmiechu :-) Na razie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich !!! zaraz wysle troche zdjec tym ktorych mam w contakcie. Margot :-) Dziekuje za zdjecie !!! tez czekam na wiecej. Ladniutka jestes!!! Mayenka :-) jak mama? czy udalo Ci sie cos wiecej dowiedziec? JoAska :-) wysle Tobie zdjecia juz za chwilke Sportowa naneczka :-) nie mialam okazji Ciebie poznac wczesniej bo dopiero niedawno dolaczylam do forum. Bede musiala spojrzec do tylu aby troszke sie o Tobie dowiedziec. W kazdym razie gratuluje odwagi bo sama wiem ze nie latwo odejsc od meza. Ja tez to mam za soba. Powodzenia !!!! Nie ma to jak swiety spokoj od osoby ktora jest przyczyna naszych smutkow i problemow.... Kokus :-) dla Ciebie to milego wieczoru bo u Ciebie juz pozny wieczor. Jak tylko masz zdjecia to tez wysylaj. Duzo sie od Ciebie dowiaduje. Marzenusia :-) masz racje , nie ma to jak wlasny ogrodeczek. Ale to radosc tak sobie pozniej zrywac warzywka i owoce. Sama mam maly ogrodek a w nim troche warzyw. Duzo truskawek ktore sie rozrastaja jak zwariowane. Mam dwa drzewka jabloni po jednym jablku kazda ! Pomidory cos w tym roku nie obrodzily ale slodki groszek zajac pol ogrodka. Funkia :-) tez nie rozumie tego amerykanskiego sposobu ubierania lozek. Najbardziej denerwuje mnie to ze nie moge kupic poszewki na koldre (jedynie w IKEA). Dark Elf, spa sa fajne. Mnie zawsze szkoda kasy ale prawie wszystkie moje kolezanki chodza tam regularnie. Dla wszystkich duzo usmiechu :-) Na razie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ten tlen szwankuje !!! nie jestem \"klikaczem\" a tu tyle kopi mojego wpisu, sorry !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ten tlen szwankuje !!! nie jestem \"klikaczem\" a tu tyle kopi mojego wpisu, sorry !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! :) Ja na momencik tylko bo moja polowa potrzebuje na kompa. Jutro nadrobie zaleglosci w powitaniach i podziekowaniach :) Na razie ciesze sie, ze wrocili Ci co wrocili :) ktorych nie znam jeszcze ale poznam mam nadzieje :) Margot: Dzieki za zdjatko, czemu tylko jedno? :D Wyslalam Ci juz swoje :D k-11: czekam na zdjecia i na pewno wysle ci moje. Ale juz jutro. Ja tez nie jestem klikaczem ale mi sie to samo przytrafia!!!! Czekam na reszte buziolek :D Milego wieczorku, papa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! :) Ja na momencik tylko bo moja polowa potrzebuje na kompa. Jutro nadrobie zaleglosci w powitaniach i podziekowaniach :) Na razie ciesze sie, ze wrocili Ci co wrocili :) ktorych nie znam jeszcze ale poznam mam nadzieje :) Margot: Dzieki za zdjatko, czemu tylko jedno? :D Wyslalam Ci juz swoje :D k-11: czekam na zdjecia i na pewno wysle ci moje. Ale juz jutro. Ja tez nie jestem klikaczem ale mi sie to samo przytrafia!!!! Czekam na reszte buziolek :D Milego wieczorku, papa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K-11 mowisz, ze truskawki rosna? Moze tez sobie posadze? A groszek zielony, mniam. ALez mi apetytu narobilas. Za rok kombinuje! Bede sadzic to co lubie! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K-11 mowisz, ze truskawki rosna? Moze tez sobie posadze? A groszek zielony, mniam. ALez mi apetytu narobilas. Za rok kombinuje! Bede sadzic to co lubie! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze dzisiaj problemy w tlenie.. Marzenusia, sama bylam zdziwiona co moje truskawki wyprawiaja. Pna sie po calym ogrodku, te ich \"lapki\" siegaju juz prawie wszedzie. Objely marchewke, cebule, buraczki. Zaczelam od 3 sadzonek truskawek 2 lata temu a dzisiaj mam z 20 albo wiecej? A truskaweczki takie duze i slodkie. Codziennie rano przed praca ide z miseczka i to moje sniadanie. Groszek to mnie juz dawno przerosl i tak sie pnie do nieba. Codziennie po pracy sie nim delektuje. Pomidory za to slabe i to nie wiem jaki powod bo siedza w domku foliowym. Jablka tez cieniutko, koperek tak samo, z ogorkow nic bo mielismy przymrozki. Nawet poziomki mi sie udalo tutaj znalezc i mam dwa krzaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze dzisiaj problemy w tlenie.. Marzenusia, sama bylam zdziwiona co moje truskawki wyprawiaja. Pna sie po calym ogrodku, te ich \"lapki\" siegaju juz prawie wszedzie. Objely marchewke, cebule, buraczki. Zaczelam od 3 sadzonek truskawek 2 lata temu a dzisiaj mam z 20 albo wiecej? A truskaweczki