Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

:) Czesc Kochani :) U nas (w zimnej Minnessocie) cos sie nagle stalo i powrocilo lato :D Cala geba :) Na sobote i niedziele - lepszy rydz, niz nic :) Bylo tak cieplusienko, ze pierwszy raz tego lata zalozylam krotkie spodenki :) No, co prawda tylko do mycia okien, bo normalnie nie przepadam za noszeniem szortow :P No, umylam okna, za rada Marzenusie woda z plynem do naczyn (to tak z grubszego brudu), a potem do polysku Windexem i gazetami. Zajelo mi to caly dzien i nie wiem, co robia ludzie, ktorzy musza \"obrobic\" caly dom, bo moje trzypokojowe mieszkanko (2 okna zwykle, 1 balkonowe) dalo mi niezle we znaki :D I nie chodzi tu wcale o samo w sobie mycie, to pikus, ale te wszystkie czynnosci towarzyszace - wyjmowanie slawetnych siatek, potem niemozenie ich zalozyc, wyjmowanie calych okien z szyn, kurde mol :D Kto takie dziwactwa powymyslal ?? :D DaRk Elf - ja tez mam problemy z wypryskami czasem, nie koniecznie z okazji okresu, ale bardzo mi sie polepszyla cera od uzywania (niestety :0) drozszych kosmetykow. A jak bylo w SPA? Co Ci robili? Co sobie kupilas? Moje zabiegi kosmetyczne w SPA byly nigdy nie skuteczne, totez porzestalam sie w to bawic i jak juz, to ide na masaz :) Acha, Proactiv tez uzywalam (ok. miesiac chyba) i nic :0 Molka - na szczescie do marca jeszcze duzo czasu, wiec bedziesz miala okazje wszystko przemyslec i rozejzec sie w swojej obecnej sytuacji :) Czy masz w NY jakies grono znajomych / krewnych, w ogole kogos, z kim moznaby te sprawy troche poprzerabiac? Chodzi mi glownie rzeczy szpitalno-medyczne, ktore dla mnie przynajmniej sa w tym kraju strasznie skomplikowane, no i w ogole ten caly balagan z ubezpieczeniem itp. A odnosnie Twego zycia codziennego, to jesli skupiasz sie rozrywkowo na Manhattanie, to jest czego pozazdroscic :) Fajnie masz :) Funkia - widze, ze jestes kolejna nie-fanka amerykanskich okien :0 Te ktorych nie mozna umyc od wewnatrz trzeba wyjmowac z szyn, a te co sie nie wyjmuja, myc na zasadzie sieganie reka na zewnatrz, ostroznie, zeby nie wypasc :D To odkrylam wczoraj :D A joga jest fajna, na razie bylam tylko raz, polecam :) amberangelic - dzieki za polecenie tych kosmetykow DDF :) Widzalam je w Sephorze, ale tam to w ogole jest tyle wszystkiego, ze czlowiek traci glowe :D Ja mam chyba podobne problemy, jak Ty, tzn. niby nie widoczne, ale wyczuwalne kulki, czarne punkciki itp. :P, jednym slowem, wiadomo o co chodzi :0 Mi tez nie pomagaja zadne specyfiki na \"syfy\", np. raz sie zafascynowalam firma Erno Laszlo i obkupilam w te ich drozyzny, a tu zero poprawy i skora przesuszona, fuj. Natomiastw zyciu codziennym, jak uzywam Clinique, to ogolnie cera fajnie mi sie trzyma, ale na juz urodzone wypryski ich specyfiki anty-acne tez nie pomagaja. Kurde, co sie czlowiek ma z ta geba :D I to po 30-tce :D kokus - mam nadzieje, ze jeszcze kiedys uda Ci sie zaliczyc Central Park - bardzo przyjemne miejsce, az dziwne, ze to w samym sercu takiego wartko zyjacego, zatloczonego i zanieczyszczonego miasta. Chcialabym tam znowu pojechac, a mieszkac moze gdzies w poblizu :) Aha, ja tez nie raz przechodzilam przez sietke ;), ale Ty z tym widelcem, to juz naprawde przesadziles :D sportowa naneczka - trzymaj sie cieplo i wesolo :) Margot - mam nadzieje, ze te klopoty z pluckami nie przerodza sie w nic bardziej niemilego... Milego zdrowienia :) 🌻 Marzenusia - polewanie okien wezem - pewnie, jest to jakis polsrodek, ale nie na chlopski rozum, to przeciez nie moze dzialac tak, jak wlasnoreczne wypucowanie, no jakby nie patrzec :0 A Kubusia przeczytaj koniecznie :) Jest cudny :) NINA - witaj i wpadaj jak najczesciej :) Mayenka - a ja bym sie chetnie przeprowadzila do Kanady :) No to papatki na razie i buziaki dla wszystkich 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Czesc Kochani :) U nas (w zimnej Minnessocie) cos sie nagle stalo i powrocilo lato :D Cala geba :) Na sobote i niedziele - lepszy rydz, niz nic :) Bylo tak cieplusienko, ze pierwszy raz tego lata zalozylam krotkie spodenki :) No, co prawda tylko do mycia okien, bo normalnie nie przepadam za noszeniem szortow :P No, umylam okna, za rada Marzenusie woda z plynem do naczyn (to tak z grubszego brudu), a potem do polysku Windexem i gazetami. Zajelo mi to caly dzien i nie wiem, co robia ludzie, ktorzy musza \"obrobic\" caly dom, bo moje trzypokojowe mieszkanko (2 okna zwykle, 1 balkonowe) dalo mi niezle we znaki :D I nie chodzi tu wcale o samo w sobie mycie, to pikus, ale te wszystkie czynnosci towarzyszace - wyjmowanie slawetnych siatek, potem niemozenie ich zalozyc, wyjmowanie calych okien z szyn, kurde mol :D Kto takie dziwactwa powymyslal ?? :D DaRk Elf - ja tez mam problemy z wypryskami czasem, nie koniecznie z okazji okresu, ale bardzo mi sie polepszyla cera od uzywania (niestety :0) drozszych kosmetykow. A jak bylo w SPA? Co Ci robili? Co sobie kupilas? Moje zabiegi kosmetyczne w SPA byly