Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Dzisiaj rano obudzilam sie ze stwierdzeniem, ze chalka Marzenusi chodzi za mna ;) Nie w doslownym znaczeniu, of course :D Mialam sie troche podietowac, ale ta chalka... Marzenusia, Marzenusia - na jakie pokusy ty mnie narazasz ;):D :) Bagatelka - witaj nasza kochana matko topikowa! ❤️ Alez sie cieplo robi na sercu sluchajac o takiej milosci... mmmmmm... :) :) San Antonio - ja jeszcze nie pracuje, wiec... Jakkolwiek jednak tez jest mi ciezko sie motywowac, czasami brakuje mi wiary w siebie (kiedys tak mi jej nie brakowalo), bo ciagle mi sie wydaje, ze mam tylko pod gorke... Mam nadzieje, ze sie to zmieni... :) Piwonia - katar? Biedactwo... Na katar... z domowych sposobow polecam przekrojenie cebul i postawienie ich kolo lozka na noc. Wdychanie naturalnego antybiotyku z czosnku tez pomaga bardzo... Czosnek nalezy przeroic na pol, zawinac w gaze i przykladac do nosa i... wdychac! :) Zalalam ksiazke od statystyki kawa.. czyzby to byl jakis znak??? ;) Zmykam na zakupy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale pustki tutaj dzisiaj! Ja wlasnie objadlam sie salatka owocowa i pekam ;):D A tak w ogole to nic nowego - upijam sie statystycznie siedzac sobie na sloneczku w ogrodku... :o Cos czuje, ze tej sesji nie przezyje tak bezbolesnie... Pogoda jest sliczna a ja jestem kompletnie rozkojarzona... wszystko mnie interesuje tylko nie to co powinno... ech :( Znikam, bo zaczynam narzekac jak stara babcia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot no i co? Robisz chalke? Daj znac jak wyszla. :D Zmykam do Piwonii. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Marzenusia - no wlasnie nie robie, bo nie bylo w piekarni normalnych drozdzy a z suszonych to juz nie ten sama zapaszek ciasta drozdzowego :( Jestem niepocieszona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot ja tylko uzywam w proszku dr. Oetker\'a. Do kazdych drozdzowych ciast i pachnie i smakuje wysmienicie. :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Marzenusia - ja juz probowalam parokrotnie drozdzy z proszku... nie sa zle, ale jednak nie to samo! Sa mniej intensywne... przynajmniej w moim odczuciu! A ja uwielbiam ten intensywny smak i zapach ciasta drozdzowego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki! Margot i Marzenusia, a macie jakiekolwiek doswiadczenie w robieniu ciast, na przyklad drozdzowych, na mace razowej? Bo ja mam wielka torbe maki razowej, ona jest zalecana przez SBD, no i chcialabym cos z niej upichcic. Nie chce z bialej bo zbyt przetworzona. A tak mi sie zachcialo jakos ciasta drozdzowego... Moze bym sobie zrobila razowego makwca, bo mam te puszki z masa makowa od Jay... Ludzie, ale dzis mam maraton... ani chwili wolnego... Idziemy dzis na 3 imprezy. Trzy rozne osoby nas zaprosily na BBQ, grilla, cook-out czy jak to sobie chcecie nazwac. Pierwsza impra o 14, z niej lecimy na druga na 3:30 (ktoa sie zaczyna tez o 14, ale przyjdziemy spoznieni) a potem na kolejna na 18. Szok!!! Od rana pichce. Zrobilam wielka miche salatki ziemniaczanej na 3-cia impre, salatke z ryzu, tunczyka i warzyw na 2-ga, a na pierwsza chyba kupie veggie tray z dipem. Smiac mi sie chce, bo z braku czasu normalnie nigdzie nie chodzimy, a jak juz nas ktos zaprosi to nagle taki wysyp. Az 3 na raz... A nie moglismy odmowic nikomu...hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Squirley - uwazam, ze mozesz sprobowac! Ja pieke