Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kiarah

Kosmetyczne sztuczki.

Polecane posty

Witam wszystkie babeczki. Oznajmiam ze od tygiodnia pije to drożdzowe świństwo i widze efekty!! Herbatke z bratka tez kupilam, ale poki pije drozdze, stoi w szafie. Czy mozecie pojecic mi jeszcze inne herbatki? Z czego i na co? Mam doścć zwykłej czarnej i chętnie poeksperymentuję. Apropos sztuczek. Nie wiem czy to sztuczka czy nie, ale po tym jak sie przeprowadzilam i zaczelam sama myc gary bylam zalamana. Po miesiącu moje trece wygladaly jak po 30 latach pracy w wiadrze z woda. Kupilam rękawice gumowe i w nich myje. jesli tylko nie jestescie uczulone na lateks to polecam - takei zwykle zólte lub różowe jak do ogrodu :) A po zmywaniu i tak wcieram krem, bo jak wiadomo, lateks nie bardzo ladnie pachnie. Ale jaki mam za to ręce! Coś jeszcze? Acha, na pojedyńcze pryszcze od wieków używam pasty cynkowej. (waptekach, tanio jak barszcz) - dziala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do picia drozdzy.... mam nadzieje ze to was zainteresuje, nie wolno pic nie podgrzanych drozdzy, czyli nie wolno pic zimnych, \"trzeba je zabic\" goraca woda, jesli tego nie zrobicie urosna w zoladku i aby sie rozrosnac zabiora wam z organizmu cala witamine b i bedzie o wiele wiecej szkody niz pozytku , radze wam brac specjalne preparaty w tabletkach z drozdzy wzbogacone dodatkowo witaminami do kupienia w aptekach, nie sa drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do picia drozdzy.... mam nadzieje ze to was zainteresuje, nie wolno pic nie podgrzanych drozdzy, czyli nie wolno pic zimnych, \"trzeba je zabic\" goraca woda, jesli tego nie zrobicie urosna w zoladku i aby sie rozrosnac zabiora wam z organizmu cala witamine b i bedzie o wiele wiecej szkody niz pozytku , radze wam brac specjalne preparaty w tabletkach z drozdzy wzbogacone dodatkowo witaminami do kupienia w aptekach, nie sa drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do picia drozdzy.... mam nadzieje ze to was zainteresuje, nie wolno pic nie podgrzanych drozdzy, czyli nie wolno pic zimnych, \"trzeba je zabic\" goraca woda, jesli tego nie zrobicie urosna w zoladku i aby sie rozrosnac zabiora wam z organizmu cala witamine b i bedzie o wiele wiecej szkody niz pozytku , radze wam brac specjalne preparaty w tabletkach z drozdzy wzbogacone dodatkowo witaminami do kupienia w aptekach, nie sa drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do picia drozdzy.... mam nadzieje ze to was zainteresuje, nie wolno pic nie podgrzanych drozdzy, czyli nie wolno pic zimnych, \"trzeba je zabic\" goraca woda, jesli tego nie zrobicie urosna w zoladku i aby sie rozrosnac zabiora wam z organizmu cala witamine b i bedzie o wiele wiecej szkody niz pozytku , radze wam brac specjalne preparaty w tabletkach z drozdzy wzbogacone dodatkowo witaminami do kupienia w aptekach, nie sa drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diabeliczka
hello!!!czytam,czytam i końca nie widać....a to juz prawie 2 godziki....mam problem-mianowicie chodzi mi o świecącą sie skórę.czy są jakkieś domowe spodoby na pozbycie sie tej okropnie okropnej przypadłości??błagam pomóżcie....damska solidarnośc musi być!!!papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diabeliczka
