Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość a oto i tabelka
NICK-SKAD?-ILE CZASU?- ZNAK ZODIAKU? ____________________________________________________________ AMBERANGELIC Arlington Hts, IL 1974 od 03.96 Strzelec AKARA Amsterdam, 1980, od grudnia 2002, Wodnik BARB okolice Chicago 1979 3 BAGATELKA Duluth, Minnesota, USA 1972 15'3'' BRITTA Szwecja, Malmö 1976, 3 lata Baran CYGNUS Chicago, USA 1979 1,5 CYTRUSOWA Koeln, Niemcy, 1977, od grudnia 2004 DARK ELF Springfield, IL 1977 2 Elisabetta,Italia,Cesenatico,1965,4 lata ESJA Islandia, Reykjavik, 1980, 4 lata EWULEK Schaumburg, IL 1978 4,5 FUNKIA okolice Chicago, IL 1970 15 G*O*S*I*K Toronto, Canada 1977-2 GNU generation, Lindley, NY, 1980, od wrzesnia 2005 ......... panna (22.09) IZZA Lutsen i Grand Marais/MN 1978 25 m-cy JAY Charleston, SC 1975 2 JOASKA Francja 1979 pol roku KOKUS Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje K-11 Canada 1969 / 15 lat / LEW KaHa Greenville, SC 1969 4...........wodnik Kasiuga Stuttgart 1983 od marca 2003 MAGARTA Italia, 1966 10 lat malutka_de Bad Urach 1981 6.2002 MAYENKA Toronto, Can 1981 1,3 MARGOT Francja, 1980, 2 i pol roku, LEW MARZENUSIA Okolice Chicago, IL 1984 1,6 NANECZKA Niemcy, Monachium, 1975 ponad 5 lat, LEW PIWONIA Okolice Chicago, IL 1977 11 SAN ANTONIO TX, 1970, 7 m-cy SIMONKA CINAMONKA Shreveport, La 1977 2 lata SQUIRLEY Tega Cay, SC 1978 3,5 Rak SZILVA 1963, nizina węgierska, Hungary 18 lat VERTE_INGA okolice Paris, 7 miesiecy, Panna XANA Seattle, WA 1974 (15 lat Niemcy) Mam propozycje - moze wpiszemy do tabelki daty urodzin? Co wy na to? ja juz swoja dopisalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach, zrobie sobie przerwe w sprzataniu:) Malutka_de 🌻 no, takie zgagi i nudnosci w ciazy to nic przyjemnego.. mam nadzieje, ze szybko mina. W mojej rodzinie ani mama ani siostra nie mialy takich atrakcji, wiec sadze, ze mnie to tez ominie:) oby Pytanko do dziewczyn ze Stanikow i San Antonio -- czy kiedy staraliscie sie o to, zeby uznali Wam polskie dyplomy, spotkaliscie sie z czyms takim, ze tlumaczenia dyplomu, indexow etc MUSZA byc dokonane prze amerykanskiego tlumacza? czy mozna te tlum zrobic u polskiego przysieglego? natknelam sie na informacje na jakiejs str internetowej, ze takie tlum musza byc zrobione w USA..;( bez sensu.. Wiecie cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gapa> witaj, mieszkam w SC, ale czesto jestem w St. Augustine (moje ulubione miasto), zjechalam cale wybrzeze Florydy, srodek mnie nei interesuje hihih Nie, nie zwariowalas, mi tez ciezko, nie mam z kim pogadac, dlatego codziennie dzwonilam do domu, aby choc mama podzielila sie ze mna atmosfera panujaca w POlsce. Moje pozostale siostry, ktore mieszkaja za granica, tez dzwonily czesciej do domu i tak jak ja jeczaly, ze chcialyby byc teraz w Polsce GNU> och ktos Ci glupot nagadal;-) ja swoje papiery tlumacyzlam sama, tlumacz w Polsce podbil pieczatki ( znajomy tlumacz, wiec nie wiem jak to wyglada w normalnym przypadku), tu poslalam papiery do NY i przyszlo mi papierzysko course-by-course evaluation na ktorym sa nie tylko pzredmioty jakie zaliczylam, ale tez pisze, ze moj stopien jest ekwiwalentny do amerykanskiego stopnia. www.wes.org (nie wiem ile teraz taka przyjemnosc kosztuje, 2 lata temu $125) Squirley> przespalam zacmienie slonca;-(( ale zanim padlam na nos zdazylam zrobic obiad i upiec ciasto ;-) ciasto z pudelka oczywisice, mowilam do mamy, ze to tkaie ciasto