Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość miła ma
Włoski pojawiły mi się w linii od pępka w dół, wokół brodawek i mam też pojedyncze włoski na brodzie. Mówiłam o tym endo, kazał zrobić badanie testosteronu wolnego, ale wyszło w dolnej granicy normy. Pytam bo myślałam, że może tarczyca jakoś na to wpływa tzn rozregulowuje pozostałe narządy. A co do włosów na głowie to ostatnio zauważyłam, że wypadają mi na potęgę. Jak przejadę ręką to garściami sobie je wyciągam., po prostu masakra. Rosną tam gdzie ma ich nie być, w wypadają tam gdzie powinny być;/ Mimo to żyję nadzieją, że może to jednak wina tarczycy. A co do prolaktyny to nie słyszałam, że może na to wpływać, ale poproszę lekarza o skierowanie to sobie zbadam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła ma
Jeszcze jedna sprawa czy któraś dostała Euthyrox na bardzo wysokie TPO? Bo w moim przypadku TSH wyszło w normie, ale za to TPO było bardzo wysokie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła ma
Do no to tak to bywa... Czy Ty też tak masz jak ja, że pojawiły Ci się te włoski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro wszystko dokładnie opisze....bo dziś padam...powiedzcie tylko czy objawy taki ze robi mi się słabo, ból głowy i strasznie nerwowa jestem to może byc od tego? miesiąc temu zaczęłam go brać: najpierw 0,5 tabletki, potem cała..a od tygodnia biorę 2 - tak kazała Dr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro wszystko dokładnie opisze....bo dziś padam...powiedzcie tylko czy objawy taki ze robi mi się słabo, ból głowy i strasznie nerwowa jestem to może byc od tego? miesiąc temu zaczęłam go brać: najpierw 0,5 tabletki, potem cała..a od tygodnia biorę 2 - tak kazała Dr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bree Van De Kamp
witam! Od 2007 roku przyjmowałam euthyrox N25, jedną tablętkę, przed jedzeniem, niezmiennie do lipca tego roku. Robiłam na bierząco wyniki, które cały czas stały w miejscu, nie przekraczały i nie były poniżej normy. 6 lipca byłam u nowego edokrynologa, który zalecił mi abym brała dawkę 25/50 na przemian a po 6 tygodniach zrobiła wyniki. Niestety minął niecały miesiąc stosowania tego leku, tym sposobem, a ja odczuwam ogromną senność - zasypiam do pracy, bola mnie plecy - krzyż, wszystko mnie drażni, niekontrolowane wybuchy złości. Czy ktoś z Was miał podobne objawy, i konsultował się z lekarzem w tej sprawie. Czy moge na własną rękę odstawić dawkę 50 i zacząć przyjmować swoją dawną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a przy jakim
wyniku TSH w 2007 roku dostałaś dawkę 25 i na jakim poziomie utrzymywał się wynik TSH do czasu, gdy inny lekarz zalecił dawkę naprzemienną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bree Van De Kamp
TSH: 10.2006 - 5,76 06.2007 - 1,61 10.2007 - 0,122 01.2008 - 3,96 07.2008 - 1,71 04.2009 - 2,09 10.2009 - 1,68 04.2010 - 2,04 05.2011 - 2,39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja się podpytam. Biorę euthyrox 25 - 1 tabletkę dziennie. Tsh miałam 3,5 ale lekarz powiedział, że na ciążę to za dużo. Biorę kilka miesięcy i już mi spadło do 1,5. Więc chyba idealne TSH? Ale czasami lekko mnie swędzi skóra i jakby trochę piecze. I zastanawiam się czy to nie od tego leku. Czy ktoś też tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mi powie, czy swędzenie można zaliczyc do skutków ubocznych euthyroxu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KRYSIA........25
