Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszła mama

TERMIN SIERPIEŃ 2005

Polecane posty

Nawiązując do mizernej postury mojego synka to dzisiaj zaczepiła mnie kobieta w sklepie pytając kiedy mały kończy roczek???? No bez przesady:( Mamo Natalki wspólczuję tej tematyki pracy,bo to trudne tak poprostu nie myśleć o tym wracając do domu...Dobrze ,że to zotawiłas. Pozdrawiam mamuśki🖐️ Idę prasowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Mati biega lajkonikiem ale skoki na dwie nóżki też uskutecznia, skacze i z miejsca, jak żabka i najchętniej ze schodków ostatnich. Waży 17,5 kg, mierzy 98 cm, gada jak trzylatek i za takiego go biorą. Za to w teamcie sikania do nocnika jesteśmy daleko w tyle, i to chyba wina mamusi, czyli moja :( Na spacery chodzimy bez pampersów i Mati umie wtedy się powstrzymać i zrobić siusiu po powrocie (za żadne skarby nie chce sikać na dworze!!! nawet w kółku innych dzieci....no ekshibicjonista z niego nie wyrośnie ;) ) ale jak biega po domu to leje, gdzie popadnie....z kupką szuka sobie miejsca i można go przyuważyć, ale zdąrzyć...to już zupełnie inna sprawa. Może macie jakieś rady??? Mamo Natalki, wiem o czym piszesz, u mnie w pracy stres jest podobny, ale my z mężem robimy to samo, więc tematy zawodowe często roztrząsamy we dwójkę i jakoś dajemy radę. Dalka, na za duży biust proponuję odchudzanie - u mnie zmalał do rozmiarów zupełnie standartowych. Całuski dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!U nas dzisiaj troche katarkowo zrobiło sie w domu wiec zapraszam na herbatkę z miodziem i cytrynką :) (jak któraś lubi) Własnie czekam na męża aż przyjdzie spracy by go zawiezc do nastepnej ,a potem czekaja mnie zakupy przedurodzinkowe,no bo jutro pierwsza tura urodzinek Krzysiaczka.Ma byc grill jak pogoda dopisze a jak nie to imprezka domowa.Zdjęcia wstawie na bobasy a relacje zdam w niedziele jak juz wszystko ogarne. Miłego weekendu kochane ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo natalki nie zazdroszcze. Ja bym chyba nie wyrobiła w takiej pracy. Nesiu pewnie by zmalały, ale ja nie nadaje się do diet :). Wczoraj moje dziecko chodziło po kałużach w kaloszach. Kazała sobie założyć płaszcz przeciwdeszczowy po starszym bracie :D. Wyglądała jak mały krasnalek w płaszczu z kubusiem i w kaloszach. Z butów się wylewało, spodnie mokre i rajstopy, ale dziecko szczęśliwe :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TPM, ale masz fajnie, ze Nati mowi juz zdaniami!!! Co do zabawy to od paru dni Nina potrafi zajac sie sama soba i slicznie sie bawi. Nie trwa to b. dlugo ale juz cos. Mamo N., pracy nie zazdroszcze! A ta niepewnosc to jest okropna. Mnie tez niekiedy ogarniaja leki odnosnie finansow ale mysle, ze zawsze da sie cos zrobic, zarobic przynajmniej na skromne utrzymanie. Najwazniejsze, ze jest zdrowie! Dominisiu, pogody!!!!!!!!!!!!!! Niech imprezka sie uda!!!!!!!! Nesiu, 17,5 kg?????????? WOW!!! W sprawie nocnika nic nie doradze bo my tez daleko w polu, nawet nie probujemy. Ninka ostatnio buntuje sie przeciwko drzemce dziennej. Ale zwykle i tak pada. Carla, co za dziwne info masz na gg :-) Dziewczyny, nie wiem czy uda mi sie jeszcze do Was zajrzec przed wyjazdem. Nie bedzie mnie 3 tyg. Do uslyszenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja, @... Piesek Gumi jest cudny, całe szczęście, ze juz mialam psa w bloku, bo jeszcze zaczęłabym maltretować Trutnia o nowy obowiązek. Ale-najpierw dom! Próbuję kotka przemycic na przyszły rok, ale Truteń jest taki cholernie miastowy, ze będzie mnie to kosztowało odgrzebanie wszelkich moich uroków:P Julia, zyjesz? Bylismy wczoraj u lekarza i wszytsko oko, male waża po 860 i 700g i sa ułożone główkowo, jesli sie nie odwróca, będę mogla rodzic naturalnie. Jak o tym pomysle, jestem delikatnie mówiąc obsrana ze strachu, ale chcialabym bardzo:) Misiu, no faktycznie wygladasz super:) Jakas dieta, czy zapasy z laktatorem tak działają?