dla glupkow i okazalo sie,z e nawet kategorai kuchannych glupkow dla mnei za wysoka.. ciasto mialo miec w polowie warstwe nadzienia malinowego i na wierzchu biala lukrowa polowe.. hmm moje ciasto ma ... rozowa polewe hihihih a teraz slucham U2 i jest pieknie.. pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jayka 🌻 no tez mi sie to wydawalo absurdem. Weszlam sobie na strone, ktora podalas. pamietam, ze juz kiedys tam bylam i wydaje mi sie, ze zmienili kryteria. zaniepokoilo mnie to, ze wymagane jest : \"Official academic transcripts, issued according to the Diploma Supplement template, sent directly to WES by the institution \", gdzie sent direclty to WES by the institution jest wytluszczonym drukiem.. hmm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewuszki i Chlopacki :D No prosze, to dorobilysmy sie drugiego ancymonka ;) Witajcie San Antonio, Gapa, agatam :) Co do chleba zagranica, to fakt, ze nie ma lekko, przynajmniej w Stanikach ... Ccleby ogolnie dostepne w supermarketach to praktycznie pieczywo tostowe, miekkie, wiecznotrwale i napakowane konserwantami. Na szczescie jak ktos ma szczescie (ja w tym przypadku mialam :D) mozna gdzie-niegdzie kupic take normalne chleby, jak z piekarni. Jesli zas chodzi o te z workow w supermarketach, to znalazlam jeden, ktory bardzo mi smakuje i jest bardzo zdrowy (taki grahamkowaty) i bez sztucznych koserwantow: Brownberry Natural (z czerwona etykietka, inne sa niezbyt). Squirley - a mi znowu strasznie nie smakuja te produkty odtlusznone i nieslodzone :( Juz wole wcale czegos nie zjesc, albo mniej, niz np. jogurt fat free, albo mleko ... Polecam ten chlebek Brownberry, moze Ci sie spodoba :) Wlasnie zaraz pozre z nigo zrobiona kanapke z serem i ogorkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc !!! Jak sie dopisac do tabelki ? Gapa Fort Walton Beach, Florida 1975 od wrzesnia 2004 Strzelec :) Tez dzwonie czesto do domu, ale nie jojcze, bo wracac raczej nie chce, tylko zeby znajome glosy uslyszec :) No bo tesknie za nimi, nie ma sily.... Jay, gdzie bylas na \"srodku\" Florydy ? A pogadac nie ma z kim, sprobuje w ostatnia niedziele jakas spoleczecznosc nasz tu odnalezc, podobno jest.... Chlebek miejscowy, bleeeee, dobrze, ze znalazlam jakis niemieckijak ja tesknie za zwyklym ogoreczkiem kiszonym.... !!!! Chyba bede musiala sama zrobic, chociaz jeszcze nie widzialam ogorkow. Gdzie sie zaopatrujecie zazwyczaj ? Poza polskimi sklepami rzecz jasna, tu nie mam do nich dostepu :( Pozdrowionka dla wszystkich !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirel
Hej serdecznie witam.Juz od pewnego czasu sledze wasze '"Losy'"no i tak sie zbieralam zeby sie przylaczyc,moge co? Ja to juz troche weteranka,bo od 12-tu lat mieszkam w Holandii,ale zgadzam sie z wami jedzonka nadal czasami brakuje,chociaz od czasu do czasu mam dostawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracam do zycia, do rzeczywistosci i mojej normalnosci, :D goscie pojechali, ale nie ukrywam, ze to byly meczoce 3 tygodnie i teraz powoli dochodze do siebie ;) chyba nie dam rady Was przeczytac od momentu kiedy czytalam Was ostatnio a bylo to wlasnie 3 tygodnie temu, bo naklepaliscie tyle wypowiedzi, ze az dostalam oczoplasow szok hahahahaha Gapa - witaj !! i musze przyznac, ze mimo iz mieszkam w tak duzej metropilii z tak ogromna liczba polakow to przez pierwsze kilka dni od smierci Ojca Swietego nie bylam sobie w stanie poradzic z wlasnymi uczuciami i