Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość stepper

STEPPER czy coś innego ???????

Polecane posty

Ja cwicze juz na stepperze od dluzszego czasu i uwazam ze poprostu nie ma lepszego i latwiejszego \"w uzyciu\" aerobu pozwalajacego zgubic troche zbednego tluszczyku oraz wysmuklic i wyrzezbic nogi, biodra i troszke talie. Kupilam stepper skretny i jestem z niego zadowolona duzo bardziej niz ze zwyklego bo daje mozliwosc pracy nie tylko dolnych partii ciala ale prace czujemy tez w brzuchu talii i plecach (szczegolnie ich dolne partie). Mi rowniez zalezalo na wyszczupleniu i wysmukleniu nog a nie spakowaniu miesni na ty miss fitness;) i dlatego mnostwo czasu spedzilam na szukaniu tego typu info w internecie a poza tym pytalam znajomych instruktorow aerobiku i prowadzacych zajecia na silowni. Wiec tak: stepper przede wszystkim pozwala spalic tkanke tluszczowa a nie buduje masy miesniowej chociaz oczywiscie przy duzym obciazeniu i regularnych, dlugich cwiczeniach miesnie nog moga sie budowac. Oczywiscie jezeli do tej pory nie cwiczylysmy zupelnie nog i pupy to miesnie zarysuja sie pod skora. Jezeli chodzi o cwiczenie posladkow to w czasie \"steppowania\" pochylalam sie delikatnie do przodu i wypinalam kawalek pupe;) Zreszta same bedziecie czuly ktore miesnie zaczynaja pracowac. Biodra wyszczuplilam wypychajac w bok biodro od strony wyprostowanej nogi. Jednorazowo cwicze powyzej 30 min poniewaz dopiero po 20 min mozemy ruszyc nasza tkanke tluszczowa. staram sie utrzymywac wysokie tempo tak zeby byc spocona i miec lekka zadyszke. Mam nadzieje ze te informacje w czyms wam pomoga:) Zycze milego steppowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam stepper jakieś 2 lata ale dopiero teraz zaczęłam go \"odkurzać\" :) Nigdy nie chciało mi się nawet zacząć :o Ostatnio ćwiczę co jakiś czas oglądając tv. Dzięki za powyższe rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I mija kolejny miesiąc :) - stepper rzeczywiście zaczyna jakoś dziwnie jazgotać, ale udaje że tego nie słyszę - łydki ładnie wymodelowane, uda też mi się coraz bardziej podobają a tyłek cellulitowi powiedział - nie ;) - jeżeli chodzi o to jak się skupić na pracy tego ostatniego polecam naciskanie piętami, naprawde działa. Co do efektów - to ja je zobaczyłam dopiero po miesiącu, choć też kiedyś wcześniej ćwiczyłam - biegałam kilka miesięcy, co najmniej pół godziny dziennie, może właśnie dlatego powrót do jakiej takiej formy trwa nieco dłużej, z drugiej strony to zaledwie pełen miesiąc. Pozdrawiam stepperowiczki - a niezdecydowanym szczerze polecam. ps - zastanawiam się już nad zmianą steppera na skrętny - jakiś konkretny polecacie? Bardzo proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fitness-ka
Ja też zaczęłam treningi codziennie. Kilka dni za mną dopiero. Teraz mam @ ale chociaż pół godzinki chodzę. Za miesiąc napiszę o efektach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit168
Witam Was serdecznie!! Wasze rady sa super!! Ja kupilam moje stepper wczoraj i najbardziej mi zalezy na wyszczupleniu ud i pupy. Co robicie, zeby podczas cwiczen cwiczyc miesnie brzucha?? Wielkie dzieki za odpowiedz!! Pozdrawiam serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypadkowo trafiłam na to forum iii kurcze ja również muszę się zabrać za siebie. Steper mam (został w końcu naprawiony) więc zabiorę się do pracy ;) Najgorsze w odchudzaniu jest nastawienie do samego siebie, stan psychiczny booo jeśli ma się doła, depresje czy czy jakąś inną \\\"chorobę duszy\\\" to ani chęci, ani steper... nic nie pomoże no :) Ja właśnie powoli wychodzę z depresji (przez nią przytyłam...). Tak więc przyczyna tkrwi w nas samych. Głupio piszę co :P? Ale jeśli się psychicznie nastawimy to juz duży sukces jest i efekty spore w połączeniu z ćwiczeniami i zdrowym odżywianiem się... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę ćwiczyć