hello!!!czytam,czytam i końca nie widać....a to juz prawie 2 godziki....mam problem-mianowicie chodzi mi o świecącą sie skórę.czy są jakkieś domowe spodoby na pozbycie sie tej okropnie okropnej przypadłości??błagam pomóżcie....damska solidarnośc musi być!!!papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diabeliczka
hello!!!czytam,czytam i końca nie widać....a to juz prawie 2 godziki....mam problem-mianowicie chodzi mi o świecącą sie skórę twarzy .czy są jakkieś domowe spodoby na pozbycie sie tej okropnie okropnej przypadłości??błagam pomóżcie....damska solidarnośc musi być!!!papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funny funka
ja tez dołaczam sie do prosby o pomoc diabeliczki mam ten sam problem a pozatym moje policzki i nos sa jakies takie czerowne nie wiem czemu moze to przez pekajace naczynka których mam malutko i to bardziej na dole twarzy a zaczerwieniona cere mam w górnych patrtiach policzków i na nosie jak to zlikwidowac ( po opalaniu jest tak samo moje ciało oplaa sie od razu na braz tak jak czoło i broda ale nos i policzki na czerwono) znacie jakies sposoby lub kosmetyki na moja przypadłosc? prosze o pomoc :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich. czytalam sporo o plukankach do wlosow i ostrzegam. jak ktos ma jasne wlosy niech lepiej sobie daruje. moje zrobily sie zolto zielone...bleeeee. wiecie moze czy picie pokrzywy zamiast plukania w niej wlosow cos daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siwunia
Czemu juz nikt nie pisze dobre sa te wszystkie sztuczki. Chyba juz wszystkie sa wymienione. To napisze cos z innej beczki. Jak kogos boli brzuch to trzeba wziasc 2 lyzki maki ziemniaczanej i zalac zimna przegotowana woda pomieszac i wypic. Jest to glupi smak ale da sie wytrzymac. Trzeba szybko wypic i powinno juz nie molec (tak szybko bolec nie przestanie ale jest dobre na bol brzucha). A podobno żółtko jajka je sie na surowo i jest dobre na paznokcie i wlosy. Tez jest dobre fusy z kawy na dlonie smaruje je sie i sa gladkie (to jest jak peeling). Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwka5
Moze mi ktos napisac jak to sie robilo z tym octem winnym albo jablkowym zeby wlosy blyszczaly bo nie moge tego znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagusia
Przeczytalam cos w gazecie i postanowilam od razu tu napisac :) Otoz: "delikatny, chlodzacy natrysk ze spryskiwacza zapewnia naprawde optymalne polaczenie skory z podkladem, cieniami do powiek, rozem. Gotowy make -up dzieki mgielce wilgoci znakomicie utrwala i utrzymuje sie duzo dluzej. Mozesz sama przygotowac sobie orzezwiajacy prysznic na twarz: zmieszaj niegazowana wode mineralna z dwiema kropelkami olejku np. cytrynowego w spryskiwaczu do kwiatkow. I juz!" Noooo chyba trzeba to wyprobowac. Ja mam mgielke do twarzy ale jakos nie uzywam jej za czesto. Kto wie, moze zaczne?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak se weszlam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoey
Na krostki i pryszcze dobra jest pasta do zębów. Przed pójściem spać trzeba posmarować krostkę grubą warstwą, a rano zmyć. Bardzo wysusza, ale ponieważ stosuje się to punktowo, to żaden problem. Można zrobić tak samo w przypadku krostek na plecach. Na bóle brzucha, rozwolnienie, itp - polecam kobylak! Ja zbieram go osobiście i suszę. Wrzuca się go do zimnej wody i podgrzewa, aż się zagotuje. Gotuje się 10-15 minut, odcedza i pije. Bezkonkurencyjny! A z innej beczki - jaki znacie sposób na rozszerzone pory przy naczynkowej cerze? Czy próbowałyście szczoteczki do mycia twarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judith
Na krostki czy pryszcze skutkuje miód i mąka ziemniaczana. Na zaczerwienione miejsce smaruje miodem i na ten miód wklepuje mąkę. Najlepiej stosowac na noc (na oczyszczoną już skórę) Wysusza wypryski no i zmniejsza!!:) Ta strona jest super!!Znalazłam ja przez przypadek. I przesiedziałam dzis troche przed kompem no i oczywiście zanotowałam zrobiłam notatki!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaa
ODŚWIEŻAM i dołanczam sztuczki, które znalazłam gdzieś w internecie: 1. Cienie nakładaj palcami Zwłaszcza, gdy chcesz mieć na powiece kilka ich kolorów. Dzięki temu barwy będą łączyć się ze sobą bez wyraźnych konturów. 2. Biała baza ukryje bruzdy Te na linii od nosa do ust rzucają się w oczy i trudno je ukryć pod warstwą podkładu i pudru. Ale staną się niewidoczne, gdy przed zrobieniem makijażu rozprowadzisz na nich odrobinę białej bazy. 3. Tusz rozprowadzaj zygzakiem To doskonały sposób, by uniknąć grudek. Zaczynaj zawsze od górnych rzęs i rób to od nasady po końcówki. Po kilku pociągnięciach na włoskach jednego oka przechodź do drugiego. Przemiennie malowane rzęsy nie rozmażą się. 4. Mieszanka podkładu i kremu świetnie tuszuje zmarszczki Zwykły podkład często je uwydatnia. Dlatego dojrzałe panie powinny używać podkładów liftingujących. Jeśli nie masz takiego, możesz zwykły fluid wymieszać z kremem ujędrniającym (w proporcji 1:1) i rozprowadzić na twarzy oraz szyi. 5. Korektor jest bardziej skuteczny, gdy się go nakłada pędzelkiem Tylko wtedy kosmetyk ten dobrze "wtopi" się w skórę, bo nałożona zostanie jego cienka warstwa. Dzięki temu idealnie spełni swoje zadanie, tuszując wszelkie niedoskonałości. Przy aplikatorze nie byłoby to możliwe, gdyż z reguły nakładamy zbyt dużo kosmetyku. 6. Podkład nanoś zawsze palcami W ten właśnie sposób postępuje większość wizażystów, mimo że istnieją do tego specjalne gąbeczki. Dlaczego tak robią? W kontakcie ze skórą preparat szybko nabiera temperatury ciała; w związku z tym lepiej się wchłania i jest mniej podatny na ścieranie. Poza tym palcami rozprowadzisz go najdokładniej. 7. Zielony korektor zatuszuje sińce By się ich pozbyć, wystarczy przed nałożeniem podkładu pokryć je cieniutką warstwą zielonej bazy lub korektora w sztyfcie. 8. Róż ożywia i rozjaśnia zmęczoną twarz Nanieś go szerokim pędzlem wzdłuż kości policzkowych, a cera szybko odzyska młodzieńczy blask. Ważne jest też, by jego odcień dobrać do swojej karnacji. 9. Szminkę rozprowadzaj pędzelkiem Zajmie ci to więcej czasu, ale makijaż będzie dokładniejszy i trwalszy. Pomadkę nanoś zawsze od zewnętrznych kącików ust i kieruj się ku ich środkowi. W ten sposób unikniesz gromadzenia się nadmiaru szminki w kącikach. 