Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Hej wszystkim !!! Mayenka jako rezydent Kanady dalej potrzebujesz wizy do USA chyba ze juz masz obywalelstwo kanadyjskie. Nie zapomnij sobie wyrobic tych nowych dokumentow \"permanent resident security card\" czy cos takiego..bez tego nie wpuszcza Cie z powrotem do Kanady...a moze juz to masz..? Moi znajomi nie wiedzieli ze taka ustawa weszla od zeszlego roku i mieli problemy z powrotem, inni nie dostali na czas i musieli zrezygnowac z wyjazdu za granice. Moj paszport wlasnie mi sie skonczyl i musze wyrobic nowy(polski). Czas oczekiwania : 12 miesiecy..fajnie !!! Ja tez przeczytalam o tym japonskim zwyczaju akurat przy sniadaniu...:-( co kraj to obyczaj. Ciekawa jestem jak radza sobie alergicy jak z nosa non stop leci....za to pewnie nigdy nie sa glodni....uuuuuuuuuuu!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus> mianuje Cie nadwornum trzymaczem kciukow;-) normalnie odwalasz kawal dobrej roboty;-) poszlo mi calkiem calkiem.. jestem z siebie bardzo zadowolona, na tyle uczenia sie, czytaj calkiem nieiwele odpowiedzialam na wiekszosc pytan i jestem pewna na 100% ze pytania, na ktore odpowiedzialam sa poprawne hehe chyba zaczne Ci placic, bo jak trzymasz kciuki to nie mozesz pracowac hihihi mowisz,z e ten komin dziala? to ja tez zaczne tez rozpalac drwa w kominie hihihihi Solare> a mnie Japonia fascynuje i kiedys sie tam wybiore;-) zreszta wpraszam sie do kazdego kraju swoich studentow, ze mi chyba zycia zabraknie na odwiedziny u kazdego hihihih, ale jeszcze mi nikt nie odmowil wizyty JoAska> tak, tak, rob zdjecia, nie bylam w Paryzu, chetnie poogladam mayenka> wydaje mi sie, ze czesciej przyjmuje sie osoby \"wyprobowane\", ochotnikow, praktykantow niz takie osoby z ulicy , wiec wcale bym sie nie zdziwila, gdybys dostala prace;-) a uczenie doroslych to bula z makiem hihih Molka> nie przejmuj sie, ja tez zostawilam ciepla posadke, juz rozbudowana \"siatke\" korepetycji, przyjaciol, rodzine... moj maz nawet nie mowi po Polsku... czlowiek, to takie zwierze, co sie adaptuje do nowego srodowiska, poznasz wiecej ludzi, zaczniesz wychodzic na babskie pogaduszki, zmieni sie punkt widzenia... gratuluje dzidziusia i witaj na naszym forum Piwonia> uzielenilam sie z zazdrosci, ale nie takiej wstretnej zazdrosci, tylko samego faktu, ze wskakujesz w samolocik i lecisz do domu... k-11 > bleeee no ja nic nie jadlam, ale jak pzreczytalam Twoj komentarz o byciu glodnym, to mi sie jesc odechcialo hihihihihih a czemu az 12 mce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam :) Ufff, udalo sie zalatwic nasza sprawe dzisiaj w Aix. :D Wczoraj nic nie wskoralismy w prefekturze, odeslali nas do merostwa a stamtad znowu do prefektury... i tak w kolo Macieju... rece mi opadly... tymbardziej, ze problem, ktorego podobno nie mozna bylo w zaden sposob ominac, ominieto bez naginania wszystkich zawoluowanych procdur... bo problem sam w sobie byl nadwyraz banalny, ale jak urzednik sie uprze, ze sie czegos nie da zrobic a drugi mu przy tym zawturuje, to sie nie da... A w naszym przypadku wystarczylo, ze S wzial dzien urlopu, pojechal ze mna do Aix, pousmiechal sie do pan w sekretariacie i wyjscie od razu sie znalazlo... Ale co stracilismy przy tym nerwow, to stracilismy... :o Na szczescie juz jest po wszystkim :D A jutro w koncu ide do lekarza - bo nie czuje sie nic a nic lepiej... :o Bagatelka - tak, niestety biurokracja to rzecz wszechobecna, niestety... Cokolwiek jednak by nie powiedziec, to w Europie (wedlug badan unijnych) Francuzi wioda prym w tych \'klockach\' :o I takie wlasnie szczescie w nieszczesiu :P albo moze nieszczescie w szczescu ;) akurat musialam przeprowadzic sie do kraju wielkich mistrzow ;):D Ciesze sie, ze zapisalas sie na joge. :) Tez chcialabym sprobowac sie porozciagac troche i wlasnie myslalam o jodze. Jesli tylko czas mi na to pozwoli, to na pewno zapisze sie na zajecia :) Marzeniusia - a co dolega Twojemu zdrowku? Jay - powodzenia na tescie 🌻 solare - wspolczuje Twojemu bratu... Moze wyslijcie mu paczke z husteczkami hignienicznymi? :o Mayenka - gratuluje pani rezydent :D 🌻 I ja sie sie pisze na tego supermaila :D Molka 🖐️ witaj na topiku :D JoAska - baw sie dobrze w Paryzewie :D:D:D I pamietaj, zeby robic zdjecia :D kokus - pal, pal codziennie w kominku :D Piwonia - super :D k-11 🌻 Pozdrawiam wszystkich cieplutko :D U nas wieje mistral od dwoch dni i mimo sloneczniej pogody jest okropnie... brrrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam:) Jay- ja tez chce miec taka energie jak Ty do nauki,kurcze mnie to trzeba w tylek kopnac....Wyslalm Ci nastepna partie barszczykow. Piwonia buuuuuuuuu ja tez chce Margot:) Bagatelka:) K11:) No jestem w szoku jezeli chodzi o te zwyczaje Francuzow w zwiazku z Amerykanami,moj maz opowiadal mi historie typu freedom fries ale ja to myslalam ze to tylko zarty nie myslalm ze too tak na serio sie nie cierpia..Szkoda:( Kto tu mowi ze na paszport trzeba 12 miesiecy czekac?Kurcze ja mam nadzieje ze pol roku a nie dluzej.Cholera.Mam juz dosc zalatwiania papierkowych spraw bleeeeeee A ja tez dostalam permanent resident card:)No to teraz mam na 2 lata spokoj jezeli chodzi o ta karte. Kokus:) Mayenka:) powodzenia w szukaniu wymarzonej pracy:) Joaska:) Molka-witamy:) Solare- ohhhh okropne z tym nie smarkaniem.Wyslij bratu husteczki:) Marzenka:) Barb:)pewnie zapracowana.... Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amberangelic lekarz zapisal mi tabletki, ktore maja mi pomoc nie miec tak czesto opryszczki. Nie chodzi o taka na ustach tylko, ale i taka w buzi. ciagle mi wylazi w ustach a to boli jak cholera. Mam to juz od ponad pol roku. Mam sie do niego zglosic w grudniu i sprawdzimy czy pomogly. Jak nie, to nie wie co dalej, bo tego wirusa juz bede miala na zawsze. Bardzo duzo ludzi ma wlasnie takie cos. Wlasnie to mi dolega MARGOT. :) Alez sie dzis nasprzatalam. Nic mi sie nie chce, a jeszcze smieci do wyniesienia. Auu az mnie krzyze rozbolaly. Przydaloby sie jeszcze umyc okna dopoki ladna pogoda, ale ta robote zostawie Franiszkowi! ;) ;) ;) Mam ochote na cos slodkiego, ale nie wiem na co. Chyba sprobuje upiec \"maslankowaca\". A marzy mi sie wlasciwie biszkopt z bita smietana i bananami. Mniam. \"Amerykanki\" powiedzcie mi jaka kremowka jest najlepsza tutaj. To znaczy jak sie nazywa, jak wyglada. Moze ktos wie co co mi chodzi? ;) Buziaczki Sloneczka. 🌼 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amberangelic lekarz zapisal mi tabletki, ktore maja mi pomoc nie miec tak czesto opryszczki. Nie chodzi o taka na ustach tylko, ale i taka w buzi. ciagle mi wylazi w ustach a to boli jak cholera. Mam to juz od ponad pol roku. Mam sie do niego zglosic w grudniu i sprawdzimy czy pomogly. Jak nie, to nie wie co dalej, bo tego wirusa juz bede miala na zawsze. Bardzo duzo ludzi ma wlasnie takie cos. Wlasnie to mi dolega MARGOT. :) Alez sie dzis nasprzatalam. Nic mi sie nie chce, a jeszcze smieci do wyniesienia. Auu az mnie krzyze rozbolaly. Przydaloby sie jeszcze umyc okna dopoki ladna pogoda, ale ta robote zostawie Franiszkowi! ;) ;) ;) Mam ochote na cos slodkiego, ale nie wiem na co. Chyba sprobuje upiec \"maslankowaca\". A marzy mi sie wlasciwie biszkopt z bita smietana i bananami. Mniam. \"Amerykanki\" powiedzcie mi jaka kremowka jest najlepsza tutaj. To znaczy jak sie nazywa, jak wyglada. Moze ktos wie co co mi chodzi? ;) Buziaczki Sloneczka. 🌼 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w piatek :) 🌻 Ufff, udalo mi sie doprowadzic moj ekranik do normalnosci :D Po prostu trzeba bylo zmienic faktycznie w ustawieniach ilosc pixeli i tyle :D Marzenusia - o jakie kremowki Ci chodzi?? Czy o smietane slodka ?? Jestem w kropce :0 Jay - no wlasnie to co napisalas zrobilam mojemu komputerowi i jest gucio :D Gratuluje udanego testu :) kokus - no wlasnie juz sobie postanowilam, ze jak zwykle metody nie pomoga, to obleje gagatka spirytusem :D Fajnie, ze udalo Ci sie rozmrozic zone ;) Gadzina - dzieki za checi pomocy z moim gagatkiem :D Chyba tak go wlasnie bede musiala nazwac :D Pomoglo! A te wirusy, ktore mi sie ciagle przyplatuja nie sa na szczescie bardzo grozne, tzn. nie tykaja jako takich dokumentow, ale robia takie rozne male zlosliwosci, jak np. to przestawienie rozmiarow ekranowych, albo pokazuja sie jakies falszywe alarmy typu, ze nie tak wylaczylam komputer, itp. Mam nadzieje, ze nic takiego nie dopadnie Twojego Fafika (co za milutkie imie swoja droga :) ) SOLARE - witaj :) Mam nadzieje, ze uda Ci sie wywedrowac na Jersey :) mayenka - sprobuje sobie sciagnac ten program antywirusowy :) JoAska - a mi sie wczoraj snilo, ze bylam w Paryzu :D Molka - witaj :) Widac nie jest Ci na razie latwo, ale miejmy nadzieje, ze z czasem sie zadomowisz :) A kiedy dzidzius przyjdzie do Was? :) Margot - no to naprawde UFFFFFFF....... :D Ja tez mam pytanie do \"amerykanek\": czym tu sie najlepiej myje okna? Mam na mysli takie powazne mycie, z wiadrem, szmata, potem wycieraniem gazetami :D Co do wody w wiadrze najlepiej nalac? Jakiego plynu? A skad mi takie dziwne pytanie przyszlo do glowy? Bo nie mylam tu nigdy okien ... W ogole w Stanikach nigdy nie widze, zeby ktos myl okna :D A moim by sie to przydalo :P. Tylko ze te ameryknskie okna sa takie skomplikowane ... Trzeba siatki wyjmowac i w ogole cale okna, no chyba ze sie mieszka na parterze i mozna z dworu umyc ... Oj, robota, robota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w piatek :) 🌻 Ufff, udalo mi sie doprowadzic moj ekranik do normalnosci :D Po prostu trzeba bylo zmienic faktycznie w ustawieniach ilosc pixeli i tyle :D Marzenusia - o jakie kremowki Ci chodzi?? Czy o smietane slodka ?? Jestem w kropce :0 Jay - no wlasnie to co napisalas zrobilam mojemu komputerowi i jest gucio :D Gratuluje udanego testu :) kokus - no wlasnie juz sobie postanowilam, ze jak zwykle metody nie pomoga, to obleje gagatka spirytusem :D Fajnie, ze udalo Ci sie rozmrozic zone ;) Gadzina - dzieki za checi pomocy z moim gagatkiem :D Chyba tak go wlasnie bede musiala nazwac :D Pomoglo! A te wirusy, ktore mi sie ciagle przyplatuja nie sa na szczescie bardzo grozne, tzn. nie tykaja jako takich dokumentow, ale robia takie rozne male zlosliwosci, jak np. to przestawienie rozmiarow ekranowych, albo pokazuja sie jakies falszywe alarmy typu, ze nie tak wylaczylam komputer, itp. Mam nadzieje, ze nic takiego nie dopadnie Twojego Fafika (co za milutkie imie swoja droga :) ) SOLARE - witaj :) Mam nadzieje, ze uda Ci sie wywedrowac na Jersey :) mayenka - sprobuje sobie sciagnac ten program antywirusowy :) JoAska - a mi sie wczoraj snilo, ze bylam w Paryzu :D Molka - witaj :) Widac nie jest Ci na razie latwo, ale miejmy nadzieje, ze z czasem sie zadomowisz :) A kiedy dzidzius przyjdzie do Was? :) Margot - no to naprawde UFFFFFFF....... :D Ja tez mam pytanie do \"amerykanek\": czym tu sie najlepiej myje okna? Mam na mysli takie powazne mycie, z wiadrem, szmata, potem wycieraniem gazetami :D Co do wody w wiadrze najlepiej nalac? Jakiego plynu? A skad mi takie dziwne pytanie przyszlo do glowy? Bo nie mylam tu nigdy okien ... W ogole w Stanikach nigdy nie widze, zeby ktos myl okna :D A moim by sie to przydalo :P. Tylko ze te ameryknskie okna sa takie skomplikowane ... Trzeba siatki wyjmowac i w ogole cale okna, no chyba ze sie mieszka na parterze i mozna z dworu umyc ... Oj, robota, robota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w piatek :) 🌻 Ufff, udalo mi sie doprowadzic moj ekranik do normalnosci :D Po prostu trzeba bylo zmienic faktycznie w ustawieniach ilosc pixeli i tyle :D Marzenusia - o jakie kremowki Ci chodzi?? Czy o smietane slodka ?? Jestem w kropce :0 Jay - no wlasnie to co napisalas zrobilam mojemu komputerowi i jest gucio :D Gratuluje udanego testu :) kokus - no wlasnie juz sobie postanowilam, ze jak zwykle metody nie pomoga, to obleje gagatka spirytusem :D Fajnie, ze udalo Ci sie rozmrozic zone ;) Gadzina - dzieki za checi pomocy z moim gagatkiem :D Chyba tak go wlasnie bede musiala nazwac :D Pomoglo! A te wirusy, ktore mi sie ciagle przyplatuja nie sa na szczescie bardzo grozne, tzn. nie tykaja jako takich dokumentow, ale robia takie rozne male zlosliwosci, jak np. to przestawienie rozmiarow ekranowych, albo pokazuja sie jakies falszywe alarmy typu, ze nie tak wylaczylam komputer, itp. Mam nadzieje, ze nic takiego nie dopadnie Twojego Fafika (co za milutkie imie swoja droga :) ) SOLARE - witaj :) Mam nadzieje, ze uda Ci sie wywedrowac na Jersey :) mayenka - sprobuje sobie sciagnac ten program antywirusowy :) JoAska - a mi sie wczoraj snilo, ze bylam w Paryzu :D Molka - witaj :) Widac nie jest Ci na razie latwo, ale miejmy nadzieje, ze z czasem sie zadomowisz :) A kiedy dzidzius przyjdzie do Was? :) Margot - no to naprawde UFFFFFFF....... :D Ja tez mam pytanie do \"amerykanek\": czym tu sie najlepiej myje okna? Mam na mysli takie powazne mycie, z wiadrem, szmata, potem wycieraniem gazetami :D Co do wody w wiadrze najlepiej nalac? Jakiego plynu? A skad mi takie dziwne pytanie przyszlo do glowy? Bo nie mylam tu nigdy okien ... W ogole w Stanikach nigdy nie widze, zeby ktos myl okna :D A moim by sie to przydalo :P. Tylko ze te ameryknskie okna sa takie skomplikowane ... Trzeba siatki wyjmowac i w ogole cale okna, no chyba ze sie mieszka na parterze i mozna z dworu umyc ... Oj, robota, robota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w piatek :) 🌻 Ufff, udalo mi sie doprowadzic moj ekranik do normalnosci :D Po prostu trzeba bylo zmienic faktycznie w ustawieniach ilosc pixeli i tyle :D Marzenusia - o jakie kremowki Ci chodzi?? Czy o smietane slodka ?? Jestem w kropce :0 Jay - no wlasnie to co napisalas zrobilam mojemu komputerowi i jest gucio :D Gratuluje udanego testu :) kokus - no wlasnie juz sobie postanowilam, ze jak zwykle metody nie pomoga, to obleje gagatka spirytusem :D Fajnie, ze udalo Ci sie rozmrozic zone ;) Gadzina - dzieki za checi pomocy z moim gagatkiem :D Chyba tak go wlasnie bede musiala nazwac :D Pomoglo! A te wirusy, ktore mi sie ciagle przyplatuja nie sa na szczescie bardzo grozne, tzn. nie