smutkiem, trudno bylo znalesc kogos z kim mogalbym sie tym podzielic :( az do wczoraj kiedy wzielam udzial w bialym marszu i zobaczylam te tlumy ludzi szczerze ubolewajacych nad smiercia Jana Pawla II :( to bylo na prawde piekne i tak ogromnie wzruszajace !!!!! przyznam, ze bardzo sceptycznie podchodzilam do tego jeszcze dzien przed, ale cos we mnie peklo, cos sie we mnie ruszylo !!!! Poczulam smutke, ktorym moglam sie podzielic z innymi NARESZCIE !!! bo dzisiaj czuje sie jak nowo narodzona i z energia do zycia !!!! zamieszczam link do artykulu : Chicagoans march in honor of pope http://www.suntimes.com/output/pope/chicago08.html z tej strony mozna zobaczyc nagrania video z TV: Thousands March In Chicago To Honor Pope http://cbs2chicago.com/pope/local_story_098132306.html po prawej stronie sa poszczegolne nagrania video jakie pokazywala chicagowska televizja oraz zdiecia z tego marszu !! bylo na prawde pieknie i tak wzruszajaco, ze tego sie nie da opisac !!!! a moje zdiecia juz niebawem !!! Pozdrawiam Wszystkich - Trzymajcie sie :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU> a poslij im maila z zapytaniem, ja nie pamietam, czy to wytluszczone zdanie bylo czy nie, ale skoro masz dac fotokopie swoich dyplomow to na co im jeszcze ich kopie prosto do nich. Niedawno moja Kolumbijka miala z nimi przeboje, bo np uniwersytety tam nie trzymaja danych wszystko jest zalatwiane przez jakies ministerstwa. Ode mnei nic nie wymagano oprocz fotokopii. No i polski tlumacz przysiegly na pewno moze to tlumaczyc, znajomy niedawno zrobil ewaluacje i jego uczelnia nic nie posylala do wes. Gapa> juz nie pamietam;-) bylam tyle razy na Florydzie, wiekszosc weekendow w tamtym roku tam spedzalam, w tym troche sie opamietalam, ale w dalszym iagu lubie tam jezdzic;-) najdalej zabrnelismy na Key Largo, na wiecej Keys nie mielismy sily;-( ale kiedys na pewno i tam dotrzemy Piwonia> zazdroszcze, bo ja w tamkim \"amoku\" dzikim, ze pappiez zmarl, wskoczylam w auto wieczorem i popedzilam do najblizszego kosciola, zamkniety, do drugiego, trzeciego tez;-( wyladowalam na plazy.. bo tam najwiecej Stworcy jest jak dla mnie. ech, wracam do papierzysk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Piwonio !!! Tego wlasnie troche Polakom w Chicago, czy w NY zazdroscilam, ja polecialam do kosciola w odpowiednim czasie, gdzie teoretycznie zbieraja sie Polacy rowniez, ale tam byly trzy osoby na krzyz i zero ksiedza.... Brakowalo wspolnej duszy do posmucenia sie, zostala mi Wyborcza w internecie :( Ale nic, trzeba wracac do normalnosci . Jay, ok, nie zaliczam sie do srodkowej florydy :) Ja mieszkam w Fort Walton Beach, to niedaleko od Pensacoli.... Ale za to daleko do Miami i tych okolic :) Lece na plaze, bo goraco tu niemilosiernie, posluchac oceanu i wyrzucic z siebie ten przeklety tydzien.... Pozdrawiam wszystkich BARDZO goraco !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny... jak powoli mija ten smutny tydzien... Gapa - witaj na topiku... ktos z Florydy zagladal kiedys, ale nie ostal sie dlugo.. Mam nadzieje, ze z Toba bedzie inaczej.. Tabelke skopiuj, dopisz siebie alfabetycznie i przyslij na topik.. Jay - to byl piekny i zarazem przejmujacy tydzien, szkoda tylko, ze dopiero smierc Papieza wyzwolila w ludziach tyle dobra.. Zeby chociaz 1 % z tego zostalo.. Piwonia - pamietam takie zdanie z jakiegos kabaretu.. \"gosc w dom - Mars w dom\" (to chyba z \"Spotkania z ballada\" sprzed jakichs 20 