takie duze i slodkie. Codziennie rano przed praca ide z miseczka i to moje sniadanie. Groszek to mnie juz dawno przerosl i tak sie pnie do nieba. Codziennie po pracy sie nim delektuje. Pomidory za to slabe i to nie wiem jaki powod bo siedza w domku foliowym. Jablka tez cieniutko, koperek tak samo, z ogorkow nic bo mielismy przymrozki. Nawet poziomki mi sie udalo tutaj znalezc i mam dwa krzaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze dzisiaj problemy w tlenie.. Marzenusia, sama bylam zdziwiona co moje truskawki wyprawiaja. Pna sie po calym ogrodku, te ich \"lapki\" siegaju juz prawie wszedzie. Objely marchewke, cebule, buraczki. Zaczelam od 3 sadzonek truskawek 2 lata temu a dzisiaj mam z 20 albo wiecej? A truskaweczki takie duze i slodkie. Codziennie rano przed praca ide z miseczka i to moje sniadanie. Groszek to mnie juz dawno przerosl i tak sie pnie do nieba. Codziennie po pracy sie nim delektuje. Pomidory za to slabe i to nie wiem jaki powod bo siedza w domku foliowym. Jablka tez cieniutko, koperek tak samo, z ogorkow nic bo mielismy przymrozki. Nawet poziomki mi sie udalo tutaj znalezc i mam dwa krzaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K-11 gdzie Ty mieszkasz? Bo cos mi sie wydaje, ze nie w Stanach! ;) U mnie cebulka slabo, wlasciwie tak jak posadzilam sadzonki, tak stoi,, marchewka jest sredniej wielkosci, i koperek tez sobie jakos tam rosnie. Za to pomidorow mam, ze hoho, wlasnie zrobilam dzis z nich zupe pomidorowa, a i papryki mam sporo. Ogorkow tez bylo sporo, dopoki nie wyjechalam na wakacje i nie padly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia, nie mieszkam w stanach ale w Canadzie, w prowincji Alberta. Trudno u nas cos w ogrodkach wyhodowac bo zima trzyma do maja a czasami i latem zasypie nas snieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!!! gadzina. bardzo ci zazdroszcze takiego widoku z okna. ja wprawdzie widze gory,....... ale dachow, kominow i takich tam innych..czyli typowy paryski widok z osmego pietra; . Trzymam kciuki za MALUSZKA. Moj ma juz ponad 7 lat i dzieli nas roznica zaledwie 35 centymetrow, a ze jestesmy bardzo do siebie podobni, nawet fryzury, czesciej biora mnie za starsza siostre niz mamuske...ha;ha W paryzu jestem juz jakis czas, chociaz poczatki byly bardzo ciezkie. Przez pierwsze miesiace siedzialam prawie nonstop na walizce bo tak bardzo nie moglam sie i tutaj odnalesc; Teraz moje dziecko jest w CE1, jego zycie i koledzy sa tutaj...Mysle ze juz tak zostanie i nie mysle o powrocie do POlski. tak pozatym to w Paryzu jest ostatnio duzo wystaw i imprez kulturalnych zwiazanych z naszym krajem... wystawa Mehoffera , a niedlugo ma byc Abakanowicz, no i mojego znajomego ze szkoly.....Maciejowskiego. W sierpniu bylam na koncertach muzyki zydowskiej z Krakowa!!! mojego ukochanego miasta z ktorego pochodze;.Ostatnio rowniez w kinie w 13 dzielnicy wyswietlane byly filmy polskie w wersji orginalnej !!!Cieszy mnie to bo pokazuje nas z troszke innej strony, tej lepszej....... pozdrawiam wszystkich do uslyszenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello!!! Ale mi sie nudzi. Siedze w domu i mam sie uczyc ale mi sie nie chce:-( Za bardzo sie rozleniwilam przez te wakacje. Dzis bylam w urzedzie zmienic sobie nazwisko na Health Card i pracowal tam facet polskiego pochodzenia. Tak wiec sobie ucielam z nim mala pogawedke o tym jak znalezc prace dla rzadu. On sam pracowal juz wczesniej dla rzadu federalnego . Pytalam sie czy moze powinnam zrobic volunteering w jakims urzedzie a on na to ze oni na to kichaja i ze \" It doesn\'t matter what you know, but who you know\". Ale mnie pocieszyl, nie powiem:-( Myslalam ze taka korupcja jest tylko w polskim rzadzie:-( Margot i K-11- dziekuje, moja mama podobna ma sie lepiej i mam nadzieje ze juz w niedziele z nia porozmawiam. Dziekuje wam tez za zdjecia i jak macie to prosze o wiecej:-) Bardzo ladnie wygladacie. K-11 pieknie tam u ciebie, nie to co u mnie:-( Poza tym to wygladasz na dziewczyne swojego syna a nie na jego mame. Powiedz co robisz ze tak pieknie wygladasz? Ja tez chce tak wygladac!!!masz jakis przepis zeby sie nie postarzec jako specjalistka? A ze jestes specjalistka- no wlasnie-to czym sie tak dokladnie zajmujesz ? Wiesz ze masz swoj business i ze robicie make overs. Czy dla telewizji? Czy to moze jakies centrum odnowy biologicznej? Makijaz i fryzury? Mam jeszcze pytanie(teraz to juz cie bede zadreczac:-)) jaka bys polecila farbe ciemny braz, dobra i nie niszczaca wlosow??? Tak zebym sobie mogla sama w domu ufarbowac? Dzieki z gory🌻 Gadzina- moj dawny adres jest jeszcze aktualny ale sie zawiodlam na nim i teraz mam gmail. Dziala bez zarzutow i jaki pojemny!!!! 