chleb (juz dawno nie pieklam!) wlasnie z maki razowej i zawsze mi pieknie rosnie... ciasta tez powinno byc dobre! Zdaje mi sie, ze kiedys nawet kupilam takie ciasto drozdzowe pieczone na mace razowej! :) Baw sie dobrze na wszystkich imprezach :D Ja jak tylko uporam sie ze wszystkimi egzaminami wyciagam S. na jakas zabawe! Wieki sie nie bawilam (nie liczac szalonej nocy w rytmie salsy na stazu - ale to zabrzmialo ;):P:D ) A ja siedze nadala nad ta piekielna statystyka :o Wysysa ona ze mnie cala energie... Jay, ratuj, jak obliczyc ryzyko bledu??? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu zostalam sama... Zmykam wiec. Czuje sie kompletnie upojo,na statystycznie! Mam dosyc :( Do jutra 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Wrocilam niedawno z ostatniego juz wykladu z jazdy (7 godz ) i jestem padnieta :-( Zaraz sie ide przespac. Wlasnie wcinam pyszna zapiekanke warzywna, lekkostrawna i podam potem przepis:-) My dzis mamy wyjsc jak zwykle w weekend ze znajomymi do baru lub clubu ale ja chyba nie pojde bo mam 600 stron do przeczytania na poniedzialek a jutro pracuje od 2 do 9:-( Dla mnie weekend bez imprezki jest zmarnowany:-( Zrobilam sie partygirl:-) Wszystkim zycze udanych wypadow lub milej nauki. U nas cieplutko. Papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helol 🖐️ Mnie dzisiaj czeka powtorka z rozrywki - pol dnia nad ksiazka i drugie pol dnia nad kompem - czyli \'randka romantyczna ze statystka\' :o Ale najpierw grillowanie - o zoladeczku przeciez te trzeba pomyslec :D :) Mayenka - 7 godzin teorii :o Toz to mozna wykitowac! Milego czytanka! Ide przygotowac salatke owocowa :):):) I zycze wszystkim milej niedzieli 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze w ten weekend tylko ja tutaj urzeduje! Znowu siedze nad statystka i rwie sobie wlosy z glowy... przepadly mi podczas stazu najwazniejsze zajecia - nowy, bardzo trudny material i nic z tego nie rozumiem... no moze nie zupelnie nic, ale to malo pocieszajace... W razie problemow mialam sie jutro spotkac z kumplem... Zadzwonilam a biedaczyna mial atak wyrostka i wlasnie lezy w szptalu... juz po operacji... :( Jestem ciekwa swoja droga jak sie miewa nasza Xana - juz jest pewnie po slubie! Ach :D Pozdrawiam wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wszystkim. :D Alez sie dzis naporzadkowalismy wokol domku. Az jestem w szoku, ze tak slicznie i czysciutko wyglada. ;) Posialam dzis groszek, marchewke, ogorki i posadzilismy z mezulkiem papryki, ziola rozne, pomidorki i szycpiorek. :D Chyba nie zapomnialam o niczym. :D Mam andzieje, ze wszystko bedzie pieknie roslo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! :) Widze, ze nadal tutaj takie pustki! Jestem na uniwerku, wlasnie mam przerwe, wiec hop do biblioteki do kompa :D Wszystko wyglada na to, ze w przyszly poniedzialek bede miala ostatnie w tym semetrze! Git :D Sciskam wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny... pojechalem rano do pracy i po dwoch godzinach wrocilem do domu, czuje ze jestem juz chory, slaby jak niemowle, rozpalilem w kominku, zeby bylo cieplo, lekarstwa i do lozka, moze mi przejdzie do jutra.. Musi.. Wszystkim zdrowia i sloneczka.. pappapaaaaatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkich:)) przepraszam za dluga nieobecnosc....i wiem , ze mi sie za to dostanie bura....ale nie zapomnialam o Was...!!!! Od 30 kwietnia jestem szczesliwa mezatka:) choc nie obylo sie bez problemow w postaci mojego ex....ale pomalenku skladam sie w calsc i lecze nerwy..... i wlasnie miedzy innymi stad ta przerwa na forum.... ale teraz bede zagladac czesciej:)) Zycze Wszystkim sloneczka i ciepelka:) buziaki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tweetka