10. Lód działa znieczulająco Jeśli w ostatniej chwili musisz poprawić linię łuków brwiowych, najpierw przetrzyj je kostką lodu. Przekonasz się, że wyrywanie włosków okaże się znacznie mniej bolesne, a skóra nie będzie po nim mocno zaczerwieniona. Lód bowiem "zamrozi" naskórek i receptory bólu. 11. Cienie subtelnie podkreślą brwi Szczególnie te w odcieniu brązu (idealne dla brunetek) czy szarości (wprost stworzone dla blondynek). Brwi pomalowane nimi będą wyglądały dużo naturalniej niż pociągnięte kredką, zwłaszcza czarną, która wyostrza rysy. Cienie najlepiej nanosić cienkim pędzelkiem z krótkim, sztywnym włosem. 12. Brwi wygładź spiralką maskary Niesforne włoski możesz wymodelować specjalnym żelem lub odżywką do rzęs. Ale jeśli nie masz pod ręką takich kosmetyków, posłuż się czystą spiralką od zużytej już maskary. Nanieś na nią odrobinę żelu do włosów i przeczesz nią delikatnie brwi. 13. Kredka przedłuża żywot cieni Jeśli zależy ci na tym, by makijaż oczu był wyjątkowo trwały, a cienie nie wałkowały się w załamaniu powieki - najpierw pomaluj powieki miękką kredką. Dopiero potem nałóż cienie. Powinny być w kolorze podobnym do kredki. Ten sposób ma jeszcze jedną zaletę: spojrzenie zyskuje głębię. 14. Kreski optycznie oddalają oczy Gdy są one osadzone zbyt blisko siebie, zrezygnuj z klasycznego malowania powiek eyelinerem. Kreseczki tuż przy linii rzęs pociągnij dopiero od połowy powieki (do zewnętrznego kącika), a oczy optycznie oddalą się od siebie. 15. Tonik świetnie konserwuje tusz Maskara znacznie dłużej zachowa świeżość, gdy jej szczoteczkę od czasu do czasu będziesz przemywać tonikiem. Wtedy tusz nie będzie się na niej gromadził, maskara nie poskleja rzęs ani nie pozostawi brzydkich grudek. 16. Konturówka powiększa usta Jeśli twoje wargi są małe i wąskie, to zanim sięgniesz po pomadkę, obrysuj je konturówką. Oba te kosmetyki muszą być w tym samym odcieniu, inaczej makijaż nie będzie wyglądał naturalnie. Wybieraj barwy pastelowe lub nasycone, ale raczej niezbyt jaskrawe. Kreskę ciągnij od kącików ust i kieruj się ku ich środkowi. Konturówką możesz też pomalować całe wargi, bo to świetna baza pod pomadkę. Utrwali ją tak, że nie zostawi ona śladów, np. na kieliszku. 17. Puder brązujący wyszczupli buzię Gdy narzekasz na zbyt pulchną twarz, pomoże ci puder brązujący. Najpierw, tak jak zwykle, rozprowadź podkład, a potem - wzdłuż kości policzkowych aż do skroni - puder brązujący. Zrób to szerokim, miękkim pędzlem. Na pas T, czyli czoło, nos i brodę, możesz nałożyć puder jaśniejszy. Tak umalowana buzia będzie wyglądała subtelniej. 18. Tusz lub eyeliner zagęści rzęsy Jeśli natura obdarzyła cię rzadkimi rzęsami, wybieraj maskary w odcieniu fioletu lub szarości, najlepiej z lekkim perłowym połyskiem. Opalizujące drobinki sprawią, że rzęsy wydadzą się znacznie gęstsze. Pomiędzy nimi możesz też narysować eyelinerem maleńkie kropeczki, a potem rzęsy pomalować tuszem. Będą wyglądały naprawdę imponująco. 19. Na nawilżonej twarzy makijaż trzyma się dłużej Zanim więc nałożysz krem i podkład, spryskaj buzię wodą mineralną w sprayu (później osusz chusteczką higieniczną). Ona najszybciej doda skórze wilgoci. 20. Cień zastąpi szminkę Gdy usta przypudrujesz, a potem pokryjesz różowym cieniem do powiek i nałożysz warstwę transparentnego błyszczyku, makijaż przetrwa wiele godzin i nie będziesz potrzebowała pomadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darunia20