tykaja jako takich dokumentow, ale robia takie rozne male zlosliwosci, jak np. to przestawienie rozmiarow ekranowych, albo pokazuja sie jakies falszywe alarmy typu, ze nie tak wylaczylam komputer, itp. Mam nadzieje, ze nic takiego nie dopadnie Twojego Fafika (co za milutkie imie swoja droga :) ) SOLARE - witaj :) Mam nadzieje, ze uda Ci sie wywedrowac na Jersey :) mayenka - sprobuje sobie sciagnac ten program antywirusowy :) JoAska - a mi sie wczoraj snilo, ze bylam w Paryzu :D Molka - witaj :) Widac nie jest Ci na razie latwo, ale miejmy nadzieje, ze z czasem sie zadomowisz :) A kiedy dzidzius przyjdzie do Was? :) Margot - no to naprawde UFFFFFFF....... :D Ja tez mam pytanie do \"amerykanek\": czym tu sie najlepiej myje okna? Mam na mysli takie powazne mycie, z wiadrem, szmata, potem wycieraniem gazetami :D Co do wody w wiadrze najlepiej nalac? Jakiego plynu? A skad mi takie dziwne pytanie przyszlo do glowy? Bo nie mylam tu nigdy okien ... W ogole w Stanikach nigdy nie widze, zeby ktos myl okna :D A moim by sie to przydalo :P. Tylko ze te ameryknskie okna sa takie skomplikowane ... Trzeba siatki wyjmowac i w ogole cale okna, no chyba ze sie mieszka na parterze i mozna z dworu umyc ... Oj, robota, robota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w piatek :) 🌻 Ufff, udalo mi sie doprowadzic moj ekranik do normalnosci :D Po prostu trzeba bylo zmienic faktycznie w ustawieniach ilosc pixeli i tyle :D Marzenusia - o jakie kremowki Ci chodzi?? Czy o smietane slodka ?? Jestem w kropce :0 Jay - no wlasnie to co napisalas zrobilam mojemu komputerowi i jest gucio :D Gratuluje udanego testu :) kokus - no wlasnie juz sobie postanowilam, ze jak zwykle metody nie pomoga, to obleje gagatka spirytusem :D Fajnie, ze udalo Ci sie rozmrozic zone ;) Gadzina - dzieki za checi pomocy z moim gagatkiem :D Chyba tak go wlasnie bede musiala nazwac :D Pomoglo! A te wirusy, ktore mi sie ciagle przyplatuja nie sa na szczescie bardzo grozne, tzn. nie tykaja jako takich dokumentow, ale robia takie rozne male zlosliwosci, jak np. to przestawienie rozmiarow ekranowych, albo pokazuja sie jakies falszywe alarmy typu, ze nie tak wylaczylam komputer, itp. Mam nadzieje, ze nic takiego nie dopadnie Twojego Fafika (co za milutkie imie swoja droga :) ) SOLARE - witaj :) Mam nadzieje, ze uda Ci sie wywedrowac na Jersey :) mayenka - sprobuje sobie sciagnac ten program antywirusowy :) JoAska - a mi sie wczoraj snilo, ze bylam w Paryzu :D Molka - witaj :) Widac nie jest Ci na razie latwo, ale miejmy nadzieje, ze z czasem sie zadomowisz :) A kiedy dzidzius przyjdzie do Was? :) Margot - no to naprawde UFFFFFFF....... :D Ja tez mam pytanie do \\\"amerykanek\\\": czym tu sie najlepiej myje okna? Mam na mysli takie powazne mycie, z wiadrem, szmata, potem wycieraniem gazetami :D Co do wody w wiadrze najlepiej nalac? Jakiego plynu? A skad mi takie dziwne pytanie przyszlo do glowy? Bo nie mylam tu nigdy okien ... W ogole w Stanikach nigdy nie widze, zeby ktos myl okna :D A moim by sie to przydalo :P. Tylko ze te ameryknskie okna sa takie skomplikowane ... Trzeba siatki wyjmowac i w ogole cale okna, no chyba ze sie mieszka na parterze i mozna z dworu umyc ... Oj, robota, robota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAGATELKO ja tez nie widzialam, zeby ktos tu okna myl. ;) Ale ja chce umyc. Najlepiej dodac plynu do naczyn. Zawsze tak w Polsce myslo sie, wiec mysle, ze nie robi to roznicy. A potem do polysku (w sumie nie trzeba) windex i juz jest dobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka- masz racje z tymi oknami ja nie nawidze myc tu okien zaczelam kiedys i nie dokonczylam bo siatki nie moglam wyjac hihi a jak mylam to mylam Windexem:) Marzenka- chodzi Ci o sour cream?Ja nie uzywalam jeszcze to nie wiem ktore sa najlepsze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenka- czytalam o Twojej opryszce mam nadzieje ze sie jej pozbedziesz Ja musze sie wybrac do lekarza z moimi wypryskami normalnie tydzien przed okresem i tydzien po moja twarz wyglada okropnie,zostaja mi tylko 2 tygodnie w miesiacu kiedy moja twarz wyglada normalnie w miare tzn wypryski zaczynaja sie goic ,ja juz nie moge musze wybrac sie z tym do lekarza juz fortune wydalam na kosmetyki i nic nie pomaga,Czasami przez to nie chce mi sie nawet z domu wychodzic.....Aaaa i ciekawa rzecz nigdy wczesniej tak nie mialam zaczelo to sie jakis rok temu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark Elf te wyspryski to sprawa hormonalna. Znowu doradzilabym MODUCARE to samo co doradzalam Marzenusi na opryszczke. Reguluje to Wasz system immunologiczny i wogole ustabilizuje hormony itp. A jak nie masz ochoty na lykanie (naturalny preparat ) to zakup sobie Proactiv. Ja tez nie widze zeby ludzie myli okna. Ciekawa jestem dlaczego ...ja to wczesniej wyciagalam okna i mylam w wannie..kupa roboty no i nie za wesolo z siatkami. Teraz leje po oknach z zewnatrz, i gdzie sie da to dokoncze Windexem albo jakims naturalnym srodkiem z octem albo Sunlight. Kokus....ale mi narobiles smaka na kominek...ja mam tylko taki na gaz..:-( Nie zartowalam z tym paszportem. Tyle mi kazali czekac jak chce wyrobic taki na 10 lat. Jezeli mi zalezy aby szybciej dostac to mam zlozyc o tymczasowy ktory bedzie wazny rok no i czas oczekiwania ok 3-4 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia - prosta sprawa :) Tak smietana do ubijania to HEAVY WHIPPIING CREAM - gesta, tlusta smietana, palce lizac :) Jakiej firmy, to chyba obojetne, ja akurat z reguly kupuje produkty mleczne organiczne - sa smaczniejsze i zdrowsze, no i niestety sporo drozsze, ale raz sie zyje :D Elfik - sour cream to kwasna smietana, wiec do ubijania nie, ale sama w sobie potrafi byc pyszna :) A co do okien, to ja tak wlasnie myslalam, ze plynem do naczyn i juz, ale tez cos mi sie obilo o uszy, ze woda z octem mozna myc... Pozyjemy zobaczymy, moze do czasu wiosennych porzadkow uda mi sie podjac jakas tworcza decyzje ;) Najbrudniejsze okno i tak mam na balkonie, a to bedzie najlatwiej umyc, bo bez wyjmowania. Tylko te przeklete siatki to juz trzeba wyjac i do wanny :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocie oczko - z San Diego tu nikogo nie ma :( Trzymaj sie dzielnie i zagladaj do nas :) Ladnie tam u Ciebie, bylam w zeszlym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Molka
Hej :-) Wpadlam na krociutko, tak z ciekawosci. Dziekuje za cieplutkie przyjecie. Ale czegoz innego moglam sie po tutejszym gronie spodziewac.. :-) Bagatelko, pare lat temu w czasie studiow spedzalam wakacje u kolezanki w Belgii i mialam okazje popracowac u jej znajomych jako pomoc domowa. Poproszono mnie o umycie okien, olbrzymich jak to w Belgii, Holandii. Dostalam instrukcje, ze mam do wiaderka z woda dolac amoniaku, nie pamietam jaka byla proporcja ale trzeba tyle dodac aby zapach nie zabil :-) Na oko, zreszta zawsze mozna dolac. I to niezle dzialalo. A z innej beczki to nasz dzidzius dolaczy do nas pod koniec marca. Ja jeszcze nie planowalam dziecka i ta cala ciaza, porod i pozniej pierwszy okres opieki naprawde mnie przeraza. Za duzo zmian w zyciu na raz. No ale z tym tez nie ma co zwlekac tym bardziej gdy stuknela 30stka ;-) Nigdy nie byloby odpowiedniego momentu a tak jest i super, ze na razie wszystko ok. Nie zanudzam dluzej, na razie bardziej czytam niz pisze gdyz chcialabym was odrobine poznac i zorientowac sie w tematach. Kokus, ale z Ciebie fajny facet, super ze tacy sa. W NY mieszkam na Quenns'ie, Forest Hills calkiem ladna okolica jak na "okropny" Nowy Jork, zielona :-) Ale dnie spedzam w wiekszosci na Manhattanie, tam mam szkole i Maz tez tam pracuje wiec nasze zycie, rozrywki skupia sie wokol M-nu. Pozdrowionka dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark Elf nie chodzilo mi o sour cream, ale dzieki. Bagatelko wlasnie ta kupilam. Bede tworzyc ciasto w niedziele. Tzn. biszkopt upieke, na to banany i na calosc ubita kremowka! Palce lizac!!!! :) Dark Elf ja tez tak mialam kiedys, ale pomogly mi tabletki anty (chociaz w czyms mi pomogly ;) ) i teraz raz na jakis czas mi wyskoczy jakis pryszcz, ale nie wiecej. :) Teraz pieke maslankowaca. Na sliwkach. Mam nadzieje, ze bedzie to smakowac jak jakis placek. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znowu ja. Znalazlam sobie jakas malenka chwileczke aby cos napisac. Praca zrobila sie strasznie absorbujaca i zaczynam sie zastanawiac czy warto sie tak mordowac. Wszystkim ktorzy mi ostatnio wyslali zdjecia serdecznie dziekuje :) I prosze o wiecej! Molka - witaj! Nie martw sie nawalem pracy w zwiazku z dzidziusiem. Malenstwa maja to do siebie ze integruja sie z naszym zyciem tak ze natychmiast zapominamy jak bylo \"przed\" i nie mozemy sobie wyobrazic zycia \"bez.