Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kiarah

Kosmetyczne sztuczki.

Polecane posty

słyszałam, że okłady kofeinowe pomagają na sińce i balkony pod oczkami:)podobno fusy z kawy należy zawinąc w gazę, wrzucić na chwilę do lodówki, po czym delikatnie masować takim gazikiem skórę pod oczami..sama niewiem ile w tym prawdy,jeszcze nie próbowałam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad-D
dzieki:) sprobuje:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem stałym bywalcem i całego topiku nie czytałam ale obiecuje że to zrobie,ale mam problem:(otóż moja skóra na nogach z przodu jest tak sucha że się łuszczy i wygląda okropnie mimo oliwek i krmów nic mi to nie pomaga jest przesuszona,może mi pomozecie doradzicie jakis sposób???:) czekam na podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zafajdane plamki
Stosuj peeling do ciała 3 razy tygodniowo i codziennie rano i wieczorem jakiś balsam do bardzo przesuszonej skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zafajdane plamki
a jak nie pomogą kosmetyki to może powinnaś udać się do dermatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na tłusta cere
zamiast mydła toników i innych kosmetyków myjący twarz możecie przemyc zwykłymi płatkami owsianym:), zalejcie 4 łyzki płtków 1/3 szklanka gorącek wpdy nie wrzącej i zaparzcie jakies 3 min i gotowe :) ta papką mzna skutecznie usunąć makijaż, a cera mieszana i tłusta....? robi sie głaciuteńka:) POLECEM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama 0
na gładkie stopy i dłonie podgrzać oliwę z oliwek wmasować w dłonie i stopy założć bawełniane rękawice i skarpetki nie zmywać, polecam stosować na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam problem. Dziś czeka mnie długa.. i taneczna noc a mnie po wczorańszych zakupach bolą nogi..nic mi sie nie chce..itd.. Nie mam zadnych oliwek..ani maseczek. Czy moze któras wie.. jaki okład lub kompiel ,, postawie mnie na nogi\"? To chodzi główne o nogi zmęczone... :( mam nadzieje ze mi pomozecie.. WIdziałam tutaj cos zwiazanego z oliwką..mlekiem ..solą.. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama 0
najlepszy odpoczynek dla stóp: wymoczyć w wodzie z solą ( może być kuchenna) woda ma być ciepła ( nie gorąca) następnie spłukać pod zimnym prysznicem powinno pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pink Salmon
czy kupowałaś może te mydło ze stronki biolandera??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlciaO
Dziewczynki uwielbiam ten topik. Musze przeczytac od deski do deski. Na razie dopiero kilka stron zaliczylam i tyle ciekawostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
kupilam ten olejek rycynowy i na nim jest napisane ze daje efekty przeczyszczajace? czy mowimy o tym samym olejku:P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlciaO
Tak to ten sam, olejek rycynowy ma funkce przeczyszczajace jesli sie go pije, a zewnetrznie- wzmacnia i przyciemnia leciutko wlosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile trzyma się olejek rycynowy na włosach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlciaO
Z pol godziny- godzine, albo jak masz czas to i kilka godzin. Generalnie im dluzej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiasta
ja napisze cos co uslyszalam od lekarki, nie probowalam, ale mysle ze warto sprawdzic, bo czytam ze wiele dzieczyn ma ten problem. otóż krostki które pojawiają sie po goleniu w okolicach bikini lub na nogach należy posypywac taką zasypką dla niemowląt do pupki czy coś. Też mam ten rpoblem, powiem szczerze ze nie probowalam tego sposobu, ale mysle ze warto skoro sam lekarz polecil mi to z "autopsji" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, ta maseczka z miodu jest super - nałożyłam ją na twarz, szyję i dekold po kąpielil... świetnie nawilża!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlciaO
A ja dzisiaj potrzymalam paznokcie w kawalku cytryny i dzieki temu wybielily mi sie i dalo to efekt jak french manicure. Mialam takie niewyrazne te plytki, troche przezroczyste, troche zdekoloryzowane, wiec wbilam palce w cytryne na 10 minut i sie zrobily snieznobiale. Odkrylam ten sposob przypadkowo, jak wyciskalam recznie sporo cytryny i potem patrze- czemu te pazury takie bielutkie. Potem sie okazalo ze juz niektorzy tak stosuja od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzą plotki że sok z cytryny działa wybielająco na zęby.Więc raz tak zrobiłam i już więcej nie zamieżam.Zęby mnie tak bolały że nie mogłam ich dotknąć. Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktośtam
PP [ usmiech ]🌼 [ kwiatek ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktośtam
❤️🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktośtam
No jak się robi te minki bo mi się udaje tylko kwiatek jak widzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktośtam
No jak się robi te minki bo mi się udaje tylko kwiatek jak widzicie.🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysia Kaana
Trafiłam na allegro na aukcję z miodem lipowym, którego sprzedawca podaje kilka przepisów na kosmetyki z miodem. Przepisy i adres do strony z miodową aukcją podaję poniżej :-) http://allegro.pl/item168575854_miod_lipowy_do_pielegnacji_ciala_i_wlosow_hit.html ~~~~~~~~~~~~~~~~~Maseczki i okłady z miodem~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Do jednego żółtka dodać łyżeczkę miodu lipowego i łyżeczkę mąki owsianej. Po utarciu uzyskamy maseczkę oczyszczającą skórę. Maseczka do częstego stosowania.. Wymieszać 3 łyżki miodu lipowego z trzema łyżkami śmietany i z dwoma żółtkami. Maseczka dla cery suchej. Utrzeć jedno żółtko z łyżeczką miodu lipowego i z łyżeczką gliceryny. Uzyskaną maseczkę stosować na twarz i szyję na około 15 minut. Zmiękcza i oczyszcza skórę. Wymieszać jedną łyżkę miodu lipowego z 3 łyżkami twarożku homogenizowanego i jednym żółtkiem. Nałożyć maseczkę na umytą rumiankiem skórę twarzy na 0,5 godziny. Stosować na cerę suchą. Maseczka Kleopatry. Dobrze wymieszać jedną łyżkę miodu lipowego z łyżką pełnotłustego mleka i jednym małym kurzym białkiem. Nanieść na dobrze umytą twarz i szyję. Pozostawić na 30 minut. Maska po zaschnięciu jest bardzo krucha! Maskę zmyć letnią wodą, następnie opłukać chłodną. Nałożyć krem odpowiedni do cery. Miodowa maseczka oczyszczająca. Wymieszać jedną łyżkę miodu z połową łyżeczki soku cytrynowego i dwoma łyżeczkami mielonych migdałów. Mieszanką pocierać delikatnie skórę twarzy. Spłukać letnią wodą. Nawilżająca miodowa maseczka. Wymieszać 2 łyżki miodu lipowego z dwoma łyżeczkami mleka lub słodkiej śmietanki. Rozprowadzić po twarzy, szyi i pozostawić na 10 minut. Spłukać tylko letnią wodą. Maseczka miodowa z jabłkiem. Wymieszać jedną łyżkę miodu lipowego z jednym obranym i przetartym jabłkiem. Nałożyć na twarz na 15 minut dokładnie spłukać. Wygładza i nawilża skórę. Miodowa maseczka oczyszczająca. Wymieszać 1 łyżkę miodu lipowego z 1 łyżką mielonych migdałów, 2 łyżkami płatków owsianych. Dodać soku z cytryn w ilości umożliwiającej dobre zwilżenie