lat) mirel - witaj, przylacz sie.. a gdzie w Holandii? Bagatelka - fajnie ze znalazlas jakies smaczne pieczywo. Z amerykanskich wypiekow to brakuje mi tych cieplych bulek, do \"jajek Benedykta\", z wedlina i tym bialym sosem.. pycha.. GNU - nie przesadzaj z tym sprzataniem, nie to jest najwazniejsze... Margot - my mamy kamerke, ale nie umiem z niej korzystac... ale kiedys sprobujemy.. ok? Malutka - znaczy sie, ze dzidzius sie zadomowil na dobre.. :D k-11 - fajna zabawa z tym Home Sitter. Czy te kamerki wymagaja kabelka do polaczenia z kompem czy nadaja sygnal radiowy (w obrebie domu)? Marzenusia - teraz bedzie Ci latwiej znalezc inna prace, masz juz jakies doswiadczenia, obycie... jeszcze tylko prawko.. Trzymam kciuki... Agatam - witaj.. ja klikam z kraju, ale dla Ciebie to jak za granica, ba, nawet za morzem.. aktualnie jeszcze pracuje, uprawiam kwiatki na rabaty miejskie.. W srode pracownicy zieleni miejskiej zabrali 2000 bratkow i posadzili na Rynku...Mam nadzieje, ze ludzie ich nie zadeptali w czasie mszy w intencji Papieza, w czwartek... Mayenka - tak wlasnie myslalem o Twoich zdjeciach, ze to z kamerki. Wloski masz ladne..:D Squirley - w tym sklepie obiecywali, ze bedzie polski chleb.. nie przywozili jeszcze? Pamietam, ze jak nie zdazylem do polskiego sklepu po chleb, to kupowalem w supermarkecie rosyjski albo zydowski, byly calkiem dobre.. Inga - fajnie to okreslias z tymi migdalkami... JoAska - 🌼 ok... na dzis znikam. musze wczesniej polozyc sie do lozia... (polozyc sie spac.. rzecz jasna..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatam
agatam Irlandia-Maynooth,1984,raczek;-) ta homeopatia to podziwiam-chyba ciezko jest studiowac taki kierunek;-) ja wam szczerze powiem to tutaj jest jakis niski poziom co do jezykow obcych,dostaje dobre oceny i nawet powiedzieli ze moze stypendium dostane,myslalam ze wymieknie,bede probowala jeszcze studiowac drugi kierunek HR management-wieczorowo,ale jakies doswiadczenie chca -zglupieli a skad ja wezme doswiadczenie w biznesie,czy u was tez taj jest ze wszedzie gdzie prosza do pracy to chca ludzi doswiadczonych(smiesznie to brzmi;-))? jak przegladam gazety to wszedzie,expierence,bez 2 lat sie nie pokazuj:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatam
jakos to bi bez skladu wyszlo,wiec chodzi mi o to,czy i tez na studia wieczorowe chca jakies doswiadczenie w tym kierunku co chcesz studiowac? a o prace,no to wiadomo ze expierence,to kurcze,nie ma mowy bez;-( ja tez bym zjadla ogorka kiszonego,ostatnio mam mi wyslala paczke ,to i ogorki sie znalazly,tutaj sa krakusa konserwowe,maly sloiczek kosztuje 4 euro;-( brakuje jedzonka od mamusi;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majeczka fajeczka
Szukam ludzi z Fuldy, Hessen, Niemcy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, uaktualniam : NICK-SKAD?-ILE CZASU?- ZNAK ZODIAKU? ____________________________________________________________ AMBERANGELIC Arlington Hts, IL 1974 od 03.96 Strzelec AKARA Amsterdam, 1980, od grudnia 2002, Wodnik BARB okolice Chicago 1979 3 BAGATELKA Duluth, Minnesota, USA 1972 15\'3\'\' BRITTA Szwecja, Malmö 1976, 3 lata Baran CYGNUS Chicago, USA 1979 1,5 CYTRUSOWA Koeln, Niemcy, 1977, od grudnia 2004 DARK ELF Springfield, IL 1977 2 Elisabetta,Italia,Cesenatico,1965,4 lata ESJA Islandia, Reykjavik, 1980, 4 lata EWULEK Schaumburg, IL 1978 4,5 FUNKIA okolice Chicago, IL 1970 15 GAPA, Fort Walton Beach 1975, od szesciu miesiecy, Strzelec