1000MB i zero zapchanej skrzynki. A gdzie sie Bagatelka podziewa? Dark Elf-zrobilam wczoraj papryke z twojego przepisu. Byla bardzo dobra! 🌻 Dla wszystkich ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elf> ja tez glosuje za urlopem dla siebie hehe.. cyz mowilam juz, ze barszcze doszly? dziekuje przeokropnie, juz wczoraj zlopalam w pracy i ludzie dookola marszczyli nosy na widok barszczyku hehe Nie mam czasu Was poczytac, witam nowe nicki;-) duzo nas juz i naneczka wrocona;-) ciekawe kiedy Haneczka wroci... hmmm uciekam do matmy i pocieszam sie, ze jutro piatek i bede mogla odespac caly tydzien hehe pozdrowienia dla wszystkich i do zobaczenia jutro... mam tylko nadzieje, ze kafejka nei opustoszeje z okazji piatku?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K-11 oczywiscie mialo byc \"Wiem ze masz swoj business a nie wiesz...\" Zawsze musze robic bledy, cholerka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani, zmienilam emaila jako ze jakis typ chyba sie wlamal do mojego poprzedniego. Brrrrrrr Tak wiec jesli ktos mi wyslal e-maila od wczoraj wieczorem to go juz nie dostalam :( Wiecej napisze wieczorem bo teraz pracuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka wyslalam Tobie e-maila nie chce zanudzac innych forumowiczow odpowiedziami na Twoje pytania. Funkia, wyslalm Tobie zdjecia na nowy adres. Mam nadzieje ze z tamtymi nic sie zlego nie stanie. ...zalezy w czyje rece sie dostana..ha!ha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno nie buszowalam, wchodzilam glownie na moj topik odchudzajacy ale dzisiaj mam troszke wiecej czasu. Za to ten temacik rozrasta sie z predkascia swiatla. k-11, a poszewki z Ikei sa calkiem fajne, ja mam troszke poscieli od tesciowej z Austrii tak wiec nie cierpie na niedobor. :-) Marzeniusia, jak sie udalo to spotkanie? Ja sie musze umowic z moja przyjaciolka a nastepny tydzien, ech czsu nie ma. Jak sie mieszka na przedmiesciach to umowienie sie z kims w Chicago - choc tam pracuje - to prawie przygoda, bo potem trzeba do domu jechac, nie dosc ze dluzej to pozno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amberangelic o jakim spotkaniu mowisz? Nie pamietam. :o Wyslalam kilka zdjec, ale nie wszystkim chyba. Kokus, nie mam Twojego adresu, jakbys mogl podeslac to dostaniesz zdjatka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak sie okazuje sporo ludzi z tego topiku ma wlasny ogrodek. Kokus (nasz ogrodkowy fachowiec), Marzenusia (zazdroszcze urodzaju na pomidory - moje w tym roku cieniutkooooooooo), Margot (do zagospodarowania), Jay (mam doniesienia glownie o kwiatach i kalarepce), Piwonia (o czym nie wiedzialam), K11 (ktora sadzi warzywka wbrew naturze, ale z sukcesem), kto jeszcze... aha... Dark Elf (tez do oswojenia jeszcze ;) ) i Funkia (cos w rodzaju lesnego parku z ambicjami na wykarczowanie kawaleczka pod pomidorki ;) ). Niezly bilans, co? Czy o kims zapomnialam? No, jest jeszcze sportowa naneczka po przeprowadzce... Naneczko, jak tam nowa sytuacja ogrodowa? Tudziez balkonowa? Nasz ogrod nie jest ogrodzony i co za tym idzie jest czesto odwiedzany przez romaite zwierzatka, od psow po jeze... W tych dniach musze posadzic od nowa cebulki tulipanow i frezji (co by wyszly na wiosne), bo jakis kocur wykopal mi juz polowe tego zasadzilam w zeszlym roku. 😠 porzadnis! cholera! 😠 upatrzyl sobie moj ogrodek jako romantyczna dekoracje swych fizjologicznych wysilkow. 😠 a ze ma kocur fantazje, zeby sie prezyc nad dolkiem, namietnie kopie te dolki, a wtedy cebulki tulipanow i frezji fruwaja na wszystkie strony az furczy 😠 Dark Elf, ty to masz cierpliwosc do twoich psow !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Rozlozylam sie zupelnie :( Wszystkie moje domowe sposoby zawiodly i jesli jutro nie poczuje sie lepiej, to bede musiala sie wybrac do lekarza :o Nic bede zmykac! Moze jak sie przespie, to poczuje sie lepiej! Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×