nigdy nie skuteczne, totez porzestalam sie w to bawic i jak juz, to ide na masaz :) Acha, Proactiv tez uzywalam (ok. miesiac chyba) i nic :0 Molka - na szczescie do marca jeszcze duzo czasu, wiec bedziesz miala okazje wszystko przemyslec i rozejzec sie w swojej obecnej sytuacji :) Czy masz w NY jakies grono znajomych / krewnych, w ogole kogos, z kim moznaby te sprawy troche poprzerabiac? Chodzi mi glownie rzeczy szpitalno-medyczne, ktore dla mnie przynajmniej sa w tym kraju strasznie skomplikowane, no i w ogole ten caly balagan z ubezpieczeniem itp. A odnosnie Twego zycia codziennego, to jesli skupiasz sie rozrywkowo na Manhattanie, to jest czego pozazdroscic :) Fajnie masz :) Funkia - widze, ze jestes kolejna nie-fanka amerykanskich okien :0 Te ktorych nie mozna umyc od wewnatrz trzeba wyjmowac z szyn, a te co sie nie wyjmuja, myc na zasadzie sieganie reka na zewnatrz, ostroznie, zeby nie wypasc :D To odkrylam wczoraj :D A joga jest fajna, na razie bylam tylko raz, polecam :) amberangelic - dzieki za polecenie tych kosmetykow DDF :) Widzalam je w Sephorze, ale tam to w ogole jest tyle wszystkiego, ze czlowiek traci glowe :D Ja mam chyba podobne problemy, jak Ty, tzn. niby nie widoczne, ale wyczuwalne kulki, czarne punkciki itp. :P, jednym slowem, wiadomo o co chodzi :0 Mi tez nie pomagaja zadne specyfiki na \"syfy\", np. raz sie zafascynowalam firma Erno Laszlo i obkupilam w te ich drozyzny, a tu zero poprawy i skora przesuszona, fuj. Natomiastw zyciu codziennym, jak uzywam Clinique, to ogolnie cera fajnie mi sie trzyma, ale na juz urodzone wypryski ich specyfiki anty-acne tez nie pomagaja. Kurde, co sie czlowiek ma z ta geba :D I to po 30-tce :D kokus - mam nadzieje, ze jeszcze kiedys uda Ci sie zaliczyc Central Park - bardzo przyjemne miejsce, az dziwne, ze to w samym sercu takiego wartko zyjacego, zatloczonego i zanieczyszczonego miasta. Chcialabym tam znowu pojechac, a mieszkac moze gdzies w poblizu :) Aha, ja tez nie raz przechodzilam przez sietke ;), ale Ty z tym widelcem, to juz naprawde przesadziles :D sportowa naneczka - trzymaj sie cieplo i wesolo :) Margot - mam nadzieje, ze te klopoty z pluckami nie przerodza sie w nic bardziej niemilego... Milego zdrowienia :) 🌻 Marzenusia - polewanie okien wezem - pewnie, jest to jakis polsrodek, ale nie na chlopski rozum, to przeciez nie moze dzialac tak, jak wlasnoreczne wypucowanie, no jakby nie patrzec :0 A Kubusia przeczytaj koniecznie :) Jest cudny :) NINA - witaj i wpadaj jak najczesciej :) Mayenka - a ja bym sie chetnie przeprowadzila do Kanady :) No to papatki na razie i buziaki dla wszystkich 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka Do spa poszlam z tej okazjii ze dostalam od meza gift certyficate,poszlam z zamiarem zrobienia zabiegu intensywnego nawilzania skory,a ze bylam od razu przed okresem czyli mialam pelno diod na twarzy no to panienka mowi ze zrobimy oczyszczanie twarzy,na co skladalo sie wycisniecie syfow i nalozenie jakiejs maseczki( mineraly z oceanu czy cos w tym stylu) wcale nie bylam zadowolona bo syfy to i ja umiem sobie wycisnac i parowke zrobic,(zreszta te syfy to ja zawsze mam sa niezniszczalne)no ale niech tam, w sumie chciala mi tez zrobic nawilzanie ale juz mi braklo kasy bo chcialam sobie jeszcze kosmetyki kupic i wlosy obciac,w sumie wyszlam zadowolona tylko z obciecia wlosow,kosmetyki kupilam nazywaja sie Phytomer drogie jak dla mnie a jakosc srednia moim zdaniem tzn plyn do mycia twarzy niby ma zapobiegac wypryskom ztego co widze to wysusza tylko twarz tzn matowi i skora sie nie blyszczy,do tego emulsia na noc tez w sumie tylko matowi i troche wysusza no i krem pod oczy 15 ml kosztowal chyba 50 dolcow a jakich tam specjalnych efektow nie widze wydaje mi sie nawet ze mi sie glebsza zmarszczka zaczela tworzyc kolo ust bo on jest tez do stosowania w okolice ust.Chyba go wywale albo dam siostrze.No ale co tam w sumie jak sie nie sprobuje to sie nie wie,teraz bede tylko kupowac sprawdzone kosmetyki z recenzja na wizazu itp.Nie jestem jakos po pierwszym razie zachwycona tym Spa,powiem Ci ze strasznie namawiaja na zabiegi,ale chcialabym pracowac w takim miejscu swietna atmosfera:) Z nowosci kosmetycznych moge polecic blyszczyk trwaly!! wreszcie odkrylam nazywa sie Duo Wop lip venom mozna go kupic w drugstore trzyma mi sie na ustach okolo 5 ,6 godzin bez jedzenia ale nawet jak jadlam chipsy w kinie to potem go mialam! swietnie pachnie i zawiera substancje ktora powieksza usta,troche szczypie po nalozeniu ale mi nie przeszkadza:)Kosztowal 15 dolcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka i wszystkie dziewczyny ktore uzywaja maseczek Dziewczyny poleccie mi jakas maseczke na twarz zeby mozna ja uzywac na noc i zeby ona twardniala i byla twarda jak skala (zawsze po obudzeniu sie mam zmarszczki jakbym jakies koszmary miala albo ktos by mnie maltrettowal we snie) doprowadza mnie to do szlau.Znacie cos takiego? Dzieki:) Ale Was