POMOCY ,OD MIESIACA BIORE LEKI EUTHYROX N50...NAPISZCIE PROSZE CZY MIALYSCIE JAKIES SKUTKI UBOCZNE TEGO LEKU.....POZDRWAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, nie przejrzałam jeszcze całego wątku ale trafiłam tutaj z wyszukiwarki. Ostatnio garściami!!!! wypadają mi włosy, już zaklepałam sobie wizytę u endo. Mam też zamiar zrobić badania kontrolne - ogólne. Euthyrox (dawka 125) biorę już ...niech policzę...z 10 lat. Mam niedoczynność spowodowaną leczeniem nadczynności radiojodem. Tarczyca u mnie nie pracuje, praktycznie zanikła - na usg trzeba jej szukać pod lupą. Dawkę mam ustaloną, dobraną do wieku i wagi. Z tego co zauważyłam przez te lata mam skłonności do: - suchej skóry - szczególnie na nogach; pomaga mi xerial 10 - wieczne problemy laryngologiczne - skłonność do angin, chrypka, pochrząkiwania - laryngolog polecała zakwaszać ph w ustach, trudno powiedzieć czy pomaga - przebrawienia skóry na twarzy - tego jeszcze nie konsultowałam, od 2 lat obserwuję (nasilenie w lecie) i kuzynka, która też ma niedoczynność ma to samo tylko więcej. - okresowe bóle głowy - nie objadam się, ale mam skłonności do tycia "z niczego" Chcę zajść w ciążę, pierwszy miesiąc stracony - nie udało się. Próbuję dalej. Z poprzednią ciążą (6 lat temu) nie miałam problemów, chociaż zajście zajęło mi 3 miesiące. Pozdrawiam wszystkich z problemami tarczycowymi! Trzymajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. jeszcze dodam - bo czytam forum na bieżąco - problemy ze sppojówkami - wieczne czerwone, suche oko (nie pracuję w klimatyzacji więc to nie to). Nie da rady komfortowo nosić soczewek (nawet tych extra uwodnionych)- tylko od wielkiego dzwonu zakładam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
Jako- tako To mnie zmartwilas z tymi oczami. Ja ponosze pare dni i zapalenie spojowek, krople do oka minie i tak w kolko. Bylam dzis u endo twierdzi ze pierwszy raz slyszy o takim problemie. Ale ja ciagle cos mam od tych soczewek, wiec moze faktcznie jedno i drugie sie nie wiaze.Kupilam krople nawilzajace soczewki, zobaczymy czy pomoga. Wczoraj bylam w okularach na basenie- no porazka.Cale zaparowane i mokre. ygladalam jak jakas walnieta, a mam minus 3 wiec nic nie widze jak sciagne. Endo zmieniala mi na letrox moze po tym badziewiu lepiej bedzie. Apropo wagi to jak pisalam juz nie mam sily. Scisla dieta 1000 kal zero slodyczy, a jak jakis obiad spoza diety to na drugi dzien od 1 do 2 kg wiecej. jeden spada po tyg a drugi juz nie. Tym sposobem w 3 mies brania tabletek mam nowe 3 kg. I za diabla nie chca spasc. Dawniej to w tydz tego trybu ktory wiode spadalo a teraz ni ch...ja. Tylko nikt mi nie chce wyjasnic dlaczego tak sie dzieje. Przeciez tabletki skoro reguluja hormony nie moga powodowac tycia bo to nie logiczne. Tylko ile tak zyc mozna.Przerazaja mnie wszelkie wyjscia do znajomych i teraz wakacje bo jak tu sie nie skusic na cos bedac od 5 lat na nonstopie na diecie. Juz mam dosc tych rybek i warzyw a po grilowanym zwierzu zaraz wode zatrzymam i brzuch wydmie. Dziewczyny czy ktorejs w ogole udalo sie schudnac? i tez tak macie ze jak cos zjecie wiecej to zaraz waga w gore? Ja juz na te obrzeki kupilam calcium dobesilan- gdzies wyczytalam ze pomaga no i faktycznie. wode chleje litrami zeby jej nie zatrzymywac.Macie jakies sposoby na obrzeki? moze jakies suplementy. POMOZE KTOS?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ludki :) ja generalnie w skrócie: od dobrych 2lat wypadają mi włosy, w grudniu odchudzałam się- schudłam 5kg do połowy stycznia. zanikła mi miesiączka. dostałam duphaston- pojawiła się. znów znikła. zrobilam badania. dziś byłam u endo i zapisał mi euthyrox 25 po 1tabletce przez 6tygodni. Jest to hormon, a ja sie STRASZNIEEEEEEEE boje, ze po nim przytyje... bede miala wszeeedzie wlosy! Znajomi mnie nastraszyli... Ile w tym prawdy? Przytylyscie po tym leku? Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła ma
Euthyrox biorę krótko, ale od kiedy go przyjmuję w ogóle nie umiem w nocy spać, poza tym włosy z głowy to sobie mogę garściami wyciągać. Ale to że ja tak mam nie znaczy, że u Ciebie będzie to samo. Każdy inaczej na leki reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepan: może te spojówki faktycznie sie nie wiążą, taka moja "uroda". Tak mi tylko na myśl przyszło jak czytałam wpisy. Co do tycia - mam teraz rozm. 42 (176 wzrost), jem normalnie (choć większy apetyt mam na węglowodany), nie odchudzam się. Euthyrox nie powinien wpływać na wagę, chyba że jest źle dobrana dawka. Może organizm ma tendencje do przekształcania węglowodanów na tłuszcze jak sie bierze euthyrox? Więc trzeba po prostu uważać co się je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