Hej Kochane! Ja piszę własciwe dla podtrzymania topiku , bo bardzo mi się podoba ...Piszcie , bo nie może nam zniknąc:( Jak juz tu jestem to podziele się z Wami moimi zabiegami;)Własnie siedze przed kompem z kubkiem paskudnych drożdzy... :( Piję dopiero drugi dzień ,poinformuję Was o moich efektach;) Wczesniej piłam herbatkę z bratka , rezultaty zauwazalne... Rano zrobiłam sobie peeling z kawy , naprawdę super!Zamierzam sobie kupic jeszcze olejek rycynowy i tą zachwalaną odzywkę WAX;)A to wszysko dzięki WAM...Pozdrawiam i przesyłam buziaki :* ŻYCZĘ USMIECHU NA TWARZY:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darunia20
Hej Kochane! Ja piszę własciwe dla podtrzymania topiku , bo bardzo mi się podoba ...Piszcie , bo nie może nam zniknąc:( Jak juz tu jestem to podziele się z Wami moimi zabiegami;)Własnie siedze przed kompem z kubkiem paskudnych drożdzy... :( Piję dopiero drugi dzień ,poinformuję Was o moich efektach;) Wczesniej piłam herbatkę z bratka , rezultaty zauwazalne... Rano zrobiłam sobie peeling z kawy , naprawdę super!Zamierzam sobie kupic jeszcze olejek rycynowy i tą zachwalaną odzywkę WAX;)A to wszysko dzięki WAM...Pozdrawiam i przesyłam buziaki :* ŻYCZĘ USMIECHU NA TWARZY:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny kiedys załozyłam podobny topik bo nie wiedziałam ,ze taki już jest :p, Mój umarł śmiercią naturalną, ale ten trzeba podtrzymywać, bo naprawdę jest świetny:) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa79
Nie wiem jak to się stało, ze wczesniej topiku nie zauwazyłam, jest SUPER, czytałam dziś 3 godziny ;], bede teraz piękna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gatta_85
MASECZKI Dla cer trądzikowych doskonała będzie maseczka przygotowana z ugotowanej cebuli, roztartej na miazgę i wymieszanej z łyżką mąki kartoflanej. Taką maseczkę kładziemy na twarz na 30-45 minut i zmywamy ją wywarem z rumianku OCZYSZCZAJACE: Z otrab: Nasyp 2 lyzeczki otrab do miseczki i rozgniec lub zmiel. Nastepnie dodaj kilka kropel oleju roslinnego i zmieszaj skladniki. Rozlóz maseczke na twarzy, odczekaj 2 minuty i zmyj letnia woda. Z platków owsianych: Wez 2 lyzki platków, wsyp je do miseczki i wlej tyle cieplej wody (lub mleka, jesli chcesz lepiej nawilzyc twarz), by powstala rzadka papka. Odczekaj 15 minut, by platki specznialy i papka sie zagescila. Nalóz maseczke na twarz i trzymaj ok. 20 minut (jesli masz sucha skóre trzymaj ja ok.10 minut, by nie zaschla). Maseczke najwygodniej zmyc wilgotnym wacikiem. Zmywanie trwa dlugo, lecz efekt jest bardzo dobry-skóra jest doskonale oczyszczona, a jednoczesnie nawilzona. Stosuj ja raz na tydzien lub 2 tygodnie. Z porzeczek: Zamyka rozszerzone pory przy tlustej cerze, usuwa z jej powierzchni nadmiar sebum. Potrzebne sa: 2-3 kiscie czerwonych i bialych porzeczek, lyzeczka