Czy ktoś ma stepper z linkami? Jak ich używać, żeby efekty były jak najlepsze? Najbardziej zależy mi na wewnętrznych mięśniach przedramion. Czy stepper skrętny kształtuje również mięśnie brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo kochaniutkie właśnie zamieniłam wygodny fotel przed tv na stepper.Fotel tafił do sypialni.Mąż na mnie patrzy dziwnym wzrokiem.Od dziś zaczynam ćwiczyć.Zobaczymy na ilę starczy mi wytrwalości.Trzymajcie kciuki.Opiszę potem jakie rezultaty u mnie przyniosło.Na razie ćwicze po 5 min i 3 odpoczywam(teraz 6 bo piszę hihihhi)Takie krótkie sesje na początek potem je będę wydłużać.Łydki się bronią.A dalej...zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niqa1234
witam, zakupiłam sobie steper i właśnie jestem po 20 minutach ćwiczeń na tym urządzeniu. Wykonałam w tym czasie 1000 stepów, nie wiem czy to dużo czy mało jak na początek? muszę przyznać ze nóżki nieźle dostają popalić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba dużo.Ja sobie robię 100,krótką przerwę i znów 100.I tak przez godzinkę.Jak oczywiście dam radę.A że z kondycja u mnie cieniutko nie stawiam sobie zbyt wygórowanych zadań.Małe sukcesy łatwiej osiągnąć.A im częściej tym bardziej mnie cieszą. Jesli cie to interesuje niqa1234 to znalazłam stronkę o fitnes co prawda ale sporo ciekawego sobie tam poczytaalm.Może i ty coś znajdziesz.Pozdrawiam www.sfd.pl/step_a_uda_i_posladki-t152955.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifi ja
a ja własnie skończyłam ćwiczyć, zrobiłam w 45 minut 600 kalorii i 4800 kroków:D bez przerwy i to mój rekord jesli chodzi o stepperek. mam skrętny, troche mnie łydki bolą ale to wszystko na razie. ćwiczę od 2 tygodni, zobaczymy jakie będą efekty, zależy mi na cell, brzuchu i zgubieniu paru kg. mam nadz. ze będzie ok:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednego razu ćwiczyłam 60 minut 6300 kroków albo 70 minut ale wolniej, ok. 6000 kroków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chcecie poczytać to na jednej stronce znalazłam taki temacik na temat odchudzania.Pozwolę sobie go tu zacytować, może się komuś przydać:-) A koleżanki od stepperka pozdrawiam(u mnie małon zapału,ale staram się staram :-) \"Chyba wiosna idzie, bo coraz więcej pytań o odchudzanie. Poniżej parę refleksji na motywach pytań jakie nam zadajecie odnośnie odchudzania, bardziej być może ogólnych niż technicznych 1. \"Pomóżcie, muszę stracić Y kilo w X dni\" -> gdzie z reguły X dąży do zera a Y do nieskończoności ... Po pierwsze, odchudzanie planuj na miesiące lub nawet lata a nie na dni. Jeśli zależy Ci na figurze na lato, proces odchudzania zacznij JUŻ. Nie jutro, już, teraz i w tej chwili. Odkładanie jedynie utrudni sprawę - przyjmij że Twoje odchudzanie zaczeło się wraz z czytaniem tego artykułu, gdy dojedziesz do końca powiesz dumnie \"już od 5 minut sie odchudzam\" Co więcej, absolutna większość autorytetów - lekarze, dietetycy, trenerzy, organizacje - są zgodni co do tego, że bezpieczne tempo TRWAŁEGO chudnięcia to 0,5-1,0 kg na tydzień. Przy prawidłowej diecie i ćwiczeniach takie tempo chudnięcia zapewnia utratę wagi niemal wyłącznie poprzez utratę tłuszczu oraz pozwala na długotrwałe utrzymanie tendencji spadkowej bez wchodzenia w okresy zastoju. 2. \"Chcę schudnąć, doradźcie jakie suplementy mam brać\" Suplementy nie są konieczne w odchudzaniu. Dzięki diecie, ćwiczeniom, motywacji i konsekwencji można pozbyć się tłuszczu równie dobrze bez suplementów. Eksperci oceniają że właściwy trening i właściwa dieta odpowiadają za 97% sukcesu w budowaniu sylwetki. Co więcej, działanie suplementów jest tym mniej istotne im mniej zaawansowana osoba je stosuje. Ten sam suplement stosowany przez zawodnika z wieloletnim stażem podziała na niego widocznie lepiej niż na osobę początkującą i da bardziej widoczne efekty - zawodnik z reguły mam już dietę i trening bliskie perfekcji, jego organizm osiągnał juz stan bliski genetycznych możliwości, suplementy pozwalają więc na przekroczenie naturalnych barier, co w przypadku osób zaczynających ćwiczyć i odżywiać się racjonalnie nie ma miejsca. Krótko mówiąc - pomyśl najpierw o diecie i ćwiczeniach zanim sięgniesz po suplementy! 