Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość stepper

STEPPER czy coś innego ???????

Polecane posty

Gość stepper

Od jakiegoś czasu wzmagam się z nadmiarem latami nagromadzonego ciałka.Mam już mały sukces a mianowicie minus 11 kilo.Czas nie pozwala mi na uczęszczanie na jakieś zorganizowane, grupowe zajecia ruchowe.Pod choinką " Święty" zostawil mi STEPPER.Słoneczka mam możliwość wymiany tego sprzętu na inny.Wymieniać czy zostać przy stepperku ??? Czy to dobry sprzęcik ???? Czy to działa ??? Na które ( głównie) partie ciała ten sprzęck ma wpływ ?? Po jakim czasie systematycznego ćwiczenia mogę doczekać się pierwszych dostrzegalnych efektów. Pozdrawiam. Trzymajcie się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znalazłam
na jednej aukcji bylo napisane : Przy pomocy STEPERU możemy wzmocnić jednocześnie mięśnie nóg i pośladków oraz sprawność serca i układu krążenia. Ćwicząc na steperku oczywiście wzmocnisz mięśnie nóg i pośladków. W zależności od tego, czy robimy krótsze czy głębsze ruchy. Czworogłowe ud ( z przodu ) będą pracowały bardziej przy ruchach głębszych. Przy krótszych ruchach przerzucamy pracę na pośladki i łydki. Pośladki i tylne partie ud zaangażujesz chodząc w lekkim odchyleniu do tyłu - z pięt (pozycja jakby przy schodzeniu ze schodów). Ćwicząc doprowadzasz do ujemnego bilansu kalorycznego i to właśnie dzięki temu zanika tkanka tłuszczowa a samopoczucie staje się lepsze. Steper w przeciwieństwie do biegania i chodzenia po schodach nieobciąża nadmiernie stawów, dlatego mogą go używać osoby nawet z dużą nadwagą. ile kalorii spala się ćwicząc na steperze? sprawa jest oczywiście indywidualna ale mniej więcej 10 min to ok.100 ckal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fooooo
stepper to jest dobry pomysł, żeby zrzucić trochę tłuszczyku. Ćwiczenia na stepperze należą do grupy ćwiczeń areobowych, w których to spalanie tłuszczu następuje po ok. 20 min od rozpoczęcia ćwiczenia. Staraj się ćwiczyć ok. 40 min do godziny dziennie. Ważne jest to aby tętno w czasie ćwiczenia było regularne - to też ma wpływ na spalanie komórek tłuszczowych. W zasadzie każde odchudzanie polega na ujemnym bilansie kalorycznym, więc kontroluj swoją dietę, staraj się mniej więcej wiedzieć ile kalorii danego dnia "zjadłaś" - dużo zjadłaś - ćwiczymy na stepperze 2 razy dłużej! Stepper dobrze robi na mięśnie pośladków i nóg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stepper
DZIĘKUJE !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co powiecie na twister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja cwicze na nim
od pazdziernika, na poczatku 20 min, od jakiegos miesiaca 30 min dziennie. Efekty mnie zaskoczyly choc widze je dopiero od niedawna: - waga -4 kg -prawie calkowity zanik cellulitu ( a byl juz naprawde zaawansowany) -na udach odznaczaja sie piekne, delikatne zarysy miesni ( dawniej wstretny, tszesocy sie tluszcz) -pupa poszla w gore i rowniez sie nie trzesie, nabrala pieknego ksztaltu -udo zeszczuplalo mi o 5 cm - duza poprawa kondycjii fizycznej - zazdrosc kolezanek :-) - i podziw facetow :D Nie zrazaj sie, na poczatku bedzie ciezko, musisz byc wytrwala i systematyczna a byc moze juz po miesiacu zobaczysz duze zmiany. Moja kolezanka ( dosc puszysta, ja jestem raczej szczupla ) schudla po miesiacu cwiczen, 10 cm w biodrach ale cwiczyla godzine dziennie Pamietaj, efekty zobaczysz na 100% ale nie mozesz przerywac albo " odpuszczac sobie trenningu " Przy treningu na stepperze bardzo wazne sa rowniez chociazby minimalne cwiczenia miesni brzucha. Kiedy cwiczysz dolne partie ciala, tluszcz zacznie gromadzic Ci sie w gornych. Oczywiscie bedzie go juz duzo mniej niz jakbys nie cwiczyla wcale, ale lepiej temu zapobiec, robiac