maki ziemniaczanej. Rozgniec porzeczki, odsacz sok, zmieszaj go z maka. Papke nalóz na twarz, zmyj po 20 min. Malinowa: Leczy zmiany tradzikowe, oczyszcza cere z zaskórników i krost, zamyka rozszerzone pory, dziala sciagajaco. Umyj 10 malin i rozgniec na jednolita mase. Nalóz na twarz i zmyj po 15 minutach. Przemyj twarz lagodnym tonikiem. Drozdzowa: Dziala oczyszczajaco i wygladzajaco. Wskazana przy cerze z tradzikiem. Zweza pory. Na lyzeczce podgrzewa sie pare kropli miodu i uciera z 3 dag drozdzy. Przy cerze suchej warto dodac 3-4 krople oliwy. Papke naklada sie na twarz i szyje. Po 15 min. zmywa sie letnia woda (przegotowana). Jablkowa: Obrane ze skórki srednie zielone jablko utrzyj na tarce o drobnych oczkach. Z cwiartki swiezej cytryny wycisnij sok i dodaj go do startego jablka. Wymieszaj drewniana lyzka. Z szalwii: Dwie lyzki suszonej szalwii zalej w miseczce trzema lyzkami goracej (nie wrzacej) wody, przykryj i odstaw w chlodne miejsce do przestygniecia. Kiedy listki napecznieja i beda mialy letnia temperature, maseczka jest gotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gatta_85
NAWILZAJACE: z płatków owsianych: Przepis powyzej. Jogurtowa lub z twarozku: Nalóz twarozek lub jogurt na twarz jak maseczke (mozesz dodac lyzeczke miodu) i pozostaw na 10-15 minut. Nawilzy ona skóre i pomoze przy pryszczach. Pomidorowa: Nadaje sie do cery tlustej lub tradzikowej. Nalóz plasterki lub papke z pomidorów na twarz i odczekaj 15 minut. Sparzony wrzatkiem pomidor obrany ze skórki rozgniataj az bedzie mial konsystencje papki. Jezeli masa jest zbyt rzadka dodaj plaska lyzeczke maki ziemniaczanej. Tej maseczki nie stosujemy na cere z pajaczkami !!! Ziemniaczana: Nawilzajaca i lagodzaca. Rozgniec widelcem ugotowanego ziemniaka. Zmieszaj z mlekiem i polóz na twarz. Zmyj po chwili ciepla woda. Drozdzowa: Doskonala przy tlustej cerze i klopotach z mlodzienczym tradzikiem. 3 dag drozdzy rozpusc w letnim mleku. Wymieszaj. Nalóz na twarz i po 5 minutach zmyj zimna woda. Stosowana systematycznie zlikwiduje problemy z cera. Bananowa: Odswieza i wygladza twarz. Rozgniec banana widelcem, dodaj 1 lyzke twarogu, kefiru lub smietany, wymieszaj i nalóz na twarz i dekolt. Gdy poczujesz, ze wyschla, zmyj ja ciepla woda. Z brzoskwini: Dziala sciagajaco, zamyka pory, wygladza cere, oczyszcza ja i odswieza, a takze nawilza i lekko natluszcza. Rozgniec duzy owoc lub pokrój w plasterki i nalóz na twarz. Owocowa: Szybko wygladza odwodniona skóre, poprawia jej koloryt, usuwa oznaki zmeczenia. Skladniki: 2 truskawki, 4 maliny, 1 zóltko, 1/2 lyzeczki maki ziemniaczanej, lyzeczka miodu. Owoce utrzyj na jednolita mase. Dodaj zóltko, miód i make. Nalóz na twarz i szyje. Gdy maseczka zaschnie, zmyj ja ciepla woda. Stosuj ja 2-3 razy w tygodniu. Ogórkowo - smietanowa: Doskonale nawilza i nadaje sie jako kuracja przeciwzmarszczkowa - dla cery suchej. Sredni swiezy ogórek obierz dokladnie ze skórki. Zetrzyj go na tarce o drobnych otworach i wymieszaj z sokiem, który sie oddzielil. Do papki dodaj 2 lyzki 185 smietany UHT. Bananowo - mleczna: Nawilzajaca do cery wrazliwej. Polówke obranego banana rozgniec widelcem na jednolita mase. Dodaj 2 lyzeczki mleka UHT (najlepiej o niskiej zawartosci tluszczu) i calosc wymieszaj drewniana lyzka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gatta_85