do jako tako Kiedys jak bralam cilest to tez mialam nietolerancje soczewek. Zmienilam hormony i bylo ok. Zmienila mi endo lek na letrox na razie jest ok ale to pierwszy dzien. Ja weglowodanow w ogole nie jem- stosuje diete atkinsa. Zobaczymy moze teraz zrzuce choc te 2 kg nadrobione co nie chca odpuscic. Apropo okresu- ktos wyzej pisal. Ja juz nie mam ROK. We wrzesniu pojde do gin bo dalej nic. Dam sobie jeszcze miesiac no ale wtedy to ona mnie zaladuje duphastonem albo antykoncepcja. A ja bym chciala dzidzie druga bo juz po 30 jestem i ile mi zostalo. Co prawda mam juz hwiazde 5cio letnia ale teraz jako bezrobotny nauczyciel mialabym zajecie. Zobaczymy moze sie to jakos naprawia te jajniki same w koncu. Pozdrawiam Was mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do szczepan: a czy duphaston ma cos zwiazanego z zajsciem w ciaze? Co prawda mam dopiero 19lat, ale teraz dostalam duphaston na wywolanie. Czy duphaston szkodzi na plodnosc... cokolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewakurcz
Duphaston brałam do 20 tygodnia jak byłam w ciąży - niby to na potrzymanie.Kobiety od 40 dni biorę euthyrox 50 bo stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy, hormon miałam jeszcze w normie 4,700.Ostatnio chciałam trochę schudnąć przed wczsami więc przez ostatnie 8 dni jadłam 600 ckal dziennie, piłam ok 3 butelek wody, codziennie jeździłam 1 godzinę na rowerku stacjonarnym i codziennie biegam ponad 3 kilometry.Normalnie schudłabym ok 3 kg. A (chyba ) po tym pieprzonym Euthoryksie przez 8 dni mimo takiej ciężkiej pracy jeszcze przytyłam 0,60.Nie wiem co się dzieje ,płakać mi się chce,nie płakać RYCZEĆ.Ja już kiedyś byłam otyła, schudłam ponad 20 kg.Nie chcę do tego wrócić nigdy więcej. Czy ktoś z was zauważył u siebie coś takiego.Błagam o pomoc.Czy powinnam ostawić ten Euthyrox???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewo powinnaś przestać
GŁODOWAĆ, bo niestety, ale właśnie to co robiłaś ze swoim organizmem (głodówka 600kcal na dobę) doprowadziło do niedoczynności tarczycy:( musisz zacząć jeść normalnie i nie mam na myśli tutaj objadania się czy powrotu do starych nawyków, bo być może kiedyś jadłaś za dużo i pojawiła się u Ciebie nadwaga musisz jeść tyle ile potrzebujesz, bo załatwisz się na dobre z tarczycą, a to naprawdę paskudna choroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewakurcz
Ja nie zachorowałam na tarczyce przez głodówki.Dietę 600 kal mam dopiero od 8 dni.Na tarczycę są chore wszystkie kobiety z mamy strony i to było tylko kwestia czasu kiedy ja zachoruje.Co roku robiłam badanie i dopiero w tym roku mam podwyzszony hormon i dostałam Eutyrox.A głodówka jest po to by szybko zgubić ok 5kg.Zastosowałam takie coś tylko 2 razy w życiu i zawsze był efekt. Tym razem nie ma i myślę że to przez ten lek.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewo powinnaś przestać
zrobisz jak uważasz za stosowne a czy poprzednie odchudzanie, o którym wspominałaś (- 20 kg) stosowałaś dietę pod okiem lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewakurcz
stosowałam dietę 1200 ckal ,menu brałam z internetu.Odchudzałam się 6 m-cy.Nadal mam dietę poniewaz przez te pół roku zmieniłam nawyki zywieniowe i teraz jem troszkę inaczej.Co pół rou robiłam badania i zawsze wszystko było bardzo dobrze.Teraz tylko ta tarczyca mi wyszła.I tak długo miałam spokój .Mam 30 lat,jestem po dwójce dzieci i przebytej otyłości.Myślałam że wcześniej zachoruję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewo powinnaś przestać
ewo, tarczyca bardzo nie lubi rygorystycznych diet, niestety:( radziłabym Ci uregulować najpierw sprawę z pracą hormonów tarczycy, a potem zacząć racjonalnie jeść, czyli tyle ile domaga się Twój organizm, w Twoim wieku i przy Twoim trybie życia to jest oczywiste, że choroba dopada w jakimś momencie życia i czymś jest powodowana (chodzi o jakiś czynnik) Twoje dietowanie wcześniejsze na pewno miało wpływ na niedoczynność tak nawiasem mówiąc to ile masz wzrostu i ile ważysz, a ile ważyłaś wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewakurcz
Wazyłam 90 kg teraz ważę 70 przy 169 cm.Jeszcze 10 kg mam nadwagi, ale pomału zrzucę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
duphaston jest na wywolanie miesiaczki- pobudzenie jajnikow i na podtrzymanie ciazy. taki lek na plodnosc. Wiec nie ma co sie bac ze zajscie w ciaze ulatwia- po prostu sluzy plodnosci. Jezu- 600 kalorii chyba bym umarla. cos jest w tym peprz...ym euthyroxie. Nie mozliwe zeby 600 kal jesc i przytyc. Ale z drugirj strony 2 lata temu dziewczyny jadlam tylko sniadanie bialkowe przez miesiac okolo 200 kal potem wypijalam mlekosojowe karton na dzien i waga przez mies ani drgnela. Jak zaczelam szukac juz zalamana jakis lekow na amfie adipex to nagle z dnia na dzien waga drgnela jak szalona w dol. Ja mysle ze dupa nie glupia im mniej zrec dostaje tym bardziej gromadzi. jest taka dieta-KEKWICKA 5 posilkow dziennie 500 kal bardzo ostra ale mysle ze dziala. Oparta na diecie bialkowo- tluszczowej regularne posilki bardzo tresciwe w kalorie jak na taka mala ilosc. Ale skoro atkins i dukan dziala na ludzi to mysle ze takie regularne dostarczanie pozywienia przyniesie skutek. I dziewczyny zwroccie uwage ile wpieprzamy miedzy posilkami. Ja tu uszczypne ogorka, tam szynke, tam serek. Jak sie zawezme to nic nie podjem i wiem jaka jestem glodna wieczorem. Ale z 2 kg walcze juz 2 mies- przed euthyroxem nie bylo problemu bedac w niedoczynnosci. Choc jestem 3 dzien na letroxie i ubylo pol kg. Nie wiem co jest grane ale sobie wmuwilam ze na letroxie troche schudne i moze to dziala. Ale mnie to wku...ia ze laki jedza lody slodycze normalne obiady kolacje a ja wiecznie na diecie a teraz jeszcze mnie dopadlo ze jak co kolwiek zjem to 2 kg. Jakbym jadla normalnie to tez by bylo plus 20. A to ze mam 50 to wieczne wyrzeczenia- lodow nie jadlam 3 lata, ciastko raz na 3 mies wczesniej a teraz nie tkne a chleba pierogow ryzu makaronu itp to z 10 lat. .A czytalam dzis na onecie ze facet sie zywi energia z kosmosu nic nie je schodl 6 kg utyl 8 nic nie jedzac (na onecie) to moze kur...a nic nie jadl i lykal euthyrox:-). Laseczki kochanecaluje Was w nd jade na wakacje bede pila piwo i zamiast kielbas i miesa postaram sie jesc ryby. Ciekawe ile przywioze. Choc moze letrox zacznie dzialac i nie przyytyje daj bog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja biorę kochany eutyrox piąty rok. Mam też nadwagę ale endo powiedziała, że przy moim poziomie hormonów mam przemianę materii ZERO! Zabroniła się odchudzać bo łatwo wpaść w anemię a ustawienie leku u mnie szacuje na ok dwóch lat!Czym zwiększy lek tym wyższe TSH. Teraz biorę 75 na zmianę z 100. Zeszło łatwo dwa kilo z wagi.Mam to cholerne Hashi o wysokim poziomie przeciwciał a tarczyca w wielkości 1/3 normalnej.Teraz przy tej dawce wróciła miesiączka/po czterech miesiącach/ choć już mi wróżono menopauzę z racji wieku. Tak więc od leku nie tyjemy a ma on zwiększyć nam obroty całego organizmu. Niestety to trwa i wymaga cierpliwość- ustawienie dawki nie jest łatwe!Ja jestem dobrej myśli i cierpliwie czekam aż zaczną znikać liczne kilogramy.Mam o tyle czyste sumienie,że nie lubię słodyczy a i bez chlebka mogę żyć. Przegryzam jedynie ogórki albo inne zielsko. Pozdrawiam i życzę Wam cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewakurcz
Mnie endo powiedziała że moja tarczyca jeszcze nie wymaga leczenia.Mam tylko wybrać eutyrox 50 , który mi przepisała na 2 miesiace.Jak mi się skończy to mam zrobić badanie hormonu i przyjść do niej z wynikiem.Powiedziała że na pewno do tego czasu hormon spadnie i nie będę musiała dalej przyjmować leku. Nie wiem o co chodzi.Z tego co tu czytam, eutyrox bierze się latami a nawet do końca życia.Na prawdę będę mogła odstawić lek jak badanie wyjdzie dobrze??? Ostatnio hormon miałam 4.200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×