G*O*S*I*K Toronto, Canada 1977-2 GNU generation, Lindley, NY, 1980, od wrzesnia 2005 ......... panna (22.09) IZZA Lutsen i Grand Marais/MN 1978 25 m-cy JAY Charleston, SC 1975 2 JOASKA Francja 1979 pol roku KOKUS Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje K-11 Canada 1969 / 15 lat / LEW KaHa Greenville, SC 1969 4...........wodnik Kasiuga Stuttgart 1983 od marca 2003 MAGARTA Italia, 1966 10 lat malutka_de Bad Urach 1981 6.2002 MAYENKA Toronto, Can 1981 1,3 MARGOT Francja, 1980, 2 i pol roku, LEW MARZENUSIA Okolice Chicago, IL 1984 1,6 NANECZKA Niemcy, Monachium, 1975 ponad 5 lat, LEW PIWONIA Okolice Chicago, IL 1977 11 SAN ANTONIO TX, 1970, 7 m-cy SIMONKA CINAMONKA Shreveport, La 1977 2 lata SQUIRLEY Tega Cay, SC 1978 3,5 Rak SZILVA 1963, nizina węgierska, Hungary 18 lat VERTE_INGA okolice Paris, 7 miesiecy, Panna XANA Seattle, WA 1974 (15 lat Niemcy) I ja tez mam nadzieje pozostac tu na dluzej :) Powiedzcie tam komus, zeby zalozyli tu podeslali jakas filie sklepu z polskim jedzeniem !!! i z chlebem.... i z ogorkami kiszonymi..... buuuu Pozdrowionka dla wszystkich \"wygnancow \" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gapa> zostan zostan;-) dzis po uroczystym obiadku z uczniami ucieklam na plaze, zupelnie inne powietrze jest i wiatr tez inaczej pachnie, byl przyplyw i za bardzo nie dalo sie pochodzic po plazy, nad glowa lataly pelikany, a to oznacza, ze juz tlyko moze byc cieplej.. jedyny minus calej oceanicznej wyprawy, to.. komary.. znowu tego cholerstwa wszedzie;-(( pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim !!! Milego weekendu :-) ja sie dzisiaj zawinelam w koldre i oblozylam ksiazkami , obok kubek z kawa a ja leniuchuje. Tak po prostu odpoczywam od wszystkiego. Czasami tak fajnie jak nigdzie nie trzeba jechac, nic nie trzeba robic. To taki moj pierwszy moment od wiecznosci. Gapa :-) pytasz o namiary sklepu polskiego co oferuje wysylkowa sprzedaz polskich artykulow? tutaj link dla USA: http://www.kurpianka.net znajdziesz tam wszystko i na pewno Twoje upragnione ogorki i chlebek. Mysle ze oni takie latwo psujace sie przetwory wysylaja przez UPS (kielbase, ciasta, chleb..itp) z reszta to chyba normalnie. Powodzenia w zakupach !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o mamo ale mialam dzien... upal niesamowity (to mi akurat nie przeszkadzalo...) ale utknelismy w korku. Dzis akurat sie zebralo drogowcom na remontowanie autostrady i I-77 akurat na kawalku naszego exitu bylo zamkniete. Nie mielismy o tym pojecia i wylawirowalismy w kierunku polnocnym zamiast na poludnie (bo to bylo w drodze powrotnej z zakupow w Concord Mills) Kilkumilowy powrot na wlasciwa droge zajal nam ponad 50 minut. Dodam tylko, ze klimatyzacja w moim aucie nie dziala, wiec siedzielismy w upale, z otwartymi oknami, a spalny sie wciskaly wszedzie. MASAKRA!!!! Jak wrocilismy do domu padlismy oboje jak niezywi... To chyba zatrucie spalinami... Sluchajcie, polecam wam swietny chleb: jezeli macie w okolicy restauracje Panera Bread to sie tam wybierzcie (to moje najukochansze miejsce na swiecie) i zakupcie ichni Sourdough Bread. Duzy bochenek kosztuje 3.70, ale wart jest kazdego centa. Pychotka. I kromki sa odpowiednio duze na robienie kanapek na lunch. To dla tych co biora lunch z domu do pracy czy szkoly, jak ja. kokus: bylamw tym sklepie za chlebem, ale sie okazalo, ze taki jakis mdlo wygladajacy. Wcale mi nie wygladal na polski chleb wiec nie kupilam. Ale