mecze:):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu nadal forum kosmetyczno-zagraniczne. Ja polecalam te kosmetyki na innych forum ale to chyba za drogie na polska kieszen. W kazdym razie co do wyciskania to pchalam te lapy do buzi kiedys non stop wiedzac ze sama sobie robie krzywde. Teraz przy moich kosmetykach paskudny nawyk sam umarl smiercia naturalna. Owszem zdarza sie ale nie na taka skale a i jesli cos wyskoczy to nie trzeba sie tak martletowac aby to samemu usunac. Mnie tez denerwuje ze przed 30 a nadal mam problem o ktorym myslalam ze zniknie z wiekiem, no ale teraz juz denerwuje mniej kiedy wiem co z tym robic. Proactive ze slyszenia wiem ze pomagal nastolatkom, to moze my za stare ha ha ha. Co do Clinique oprocz ich serii antytradzikowej skusilam sie tez kiedys na ich krem, jej nie wiem jak sie nazywal ale zolty w przezroczystej kwadratowej butelce, pani reklamowala ze dla wszystkich rodzajow cery, niestety nie dla mojej bo moja sie przy tym bardzo przetluszczala. Pozniej siegnelam po jakis majacy konrolowac przetluszczanie, mala zielona buteleczka - jej jaka ja chodzilam wysuszona, az nieprzyjemnie. Co do tej maseczki na noc to nie slyszalam ale zasiegne rady u mojej przyjaciolki-kosmetyczki, moze ona cos wie. Ja mialam problem ze po nocy budzilam sie z tlusta skora, teraz juz mniej. Jedynie co mnie drazni to popuchnieta twarz kiedy sie nie wyspie albo kiedy pospie za duzo. Potrzebuje troszke czasu aby sie unormalizowac i to chyba jest tylko dla mnie widoczne. Zwykle pomaga obmycie lodowata woda. Taki sam problem ma moja mama wiec chyba dziedziczne i pewnie... taka juz moja uroda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim :) Dzisiaj jeszcze mam wolne! :) Ufff, bo poniedzialki bede najgorsze... Jesli chodzi o moje zdrowko, to tez juz czuje sie troche lepiej... nie wiem czy to zasluga antybiotykow czy tych inhalacji, czy tez, tego i tego... najwazniejsze, ze jest mi lzej w plucach :) Mayenka - dziekuje 🌻 Juz sobie zalozylam adres na gmail: margotka@gmail.com :) DaRk Elf - ja rowniez radzialabym Ci przejsc sie do dermatologa niz leczyc cere na wlasna reke. To moze przyniesc odwrotny skutek od porzadanego. Jay - moze jednak odwolaja Wam te zajecia :) Bagatelka - 🌻 wczoraj zrobilam pyszne danie z ziemniakow... po postu palce lizac! Pozniej podesle przepis, bo naprawde warto posmakowac tego niebiaskiego smaku :) Jesli chodzi o moja cere, to generalnie nie moge narzekac (odpukac w niemalowane). Nic mnie nie uczula i wszelkiego rodzaju krostki pojawiaja sie stosunkowo rzadko na mojej twarzy... Wlasciwie najbardziej dokucza mi problem wielu brunetek... czyli ciemne wloski :o No, ale na to na szczescie sa skuteczne metody. :) A w czwartek ide zaszalec u fryziera :D Nic, uciekam, pora wziac tabeltki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstalam wczesniej bo obudzila mnie bardzo glosna kosiarka do trawy. Z kawusia zawitalam tu a tutaj od mnie trafilo bo ta Ciupaga \"urzeduje\" ze swymi durnymi zartami juz ktorys dzien z rzedu. Nie ma to jednak jak wieczorek, cicho, nikogo nie ma (czasem Marzenusia) i wszystko elegancko sie otwiera. Ja bylam u dermatologa i mialam przepisane 3 specyfiki i nic mi nie pomoglo, a gdy pytalam o przebarwienia i blizny to pani doctor wzruszyla ramionami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich bardzo serdecznie :-) Jeszcze nie poznalam kazdego z osobna, jego problemow i radosci aby zwracac sie osobowo za kazdym razem. Mam nadzieje, ze sie nie obrazicie. Nie mam teraz zbyt wiele czasu na zagladanie do tego przemilego grona ale zawsze robie to z przyjemnoscia. Szkola i nauka angielskiego pochlania mnie bardzo, poza tym urzadzamy mieszkanie a przyznam ze moj Maz ma wysokie wymagania a bardzo malo czasu na zalatwianie czegokolwiek wiec ze wszystkim sie nam schodzi. Lapiemy tez kazda wolna chwile aby spedzac troche czasu razem a wtedy np w weekendy prawie wcale nie ma nas w domu. Nowy Jork do ogromne miasto i wiele mozliwosci aby dzien minal nie wiadomo kiedy. Tak bylo i tego weekendu. Ladowalismy w domu o polnocy, tym bardziej ze pogoda jest teraz taka ladna. Minely upaly a jest tak przyjemnie cieplutko. Bagatelko, niestety nie mamy tutaj nikogo bliskiego aby byl oparciem po urodzeniu dziecka. Moi rodzice sa bardzo czynni zawodowo, maja odpowiedzialne funkcje i tez nie jest to mozliwe aby przyjechali na dluzej do NY. Tak samo inni czlonkowie rodziny. Uzgodnilismy wiec, ze na ten szczegolny czas pojade do Polski a moj Maz przyjedzie na miesieczny urlop. Ubezpieczenie pokrywa mi jego firma wiec nie mam z tym problemu. Wiem, ze mam jeszcze sporo czasu i na pewno jeszcze wszystko przemyslimy. Na razie zadomawiam sie i staram sie nie myslec o teskonocie za krajem a jestem bardzo wrazliwa osoba wiec nie jest to takie latwe. Kokus, ja przez caly lipiec i sierpien ganialam po Manhattanie wszerz i wzdluz i moge powiedziec, ze calkiem niezle sie orientuje. W Central Parku tez