chociaz 10 brzuszkow dziennie. U mnie wystapial wlasnie taki efekt, ale kupilam sobie abswing ( ta laweczke do cwiczen miesni brzucha ) i teraz jest juz super. Aha, jeszcze jedno co Ci moge poradzic to to zebys cwiczac odwrocila od tego mysli, np ogladala telewizje czy czytala gazete. Jezeli bedziesz skoncentrowana wylacznie na cwiczeniach, czas bedzie plynal wolniej a Ty szybko sie zniechecisz. No i na poczatku sie nie przemeczaj, nie od razu krakow zbudowano, uwierz mi zakwasy i bol miesnie bardzo zniechecaja, a przeciez trening czyni mistrza :-) Cwicz najlepiej rano, nacczo, albo wieczorkiem, po kolacjii, wtedy najszybciej schudniesz. Przepraszam ze tak sie wymądrzam, ale chcialam sie z Toba podzielic doswiadczeniami, sama doszlam do tego metoda prob i bledow, moze z moimi wskazowkami bedzie Ci latwiej Ja dzieki niemu w to lato wreszcie zaloze upragnoną mini :D Bardzo serdecznie Cie pozdrawiam i zycze wytrwalosci i duzych sukcesow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja cwicze na nim
Jeszcze jedno: nie ma sensu meczyc sie na duzym obciazeniu, osiagniesz efekt przeciwny od zamierzonego, rozbuduja Ci sie miesnie, ale nie bedzie widac tego ze schudlas "w centymetrach" one pozostana bez zmian Ja cwicze na minimalnym obciazeniu, moja mama na wiekszym ale nie daje jej to zbyt dobrych rezultatow, raczej takie jak napisalam powyzej. Jeszcze raz pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stepper
I jeszcze : GRATULUJE WYTRWAŁOŚCI I EFEKTÓW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile taki stepper kosdztuje bo nie mam zielonego pojecia?? opis rezultatow jest ciekawy choc ja mam w domku rowerek stacjonarny i cos takeigo zwane motylkiem na cwieczenie wewnetrznych mesni ud ale nie ma tam regulacji obciazenia wiec jest ciezko...prosze o cene tego steppera jesli ktos wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja cwicze na nim
Co do ceny: moj stepper ma raczke, regulowana wysokosc krokow a wraz z nia obciazenie, pomiar krokow, kalorii, czasu. To by bylo na tyle. Zaplacilam za niego w Kielcach w tesco 209 zl. Raz sie zepsul, ale moj tata zaniosl do naprawy i juz jest ok. Sa fajne steppery z bajerami np ludzikiem na monitorku ktory wspina sie pod gore tzn Ty niby jestes tym ludzikiem jak cwiczysz i patrzysz jak wysoko juz weszlas, albo steppery ze stopniami trudnosci. Cwiczysz przykladowo 5 min, zapelnia Ci sie na ekraniku jedna " kuleczka " i trudnosc sie zwieksza, i tak kilka razy. Taki stepper kosztuje ok 600- 700 zl ale dobry stepper bez raczki i tych wszystkich bajerow kupisz juz za 120 zl. Raczke jednak bardzo polecam. Wczesniej cwiczylam bez, teraz dopiero widze jak bardzo jest przydatna, lepiej zeby w sprzecie takowa byla. Pozdrawiam i naprawde polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość editha
Mnie tez kusi kupno steppera albo rowerka. Mam male dziecko i w gruncie rzeczy moja codzienna gimnastyka to bieganie za nim i spacery. chcialabym pocwiczyc wieczorkiem. Mam pytanie - co jest bardziej wg Was skuteczne??? Czekam na opinie i z gory dziekuje. Na pewno bede sie nimi sugerowala przy kupnie sprzetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup
kup sobie orbitrek ćwiczysz gorna i dolna czesc ciała naraz polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do stteper
jak nie masz siły dłuzej cwiczyc to przed wypij mocna kawe pomaga okno otwarte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stepper
Moja kondycja się poprawia.Dziś ćwiczyłam na stepperku ponad 40 min. Naprawde jestem z siebie zadowolona.Stopniowo zwiększałam (według możliwości oczywiście) czas ćwiczeń na tym sprzęciku.Dzieki temu nie pojawiły się " zakwasy ".Wiczorkiem przed telewizorkiem kręcę sobie na hula-hop jakieś 20- 40 min.Przed snem brzuszki . W poniedziałek sprawdze czy pojawiły się pierwsze " widoczne " efekty.Czuje się świetnie !!!! Samopoczucie w skali 1:10 oceniam na 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glupie pytanie
