Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość curry
i NIE MA MOŻLIWOSCI PRZEBIC BŁONĘ DZIEWICZĄ jest zbyt daleko, a całej ręki tam przecież nie włożycie ;) to tyle wiem z teorii, mysle ze moje 15 lat nie jest wystarczające na zakladanie tamponów na codzień, tylko ew na basen czy na plaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość curry
i NIE MA MOŻLIWOSCI PRZEBIC BŁONĘ DZIEWICZĄ jest zbyt daleko, a całej ręki tam przecież nie włożycie ;) to tyle wiem z teorii, mysle ze moje 15 lat nie jest wystarczające na zakladanie tamponów na codzień, tylko ew na basen czy na plaze a babka od o.b mówiła że sznureczek nie ma prawa się urwać, jest kilkanaście razy sprasowany, ale nie wiem co o tym myśleć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość curry
PRZEPRASZAM, pomyłka, błona dziewicza nie jest tak daleko, ale i tak jej nie przebijecie - bo jest b. elastyczna. Przepraszam raz jeszcze, chociaż to chyba nie robi większej różnicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vdfvdf
ja na basenie nigdy nie bylam z tamponem wiec nie odpowiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do curry: nie baj zaby cały dzięń spedziłam w wodzie i nic sie nie rozpływa a komfort niesamowity wogule zapomniałam że mam te dnie. Ja na pierwszy raz użylam tampaksów są bardziej higieniczne bo maja aplikator i moim zdaniem łatwiejsze w uzycie pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość curry
dzięki, jak będę potrzebować to spróbuje ;) za jakie grzechy my to mamy, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfgh
no bez kitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurdeeeee
ja mam okres wlasnie chcialam zalozyc tampona i strasznie to boli wiec nie wkladam ale ja chce bo czasem lepiej zamiast podpaski!!! co jest??? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiec..
jak boli to sprobuj pod innym katem, mnie tez czasem boli... ale i tak wladam...a czasem poczekaj chwilke jak kolo dziurki zobaczysz troche krwi, to wtedy bedziesz miala lepszy poslizg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość genuela
Właśnie mam okres. Chciałbym zacząc uzywać tamponów. Jest tylko jeden problem. Ja nie wiem gdzie mam go dokładnie wsadzić. Tzn. nie wiem jak to wytłumaczyć, ale nie wiem w która dziurkę mam go wsadzić. Wiem ze to troche głupie pytanie, ale czy ktoś mógl by mi jakoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiec..
nie tam gdzie siusiasz ani w odbyt... najlepiej zobacz skad ci leci krew i tam włóz:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proooosze o pomoc
no ja sie orientuje która to dziurka naszczęście:p ale mam inne pytanie -czy ob pfo comfort super można normalnie używac będąc dziewica? bo w instrukcji cos tam jest że bez obaw można stosowac mini i normal, a co z tymi \"super\"? sa troche duze i boje sie ze cos sobie zrobie, juz przy tych normal czuje lekki ból przy wprowadzaniu;( jak myslicie? czy super nie sa za wielkie? b.prosze o odp;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tampony wkładamy
w tą małą dziurkę. to znaczy jak masz żołądź i na końcu prącia taką małą dziurkę- to trzeba ją przyszczypać i rozdziawic i wepchać tamponik. Powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tampony wkładamy
acha! i jakby był opór albo bolało to posmaruj tampon odrobiną gliceryny albo kremu (najlepiej niwea)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia17
Hej pisaliście na poprzednich stronach, że jeśli nie wiemy jak wsadzić tampon to należy wsadzić sobie palca i zapoznać się, że jest tam naprawdę dużo miejsca. Niestety próbowałam i nic z tego nie wyszło:( Wszedł mi tylko kawałek palca a jak próbowałam pchać go dalej miałam opór i było to nieprzyjemne:/ czy myślicie że z tamponem będzie tak samo?? czy po prostu to błona dziewicza jest za gruba i mi utrudnia?? naprawdę nie wiem sama co o tym myśleć pomóżcie proszę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiec...