Wiecie może w jaki sposób mam wyłączyć informacje z kafterii tzn żeby nie przychodziły mi na maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!! EWULEK 🖐️ Buziaki dla szczesliwej mlodej mezatki!! Nie dostaniesz bury bo rozumiemy ze nie klikalas ostatnio doskonale :D No to jeszcze raz STO LAT!! Kokus duzo zdrowka!!!! Margolcia czekam oczywiscie az sie odezwiesz wieczorem. Moze byc maly problem zebysmy sie zsynchronizowaly bo musimy dzisiaj skoczyc cos zalatwic Jak Misiek z pracy wroci ale na pewno sie odezwe. Pozdrowionka dla wszystkich dziewuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewulek> gratulacje!!! a ex, no coz, jak nazwa wskazuje to tylko ex, teraz zycie spedzasz u boku kogos, kogo mocniscie kochasz Margolcia> potrzebujesz jeszcze mnei statystycznie, bo nie wiem czego Was ucza jesli chodzi o granice bledu.. hmm daj znac mailowo, to wytlumacze;-) i nie rwij wlosow z glowy, bo jak Ty do weseliska swego pojdziesz? taka powyrywana papuga;-P nic mi sie nei hce, weekend wyprul ze mnei wszelkie poklady energii, bylismy w Savannah, Georgia, potem piknik, jeden i drugi, a dzis oniedzialek, tzreba sie zebrac w sobie do pracy a mi na barkach siedzi wielki len hehe Piwonia> czujesz sie lepiej juz? Kokus> kuruj sie, odpocznij, pewnie z aduzo pracujesz.. pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay 🖐️, sil na nowy tydzien zycze :) Wlasnie, Piwonia jak nochalek? :) Juz lepiej? Zdrowiej! tweetka ja nie mam pojecia. Moze napisz maila do administratora czy jak on sie tam zwie na o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWULEK!!!!!! 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Gratulacje!!!! Tak sie ciesze!!! Koniecznie wyslij nam zdjecia!!! I powiedz jak sie czujesz jako mezatka! Caluski!! boshe... ale mialam weekend.... pisalam wam o tych trzech imprezach odbywajacych sie rownoczesnie, na ktore bylismy zaproszenie i nie dalo sie odmowic? no wiec udalo sie nam pojsc na wszystkie. NIESAMOWITE!!! Zjezdzilismy pol swiata, pedzilismy od miejsca do miejsca, ale sie udalo i bylo baaardzo fajnie. Oczywiscie nazarlam sie roznych niedozwolonych rzeczy, wypilam nawet 1.5 piwa, ale pocieszam sie tym, ze to pierwsze piwo od ponad 5 miesiecy. Nie pilam piwa ani nie jadlam ziemniakow od grudnia ubieglego roku, od kiedy zaczelam SBD. A w sobote wlasnie sprobowalam troszke salatki ziemniaczanej wlasnego wyrobu. Przygotowalam jej cala wielka miche, oraz miche salatki z ryzem, ale zostawilam wszystko u znajomych, bo nie chcialam wiezc do domu i potem wyrzucic... W kazdym razie bylismy tak wykonczeni wieczorem w sobite, ze poszlismy spac przed 10pm. Szok! Potem niedziela tez byla jakas taka leniwa i rozlazla. Chcialam jechac do mallu na zakupy, ale nic z tego nie wyszlo. Dzis musze sie tam wybrac po pracy. Zobaczymy czy sie uda... Ale pewnie znowu jak przyjade do domu to padne naj niezywa i nigdzie nie pojde... I jeszcze zaczelam ogladac The Day after tomorrow. Wiecie, ten film katastroficzny... o naglym nadejsciu epoki lodowcowej... Ile sie musialam natrudzic, zeby namowic mojego T to obejrzenia tego filmu. Wiadomo, te katastroficzne zwyke sa chlamowate i do niczego. Ale