spedzalam bardzo duzo czasu, fajnie bylo w weekendy bo odbywaly sie koncerty Central Park Summer Stage, super muzyka, sporo jazz\'u i inna. Na chlodniejsza pore roku zostawilam sobie wszystkie muzea i inne inside\'y :-) Na pewno bede dzielic sie wrazeniami jak bedziesz zainteresowany. Przyznam tez, ze mam typowo kobiece zainteresowania wiec chetnie bywam w ciekawych sklepikach jak i tych wielkich domach handlowych. Na dolnej 5Av itp. do \"sklepikow\" raczej nie zagladam chyba ze obejrze wystawy i zmykam :-) Moze jak wygram w tutejszej loterii okragla sumke to sie odwaze. Jestem szczesciara bo moj Maz swietnie zna sie na dobrych markach i chetnie robi zakupy, ma swietny gust wiec jest nieoceniony jako doradca i towarzysz szwendania sie po sklepach. Oczywiscie na to tez mamy niewiele czasu ale wyszarpujemy te wolne chwile :-) Amberangelic, ja wlasnie doprowadzam moja buzie do porzadku po wszelkich wakacyjnych opaleniznach, po solariach. Zawsze bylam opalona i z przy sniadej cerze nie mialam wiekszych problemow ze skora. No chyba ze sama sie do niej dobralam i krostki sie rozsialy :-) Teraz gdy jestem w ciazy nie moge podtrzymywac sztucznie opalenizny w solarium wiec bladne, bo na wakacjach bylismy w czerwcu wiec juz tez troche minelo. I na tej bladej mordce widac rozne przebarwienia i plamki. Ostatnio odkrylam jak dla mnie super serum na przebarwienia. I w zasadzie uzywam go jako kremiku. Jest bardzo lekkie i przyjemne. A przy mojej mieszanej cerze wrecz swietne. Tylko trzeba bardzo systematycznie stosowac i nie spodziewac sie ze po tygodniu juz wszystko bedzie ekstra. Ja uzywam okolo miesiac i jestem pod wrazeniem, mam bardzo gladka buzie a i plamki bledna. To seru to Chanel Precision Performance Anti-Taches a dalej ma w nazwie Dark Spot Corrector. Cena za 30ml to ok.75$ a jak patrzylam na cene w Polsce to o 100zl drozsze. Okey, zmykam do szkoly. Pozdrowionka dla Wszystkich. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo witam was!!! widze, ze dyskusja kosmetyczna trwa i ja tez moge sie do niej dolaczyc! amberangelic czytalam Twoje wypowiedzi i staralam sie znalezc nazwe tej cudownej maseczki, ktora wychwalasz, ale mi sie nie udalo jeszcze do tego dotrzesc... napiszesz mi jeszcze raz? ja niestety tez mam ostatnio okropne problemy z buzia. Wczesniej bralam tabletki anty i mialam sliczna cere i prawie zadnych krostek, ale odkad z nich zrezygnowalam pojawiaja mi sie Ogromne Ohydnie bolesne Gule na buzi. Wyglada to i czuje sie jakby mnie osy pokasily i zostawily zadlo pod skora... i na koncu zostaja mi po tym blizny. Najgorsze jest to ze ostatnio latam czesto do dentysty i nie chce wybywac z firmy by odwiedzac innych lekarzy... musze z tym troche odczekac, mam nadzieje ze do tej pory nie bede miala na buzi jednej wieeelkiej blizny. Teraz wlasnie zbliza mi sie okresi na buzi daja sie wyczuc pierwsze czerwone bolace punkciki. Horror. A u nas w Monachium trwa Oktoberfest! tutaj nazywany Wiesn. Odwiedza nas przy tej okazji wielu gosci z calej Europy ale i masy Amerykanow Ausralyjczykow i Nowo Zelandczykow... ze im sie chce tak daleko leciec. Ale swieto jest fajne, nie moge nic powiedziec... Margociu, a co Ty teraz porabiasz??? Pracujesz? Bo jak sie doczytalam juz sie po raz kolejny przeprowadziliscie... Molka! glowa do gory! wszystko bedzie dobrze! ja rozumiem, ze w czasie porodu i w pierwszych chwilach po , chcesz miec mame i bliskich obok siebie. Tak to zawsze bylo u nas w kraju i jakos tak sie to tradycyjnie i emocjonalnie utwierdzilo.... Jay! A ja ostatnio czytalam duzy artykol o polach golfowych wTwojej okolicy ( gazecie mojego bylego mezczyzny) Jeju jak tam masz pieknie!!!!! Gadzina, a kiedy masz termi na przyjscie na Groszka? Ja sama tez marzylam o dzidziusiu, ale na razie moge te marzenia odlozyc na polke... z nadzieja, ze co sie odwlecze to nie uciecze.... za rok mam trzydzieche... Troche to smutne i z zazdroscia patrze na wszystkie \"brzuchate\" . Piec lat mieszkalam z Andreasem i na poczatku rozmawialismy o dzieciach, ale jak zaczelam konkretniej o tym napomykac to zmienial temat, a jak go zapytalam wprost, to mowil, ze chce....ale .... i zmienial temat i dawal glosniej telewizor. A teraz nic z tego nie bedzie. Nina! witaj ze slonecznej Australii! u nas nadchodzi jesien i zima a Ty sie szykujesz na gorace lato... jakie to wszystko zakrecone! A ja mam jutro egzamin!!!! z golfa. cienko bedzie, ale mam gwarancje i moge go powtarzac do upadlego! Trzymajcie kciuki! A teraz koniec pracy i lece na sporcik! PApatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest jednak wynalazek, ten internet. Slucham sobie Radia Canada (wersji francofonskiej, bo jestem anglo- nierozumiejaca). Jest tam taka stacja, od ktorej sie oderwac nie moge, nazywa sie \"Espace Musique\", jest doskonala. Juz kilkakrotnie uslyszalam tam polskie kawalki (miedzy innymi Kayah np.) Poza muzyka ze wszelkich mozliwych zakamarkow swiata (im bardziej folkrorystyczna