mysle ze to nie jest wina blony dziewiczej, moze jestes spieta za bardzo...:( czesem mi tez trudno wchodzi, a czesem latwo az jestem zszokowana:)) a wiec sprobuj jednak glebiej lub pod innym katem.....:) powodzenia, albo poczekaj az krew troche doplynie na zewnatrz moze bedziesz miec latwiejszy poslizg:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netka16
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tampon
Wczoraj użyłam 1 raz i hmm.... sama nie wiem. Moja pierwsza próba była nieuda, bolało i zrezygnowałam, ale po 10 min poszłam spróbować jeszcze raz, jestem uparta dlatego nie poddałam się i to zrobiłam. Jak już go zaaplikowałam to nie czułam nic jak chodziałam i siedziałam, ale czułam się troszkę dziwnie, pewnie dlatgo, że 1 raz. A użyłam O.B mini polecam ;) myślę, że w przyszłości będę używała. A co do wyjmowania to hm...uczucie troszkę nieprzyjemnie i chyba za wcześnie wyjęłam. JAKOŚ POSZŁO i jestem z siebie dumna hihi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajemnicza amatorka tamponów
Używajcie ich poprostu jak tamponów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dobytu tylko tu je wkładaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdfger
opiszcie jak po koleji uzywa sie tampaXów???? bo inne to wiem....:) plis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anex14
Niedługo jadę nad morze i przewiduję ze tam dopadnie mnie okres. Bardzo chcę tam normalnie funkcjonować tzn. pływać i chodzic w bikini niczym się ne zasłaniając. Chciałabym spróbować raz na jakiś czas użyć nad tym morzem tamponów tylko już przed wyjazdem raczej nie będę miała mozliwości spróbowania zaaplikowania go sobie...:( mam nadzieję że mi sie uda... które najlepiej kupić i co ile czasu najlepiej zmieniać przy normalnym krwawieniu. Trochę się boję bo mam miesiączki nieregularne i nie wiem czy w ogóle powinnam używać juz tamponów mimo tego że duzo sie mówi ze w tym wieku i po krótkim czasie pojawienia sie miesiączki mozna spokojnie używać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielgrzymka
A ja w tym roku chcę iść na pielgrzymkę. Warunki są przecież bardzo ciężkie i pewnie dostanę okresu w trakcie. Boje się tego bo to okropny dyskomfort i straszny problem ze zmienianiem podpasek. Czy może lepiej uzywać tam tamponów? Jeszcze nie próbowałam i zastanawiam się co bedzie lepsze i praktyczniejsze...Pomóżcie, moze ktos tez ma taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdghfd
to ze sie ma nieregularne miesiaczki to i tak mozna uzywac...... od pojawienia sie pierwszego okresu... i to jest bardziej wygodniejsze... polecam ob mini lub tampaxy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelly92
Hej mam takie pytanko od dluzszego czasu chce zaczac uzywac tamponow :] Ale niesety nie umiem ich poprosu wlozyc ,wlozylam z aplikatorem ale nie umialam pocisnac tej "strzykawki" jakby sie cos zaklinowalo co mam robic ?? Moze bylam za bardzo stepia ?... Prosze o odpowiedz :) A i jeszcze jedno czy gdy ma sie wlozonego tampona to czy jak jest juz przesiakniety moze cos sie wydostac poza pochwe ?? Prosze o szybka odpowiedz bo jutro chce isc na dyskoteke :D :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helcia-la
hej! ja mam problem, jak proboje wlozyc tampon to juz po jakims cm zaczyna mnie piec i nie moge dalej.. :( probowalam juz w roznych pozach ale nic.. :( czy mozliwe ze niektore dziewczyny poprostu nie moga uzywac tamponow? odp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla nelly92
jezeli tampon jest juz nasiakniety to krew wydostaje sie za pochwe.... ale jak pierwszy raz uzywasz... to sprawdz do kiedy ci mniej wiecej wystarcza i bedziesz wtedy zmieniac w tym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla hejcia-la
hmm.... wydaje mi sie ze powinnas isc do ginekologa, raczej kazda moze uzywac tamponów... moze cos ci sie stalo i powinien zbadac cie ginekolog... opowiedz mu o tym i on ci doradzi... a moze wzielas po prostu za duze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komosa
Proszę o radę w sprawie uzywania tamponów na plaży.Czy dają one pełną gwarancję, że nic nie przecieknie itp. itd????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×