sie okazalo, ze T sie wciagnal w akcje... On jest takim little scientist wiec interesuja go naukowe tematy. Jak skoncze to dam znac czy mi sie do konca podobalo. Jak na razie jest obiecujaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, czuje sie juz lepiej ale jestem jeszcze zakatarzona i ledwo co slysze chociaz i tak juz duzo lepiej niz w weekend :) mam nadzieje, ze jeszcze dzien badz dwa i bede zdrowa :) Ewulek, coz tu duzo mowic, sto lat i jeszcze wiecej Wam zycze !!!!!!!!!!!!!!!! :D :D nic wracam do zajec, dzisiaj jestem zajeta i to baaaaardzo !!!!!!! pozdrawiam Wszystkich !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Ewulek - GRATULACJE i 100 lat dla mlodej pary!!! 🌻 🌻 🌻 ❤️ ❤️ ❤️ 🌻 🌻 🌻 :) kokus - zdrowka! 🌻 :) JoAska - zostawilam Ci krotka wiadomosc na gg, ze jestem! :) Bede czekac do 22-iej, potem zmykam spac :) :) Jay - dzieki! Jutro kumpel porzyczy mi swoje notatki, mam nadzieje, ze one mi rozjasna cala ta ciemnosc :D 👄 :) Squirley - a to mieliscie zabawe :D :) Piwnonia - masa zdrowka i dla Ciebie :) Ide odrabiac zadanko domowe na jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochani! Trafilam na taki jeden topik, gdzie ludzie podawali recepte na udane malzenstwo. Podoba mi sie co napisala jedna kobieta. Pisze, ze jest 2 zona 2 meza, czyli ma doswiadczenie z rozczarowaniem... Przeczytajcie: \"1. Nie rezygnuj ze swoich ambicji, dobrego wyglądu.Jesteś partnerą a nie służącą! 2. Miej swoje towarzystwo, nie uzależniaj się od mężą i jego znajomych. 3. Nie rób piekła z powodu drobiazgów. Nie awanturuj się kiedy zabałagani z kolegami i wróci podpity. Spokojna dyskusja kiedy się wśpi będzie bardziej efektywna. Jeżeli będzie się to powtarzać - stanowczo protestuj! 4. W swoim domu ty jesteś panią. Teściową i ciotki pousadzaj podczas odwiedzin na krzesłach i nie pozwól na żadne buszowanie po kuchni. Inaczej zagnieżdżą się na dobre i będą gadać jaka ty jesteś niezaradna. 5. Dla teściów bądź zawsze miła ale pamiętaj teściowa nie matka. To teść będzie twoim przyjacielem. 6. Kiedy urodzisz dziecko to on ma się tobą opiekować a ty dzieckiem. Zadbaj o siebie i egzekwuj wolny czas dla siebie - kosmetyczka, siłownia itp. Zostawiaj go z maluchem - to wzmocni ich kontakt i poczucie odpowiedzialności u męża. Dziecko ma być wasze a nie twoje. 7. Maluch jest pracochłonny. Nie staraj się być idealną matką, żoną i panią domu bo to niewykonalne. Odpuść raczej porzątki i poświęcaj czas dziecku - mnie teraz żal tego czasu który poświęcałam na bzdurne polerowanie domu. Pierwsze lata są najwspanialsze i najbardziej znaczące dla rozwoju malucha. Nigdy nie pozwalaj mu płakać, nie noś na rękach żeby uspokoić, po prostu połóż obok siebie i mów do niego. Zobaczysz, jak wspaniale reaguje na spokojny głos i uśmiech. 8. Karm małe piersią, pozwoli ci to na swobodne wychodzenie z nim z domu - bufet na miejscu. 9. No i sex - ważny i wcale nie na ostatnim miejscu. Nie musisz zaspakajać jego potrzeb, też masz mieć z tego przyjemność. Naucz go co ma robić. Trochę perwersji też nie zaszkodzi. 10. Pamiętaj, nie ceni się tego co ma się za darmo!Nie narzucaj się ze swoją miłością i oddaniem jeżeli nie dostajesz tego samego w tej samej ilości. Nigdy nie trać poczucia własnej wartości i godności!!! A tak wogóle małżeństwo jest fajne. Byle nie popadać w rutynę. Będzie też bywać kiepsko ale rozmawiajcie o swoiich problemach od razu, nie pozwól aby przemilczane urosły do niebotycznych rozmiarów. Gadaj o nich tylko z mężem, broń Boże z przyjaciółkami, dotrą do męża wzbogacone o komentarze. Chroń waszą intymność. Jęzory potrafią śmiertelnie ranić. Jeżeli musisz się wygadać to tylko przed mamą.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokus
witam serdecznie.. Ewulek - mnostwo radosci i szczescia na tej nowej drodze zycia.. 🌼 🌼 🌼 Xana - dla Ciebie rowniez wszystkiego dobrego z obu okazji - slubu i zamieszkania w nowym domu 🌼 🌼 🌼 Jay - nie bardzo moge sobie pozwolic na odpoczynek.. jeszcze blisko dwa tysiace kwiatkow pilnie trzeba posadzic do doniczek i zaraz beda nastepne do pikowania.. JoAska - mam swiadomosc, ze mam wobec Ciebie jakies zaleglosci mailowe, bardzo sorry, ale juz wkrotce to nadrobie... Margot - 🌼 nigdy nie mialem zaciecia do matematyki. Na pierwszym roku mialem statystyke matematyczna, bylem tak cieniutki jak szczypiorek na wiosne. Na zaliczenie pisemne poszedl za mnie kolega... Marzenusia - moje papryki jeszcze stoja w tunelu, w doniczkach, posadzimy je dopiero po 15 maja.. Pomidory tez, dostalem 7 krzaczkow od kolegi, beda rozsly w tunelu przydomowym.. ok, posylam kawalek, bo sie boje, ze duzy post nie przejdzie o tej porze.. w razie czego to wszystkie pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jeszcze.. Piwonia - rzec by mozna, ze nam sie wrocily \"smarkate lata\" :D Squirley - znakomite rzeczy znalazlas, jako facet ze stazem malzenskim moge sie pod nimi podpisac.. Cos wam opowiem... Ze Stanow przyjechal tesc mojego bossa (z 2000 r.). Przylatuje do kraju co trzy lata, bo ma polska rente i musi co jakis czas stanac przed lekarzem-orzecznikiem ZUS. Tym razem mial pecha... Poszedl do lekarki, polozyl koperte z 1 tys. zlotych i 100 USD, a ona zadzwonila na policje o probie przekupstwa. Bedzie mial klopot, od 10 lat jest na rencie i tyle samo przebywa w Stanach, moga zazadac zwrotu nieslusznie pobranych pieniedzy. Z drugiej strony to straszny sknera z niego, 1300 zl lapowki to bardzo mizernie :D Poza tym gdyby mial blizszy kontakt z krajem, to powinien wiedziec, ze w ostatnich latach wielu lekarzy orzekajacych dla ZUS stracilo uprawnienia za lapowki i ci ktorzy zostali sa uczciwi albo biora duzo, duzo wiecej.. Moze miec satysfakcje, ze pisaly o nim gazety (lokalne) i mowili o nim w radio (tez lokalnym)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus to nie znaczy, ze za wczesnie posadzilam moje, prawda? ;) Rok temu posadzilam za pozno i dopiero rosly jakos we wrzesniu. Pozniej sie zimno zrobilo i zmarzly. Tak wiec chcialam posadzic wczesniej. teraz tylko czekac i podlewac, na przemian. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezly gosc z tego faceta. Wspolczuje mu z jednej strony, z drugiej dobrze. Takich trzeba ukarac. Mojemu ojcu zabrali rente, chociaz ma problemy z kregoslupem, ledwo widzi na jedno oko a na drugie wcale i do tego jest po operacji nogi, ktora niezle zlamal. Do tego mu zle poskladali. Powidzieli mu, ze jeszcze ma dwie sprawne rece. Fajnie, co? :o :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezly gosc z tego faceta. Wspolczuje mu z jednej strony, z drugiej dobrze. Takich trzeba ukarac. Mojemu ojcu zabrali rente, chociaz ma problemy z kregoslupem, ledwo widzi na jedno oko a na drugie wcale i do tego jest po operacji nogi, ktora niezle zlamal. Do tego mu zle poskladali. Powidzieli mu, ze jeszcze ma dwie sprawne rece. Fajnie, co? :o :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×