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byliśmy dziś u lekarza :) pojechaliśmy z maćkiem, a przy okazji okazało się, że i wojtkowi należy się jakieś zaległe szczepienie! macieńki przez ostatnie 10 dni przytył pół kilo, teraz waży tyle... ile Wojtuś, gdy się urodził (ok. 4 kg) wojtuś też zważony i zmierzony, kurczak w ogrodniczkach ma 10 i pół kilo i 87 cm. gumi, nie przejmuj się ;) tydzień temu też usłyszałam, że \"starszy pewnie ma roczek, a młodzszy kilka dni\" :p pszczół, żadana dieta :p zdolny fotograf i aparat wyszczuplający :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eeeej, dziewczyny, co Wy tak z ta wagą? Bąk waży 11,5 i ma 85 cm, a mi ludzie mowią, ze spory jak na swój wiek:P Zreszta mamusia tez wyglada, jakby miala termin na lipiec (podobno:P ), więc już sie nie przejmuje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla tpm (zestaw jaśminkowy na 7 dni): -8 bluzeczek (+coś koło tego krótkich spodenek i spódniczek) -2 sukienki -3 body z krókim rękawem -2 body z długim rękawem -dresik (spodnie i bluza z kapturem) -spodenki z długimi nogawkami - jeszcze jedna bluza - 7 par skarpetek -buty: pełne, sandałki, domowe - pół paczki pampersów i z 15 sztuk luzem - chusteczki nawilżone nivei - spray do opalania z filtrem 20 - kapelusz i czapka z daszkiem - butelki - 1,5 op. nutramigenu (+ recepta na niego w razie \"w\") - kaszka - kocyk i poduszka - kilka zabawek (jakieś książeczki, lalka itp) - wózek (za twoją świetną radą;) ) - zabawki do piasku - piłka - 2 kostiumy kąpielowe - książeczka zdrowia - legitymacja ubezpieczeniowa - taki opatrunek w sprey\'u no i nie wzięliśmy z poznania (a bardzo by się przydało:o ): wapna i witaminy C, mała złapała katar i trzymał ją z 3 dni (tzn, dopóki nie dotarliśmy do apteki;) ) jak sobie coś jeszcze przypomnę, to napiszę:) a propos wagi, to krzaczek ma jakieś 13,5 kg i chyba 89 cm wzrostu, nadal małomówna, ale w ustroniu złapała 3 nowe słowa (dada-pójść na spacer, nie- zupełnie celowe oraz gogo- koń) buziaki dla wszystkich j. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TPM
Cześć Dziewczyny! Julio-dzięki! Jak cztałam listę,doszłam do wniosku,że Małą chyba dobrze spakowałam,nawet te leki mam.Dołożyłam tylko kurtkę,kaloszki,ecz za to strój kąpielowy mam jeden. Tylko,że wszystko się spiepszyło.Jaro wczoraj miał atak bólu-okazało się,że to rwa kulszowa-jest na zastrzykach,teraz śpi.Na domiar złego Natalka mi całą noc,dosłownie co pół godziny wymiotowała,nawet wodę zwracała.Dziś cały dzień śpi,prawie nie je,jest od rana o dwóch suchych małych bułeczkach,kilku plasterkach jabłuszka i herbatce pitej po kilka łyczków,przestała już zwracać,ale gorączkuje i jest bardzo osłabiona.W związku z tym przełożyliśmy wyjazd o jeden dzień.No i znowu mam zmartwienie,a tak się już cieszyłam. Nesiu-ale Mati dorodny.Z nocnikiem to u nas tak,że Mała też nie zawsze chce z niego skorzystać,ale wołac potrafi,a na dworze też mniej chętnie się załatwia,lecz zrobi.Teraz w chorobie ma znów pampersa,no i tak mozolnie nam ta nauka idzie,bo jak już woła cały dzień,to następnego musi mieć pampersa z powodu np.biegunki,no i znów krok w tył. Mamo Natalki-nie dziwię się,że wysiadałaś psychicznie. I tak długo wytrzymałaś.Ja mam noc z głowy,jak niopatrzcie powiem coś uczniowi,co mogłoo mu przykrość sprawić,a co dopiero stykanie się z takimi obrazami... kończę-życzcie mi,aby mi domownicy wyzdrowieli i abym tu nie zaglądądała-to znaczy,że wyjechałam.Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nesiu, jeszcze słowko o nocniczku-czuję się upoważniona do zabierania głosu w tej kwestii, bo Bąk od 2 tyg. bodajże pampersa ma tylko na noc, nawet nie zakładam mu na drzemkę:) Otóż pierwsze próby u nas byly bezowocne, a wręcz po jednym dniu mały zaczął plakac na widok nocnika. Odpuściłam sobie i jemu, a na cafe pochłonął mnie topik o odpieluchowywaniu. Wyczytałam tam, zeby sadzac malucha na nocnik nawet jak się zsika na podłoge i koniecznie go pochwalic, mimo tego oczywiscie, ze do nocnika nic nie wpadło. U nas to było to, bo ja po parunastu dniach od pierwszej próby zaczęłam od nowa i poszło rewelacyjnie. MAły był tak zachwycony pochwałami, ze uznał to za świetną zabawę-do tej pory, gdy zrobi siusiu na nocnik, lata po domu z okrzykiem radości i biada temu, kto nie chce obejrzec zawartosci nocnika:P Nie wiem, czy to Ci pomoze, ale u nas to własnie poskutkowało. TPM, powrotu do zdrówka Twojej rodzince, abyscie mogli sie juz wczasowac👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cayden
Witam🌻 1 dnia lipca🌻!!! U nas rozpoczęło sie wielkie odliczanie i oczekiwanie.Rozkładamy dziś łóżeczko.Ciekawa jestem jakKrzysiaczek na to zareaguje???? Wczoraj mieliśmy pierwszą turę urodzinek małego.Była kawa z wielkim tortem zrobionym przez mojego m a na kolacje pyszniutki grill na którym obiadłam sie niesamowicie ;)Był tezer w czasie ulewy deszczowej i całowanie kuzynki Julki. Krzyś sie obudziłwiecna raziekoniec pisania!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie.. Dominisiu całusy dla Krzysia.. pamiętacie może że mój m. ma zlamaną nogę,w szynie ją nosi..ja dzis spadłam z 2 schodów niosąc Michałka i zwichnełam nogę,aqktualnie w bandażu nie wiem czy nie potrzerbna bedzie pomoc lekarza,a jestem u teściów.. Nesiu waga Matiego mnie zamórowała..Michas waży 15,5 i-teraz go lekko przerzuciłam na mniej kaloryczne jedzonko i dla mnie to już stanowczo za dużo i mieści sie na 90 cenrylu,a co dopoiero Mati!! no ale on zawsze we wszystkim przoduje..calusy dla niego ❤️ Misiu fajny ten pomysł z ochronką dla niemowlaka ale jak dla mnie za drogi i nieaktualny. Widzę że TPM opala się.. idę bo noga boli.... buziaki jak łatwo stracić szczęscie w chwilę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tommie
Nesiu mój 7 latek waży 20 kg :D, Ulka 10,5 :). Mała maruda zatarła sobie oko i ma czerwone, z nosa leci, zęby też idą, bo się ślini. Ech lato. Eluś zdrówka, oby nie zwichnięcie. Rób kompresy z wody z octem :), to pomaga. W czwartek dostane papiery na egzamin na prawko :D. Bojam się?, narazie jeszcze nie. Najpierw na testy idę, a póżniej zapisuje się na jazdę. Mniejszy stres :). Miłej nocki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trent