\" Ale trzymam kciuki zebys sie szybko zadomowila i zeby bylo Ci latwiej. K-11 i Eflik - ja tez mam ostatnio straszna cere - to chyba po dzieciaczkach. Czy ten Proactiv naprawde dziala? Bo ja sie boje czegokolwiek co zobacze w infomercials w TV. A co to jest to Moducare? Ja mam nadzieje ze dieta i cwiczeniami cos wskoram (jak sie zmobilizuje) Piwonia - ja tez chce jechac!!!! Napisz mi kiedy jedziesz na skrzynke - bo moj wyjazd sie odwleka - zapomnialam malenstwu wyrobic paszportu :( Kokus- pozdrawiam 🌻 Moj maz tez uzywa naszego kominka w podobych celach :) Jay - swietnie ze tak dobrze Ci idzie ze szkola. Ja mysle o powrocie na doktorat ale kto mi malenstwa wychowa? Szkoda ze nie mialam kciukow Kokusia jak studiowalam, przydalyby sie. A huragany cos Ci przeszkadzaja? My mamy znajomych w Hilton Head (podobno jestesmy zaproszeni, ale tylko do hotelu obok ;) , wiec moze kiedys sie spotkamy... A propos przykrych spotkan z Polonia - ja zaliczylam nie tylko tego typu znajomych ale i wlasnych krewnych :( Bagatelka - ja strasznie nie lubie tutaj myc okien. Najgorsze sa te siatki ktore myje tylko raz w roku - na wiosne, jak je zakladam. Niektorych okien nigdy chyba nie umyje bo sa za wysoko zeby z zewnatrz a od wewnatrz nijak! Europejskie okna sa jakies bardziej normalne chyba. Jak joga? Ja tez chce sie zapisac bo inaczej nie moge sie zmobilizowac do regularnych cwiczen. Solare - witaj. Co do Japonczykow to zgadzam sie ze ich kultura jest czasem trudna dla nas do zrozumienia. Pracowalam z kilkoma przez prawie dwa lata i nie powiem ze bylo latwo, zwlaszcza ze jestem kobieta. Z drugiej strony, stworzyli niebywala architekture, sztuke ogrodowa i sztuke w ogole. Ja tez lubie ich kuchnie... No i ceramike :) JoAska :) jak ja Ci zazdroszcze zwiedzania Paryza. Bylam tam raz i to juz bardzo dawno. Gadzina - jak Groszek? Czy juz duzy? Margot - ja tez zapraszam sie na ten huczny slub (z cala rodzinka, hi hi hi) Wspolczuje przepraw biurokracyjnych. Mayenka - gratuluje dokumentow! Marzenusia - dzielnie sie lecz i nie daj sie wirusowi! A jakbys miala nadmiar pieczonych cudownosci to daj znac to podjade i zjem. Ja ostatnio zaczelam diete i po prostu umieram jak piszecie o roznych pysznosciach. Nie wiem jakie kremowki sa najlepsze ale ja bardzo lubie wypieki z Oak Mill Bakery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K-11 Dzieki za porady kosmetyczne. Wlasnie dzisiaj wydalam majatek na \"kolorowe\" kosmetyki MACa. Strasznie mi sie podobaja i pani mnie bardzo ladnie w sklepie umalowala. Ja juz nawet tuszu do rzes nie mialam! Poza tym bylam wreszcie u fryzjera (po 5 chyba miesiacach) i wygladam jak czlowiek. Tak ze nauczycielka w przedszkolu mnie nie poznala i nie chciala mi oddac Starszaka!!! I zostalam poproszona o ID jak kupowalam wino. Ale mi sie nastroj poprawil! Wysle zdjecia jak sie ich dorobie :) Jutro ide na manicure (ostatni mialam robiony na wlasny slub). Jak dobrze byc kobieta prozna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia - mam nadzieje, ze ci pomoze! :-) Dark Elf - jesli masz problemy z cera to zajrzyj na moja stronke: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=828252&start=150 wlasnie na tej stronie, 6 dnia 09.20 pisze o kosmetykach, ktore mi bardzo pomogly a probowalam roznych i tracac nadzieje uznalam, ze nie pozostaje mi nic innego jak sie przyzwyczaic, ze ...taka juz moja uroda. :-) Ciesze sie ze jest w dalszym ciagu super pogoda ze mozna i krotkie spodenki i na krotki rekaw i w sandalkach biegac. Cos jestem dzisiaj szybko senna wiec zaraz zmykam. A co do tej smietany to poproboj moze te ktore sprowadzaja z Polski, w sklepach gdzie jest troche rzeczy rosyjskich maja taka slodka i bardzo gesta. Ja zwykle nie przywiazuje wagi, patrze by byla z nizsza zawartoscia tluszczu a najlepiej jak jest promocja wez jedna, druga za darmo - ha ha ha, lubie ta w pudelku w czarne latki. Funkia, ja tez lubie wypieki z Oak Mill Bakery - jak jakas okazja to wole pojechac tam, swieze i taki wybor. Byli kiedys znajomi z Niemiec i bardzo im smakowal tor owocowy z bita smietana. Smaczny jest tez z gruszkami. Co do proszenia o ID przy kupowaniu alkoholu to maz sie zawsze ze mnie smieje bo gdy mnie sie nie spytaja to ponoc mam bardzo obrazona mine :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FUNKIA najlepszy sernik jest z tej piekarni wlasnie! No upieklam ciasto, ale jeszcze nie probowalam. Wyglada pysznie, oby tak smakowalo. Nie dam sie wirusowi! Juz z nim walcze bardzo dlugo. CHyba zaczyna byc lepiej dzieki tabletkom! :D Funkia czekam na zdjecia w nowej fryzurce. :D AMBERANGELIC mysle, ze juz widze rezultaty. Oby tak dalej! ;) Bardzo pyszny ten tort gruszkowy. Jadlam raz na imprezie u Piwoni a raz na swieta u innej z kolezanek. Mniam, paluchy lizac. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, cos mi sie zdaje, ze tej nocy wykazaliscie sie wyjatkowa aktywnoscia ;) Przeczytalam wszystko dokladnie, ale dokladnie odpisze po poludniu, bo za pare chwil wybieram sie na basen :) - specjalne zajecia dla ciezarowek :) - i juz czas zaczac pakowac recznik, suszare i wszystkie niezbedne kremy na po :) no chyba ze zostanie mi pare chwil po prysznicu :) Ja ostatnio prawie nie zagladalam do Kafeterii, bo wpadlam w Szal Skanowania i zapomnialam o bozym swiecie. Kran moze kapac, pranie moknac, dom sie walic, a ja siedze i skanuje. Od kiedy Fafik daje mi ogromne mozliwosci przechowaniowe, zaczelam skanowac wszystkie nasze zdjecia (i moze sprzed naszej historii). Chyba jestem w trakcie tworzenia jakiegos ogromnego archiwum. Poza tym to strasznie wciaga, bo nagle pojawiaja sie mozliwosci nowego kadrowania zdjec, polepszania, upiekszania, zmian kolorystycznych... Mozna spedzic godzine nad jednym zdjeciem. Zaintrygowaly mnie te siatki w amerykanskich i kanadyjskich oknach... Co to za siatki? Czemu sluza? Przed czym chronia? :) Molka, witaj (czesc], mam nadzieje, ze zostaniesz z nami :) oj, teraz to juz naprawde musze leciec! pozdrawiam ps. jak widac, czasami najlepiej sie rozpisuje w pospiechu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, witajcie, jak sie macie.. Dziekuje wszystkim za mile slowa, az sie zarumienilem po same uszy. Gadzinka ma racje, topik przezywal oblezenie... Gadzinka, te siatki zabezpieczaja przed mustikami i innym dranstwem, rowniez takim duzym, bo w Stanach zdarza sie, ze wiewiorki zapedza sie do domu, mysle ze i szop pracz tez by wszedl, gdyby mu zostawic otwarte drzwi na tarasie. Siatka jak jest w czarnym kolorze, to sie jej nie zauwaza prawie, jest naciagana w dodatkowej ramie, ktora montuje sie w oknie od zewnatrz. Jest w moim miescie producent takich siatek, ale ciagle pieniadze sa potzrebne na cos innego. Zamierzam jednak kupic takie siatki na tych kilka okien, ktore najczesciej uzywa sie do wietrzenia.. Marzenusia - ale pachnie smacznie od Twoich wpisow... amberangelic - zazdroszcze wam tej pogody, jak wieczorem wychodze nakarmic psy to zakladam zimowa kurtke.. funkia - czekam niecierpliwie na nowe zdjecia, w nowych wloskach ...fajna sytuacja w tym przedszkolu.. Molka - czyli trafilas od razu do Wielkiego Miasta.. Bylem dwa razy po kilka godzin na Manhattanie, podoba mi sie miasto, zaluje tylko ze nie mialem okazji pospacerowac po Central Park. bagatelka - rozumiem Cie doskonale, moja zona nie lubi myc okien, mimo, ze wszystkie otwieraja sie do srodka. Tylko ze jest ich 13 w samej czesci mieszkalnej, w tym jedno na 3 metry, do tego 9 w czesci gospodarczej. kocie_oczko - mieszkasz w tak pieknym miescie i wariujesz? Wiem, ze w SD jest dosc liczna polonia, byl kiedys program na TV Polonia. Kiedys na necie znalazlem stronke Adama z SD, pochodzi z Wroclawia, jest pilotem takich mniejszych samolotow i awionetek. Bardzo interesujaca strona, mnostwo ciekawych i dowcipnych informacji, niestety po ktoryms formatowaniu dysku zginal mi adres i juz wiecej nie moglem go w zaden sposob znalezc.. k-11 - znam takie kominki z widzenia, chyba daja takie samo cieplo, tylko zapewne brakuje tej atmosfery i odrobiny zapachu dymu. Moj kosztowal mnostwo pieniedzy, ale skutecznie ogrzewa znaczna czesc domu. Zarobilem na niego na szkoleniach zwiazanych z reforma systemu emerytalnego w 98/99 roku. dzieki tym szkoleniom poznalem tez Duszniki Zdr. i kawalek Kotliny Klodzkiej, popsulem polbuty zjezdzaniem na nartach (sic!). DaRk Elf - 🌼 Margot - fajnie, ze pozalatwialas sprawy. Czy mozesz mi przyblizyc czym zajmuje sie prefektura w porownaniu do merostwa i jak w tym ukladzie ulokowana jest zandarmeria? Jay - fizycznie to kciuki trzymam tylko chwilke, ale duzo mysle, zeby sie komus cos udalo. Pamietam taka historie, jak do mojej dawnej firmy mial przyjechac kontroler z Home Office, ktory mial opinie pogromcy, dyrektorzy krajowi po prostu sie go bali.. Szefowa znalazla jego zdjecie z jakiegos szkolenia i wpatrywala sie w to zdjecie starajac sie myslec o nim z sympatia, ajk o starym, dobrym znajomym. I wszystko przebieglo bardzo dobrze. A do tych sztuczek przyznala sie dopiero po jego wyjezdzie... ok, dosc juz na razie, pogoda sie poprawia, trzeba cos porobic kolo domu. pozdrowienia dla wszystkich, kwiatki i caluski..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i masz ci baboplacek...ledwo wocilm na forum to sie od razu rozchorowalam i utknelam w domu bez kompa.... dzisiaj dobralam sie u kolezanki do jej sprzetu a od poniedzialaku jestem w pracy i postaram sie bywac regulrniej i zywo uczestniczyc w pogduchach.... nawet niepoczytalam, coscie miedzyczsie naklikaly (-li)... ale postaram sie to nrobic! chocby kilka stronek! Acha! dziekuje wszystkim za mile powitanko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coucou ❤️ Bylam dzisiaj w koncu u lekarza! Dostalam bure, ze powinnam o siebie bardziej dbac! :o Ponadto dowiedzialam sie, ze mam astme :o I ze w ogole kondycja moich pluc nie jest najlepsza (mam bardzo slaba wydolnosc) :o Dzisiaj zaczynam juz kuracje antybiotykowa polaczona z inhalacjami i za dwa tygodnie do kontroli... voila! :o Marzeniusia - mam nadzieje, ze tabletki przepisane przez lekarza