czy na steperku cwiczy sie na palcach czy calych stopach??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie czytalam ze twister jest lepszy, ze stepper robi nogi jak u kolarza a twister budyje ladne miesnie brzucha, talie itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie czytalam ze twister jest lepszy, ze stepper robi nogi jak u kolarza a twister budyje ladne miesnie brzucha, talie itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie sie zastanwiam czy stepper robi cos wiecej niz "jego symulacja" ?? chodzi mi o to ze ja w domu cwicze ruchy jak na stepperze, ale bez zadnego przyrzadu ... efekty widze ale sie zastanawiam czy stepper dalby cos wiecej, moze szybciej ... ?? powie mi ktos z wlasnego doswiadczenia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia na diecie
Też kupiłam parę dni temu stepperek :))) Hej,tak czytam to,co tu piszecie.Mam stepper od kilku dni i ciekawiło mnie ,na jakie partie ciała działa w sumie i ile kalorii można spalić ,ćwicząc na nim. Troszkę przeraziła mnie sprawa rozbudowanych łydek...Ale póki cos takiego miało by nastąpić u mnie,minie troszkę czasu.Zresztą widzę,że większość z was chwali sobie ćwiczenia na steperze. Także będę ćwiczyć na nim wytrwale.Mam już od jakiegoś czasu rower treningowy,ale ostatnio zajęłam się pisaniem pracy mgr.i musiałam troszkę go odstawić na bok.Teraz korzystam z wakacji (jestem nauczycielem z zawodu)i z czasu wolnego i staram się nadrobić zaległości. A na diecie jestem od ponad roku i póki co zrzuciłam ponad 30kg:) Tak,dokładnie tyle.Miałam dużą otyłość i jeszcze wiele przede mną,ale cieszę się z sukcesu,jaki osiągnęłam do tej pory. I fakt też jest taki,że sama dieta nie wystarczy.Aktywność fizyczna jest baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo ważna.Bez niej ani rusz!!! Pozdrawiam wszystkich ćwiczących i odchudzających się i życzę postępów w waszych walkach o piekne sylwetki:) 3mam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podnoszę. Właśnie kupiłam steper, taki normalny. Zamierzam zacząć ćwiczenia od listopada. Teraz zbieram informacje. Proszę o porady. A czy kytoś ćwiczył na stepperze z hantlami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kupic nie zastanawiac sie
Lepzy bedzie orbitrek bo w nim masz az 3 w 1 Czlu polaczenie steppera, biezni i roweru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaB
Podpowiedzcie jak najlepiej ćwiczyć aby w szczególności ujędrnić mięśnie pośladków. na tym bowiem nwjbardziej mi zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kobietki! Ja wczoraj kupiłam stepper i od dziś chcę zacząć cwiczyć; ale zanim zaczne chce się dowiedziec jak powinnam ćwiczyć, aby nie rozbudować sobie mięśni. Chce odchudzić uda i pupę. Napiszcie jak prawidłowo nalezyć naciskac stopami na pedały, jak układać ciało podczas ćwiczeń? A tak w ogóle to szkoda, że to forum taj spowolniło tempo? Gdzie stepper - załzoycielka forum? Gdzie Ja ćwicze na nim...takich cennych rad tu udzieliłaś; napisz coś więcej? KasiaB....zdobyłas jakieś informacje odnosnie prawidłowego ćwiczenia? Kobietki! Podzielcie się swoja wiedzą :-) Razem będzie nam łatwiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podczas wiyty na silowni robilam zawsze rozgrzewke na stepperze. Moj trener kazal mi cwiczyc w szybkim tempie, przy malym obciazeniu i nie odrywajac piet od pedalow... nalezy naciskac cala stopa. Taki cwiczenia pomagaja zrzucic tkanke tluszczowa... wieksze obciazenia rozbudowuja miesnie, a chyba nie o