tym lepiej), mozna tam tez uslyszec duzo jazzu, duzo piosenki francuskiej i piosenki w ogole, nie brakuje tez oczywiscie wykonawcow z Quebecu, do tego jest troche muzyki klasycznej (ale wydaje sie, ze duzo mniej niz na francuskim France Musique). Ostatnio mam problemy z \"Trojka\", wiec wiecej czasu poswiecam na inne stacje. I ta kanadyjska od razu zwyciezyla wszystkie wloskie (pomimo ze ja uwielbiam jezyk wloski) Jezu, czy to nie brzmi jak reklama? od razu mowie, ze nikt mi za to nie placi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po zajeciach zaraz wrocilam do domu, baaardzo mnie glowa boli.. pogoda jest pzreokropna, pada, za chwile wychodzi slonko, zaraz znowu pada, jest duszno, prawie 90F, nie wiem jaka wilgotnosc, ale pewnie spora.. Margolcia> zajec nie odwolali, test pisalam hihihih a Jeanne posuwa sie z \'zawtrotna \" predkoscia 12 mil na godzine, wiec zastuka tu dopiero jutro, choc nic straconego, bo jutro test z biologii hihihhi kokus> A dostalam z testu, wiec naprawde masz jakies magiczne te kciuki;-) naneczka> pola golfowe mnie bardzo denerwuja;-) sama nie wiem dlaczego hihih nie mam zielonego pojecia, dlacego domy stojace prawie na polach golfowych sa 2 razy drozsze? a taka pilka mozna w okno dostac.. a patrzec na osoby leniwie przesuwajace saie po polu z kijami w rece? co to za rozrywka? heheh ale masz racje, pieknie tu mam hehe czytam i czytam Wasze wypowiedzi o kosmetykach i stwierdzam, ze ja nie kobieta hihih ani masek na twarz nie uzywam, ani zadnych wielkich kremow.. do solarium nie chodze.. matyldo;-))) koncze pic herbatke i uciekam do pracy, bo i bol glowy troszke zelzal.. pozdrowienia dla wszystkich;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po zajeciach zaraz wrocilam do domu, baaardzo mnie glowa boli.. pogoda jest pzreokropna, pada, za chwile wychodzi slonko, zaraz znowu pada, jest duszno, prawie 90F, nie wiem jaka wilgotnosc, ale pewnie spora.. Margolcia> zajec nie odwolali, test pisalam hihihih a Jeanne posuwa sie z \'zawtrotna \" predkoscia 12 mil na godzine, wiec zastuka tu dopiero jutro, choc nic straconego, bo jutro test z biologii hihihhi kokus> A dostalam z testu, wiec naprawde masz jakies magiczne te kciuki;-) naneczka> pola golfowe mnie bardzo denerwuja;-) sama nie wiem dlaczego hihih nie mam zielonego pojecia, dlacego domy stojace prawie na polach golfowych sa 2 razy drozsze? a taka pilka mozna w okno dostac.. a patrzec na osoby leniwie przesuwajace saie po polu z kijami w rece? co to za rozrywka? heheh ale masz racje, pieknie tu mam hehe czytam i czytam Wasze wypowiedzi o kosmetykach i stwierdzam, ze ja nie kobieta hihih ani masek na twarz nie uzywam, ani zadnych wielkich kremow.. do solarium nie chodze.. matyldo;-))) koncze pic herbatke i uciekam do pracy, bo i bol glowy troszke zelzal.. pozdrowienia dla wszystkich;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ten weekend byl aktywny na forum !!! Fajnie ze znowu przybylo nam nowych forumowiczow :-) Mayenka :-) zapomnialam Tobie odpisac co do liczby Polakow w moim miescie. jest ich okolo 40 tysiecy a 3% Alberty to ludnosc pochodzenia polskiego. Jak widzisz jest nas tutaj sporo. Margot :-) ciesze sie ze juz czujesz sie lepiej chociaz wiem ze wiadomosc ze masz astme musiala Cie niezle przydolowac. Nastepnym razem staraj sie niedopuscic do przeziebienia zazywajac ten COLD FX. (zen szen w wysokiej potencji , naturalny preparat ) Jeszcze nie znalazlam nic lepszego co by tak szybko pomagalo lub wogole nie dopuszczalo do przeziebienia. Pracuje z ludzmi bardzo blisko i non stop jest ktos chory, dlatego czesto biore Cold FX i zawsze dziala. tak samo dla mojego syna i wogole teraz to wszyscy w mojej pracy zaczeli to uzywac. Lepiej dla mnie bo mniej choruja. Ciekawa jestem jak fryzura? mam nadzieje ze powysylasz zdjecia.. Molka :-) wiesz, ja mam odmienne zdanie jesli chodzi o miejsce gdzie urodzisz dzidziusia. Wcale to nie taki glupi pomysl aby pojechac do Polski. bedziesz jednak musiala tam dosyc wczesniej leciec aby zalatwic wszelkie formalnosci i ...na pewno bedziesz tesknic za mezem przez te pare mmiesiecy. Plusem jednak bedzie ze masz przy sobie cala rodzine a to w pierwszych tygodniach jest bardzo wazne. Dla Twoich rodzicow tez bedzie wspaniale jak beda przy narodzeniu wnuka lub wnuczki i mogli zaoferowac pomoc. Tez na Twoim miesjscu bym pojechala. Pisze to z wlasnego doswiadczenia bo tez bylam w Polsce jak moj syn sie urodzil i przez nastepne pare miesiecy rodzina duzo mi pomogla. Wtedy moj maz byl juz za granica i uznalismy ze tak bedzie lepiej. Funkia :-) Kosmetyki Mac\'a sa super a i kolorkow maja bardzo duzo. Nie maja zadnych zapachow i dlatego je lubie. Jeszcze nigdy nikt nie mial po nich jakiejs reakcji a roznych mam klientow. Nastepnym razem jak bedziesz myslala o kupnie to daj znac to zamowie dla Ciebie. Ciekawa jestem jakie kolory kupilas? Moducare to taki preparat ze sterols i sterolins (substancje roslinne