całości. Delikatnie masować mieszanką twarz, spłukać letnią wodą. Miodowa maseczka wzmacniająca. Ubić ze sobą 1 łyżkę miodu lipowego z 1 kurzym jajkiem oraz łyżeczką gliceryny. Dodać mąki w ilości niezbędnej dla uzyskania konsystencji pasty. Rozprowadzić po twarzy, szyi i pozostawić na 10 minut. Spłukać koniecznie letnią wodą. ******************************************************************************** ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Kąpiele z miodem~~~~~~~~~~~~ Do wanny z wodą o temperaturze 37°C dodaj 100 g miodu lipowego. Kąpiel zalecana dla chorych i wyczerpanych. Po kąpieli wziąć prysznic. W wannie z ciepłą wodą (38°C) rozpuścić 350 gramów soli. W 1 litrze ciepłego mleka rozpuścić 350 gramów miodu lipowego, następnie wlać do kąpieli. Kąpiel taka odpręża, odżywia i uelastycznia skórę. Czas kąpieli do 20-30 minut. Kąpiel miodowo-sosnowa wzmacniająca. Kilkanaście młodych pędów sosny zalać 2-3 litrami wody, gotować przez 10 min pod przykryciem. Po 15 min. przecedzić do wanny wypełnionej do połowy wodą o temp. 37 °C, dodać 200 gram miodu lipowego. Czas kąpieli 10-20 minut. Kąpiel działa pobudzająco na krążenie krwi, uspokajająco, moczopędnie, zmiejsza bóle reumatyczne. ***************************************************************************************** ~~~~~~~~~~~~~~~~Pielęgnacja włosów~~~~~~~~~~~~ Rozjaśniacz włosów. Dodać do 1 litra ciepłej wody łyżeczkę miodu lipowego, wymieszać. W przypadku włosów blond można dodać wyciśnięty sok z jednej cytryny. Po umyciu włosów szamponem przepłukać włosy mieszaniną. Nie spłukiwać wodą, wysuszyć normalnie. Miodowa odżywka na włosy. Wymieszać 100 gram miodu lipowego z oliwą z oliwek (1-3 łyżki w zależności od suchości włosów i skóry głowy). Zwilżyć mieszanką włosy, nałożyć czepek i pozostawić na 25-35 minut. Umyć głowę szamponem i spłukać jak zwykle. Włosy będą błyszczące i jedwabiste. ********************************************************************************* ~~~~~~~~~~~~~~Inne zastosowania miodu w pielęgnacji urody~~~~~~~~ Emulsja do szorskich rąk. Zaparzyć w jednej szklance rumianek, dodać 2 łyżki miodu i 20 gramów gliceryny. Dobrze wymieszać. Wcierać w ręce. Krem na noc. Wymieszać dokładnie 100 gramów miodu lipowego z 100 gramami oliwy z oliwek. Nakładać na twarz codziennie wieczorem. Krem przeciw wągrom. Rozdrobnić jeden średni ogórek, zalać wrzątkiem, odstawić pod przykryciem na trzy godziny. Następnie napar wycisnąć i dodać łyżeczkę miodu lipoewgo, wymieszać. Za pomocą tamponu przemywać twarz, poczekać do wyschnięcia skóry, przemyć letnią wodą. ****************************************************************************** Krem przeciw wągrom. Wymieszać 100 g miodu lipowego z 2 żółtkami. Dodać nieco olejku ze słodkich migdałów. Smarować popękaną skórę 2 razy dziennie. Łyżeczkę miodu lipowego wymieszać z kilkoma kroplami tranu. Smarować rany. Zawinąć gazą. Wymieszać miód lipoergo z gliceryną w stosunku 1:1. Robić okłady na przemarzniętą, popękaną skórę trzy razy dziennie. Wymieszać 80 g miodu lipowego z 20 g oleju rzepakowego, dodać 10.000 j.m. witaminy A. Robić okłady na oparzenia, zgorzele, wrzody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysia Kaana
Wymieszać miód lipowy z gliceryną w stosunku 1:1. Robić okłady na przemarzniętą, popękaną skórę trzy razy dziennie. Wymieszać 80 g miodu lipowego z 20 g oleju rzepakowego, dodać 10.000 j.m. witaminy A. Robić okłady na oparzenia, zgorzele, wrzody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×