pomoga Ci. Moja mama tez miala ciagle problemy z opryszczka, przeszla specjana kuracje lekami, ktora przyniosla jej duza ulge! Trzymam kciuki, zeby tak bylo i w Twoim przypadku :) Bagatelka 🌻 - u mnie w domu czesto mylo sie okna woda z octem spirtysowym albo wlasnie jak dziewczyny Ci radza z plynem do mycia naczyn. :) Ja myje okna rzadko bo rzadko ale jednak :P Ajaxem. Ale nie wiem czy jest on dostepnym w USA :o Molka - na pewno sobie ze wszystkim poradzisz! Nie ma co sie martwic wszystkim na zapas! Bedzie dobrze, zobaczysz :) Jay ❤️ - caly czas mysle o Tobie! Dbaj prosze o siebie :) Gadzina - i jak bylo na basenie? Jakie wrazenia? :) Czekam na relacje :) A propos moskitier w oknach - ja tez takowe posiadam w nowym domu ze wzgledu na owady. Mieszkamy teraz w niedalekim sasiedztwie owieczek i barankow, wiec jest troche wiecej much w okolicy niz normalnie :) kokus - coz, nie jestem ekspertem jesli chodzi o podzial administracjny we Francji i mam nadzieje, ze nie palne zadnego glupstwa w tym co teraz napisze. Prefektura jest organem administracji departamentalnej nadrzednym do merostwa, ktore zajmuje sie sprawami na szczeblu lokalnym. Prefektura odpowiedzalna za rejestracje samochodow, wydawanie paszportow, dowodow osobistych itd. Tam tez zalatwia sie wszystkie problemy zwiazane z legalizacja pobytu (co jest wazne w przypadku cudzoziemcow i dotyczy mnie osobiscie). sportowa naneczka - ciesze sie niezmiernie, ze znowu tu wpadlas! Mam nadzieje, ze juz jestes zdrowa i ze bedziesz teraz do nas czesciej zagladac :) Funkia 🌻 Coz, zmykam sie kurowac :o Pozdrawiam wszystkich :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ponownie :) :) Margot, wrazenia z basenu jak najbardziej pozytywne :) To jest wspaniala sprawa takie cwiczenia i w ogole plywanie w ciazy. Bardzo polecam wszystkim tym, ktore kiedys tam pojda w moje slady i beda mialy taka mozliwosc - przeciez wy wszystkie jestescie w tak zwanym wieku rozrodczym !!!! i do tego prawie wszystkie bezdzietne !!! - chodzcie na zajecia z polozna na basenie! Molka, slyszysz? Oczywiscie to nie zastepuje szkoly rodzenia, a tylko ja kompletuje, najwazniejsze jednak to sie ruszac. :) Kokus, dzieki za wyjasnienie siatek. Chyba i nam by sie takie przydaly, bo uwielbiamy spac latem przy otwartych oknach i komary nas troche podgryzaja. A skad to pytanie o Kubusia Puchatka? Czyzbyc czytal nasze stare strony i trafiles na cytat, ktory kiedys umiescilam na tym topiku??? Rzeczywiscie lubie Kubusia Puchatka, choc teraz to juz troszke z tego wyroslam :) i Kubusia zastapili nowi idole (choc cytaty w glowie zostaly jak widac), ale na pewno nie zapomne o nim CZYTAJAC bajki moim dzieciom (z naciskiem na CZYTANIE, bo tu o Kubusiu od Milne mowa, a nie od Disney\'a !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!). Apogeum mojej namietnosci do tego glupiutkiego Misia i jego przyjaciol przypadlo tak jakos na czasy liceum. To byla cala filozofia !!! :) Solare, nie wiem, jak to jest w Japonii, ale wiem na pewno ze w Chinach publiczne wycieranie nosa (czyt. smarkanie w chusteczke) jest uwazane za gruby nietakt, za okropne grubianstwo. Byc moze w Japonii jest podobnie. Mysle, ze nie ma sie co oburzac, to element ich kultury. Wyobraz sobie teraz Japonczyka czy Chinczyka, ktory przyjezdza do Europy i oburza sie za kazdym razem jak widzi kogos smarkajacego.... :) :) Molka, ja na twoim miejscu nie jechalabym rodzic do Polski... Moim zdaniem to nie jest moment na takie podroze, zmiany, na takie \"pomiedzy\"... Sluchaj, czy jestes pewna, ze nikt z twoich bliskich nie moze przyjechac do ciebie w momencie, kiedy najbardziej bedziesz tego potrzebowala ? Ja mysle, ze to byloby lepsze rozwiazanie. Ja jestem w podobnej sytuacji (tyle ze blizej, bo fr), ale mama daleko... bo to mame chcialoby sie miec pod reka prawda? Ale wole rodzic tutaj, gdzie chodze do lekarza. Bo juz go znam, bo znam szpital, bo znam polozne, jakos trudno mi sobie wyobrazic, ze nagle laduje w Polsce i pierwszy raz widze na oczy szpital, lekarza i ze lekarz widzi pierwszy raz na oczy mnie ! :) Piwonia, ale ci dobrze z tym wyjazdem do Polski. Baw sie dobrze !!! :) Funkia, Groszek musi miec juz jakies 1200 / 1300 gramow :) Normalnie czuje, ze jest codziennie wiekszy :) Bardzo chcialabym cie zobaczyc w nowej fryzurze ! Wlasnie dostalam paczke od mamy - wyobrazcie sobie, ze moja mama w te wakacje wygrzebala u dziadka na strychu moj osobisty becik! Wlasnie podziwiam go po raz pierwszy w zyciu. I oczywiscie po wizycie w pralni chemicznej zamierzam zapakowac w niego Groszka :) to takie nienowoczesne - ja lubie byc nienowoczesna nienowoczesne rzeczy maja tyle uroku... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×