regulujace system immunologiczny). Pomaga w roznych problemach, np. jesli chodzi o czeste przeziebienia, egzemy, opryszczki i mnostwo innych problemow. Nie moge sie doczekac zdjecia z nowa fryzurka....na pewno swietnie wygladasz a i samopoczucie musisz miec dobre po tych wszystkich babskich zajeciach upiekszajacych. Dark Elf :-) na prawde wspolczuje problemow z cera. Sama na to nie cierpie ale mialam troche wgladu w ten problem jak 2 lata temu zlapala mnie ospa wietrzna. Mialam tak wysypana buzie ze nie bylo na niej ani centymetra wolnego. Bylam spuchnieta i nikt nie chcial na mnie patrzec. Jak wrocilam ze strupkami do pracy to kazdemu sie buzia krzywila bo wygladalam okropnie. W sklepach jak stalam w kolejce to nikt obok mnie nie chcial stawac...mysleli ze mam jakas dzume. Zaluje ze nie zrobilam zdjec i wyslalam ich do jakiejs encyklopedii medycznej. Po tym zaczelam rozumiec kazdego z tradzikiem. Jesli chodzi o to MODUCARE to moglabys sprobowac przez miesiac. Ureguluje tez Tobie i inne sprawy a benefitow bedzie duzo. Mozna go kupic wszedzie i w drug storach i w kazdym health food store. Ja zawsze robie kuracje w miesiacach przed sezonem grypowym. Nawet w migrenach mi pomagalo. Syn przez sezonem hokejowym to zazywa przez miesiac. Sprobuj zrobic testy na alergie, moze jestes uczulona tylko na pare produkotw i to one powoduja ze tak reagujesz. Moj znajomy ma alergie na srodek konserwujacy (para...cos tam) ktory jest wszedzie a nawet w baby wipes. Sprobuj naturalne kosmetyki sa specjalne kremy na tradziki. Zawsze mozesz zwrocic produkt i odzyskasz wylozona kase. Kiehl\'s jest tez naturalny i mozesz isc i poprosic o ich probki kosmetykow. Jesli chodzi o Proactiv to ja nie spotkalam nikogo komu by to nie pomagalo. Problem jednak jest taki ze musisz to stosowac regularnie aby byly efekty. Czasami dopiero po 2 miesiacach. maja tez taki sztyft ktory zapuje w ciagu nocy kazde swinstewko. Na to u nas nawet maja liste oczekujacych wiec na pewno to niezle dzial. Maja tez cala linie kosmetykow dla ludzi z tym problemem. Powodzenia !!!! Trzeba wracac do pracy bo blokuje linie telefoniczna i slysze juz pagery!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coucou ❤️ Jest jeszcze wczesnie, ale pomalutku bede szykowac sie spac! Jutro czeka mnie pobudka o 5:45 i pierwsze zajecia na uniwersytecie w Aix! Oczywiscie nie moge zapomniec tez o sprawach administracyjnych, ktore tez musze pozalatwiac! :) Naneczka :) - co sie odwlecze... :) Staraj sie myslec pozytywnie! ❤️ Ja wierze, ze wkrotce spotkasz tego wlasciwego mezczyzne, ze ktorym wspolnie zaplanujecie dzidziusia :) A jesli chodzi o mnie, to dobrze doczytalas - jestesmy po kolejnej, i mamy nadzieje, ze w najblizszym czasie ostatniej, przeprowadzce :) Od 3 tygodni mamy nasz maly domek :) Ja natomiast wrocilam na uniwersytet i jutro zaczynaja mi sie zajecia :) :) Gadzina :) - kiedys sluchalam radia kanadyjskiego... oni tam fajnie po francusku gadaja, nie ma co ;) Slychalam tez \"Espace Musique\", ale podeszlo za bardzo pod moj gust muzyczny. :) Jay :) - dzieki ... wiesz za co ❤️ Slyszalam i widzialam jak tam Jeanne daje wam popalic :o Mam nadzieje, ze nie wyrzadzi zbyt duzo szkod w waszym stanie! I trzymam kciuki za test :) :) k-11 :) - wiadomosc o astmie w sumie nie byla dla mnie az taka zaskakujaca, poniewaz juz dziecinstwie podejrzewano ja u mnie aczkolwiek, masz racje, potwierdzenie diagnozy niezle mnie przydolowalo. Nazwe Cold FX zanotowalam, sprawdzilam nawet czy ten lek jest we Francji dostepny i jest, wiec bede pamietac o nim, jesli tylko poczuje, ze sie przeziebilam! Dziekuje za rade i w ogole za zainteresowanie moim stanem zdrowia 👄 Odnosnie ospy, to przechodzilam ja podobnie jak ty! Moja twarz a wlasciwie cala glowa to byl jeden wieli strup! Wygladalam jak potwor z horroru! W czasie choroby stracilam polowe (!) wlosow i zostalo mi po niej okolo 15 blizn na samej twarzy (!), w tym jednak naprawde duza i gleboka! :o :) Molka :) - mysle, ze cokolwiek z Mezem postawnowicie, bedzie to dobra decyzja! Glowa do gory! :) Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwilke, jak to kiedys Kokus napisal\"jak po ogien\":-) Dzis prawie zasnelam na jednych zajeciach. Zastanawiam sie co sie dzieje ze mam takie fazy ze czasem w pewnym momencie ogarnia mnie straszna sennosc, glowa mi leci w dol, oczy sie zamykaja i nie jestem w stanie tego kontrolowac. Nie wiem czy to jakas choroba czy co, ale mam wtedy takie zaniki swiadomosci, ze nie wiem czy to sie dzieje naprawde czy mi sie tylko sni. Ciekawe ze mi sie to zdarza w czasie zajec i po. Martwi mnie to troche, bo nie moge z tym wygrac. Co najlepsze to jak mi taka faza minie to jestem ok i juz nie chce mi sie tak spac. Czy tez tak macie? Chyba powinnam wiecej spac, choc myslalam ze 6 godzin to wystarczajaco. Najgorsze sa zajecia co trwaja 3 godziny pod rzad. Nie wiem kto to powymyslal ale madry nie byl- bo jak mozna sluchac 3 godziny na dany