PRZECIWZMARSZCZKOWE: Truskawkowa: Splyca bruzdki, napina skóre i rozjasnia przebarwienia. Skladniki: 5 dojrzalych truskawek, lyzka oleju sojowego. Truskawki rozgniec widelcem, zmieszaj z olejem. Papke nalóz na twarz, zmyj po 20 min. Pomaranczowa: Przywraca skórze sprezystosc i jedrnosc, splyca bruzdki i zmarszczki. Skladniki: 2 lyzki twarozku, 2 lyzki oleju slonecznikowego, sok z polówki pomaranczy. Zmiksuj skladniki na jednolita mase. Nalóz papke na twarz, szyje, dekolt. Po 20 min. zmyj maseczke letnia woda, skóre splucz zimnym strumieniem. Bialkowa: Doskonale wygladza - do cery tlustej. Bialka z dwóch jajek ubij na sztywna piane i cienka warstwa nalóz tylko na twarz (skóra szyi i dekoltu nie jest sucha). Ta maseczke zmywa sie dosc ciepla woda. Ziemniaczana: Jest to maseczka wygladzajaca do cery suchej, dziala wygladzajaco. Sredniej wielkosci surowy ziemniak zetrzyj na tarce o najdrobniejszych oczkach. Calosc trzeba wymieszac, bo sok moze oddzielic sie od reszty. Z siemienia lnianego: Maseczka wygladzajaca do cery wrazliwej. Dwie lyzki siemienia lnianego zalej czterema lyzkami goracej wody (ale nie wrzacej) wody. Przykryj naczynie i odstaw w chlodne miejsce do ostygniecia. Gdy woda stanie sie oleista, wymieszaj ja z nasionkami. Amerykanska: Odswieza, ozywia i wygladza zmeczona skóre, a sucha czyni delikatna i sprezysta. Swiezo ugotowany, duzy ziemniak w lupinie obiera sie, rozgniata i miesza na papke z odrobina swiezego mleka i jednym zóltkiem. Mieszanine te nalezy podgrzac, wstawiajac do goracej wody i mozliwie najcieplejsza klasc na twarz, przykryc gaza i recznikiem w celu utrzymania wysokiej temperatury przez kilka minut. Po 20 min. zmywa sie maseczke ciepla, a potem jak najzimniejsza woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gatta_85
ODSWIERZAJACE: Winogronowa: Likwiduje wszelkie oznaki zmeczenia oraz nadaje cerze ladny koloryt i blask. Osiem winogron obierz ze skórki, usun pestki, rozgniec widelcem na papke. Nalóz ja na twarz i po 20 min. zmyj letnia woda. Cytrynowa: Napina skóre, nieco ja wybiela, a takze dezynfekuje. Potrzebne sa: cytryna, zóltko, lyzeczka soku z cytryny. Sparzona cytryne podziel na polówki, wydraz miazsz. W skórke wlej zóltko i odstaw na 4 godziny, by przeszlo olejkami eterycznymi. Potem dodaj sok. Papke nanies na twarz, zmyj po 20 min. letnia woda i splucz zimna. Jablkowa: Przywraca skórze promienny wyglad, ma bardzo silne dzialanie odzywcze - jest zastrzykiem energii dla skóry. Przygotuj: 2 lyzki twarozku homogenizowanego, jablko, 10 kropli oliwy z oliwek. Jablko utrzyj na tarce, zmieszaj z pozostalymi skladnikami. Nalóz na twarz, odczekaj 20 min. i zmyj ciepla woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gatta_85
Sposób na wypryski Ugotować cebulę żeby była miękka, dodać mąkę ziemniaczaną, żeby powstała gęsta papka. Nakładamy na twarz na pół godziny. Następnie zmywamy naparem z rumianku. Maseczkę tą można nawet robić codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×