3. \"Byłam na diecie 1000 kcal, ale nie chudlam, teraz jestem na 800 kcal ale waga nadal stoi, pomóżcie!\" Im mniej kalorii jesz, tym bardziej zwalnia Twój metabolizm. Gdy jesz więcej, Twój organizm spala więcej, gdy jesz mniej, spala mniej. Paradoksalnie można odłożyć dodatkowy zapas tłuszczu na dietach niskokalorycznych, nie sposób natomiast trwale na nich schudnąć. Dieta niskokaloryczna nie tylko że spowalnia spalanie, dodatkowo powoduje utratę mięśni. To z kolei mocniej jeszcze spowalnia metabolizm, utrata wagi zatrzymuje się i pomimo iż jemy mniej i mniej uparty tłuszcz nie znika. Co gorsze, każda zjedzona nawet przypadkowo nadwyżka kalorii zamieniana jest na tłuszcz, gdyz głodzony organizm stara się tworzyć zapasy na ciężkie czasy jakie sami mu zapewniamy. Spalanie tłuszczu poprzez próby zagłodzenia go (i siebie) jest wysoce nieefektywne i zabójcze dla organizmu. Znacznie lepszą metodą jest zastosowanie niewielkiego deficytu kalorycznego i wysokiej dawki ćwiczeń - ćwiczenia pozwalają spalić znacznie więcej tłuszczu niż głodzenie i nie generują reakcji obronnych organizmu w wyniku których magazynowany jest tłuszcz jak to ma miejsce przy głodzeniu. 4. \"Stosowałam dietę niełączenia, Atkinsa, Montignac, kopenhaską, praktycznie ciągle jestem na jakiejś diecie a nie chudnę - help!\" Stałe przebywanie na jakiejkolwiek diecie redukcyjnej (rozumianej jako spożywanie mniej kalorii niż się spala) jest niestety błędem. Odchudzać należy się cyklicznie, czyli okresy gdy jemy ilość kalorii mniejszą niż zapotrzebowanie powinny się przeplatać z okresami gdy jemy wystarczającą (lub w przypadku osób budujących masę większą) ilość kalorii. Bycie stale \"na rzeźbie\" (podobnie zresztą jak \"na masie\") jest błędem. Organizm przystosowuje się stosunkowo szybko zarówno do deficytu jak i do nadmiaru kalorii i im dłużej utrzymujemy określony poziom tym z upływem czasu efekt naszych starań będą mniejsze. Dodatkowo przewlekły deficyt kaloryczny prowadzi neiuchronnie do utraty mięśni, co jak juz pisałem dodatkowo spowalnia metabolizm i z każdym następnym tygodniem i dniem diety spalamy mniej. Zmiany działają korzystnie nie tylko w makrocyklach rocznych. Drobne cykliczne zmiany są również wskazane w okresie odchudzania, gdy co parę dni spożywamy nieco więcej kalorii aby zapobiec stagnacji. Znamy to wszyscy jako okresy \"ładowania\", \"carb-up\" z diet niskowęglowodanowych oraz jako metodę \"zig-zag\" stosowaną w wielu dietach. 5. \"Nie mam czasu/ochoty na ćwiczenia, co mam robić aby schudnąć?\" Efektywne odchudzanie (rozumiane nie jako utrata wagi za wszelką cenę ale utrata tłuszczu) jest składową następujących komponentów: - ćwiczeń aerobowych - dobrze zbilansowaniej diety o niewielkim deficycie kalorycznym - ćwiczeń siłowych - wytrwałości i cierpliwości Gdy któregoś z komponentów brakuje, szanse na sukces maleją. Ćwiczenia pozwalaja na wytworzenie deficytu kalorycznego bez konieczności głodzenia się, podnoszą także tempo metabolizmu, a więc i spalania tłuszczu (które spada tym bardziej im bardziej restrykcyjna jest dieta). Co więcej ćwiczenia tworząc ten deficyt nie wywołują naturalnej reakcji organizmu na głodzenie w postaci tendencji do odkładania tłuszczu. Ćwiczenia jako swoisty bonus przyczyniaja się do poprawy zdrowia i kondycji, czego nie mozna powiedzieć o dietach deficytowych. Ćwiczenia stymulują wydzielanie hormonów pomocnych w spalaniu tłuszczu, które znacznie spada w wyniku stosowania diet, szczególnie niskotłuszczowych. Ćwiczenia siłowe wreszcie wreszcie powodują zachowanie lub przyrost masy mięśniowej co sprzyja utrzymaniu na właściwym poziomie podstawowej przemiany materii i zapobiega utracie mięśni (sięgające u osób ochudzających się bez ćwiczeń do utraty 50% beztłuszczowej masy ciała). 