Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość gość
Bardzo szybko po operacji zeszły obrzęki . Widać to na twarzy, ustach, nosie , dłoniach. Nie pamiętam kiedy tak swobodnie oddychałam . Przestałam tez chrapac. Było to wszystko już widoczne jakies 2-3 tyg po operacji . Jednak powrot do pełnej aktywnoisci fizycznej musi jeszcze trochę potrwać. Trzeba trochę odpoczywać. Kiedy pozwole sobie na wieksza aktywność boli trochę głowa i naprawdę radze unikac pochylania głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćanuleczek
A doktor Baszko pracuje w klinice?Gdzie do niej chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pracuje już w klinice. Ja chodzę u siebie w Pile. Ale ma chyba gabinet w Poznaniu na Marcelińskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Możeniedożyje86
Witam Czy ktoś z was miał przy gruczolaku prolaktynowym spadki cukru i ciśnienia ? A czy miesiączka zawsze zanika przy wysokiej prolaktynie ? Jak to było u was ? Mam zawroty, ciągle czuję się jakbym była pod wpływem alkoholu, do tego mam problemy ze wzrokiem, ciągle tyje i mam skoki TSH przy Hashimoto. Lekarz zlecił RM, nie wiem dlaczego nie zlecił testu z tabletką, już go nie robią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki 78
Witam! jestem po trzech operacjach makrogruczolaka przysadki, guz nadal odrasta. W najbliższym czasie będę maił naświetlanie gamma knife w Gliwicach. Proszę o info od osób które miały radioterapię: jakie samopoczucie po ? jakie są skutki uboczne ? czy guz przestał rosnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Test z metoclopramidem robią. Ja miałam robiony 2 razy i za każdym razem wychodzi mi pozytywnie, co oznacza, że mój mikrogruczolak wydziela prolaktynę. Na razie łykam leki licząc, że mikro zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćWrocław
A jakiego endokrynologa polecacie we Wrocławiu? Czy prywatny endokrynolog zrobi rezonans na nfz czy raczej mam się nastawić na to, że dostanę skierowanie i będę musiała zrobić prywatnie? Mam wszystkie objawy Cushinga, oraz hiperprolaktynemie, stąd podejrzenie guza przysadki mózgowej - chociaż w dobowej zbiórce moczu kortyzol nie jest podwyższony... Nie wiem do jakiego lekarza się udać? Poprzednia endokrynolog kazała porobić badania i przyjść jak schudnę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki 78 Miałem radioterapię w 2009 roku.Samopoczucie fatalne zaczęło się jakieś dwa tygodnie od pierwszego naświetlania,osłabienie,mdłości wymioty i ból głowy ale po jakimś czasie to mija,póżniej było coraz lepiej.Mój guz nie rośnie od tamtej pory a nawet trochę się zmiejszył.Pamiętaj o tym że na działanie radioterapii trzeba poczekać poprawy nie zauważysz od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie jakiego endokrynologa albo ginekologa-endokrynologa polecacie w Bydgoszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobrunia
Do Gość z Wrocławia.A do jakiego endokrynologa chodziłem we Wrocku.Jestem juz pol roku po usunięcia Gruczolaka przysadki w WIM Wawa.A wszystko z pomocą świetnego endokrynologa z Wrocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_83
miki 78 w Gliwicach w Centrum Onkologii jest CyberKnife a nie GammaKnife (jest pewna różnica w tych metodach naświetlań). CyberKnife miałem w czerwcu 2016 właśnie w Gliwicach. Przygotowywać się specjalnie nie trzeba, wchodzisz do pomieszczenia, kładziesz się na łóżko/stół a na twarz zakładają wcześniej przygotowaną maskę. Podczas zabiegu nic się nie odczuwa, po prostu se leżysz i słuchasz muzyczki, która leci z głośników. Można odczuwać pewien dyskomfort psychiczny bo jednak leżysz z założoną nieruchomo maską a nad nami fruwa dość pokaźnych rozmiarów ramię robota, które niemal ciągle jest w ruchu i co kilka sekund się przemieszcza nad głową. Wrażenie jakby ktoś zaglądał w oczy :) Bezpośrednio po naświetlaniu i wyjściu z pomieszczenia może lekko zakręcić się w głowie. Po każdym naświetlaniu dostaje się przeważnie kroplówkę - Mannitol - stosowany w celu redukcji ciśnienia wewnątrzczaszkowego i w leczeniu obrzęku mózgu. Jak napisał radziu01z na efekt trzeba poczekać, może to być nawet rok. Ogólne samopoczucie zapewne zależeć będzie od tego jaką dawkę i ile frakcji otrzymasz. Miałem 5 naświetlań co dwa dni, każde trwało około 20-30 minut. Po naświetlaniach miałem kontrole w poradni, a około 6 miesięcy później rezonans kontrolny. Obecnie rozmiar guza jest stabilny i porównywalny z badaniem przed naświetlaniem. Co do skutków ubocznych: musiałem unikać wysokich temperatur a zwłaszcza przebywania na słońcu, prowadzić oszczędny tryb życia i umiarkowany wysiłek fizyczny bo pojawiały się bóle lub zawroty głowy. Najgorzej czułem się jakieś dwa miesiące po naświetlaniach. Odczuwałem ogólne osłabienie organizmu i siły mięśni, bardzo szybko się męczyłem. Wymiotów, mdłości ani wypadania włosów nie było. Czasem pojawiało się jedynie uczucie swędzenia skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga 59