to dokladnie chodzi kobietom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fruwajka...extra że się odezwałaś :-) ja kupiłam sobie taki mini stepper, bez zadnej poręczy; jak mam układać całe ciało podczas ćwiczeń? Pochylac sie do przodu czy raczej do tyłu, czy trzymac sie prosto??? Czy układ ciała ma jakies znaczenie podczas ćwiczeń? I co to oznacza szybkie tempo? Ile kroków na minutę? Nie mam czasu chodzić na siłownie :-( chce ćwiczyć w domu i chce spalac tłuszczyk na udach i pupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej fruwajka dzieki za cenne rady; wczoraj miałam pierwsze spotkanie z mini stepperem; rano wytrzymałam tylko 3 minuty :-( ale uparłam się musze więcej i wieczorekim jeszcze 17min. Dzis bola mnie łydki :-( Ćwiczyłam zgodnie z Twoimi zaleceniami. Dzis rowerek stacjonarny, a jutro znowu stepper - może jutro uda mi sie dłużej? A jak długo Ty juz ćwiczysz? Rzeźbisz piekne ciało? Czy tak jak ja chcesz schudnąć? Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No chce schudnac troche. Na stepperze nie cwiczylam jakis czas, bo mnie znudzil. Wole go traktowac jako rozgrzewke do innych cwiczen. Niestety teraz nie mam czasu na silownie, wiec chyba zaczne na nim cwiczyc z pol godiny dziennie... wiecej nie dam rady bo sie zywcem zanudze. No i moze ze 20 minut innych cwiczen. Trzymam za Ciebie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fruwajka dzieki za trzymanie kciuków :-) z pewnoscią sie przydadzą :-) na rowerku stacjonarnym daję radę 20-30min. \"pedałować\" a na stepperze cos mi to wczoraj cieńko poszło; ale jak to sie mówi: trening czyni mistrza, musze sobie dac troche czasu. A cel jest konkretny: mniejsze uda i mniejsza pupa - to mnie mobilizuje Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajrzałam na to forum ponad miesiąc temu ponieważ właśnie zakupiłam stepper i chciałam zobaczyć na co powinnam zwrócić uwage w czasie ćwiczeń, i właśnie dlatego wróciłam tu :) bu zachęcić was do niezastanawiania się nad tym co kupić, ale jak najszybciej sprowadzić stepper do domu :). Mój jest z kolumną (co pozwala bezczelnie oprzeć się o niego pod koniec ćwiczeń ;)), ale i tak zabiera bardzo mało miejsca. Ćwiczę 5 razy w tygodniu przez pół godziny...przed telewizorem rzecz jasna, dla mnie właśnie to że ćwiczenia sa monotonne jest zaletą, nie ma dla mnie ni lepszego jak niezastanawiać się co robię, spalać kalorie i oglądać coś co mnie zajmuje. Po miesiącu ćwiczeń już widzę efekty - moim problemem jest za duży tyłek już nie mówiąc o biodrach, aktualnie nogawki jeansów które do tej pory były nieco obcisłe, są w sam raz - a nawet nieco przyluźnawe. Z narcystyczną satysfakcją przyglądam się jak powoli mój cellulit zanika, a na łydkach coraz bardziej odznaczają się mięśnie, tyłek już jest nieco się podniósł, co bardzo podoba się mojemu facetowi ;) ... i nie tylko :P już nie mówiąc o poprawie kondycji - schody nie są już tak bardzo straszne :-) A to wszystko naprawdę po miesiącu, nie przeczę że początki były łatwe, po tygodniu jak patrzyłam na stepper, w szczególności po ciężkim dniu miałam odruch zwrotny ;) mimo to zaczynałam ćwiczyć - i o dziwo po tej pół godziny mimo że można mnie było wykręcać czułam się po prostu zrelaksowana i odprężona. Ćwicząć staram się rzeczywiście naciskać bardziej piętami, ale i tak pierwsze \"obudziły\" się łydki. Co do diety... hehe - jem mniej więcej jak wcześniej, ale staram się ograniczać. Myślę, że i na to przyjdzie czas, ważne jest to że wykonałam pierwszy stepperowy krok :-) czego i wam z całego serca życzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miodzio32
Kobieto, Ty mnie nie strasz, ja chcę wyszczuplić nogi a nie rozbudować.:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×