teraz juz wiem gdzie bede sie zaopatrywac. Gapa: hello! ja tez jestem raczek. Moja siostra tez i nawet sie urodzila (moja siostra) w 1984 roku tak jak ty. Wiec przybij piatke 🖐️ jay: ja tez zapomnialam o tym zacmieniu. Jadlam obiad. A poza tym bylo zachmurzone wiec kicha. nastepne ma byc za 7 lat. Mowili w TV. Pokazali tez samo zacmienie. CHyba filtrowane komputerowo... Ale nic to bo ja kilka lat temu WIDZIALAM ZACMIENIE CALKOWITE!!! Bylam wtedy w Niemczech pracowac na wakacjach. Bylam pod Monachium. Naneczka: czy ty bylas wtedy w Niemczech jak bylo calkowite zacmienie? Nie pamietam w ktorym to roku bylo... Ale wrazenie niesamowite. Zaczelo sie po lunchu okolo 11:30, zrobilo sie ciemno jak okolo 19-20:00 i ptaki zaczely latac jak szalone tuz nad glowami ludzi. Mowie wam, nie zapomne tego nigdy. Zaluje, ze nie robilam zdjec, ale bylam w pracy wiec nie bylo jak... ehhh... tyle to juz lat minelo.... A dzis wieczorem sie wybralsimy naj jezioro do przystani... tak, tak, bo my mieszkamy tuz nad jeziorem Lake Wylie (dawniej Catawba jak slusznie zauwazyl Kokus) Dennie jest bo jestesmy oboje tak zajeci ze zupelnie nie mamyc czasu uzywac urokow okolicy... A mieszkamy tuz nad sama woda... Myslimy zeby sobie kupic lodke. Moze canoe a moze kajak. Ale chyba canoe. Bedzie mozna w lecie sobie poplywac po jeziorku. ok. ide troche odpoczac, bo padam.. Ciumki dla calej ferajny Margot {kwiat] malutka 🌻 bagatelka 🌻 marzenusia 🌻 mayenka 🌻 gnu🌻 ewulek 🌻 k-11 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gapa: zdaje sie, ze na florydzie jest kilka polskich sklepow!! zajrzyj na te linki http://www.pattisparties.com/ http://www.polcenter.com/directory/polish-food-store.html i jeszcze Polish Polish American Deli: 1151 S. Volusia Ave., Orange City; 386-774-8020. Kielbasa and peppers, corned beef, pastrami, sauerkraut. Polish Delicatessen: 1322 W. North Blvd., Leesburg; 352-365-1747. A full-service grocery store serving Lake County. no i jeszcze sa oczywiscie sklepy online http://foodfrompoland.com/ http://www.polana.com/index.aspx http://www.polstore.com/html/polishfood.html Ale najlepiej szukaj w ksiazce telefonicznej albo w internecie w yellow pages sklepow rosyjskich albo \"europejskich\". Ja taki jeden znalazlam tu w Charlotte i maja tam do groma polskich pysznosci. A wiesz jak na poludniu jest ciezko o polskie jedzonko.. Aha, ja tez mieszkam w SC. Na Florydzie bylam raz. W ubiegle lato w w Orlando na konferencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K-11, Squirley dzieki kochane za adresy !!! Moze uratujecie ( albo uradujecie ) moj zaladek !!! Sprobuje tych online, bo niestety w tych okolicach w ktorych mieszkam sklepow takich nie ma :( A na Floryde \" wlasciwa\", w sensie polwysep, mam baaaardzo daleko :( Do Was mam blizej :) Squirley, piateczke przybijam, chcociaz jam Strzelec jest :) i nieco starszy niz 84 rocznik :) Ale nieduzo, tylko 9 lat ;) Pozdrowienia dla siostry !!! Jay, Ty chyba jestes moja rowiesniczka. Tez bylam dzis na plazy..... Wspaniale, troche relaksu zlapac, jutro tez pojdziemy, a co :) Plaza tutaj przepiekna.... Goraco, pelne slonce i bryza, super, na szczescie jeszcze sie nie przyzwyczailam, wiec wciaz mnie to cieszy. Za trzy tygodnie sie przeprowadzam, ale jak pomysle o pakowaniu tych wszystkich gratow.... ! Odechciewa mi sie. Pozdrowionka !!! I zostane, podoba mi sie tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> ja bylam na mojej ulubionej wyspie podczas