miki 78 ja miałam naświetlanie cyber knife w Wieliszewie w 2013 roku.Znacząca poprawa w wyglądzie zeszły obrzęki,ale akromegalia jest.Guz jest w wielkości niezmienionej sprzed naświetlania, ale nie rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kris_POZ
Polecam na akromegalię operacje u dr Kunickiego z Centrum onkologii w Warszawie, operował mnie po profesorze z Poznania, który nie usunął mi guza bo mówił że się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gina131
Witam,czy gruczolak przysadki moze dawac takie objawy jak silne bole stawow i kregoslupa,policystyczne jajniki,duże pragnienie,tradzik i nadwage?historia dluga,szukam wskazowek ktore naprowadza mnie na prawidlowa diagnoze,mieszkam w uk i niestety ciezko tu dojscie do prwady co komu dolega:( prosze o info jeslu ktos mial podobne objawy i zmaga sie z gruczolakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gina131
Witam,czy gruczolak przysadki moze dawac takie objawy jak silne bole stawow i kregoslupa,policystyczne jajniki,duże pragnienie,tradzik i nadwage?historia dluga,szukam wskazowek ktore naprowadza mnie na prawidlowa diagnoze,mieszkam w uk i niestety ciezko tu dojscie do prwady co komu dolega:( prosze o info jeslu ktos mial podobne objawy i zmaga sie z gruczolakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radziu01z
Bóle stawów jak najbardziej,co do reszty to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam- mam do odstapienia norprolac 75- niestety mial mi zastapic bromergon ale okazal sie dla mnie nie trafiony- musze wrocic do bromergonu-cale opakowanie plus jeden listek z drugiego opakowania niestety mi zostaly- wszystkie wazne do wrzesnia 2020r.- odstapie za 80 zl kontakt e_magiera@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam miałam operacje dość dużego makrogruczolaka przysadki u dr Zielińskiego 31 marca. Nachodził na zatokę jamistą i nerw wzrokowy . Wczoraj minęło dwa tygodnie a ja mam ciągle zatkana dziurkę od nosa i co rano po nocy mam istny spływ. Czy to normalne? i jak długo to trwa. Głowa mnie nie boli i ogólnie innych objawów nie mam tylko wrażenie jakbym cały czas miała katar w jednej dziurce od nosa i to kichanie od dwóch dni mnie wykonczy . Proszę o info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To normalne. Cierpliwości. Dlatego zwolnienie po zabiegu jest 30 dni, żeby zdążyć poczuć się w pełni komfortowo ;) Niektórzy po tygodniu nie pamiętają o zabiegu. A inni inaczej. Ilu pacjentów, tyle przypadków. Pewnie bardziej leci z prawej strony? Norma. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A poza tym początek kwietnia to okres wyjątkowo pyłkowy i drażniący, teraz wszyscy kichamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jestem nowa na forum. Poszukuję nr tel. do dr Zielińskiego. Otóż 16 lat temu miałam operację makrogruczolaka przysadki robioną przez dr Zielińskiego. Do tej pory wszystko było OK, ale w ostatnim kontrolnym rezonansie moja endokrynolog zauważyła zmianę w obrębie przysadki i zaleciła pilną konsultację u dr Zielińskiego. Będę wdzięczna za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia Sk - dr Grzegorz Zieliński przyjmuje Warszawa ul. Mokotowska 6a (IV piętro) REJESTRACJA PACJENTÓW: (w dni powszednie.) tel. 22 825 85 99, 603 258 599 koszt wizyty 280 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia_SK
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Basia, daj znać co w Twoim przypadku będzie się działo - byłaś już u profesora? Też coś zauwazył? jakiej wielkości jest ta zmiana? badalas sie regularnie do zabiegu co roku (MR)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znalazłam wspaniały film z historiami osób chorych na raka, którzy stosowali leczenie terapią hipertermii onkologicznej i którym hipertermia bardzo pomogła. Warto obejrzeć, naprawdę bardzo wzruszające: https://www.youtube.com/watch?v=aNtVjoE_O6k&a mp ;a mp ;a mp ;a mp ;t=156s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie spamuj hipertermią:) ewentualnie wykup platna reklamę. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 43 lata i wykryto u mnie gruczolaka ok.15 mm i akromegalię. Byłem już u prof. Zielińskiego i po dodatkowych badaniach ma ustalić termin operacji. W publikacjach i internecie czytałem o przygotowaniu do operacji i podawaniu analogów somatostatyny, ale prof. nic nie wpominał. Braliście jakieś zastrzyki przed operacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia1976
Dr oferował mnie niedawno . Nie byłam żadnych zastrzyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och ten słownik. ;-) Dr operował mnie niedawno. Nie brałam żadnych zastrzyków. Zrobiłam tylko szereg badań które mi zlecił na dwa tygodnie przed operacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×