temat.? Margot-wspolczuje ci z tymi zajeciami. Ja sobie nie wyobrazam tak wstawac brr... Chyba nie powinnam narzekac w porownaniu do ciebie. Pozdrawiam was szystkich🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ i pozdrawiam 🖐️ nie czytałam Waszego topiku, ale chyba zacznę ...chociaż raczej nie ...bardzo bym chciała, ale nie mam już kiedy, bo jutro właśnie wyjeżdżam za granicę do Norwegii :-) tam rozpoczynam swój nowy etap w życiu :-) nie znam Was, ale może jest tu ktoś, kto jest w Norwegii? hmmm, ciekawe..... pozdrawiam jeszce raz i dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mayenka> to zupelnie normalne.. ja tez tak mam, gdyby nie moje notatki, to w zyciu nie wiedzialabym o czym mowia pzrez pierwsze 2 godz zajec. ja tak mam szczegolnie w piatki, bo wtedy juz sily mi cholernie brakuje i mysle tylko o powrocie do domu i lozku.. w tamtym semestrze mialam zajecia z matmy po swojej pracy i bezczelnie zasypialam .. na szczescie profesorka byla wyrozumiala;-) kiedy kilka razy pod rzad opadla mi glowa.. moja profesorka od hiszpanskiego dzis napomknela, ze jakas cicha jestem i nie biore udzialu w lekcjach, a ja przeciez jednym okiem spie hihihih Margolciu> nie ma za co;-) trzymam kciuki za te pobudke i juz przestaje narzekac na swoj rozklad zajec... bo pomimo tego, ze moje dni wygladaja jak Twoje poniedzialki ja nigdzie nie musze dojezdzac .. uciekam sie pouczyc chwilke, powyjadac lody waniliowe i zasnac z bolem brzucha hihihih pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alez mam przygode od soboty: W sobotę wyszłam przed dom, bo zauważyłam jak się dzieci bawią (a dokładniej torturują) z maleńkimi koteczkami i zabrałam jednego do domku… Nakarmiliśmy go i chciałam bardzo go zatrzymać, ale Franek nie dał się przekonać. No więc oddałam. L Dzisiaj Franek znalazł jednego przed domem, ale prawie nieprzytomnego. Przyniósł go i próbowaliśmy dobudzić go, żeby dać mu chociaż wody, ale się nie dało. Więc zawinęłam go w ręczniczek, żeby mu ciepło było, a Franek zadzwonił w tym czasie do weterynarza. Wyjaśnił wszystko co i jak i zapytał czy zatrzymamy go na stałe, ale Franek powiedział, że nie jest to możliwe. :( Weterynarz wiec tym sposobem nas nie chciał widzieć. Powiedział, ze mamy go oddać na policje, gdzie najprawdopodobniej go zabiją. Ale Franek nie ścierpiałby tego. Choć nie chce go zatrzymać, to ma sumienie (Franek jest alergikiem). No teraz po kilku godzinach udało nam się dobudzić kotka, daliśmy mu wody, ogrzaliśmy i śpi sobie słodko w kartoniku. Później damy mu wody z cukrem, a przed spaniem mleczka. Jutro Franek kupi mleko dla niemowląt i będziemy go karmić. Zatrzymamy go na chwilę. Może ktoś ze znajomych zechce go od nas. Dość narzekania. Ale chyba szczęcie, że go uratowaliśmy. Oby przeżył do jutra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia powodzenia z kotkiem i dzieki za fotki !!! Wlasnie napisalam dlugi wpis i...go wcielo !!! nie wystarczy mi enerii na to aby to powtorzyc wiec rozgoryczona ide spac :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisze jeszcze raz: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=828252&start=150 tam jest dlugi wywod o tych kosmetykach w polowie 6 strony. Ja Proactiv stosowalam ponad pol roku skoro zamowilam... Ale nic mi nie dalo i dlatego nie polecam. Wiem, ze genialne tez sa parowki ale na to jestem za leniwa, moze jakbym zaczela tylko teraz juz nie czuje potrzeby. Co do opalania tez bylam fanka solarium ale od ponad dwoch lat mi przeszlo jak sie naczytalam obszernych artykulow jak opalanie niszczy skore i ze to da o sobie znac predzej czy pozniej. Poza tym po opalaniu coraz wiecej bylo mi widac te wszelkie blizny i przebarwienia i nie wygladalo to pieknie. Duzo poznikalo o czym poinformowala mnie ma przyjaciolka-kosmetyczka ogladajac mnie pod specjalna lampa. Nie wiem jakby to bylo teraz bo w te lato jakos sie nie opalalam, na weekend albo cos wypadlo albo nie bylo pogody aby pojechac do parku wodnego. Ja tez mialam cudne serum ale mi sie skonczylo (jednak nie uzywalam codziennie bo teraz to podstawa te kosmetyki DDF) - Dr. Jeff, aCePlus Serum/ with Antioxidiants, Gingko Biloba, Licorice, Panthenol and Amino Acids - lekkuscie i przyjemne, wygladza. Tylko nie wiem gdzie do nabycia bo to zamawiala moja kosmetyczka. Dzisiaj zaniedbalam moja diete bo dostalam jakiegos szalu - nie jestem slodyczowa - i doslownie rzucilam sie na wielki czekoladowy rozek. Pozno wrocilam po silowni i ogladalam filmik wiec dopiero teraz weszlam, juz juz bylam na drodze do sypialni ale komputer zawezwal i skrecilam, na moment - obiecuje sobie. Ojej, zeby tylko mojego wpisu nie wcielo bo nienawidze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki K-11. A ja juz nie pamietam jakie zdjecia wysylalam. Tez ide spac. Jestem ciekawa czy kotek dozyje rana. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki K-11. A ja juz nie pamietam jakie zdjecia wysylalam. Tez ide spac. Jestem ciekawa czy kotek dozyje rana. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia, ale ty sie masz z tym koteczkiem. To pieknie ze go uratowalas. Miejmy nadzieje ze biedaczek sie wykuruje. Szkoda ze nie mozesz go zatrzymac... Trzymam kciuki za maluszka! Chetnie bym go wziela ale mam juz dwa futrzaki i obawiam sie ze one by nie zniosly"intruza" - sa strasznie rozpieszczone i nie znosza zmian. K-11, dziekuje za oferte na MACa. Skorzystam kiedys jak bede kupowala wiecej - na razie mam spory zapasik, ale moze dodam sobie troche kolorkow. Fajne te kosmetyki. Ja juz dawno sie nie malowalam z braku czasu, ale ostatnio mamy maraton imprez, wiec musialam sie doprowadzic do ladu. Zapewne na krotko. Co do fryzury to jest troche podobna do tej z wyslanego zdjecia, ale ja nie bylam u fryzjera juz od kwietnia, wiec roznica byla kolosalna. Zamierzam sobie kupic to ColdFX, bo zyje w strachu przed przedszkolem Starszaka :( Mayenka - 6 godzin snu to stanowczo za malo! Podobno powinnismy spac ok 8. Ja tez zapadalam w pol-sen podczas zajec - nie jestes sama! Teraz mi sie to tylko zdarza na nudnych zebraniach, zwlaszcza w czasie dlugich prezentacji. Margot - zycze szybkiego wyzdrowienia. I przykro mi ze cie ta astma dopadla. Pozdrawiam wszystkich ❤️ Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa jestem czy ktos na forum mieszka w centralnej Californii i odczul to trzesienie ziemii? (SSE od Parkfield, CA jakies 11 km w skali 6.0) Tak sobie siedze i ogladam wiadomosci i akurat myslalam o tym trzesieniu ziemii w Polsce. Czy ktos pamieta wczesniejsze trzesienia ziemii w naszym kraju?, za wyjatkiem oczywiscie tapniec na Slasku ? Margot :-) jeszcze jedna rzecz mi sie przypomniala odnosnie zapobieganiu chorob drog oddechowych: Dolicoccil firmy Dolisos (to chyba francuska firma produktow homeopatycznych). Wczoraj bylam w Ikea na zakupach poscieli. Akurat byly nowe wzory i kupilam sobie taka i do tego taki blankiet w kolorze waniliowym na to aby przykryc posciel. Ale to cieszy..... Jakas cisza na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Jestem po pierwszym dniu zajec i szczerze mowiac ten dzien moglby mi wystarczyc za caly rok ;) Na pewno bede spala dzisiaj jak dziecko ;) Mayenka - mi sie, szczerze mowiac, nigdy nie zdarzaly takie przysniecia (co najwyzej zadzaly mi sie spektakularne ziewniecia jak na przyklad dzisiaj w czasie trzeciej godziny wykladu), ale ja zazwyczaj sypiam wiecej niz 6 godzin. Moze sprobuj wydluzyc sobie sen o godzine i zobacz jakie bede tego efekty. :) Olajda_s - pomyslnosci :) Jay - ja tu narudze jak mi zle, ale naprawde nie powinna narzekac widzac jaki ty masz rozklad zajec. 🌻 Ty to w ogole jestes mistrzyni swiata... tyle wzielas na siebie ❤️ Marzeniusia - powodzenia! Mam nadzieje, ze uda Wam sie uratowac kociaka! Trzymam bardzo mocno kciuki! Funkia - 🌻 k-11 Dorococcil znam, dziekuje :) Nie slyszalam wczesniej o trzesieniach ziemi w Polsce (oprocz oczywiscie tych na poludniu kraju). Polnocna Polska sa to przeciez tereny stabilne sejsmicznie a jednak proces wznoszenia sie Skandynawii na skutek topnienia lodowcow spowodowal, ze ziemia zadrzala... Pozdrawiam wszystkich. :) Aha, mam pytanie: czy ktoraz z Was zaserwowala na obiad Boeuf Strogonow? Ostatnio mam coraz wiaksza ochote wypobowac ten przepis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia - jak kotek? Jakos cicho na forum dzisiaj, wrecz nietypowo. Gdzie sa wszyscy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba wszycy co jestesmy zaganiani, bo cichutko tutaj jak makiem zasial! No, coz, czas na mnie - niedlugo wybywam do Aix. Pozdrawiam wszystkich 🖐️ Marzenusia - i jak sie miewa kotek? Mam nadzieje, ze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie nic nie kupuje z kosmetykow a raczej musze zrobic remament. Maluje sie na wieksze wyjscie ale czasem w sklepie na widok duzych promocji wpadalam w szal kupowania, tylko to potem lezalo 100 lat nieuzywane i wyrzucic szkoda bo prawie nowe... ostatnio zauwazylam ze niektore np wiekowa maskara mnie podrazniaja wiec trzeba bedzie jednak wyrzucic, jakis czas temu robilam \"przemeblowanie\" w kosmetykach ale najwidoczniej niezbyt dokladnie. Przedwczoraj i wczoraj w koncu trafilam na silownie wiec jestem zadowolona. :-) A na dzis mam nawet wlasnorecznie zrobiony lunch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak na dzien dzisiejszy to kotek zdrowy jak nigdy! Wyglada super. A jak mruczy sobie po jedzonku i jak go mamy na rekach! ;) Bylismy u weterynarza. Dala nam antybiotyk dla niego (mial zapalenie jakies, dlatego oczka byly ciagle zaropiale) i zrobila mu przeswietlenie glowki, bo czula jakies zgrubienie, ale okazalo sie ze wszystko w porzadku. Mamy isc za dwa tygodnie na wizyte. :) Kotek ma okolo 3-4 tygodnie. Jest slodki, a mowie Wam jak ciagnie fajnie mleko z flachy! hihihi! Zaraz Wam dam linka do zdjec, jak go znalezlismy, a teraz obecne Wam wysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×