calkowitego zacmienia slonca, pieknie to wygladalo nad samym morzem Gapa> tak, jestesmy rowiesniczkami, tylko ja skorpionisko hehe uciekam do zdjec;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joj, a zesz by to szlag... Gapa: sorki!! widzisz jaka bylam wczoraj juz niezywa... To przes ze spaliny... mozg dziewieciolatka... oczywiscie rowiesniczka mojej siostry jest Agatam. Agatam, ja te jestesm raczek, moja siostra zreszta tez i tez z 1984 roku... piateczka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatam
do sguirley; piateczka kochana,ale szoczek ze mam rowiesniczke ;-)a kiedy sie siostrzyczka urodzila?ja 16 lipiec;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam. No i wrocilam do domu. Podroz trwala 12 godzin, z czego 10 przespalam (z pobudkami na przystankach), wzbudzajac komentarze kierowcy i usmiechy wspolpasazerow :D. No i co ja moge na to, ze mnie samochod usypia jak kolyska? ;) Kurcze, w Polsce zimno (teraz sie cieplo zrobilo, jak wyjechalam kurcze), tutaj tez zimno (a jeszcze do przedwczoraj bylo ladnie), pochlastac sie mozna... Ciepla mi sie chce! Przytylo mi sie na mamusinym jedzeniu prawie 3 kg (w 3 tygodnie), na szczescie przy mojej poprzedniej wadze (45-46) to nie tragedia ;). Jutro aerobic, juz sie doczekac nie moge, 2 tygodnie i wroce do tych 46 kg. Zapomnialam sobie polskiego chleba przywiezc i sobie w brode pluje (przypomnialo mi sie, jak sobie w Waszych wypowiedziach poczytalam o chlebie). No nic, w maju znowu do Polski, tym razem bede pamietac :). Dobranoc! (acha, Margot, studia po angielsku na szczescie - maja wydzial dla studentow miedzynarodowych; po niderlandzku jeszcze bym chyba nie mogla, albo przynajmniej kosztowaloby mnie to wiecej wysilku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatam: obie z moja siostra jestesmy wczesne raki, ja 26 czrwca, ona 22 czerwca, czyli na granicy Blizniat i Raka. sluchajcie, od piatku zajadam sobie chlebek sourdough z Panery. Polecam!!! Smakuje genialnie!! Spardzcie sobie gdzie jest kolowas restauracja Panera i zajrzyjcie!! www.panerabread.com akara: hello! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej, wrocilam z urodzin Marzenusi i mialam od razu sie zameldowac ale za duzo zjadlam i jadac do domu marzylam juz tylko o tym by sie choc na chwile polozyc, polezalam wiec sie zglaszam! Spedzilismy mily czas w fajnej restauracji w milym towrzystwie solenizatki przede wszystkim przy super obiedzie sponsorowanym przez meza naszej Krolewny Urodzinowej! Marzenusia jeszcze raz wszystkiego najlepszego i dziekuje za zaproszenie!!! Porcje byly tak duze, ze kazdy ma na jutro lunch ha ha ha. Marzenusia, nie chudnij juz dziecko bo nam zupelnei znikniesz!!! Jeju, ale ladna pogoda, moze to nie tylko jedzenie i wino tak mnie rozespalo ale i ocieplajaca sie aura. Za wczesnie by spac a jestem tak rozleniwiona jakbym conajmniej biegala na 5 kilometrow, czego oczywiscie nei robie bo jestem leniwcem co do cwiczen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po dluuuugiej przerwie! Juz w zeszlym tygodniu wrocilam z przedluzonego pobytu w POlsce, ale bylam przez caly tydzien po uszy zaganiana, a do tego w nie najlepszym nastroju, wiec sie nie meldowalam. Ale teraz juz jestem obecna wsrod zywych! nie moge sie na razie rozpisywac, bo mam za 5 minut kolejny termin, ale daje po prostu znak zycia... moze pozniej uda mi sie naskrobac ciut wiecej! Caluski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×