Pszczółko! Wiellkie dzięki za tipa co do nocniczkowania, wypróbuję z pewnościa!!! I wielkie gratulacje za odpampersowanie!!! I za wage dziewczynek - ślicznie sie rozwijają, waga podobna :) czyli wszystko super :):):) bardzo sie cieszę! Dominisiu! Ja już zaczęłam trzymac kciuki!!! W wolnej chwilce napisz o reakcji Krzysia! Co do wagi Matiegio - wzrostu też jest bardzo słusznego :) Nie uważam go za grubaska, zamieszczę zdjęcia to same ocenicie. Według mnie on ma bardzo mocną budowę ciała, ale przyznaje, że waga 17,5 brzmi imponująco jak na niespełna dwulatka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w naszej bajce ❤️ Carla gdzie jesteś Nesiu tak co wagi bo powiem Tobie że Michas tez jest takiego wzrostu jak Mati i choć troszke waży mniej są tacy co uwazają go za grubaska-on jest zbudowany z grubej kości (to po mnie) ale ...najwazniejsze by dziecko bylo zdrowe i rownomiernie sie rozwijało....zamieść fotki bo dawno ich u nas na bobaskach nie było-ostatinie z Egiptu jak dobrze pamietam Ja mam skręconą noge i skręconą szyję,M. noga złamana-kto da wiecej..czujemy sie wspaniale...hehe tylko mlody może nas teraz doglądać Dalka trzymam mocno mocno kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halloooo .... jestem zyje ... padam na pysk .... waga imponujaca ... u nas okolo 13 kg dla mnie o wiele za duzo heheheh ;) Elus 😘 moj pielęgniarz tez na etacie ... trzymajcie sie... !!!! ❤️ do pozniej mamulki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej🌻 widze ze temat owadze sie ciągnie,to mój Krzyś najstarszy jest i chyba najlzejszy bo niespełna 14kg wazy,wzrostu niestety nie znam ale na w poniedziałekide zapytac kiedy mam z nim przyjsc na bilans 2latka. Chciałam was zapytac ile śpiąwasze dzieciaczki w ciągu dnia??Krzyśod 2 do 4 godzin sobie kima iwszyscy mówią mi ze toduzojakna 2latka??A japamiętam jakw zerówce na leżakowaniu trzeba byłogodzinke odpekac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ta blondynkaza kierownicątonaprawde rewelacja ciekawe w jakim miescie sie porusza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja., nie bijcie! Nowe fotki na bobasach, dorobiliśmy się kabelka pod tytułem IRDa do kompa i efekty widoczne.. A to jedno wybitnie owłosione zdjęcie to moja fryzura z wesela, na którym byliśmy w Krakowie 30.06. Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadam zaznaczyc swą obecność w swiecie zywych:) I mam pytanie do bardziej doświadczonych. Jaki laktator polecacie? Podobno najlepszy jest avent,ale ręczny czy nie ręczny? Pewnie Miś i Julia będą mialy cos do powiedzenia w tej kwestii, ale czekam na wszelkie podpowiedzi. Chce zrobić rozeznanie rynku wczesniej, zeby w razie potrzeby nie ślęczeć pół nocy na necie i nie szukac. Misiu, jak Macienki? Je, rośnie? Laktator juz schowany głęboko, czy wciąż na chodzie? Julia, zyjesz czy juz sie pakujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elou Dominisia ta blondynka porusza się po Katowicach :), swojego czasu oglądałam ten program. Teraz jak sama śmigam po mieście to mnie zastanawia jak mozna być tak durną i jeździć tak jak ona :D. My dziś mieliśmy wycieczkę nad morze. Pogoda do du....., ale dzieciakom się podobało. Ulka pochodziła po plaży w kaloszach, później trzeba było założyć jeszcze płaszcz przeciw deszczowy bo padało, ale i tak fajnie było. Mamy pełno kamyków i obmyte szkła, co wyglądają jak kamyki. Bomba kaloryczna dla wszystkich, czyli pierogi z jagodami i śmietaną :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszczółko - z mojego doświadczenia - elektryczna Medela. Zachęcona opiniami kupiłam sławny Avent ręczny, ale strasznie się z nim męczyłam, kciuki bolały od pompowania - a Medela, ciut droższa ale ssie sama :) Dominisiu, Mati śpi najkrócej 1,5 godziny ale czasem nawet 3!!!Dłużej mu nigdy nie pozwalam, bo potem wieczorem nie chce zasnąć. Zauważyłam też taką zależność, że im wcześniej się położy, tym krócej śpi - np - zaśnie o 13.30 śpi do 15, a jak zaśnie godzinę później, o 14.30, wtedy najchętniej chrapałby do 17!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×