6. \"Jak szybko i łatwo schudnąć?\" Sorry, nie da się. A ściślej mówiąc nie da się szybko i łatwo oraz TRWALE I BEZPIECZNIE schudnąć. Nie myl utraty wagi z utratą tłuszczu. Jeśli na jakiejś cud-diecie czyinnym sposobie schudłe(a)ś powiedzmy 6 kilo w pierwszym tygodniu - zastanów się ile z tych 6 kg to tłuszcz a ile woda. Sprawdź jak szybko przybędzie Ci z powrotem te 6 kg (bedziesz miał(a) szczęście jeśli nie będzie to 12.) Żadne cudowne środki/diety/metody nie zapewnią błyskawicznych efektów. Super efekty w postaci super sylwetki są z reguły wynikiem połączenia lat wyrzeczeń, cięzkiej pracy i cierpliwości. To między innymi odróżnia świat \"naturalnych\" kulturystów od pozostałych - ci pierwsi z reguły życiową formę osiągają po trzydziestce, po 10-20 latach treningów. Miej to na uwadze myśląc po tygodniu diety i cwiczen o rezygnacji 7. \"Wyczytałe(a)m że ta dieta/suplement/program treningowy daje efekty bez ćwiczeń/zwiększa spalanie tłuszczu o 1000%/pozwala zrzucić 30 kg w 30 dni ale na mnie nie działa - co jest nie tak?\" Nie wierz reklamom, nie daj się nabijać w butelkę, nie nabieraj sie na super produkty reklamowane przez super sławy. Gdyby istniało panaceum na otyłość liczba grubasów nie rosłaby stale a my na tym forum nie mielibyśmy tylu pytań o odchudzanie. Planuj swoje odchudzanie długofalowo, długoterminowo, stawiaj sobie realistyczne cele, nie chudnij w tempie szybszym niż zalecane, ćwicz racjonalnie i trzymaj racjonalną, niegłodową dietę. Pieniądze przeznaczone na cudowne metody/urządzenia/suplementy odchudzające wydaj na lepszy cel - np. na wielką balangę z okazji schudnięcia \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Ja też właśnie przeprosiłam się z moim ślicznym, różowiutkim stepperkiem. Ćwiczę na tym potworze już 3 dni i zakwasy na łydkach powoli odpuszczają. Maszynka jest faktycznie fajna bo przynoszę go sobie przed tv i jakoś 40-45min (w bólach, potach i zadyszce) mi upływa przy serialu. Mam nadzieję, że uda mi się wyszczuplić nogi, złapać trochę kondycji i może zredukować ten cholerny celulit :/ Życzę wam wszystkim powodzenia w zmaganiach i dziękuję za wszystkie rady, które tu przeczytałam. Świetne forum! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamyga
hello, ja posiadam stepper skrętny i cwicze na nim od jakichs 3tygodni i juz widze poprawe jesli chodzi o cellulit :) zaczynalam od 1500 stepów dziennie teraz robie 2 razy tyle jako rozgrzewke a pozniej wykonuje inne cwiczenia na brzuch, uda i posladki. po tym co tu przeczytalam zastanawiam sie czy nie zacząc cwiczyc na mniejszym obciązeniu, w skali 1-7 cwicze na 6 i boje sie ze nogi mi sie rozbudują... to zmniejsze obciązenie ale będe dłużej cwiczyć. dzięki za rady, zależy mi na pupie wiec tak jak pisałyście zaczęłam cwiczyc mocniej na piętach i juz czuje jak mi mięsnie inaczej pracuja, mhm zobaczymy co uda mi sie zdziałać do wakacji :D jak narazie waże 52kg przy wzroście 162cm, jednak moje ciało to przewaga tłuszczu ;p pozdrawiam wszytskie stepperowiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki, od dziś i ja jestem szczęśliwą posiadaczką stepperka, zamowilam go przez neta i jestem zaskoczona jego rozmiarem :) myślałam, że będzie niewiele większy od wagi łazienkowej a tu upsss - mam w domu wielkiego stuletniego żółwia :) (tak o steperku mówi mój mąż) ale poza tym jest w porządku i zamierzam ćwiczyć, spalać i pięknieć w oczach; tymczasem pozdrawiam wszystkie zainteresowane tego typu sprzętem forumowiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylfana
Hej!!!czytam te wszystkie opinie i już sama nie wiem ...stepper czy coś innego????? Czy ktoś mógłby mi doradzić chodzi mi o biodra, pośladki i uda czy stepper to będzie to????!!!! zastanawiam się nad kupnem i nie bardzo wiem jaki czy normalny czy mini stepper czy z regulacją czy skrętny itd....i czy w ogólne kupować stepper czy nie lepiej zainwestować w siłownie aerobik!!! Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalejka -
witam kobietki! tak czytam was od jakiegos czasu i zmotywowalyscie mnie do cwiczen :-). steper mam juz ze 2 lata, tylko jak do tej pory nie chcialo mi sie ruszyc i pocwiczyc. Ale teraz koniec z lenistwem!! ;-P od paru dni cwicze, zaczelam od 20 min i codziennie zwiekszam o 5 min, lydki juz nie bola, a stopy staram sie stawiac cale z naciskiem na piety...tylko to piszczenie....;-P....chwilami mam wrazenie ze zaraz sie ten steper pode mna rozwali :-).....wiec sluchawki na uszy i cwicze.... bede wam pisac o efektach od razu jak jakies zobacze...trzymajcie sie i pozdrawiam :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny, bardzo zainteresował mnie ten temat. Mam w domu od 3 m-cy stepperek ale z jego "używaniem" mam małe problemy a mianowicie brak mi poprostu samozaparcia, jak czytam te wszystkie opinie to aż się chce wyciągnąć go spod szafy i "ostro podeptać" Może jak razem się zmotywujemy to damy radę - co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudamałpo ja chetnie... w srode cwiczyłam 25 min... dzis mysle by zaczac systematycznie reggularnie codzienie... ale mam dylemat jak lepiej ustawic pedały wysoko czy nisko... ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) ja cwicze na steperku od 8 dni a na diecie jestem od ok 10... oprocz godzinnych cwiczen na stepperku przy moim serialu robie cwiczenia na miesnie brzucha: 6 weidera... (to co slyszalam to przynosi dobre rezultaty). Mam problem z pupą i udami... Ale myślę, że przyniesie rezultaty z czasem :). Ćwiczę na najwyzszych obrotach i boje sie ze mi sie miesnie rozrosna po tym wszystkim co tu przeczytalam... Pomożcie... PORZDAWIAM i trzymam kciuki za was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalejka -
kobitki cwiczmy razem !!!!;-) ja narazie trwam w postanowieniu i cwicze, doszlam do 60 min dziennie i tyle mysle wystarcza :-)) a 6 weidera...rowniez slyszalam ze przynosi efekty...no iiiii...zaczelam robic ;-/......ale leń wzial gore :-P ale mysle ze polaczenie stepera i 6 to....super efekty ;-)))). co do pedała to ja mam go raczej wyzej ustawionego, lepiej mi sie cwiczy bo jak jest nisko to nae ma praktycznie oporu.....no nic...wlasnie zmykam cwiczyc ;-))) piszcie o postepach...buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obiecałam sobie że zaczynam po świetach, chyb święta już dawno się skończyły a ja nic - więc nie dzisiaj będzie ten dzień !!! Dziewczyny jak wy dajecie radę ćwiczyć 60 minut, ja góra do pół godziny - skąd brać siły ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... najlepiej ćwicz ogladąjac coś... na poczatku bedzie się dłuuuuuuuuużylo ale staraj się nie myśleć o tym... Ja jak cwiczę... myślę sobie, że teraz przez jakis czas się pomęczę ale napewno z czasem przyniesie to wymarzone efekty:). To mnie mobilizuje :) Wierze, że mi się uda... chociaz przez A6W już widze zarys mięśni i bardziej płaski brzuszek:) Teraz popracuje nad nogami, biodrami i pupa:). Jak leci mój serial \'\'Marina\'\'( on trwa 1 godzinę), to przez cały czas wtedy ćwiczę :) POWODZENIA i mobilizujmy się razem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja też muszę sobie jakiś serial wyszukać i do dzieła. W domu jestem o 17 a wolne dla siebie mam dopiero ok. 19.30 - co polecacie w telewizji do oglądania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz... w sumie nie ważne co bedziesz ogladała ważne żebyś w tym czasie zajęła czymś się żebyś nie myślała tylko o wysiłku... a w telewizji napewno coś się znajdzie (chociażby jakiś program np. milionerzy)... ja straciłam juz ok 4 kg... ale wszyscy mi mówią, że chudnę w oczach... DAJE EFEKTY :)!! A też i brzuszek coraz bardziej płaski się robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×