Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jokasta

POLICYSTYCZNE JAJNIKI

Polecane posty

Dziewczyny, jeszcze raz Wam dziękuję za gratulacje!!!!! ***anka - pewnie,że Cię pamiętam,wiem jak bardzo chcesz być mamusią,bo do niedawna też mogłam tylko o tym marzyć.Ale dla każdego jest pisany taki czas,że i jemu spełniają się marzenia i zobaczysz,że niedługo napiszesz mi,że miałam rację i też będziesz szczęśliwa!!!!!! anta1981-mam nadzieję,że Twoja maleńka \"rybka\" rośnie zdrowo,a może już znasz płeć?? Również dbajcie o siebie-podwójnie ;) Dziękuje Wam wszystkim za miłe słowa i gorąco pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anta1981
LiMonia niestety maleństwo jeszcze nie ujawniło czy jest chłopcem czy dziewczynką ale za tydzień mamy kolejne badanie więc może już coś bedzie widać co do zachcianek to mnie nic takiego nie spotkało ja nie mam ochoty w ogóle na jedzenie więc nawet po tym nie mogę stwierdzić trzymajcie się ciepło i uważajcie na siebie pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna_30
LiMonia gratuluje serdecznie ,Boze co ja bym dała aby mi sie udało zobaczyc pozytywny test ciazowy .Mam juz synka ale nie chce miec jednego dziecka .Jestem leczona Metformaxem 9miesiecy ale efektow nie widac cykle mam co 60dni ,w styczniu ide do lekarza i bede go prosic o ten cudowny zastrzyk nie moge brac hormonow bo mam zakrzepice zylna .Zycze WAM duzo zdrowka aha zastanow sie nad braniem Luteiny bo ten lek podobno wywołuje miesiaczki pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anta1981
to prawda ze luteina jest podawana na wywołanie miesiączki ale moja pani gin kiedy dowiedziała się że jestem w ciąży powiedziała tak jesli coś nie wyjdzie z tą ciążą(odstawiłam luteine) to za drugim razem będziemy wiedziały że nie odstawiamy czytałam też że czasami krwawienia w pierwszym trymestrze są spowodowane tzw. niedomogą lutealną ponieważ na początku ciąży miałam problemy teraz muszę brać do 20tyg. duphaston żeby nic złego się nie przytrafiło na razie wszystko jest ok uważam że LiMonia powinna porozmawiać z lekarzem jeśli ma jakiekolwiek wątpliwości pozdrawiam trzymajcie się dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, jeżeli chodzi o luteinę mój gin powiedział,że skoro tak długo się staraliśmy o ciążę,to powinnam ją brać.Ja sama też wspomniałam mu ,że w poprzednich cyklach miałam krwawienia przed miesiączką-ok 5-7 dni,tak więc on potwierdził,że tym bardziej powinnam ją brać,gdyz to może świadczyć o niedomodze progesteronu.Dziękuję,że tak się o mnie martwicie,każda dobra rada jest dla mnie ważna!!! Joanna_30 serdecznie dziękuję za gratulacje-Ty na pewno tez niedługo ujrzysz upragnione 2 kreseczki - i tego Ci życzę!!! Pozdrawiam gorąco!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaKrystian
Do Joanna_30 : Joanno czy ty miałaś kontakt z luteiną? Brałaś ją kiedyś osobiście czy masz taką wiedzę poprzez kontakt z osobami które korzystały z tego środka pomocy? Ja brałam Luteinę przez 4 lata. Fakt wywoływała ona cykle miesiączkowe ale bezowulacyjne. W pewnym momencie zbrakło czasu i nie spotkałam się z endokrynologiem i ze względu na brak recept odstawiłam luteinę. Zaszłam w ciążę. Urodziłam syna w kwietniu. Z mężem myślimy o drógim dziecku, lekarz sugerował bym z zakładaniem rodziny nie zwlekała bo różnie to u mnie może byc, mam zaawansowaną anemię. O jakim zastrzyku piszesz? Wywołuje on cykle owulacyjne? Jak dotąd nie słyszałam nic na ten temat. Anta1981: Ja tak samo jak ty nie miałam apetytu podczas ciąży. Jadłam bardzo mało często zwracałam pokarm. Urodziłam tak jak już wcześniej pisałam syneczka. Z całego serca radzę Ci jedz jak najwięcej prokuktów zawierających żelazo. Ja po porodzie leżałam długo w szpitalu ze wzglęgu na swój stran zdrowia.A najgorsze było to że nie mialam wogóle pokarmu. Nie twierdzę u Ciebie też tak ma byc, ale z własnego doswiadczenia radzę byś dbała o siebie i twoje codzienne menu:-) Powodzenia !!! Grayluję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anta1981
IwonaKrystian dziękuję za rade bo już powoli tracę nadzieje że mój apetyt wróci do normy ja na szczęście nie wymiotuje ale jem też tylko tyle żeby jakoś stać na nogach od początku ciąży schudłam 2 kg a to już 14tydzień moja pani gin mówi że na razie mam się nie przejmować bo organizm sam wie czego potrzebuje ale też stwierdziła że jeśli potrwa to dłużej to będzie trzeba się za to zabrać pozdrawiam i życzę powodzenia w staraniach pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie. Ja nie starm sie o dziecko, ale bardzo bym chiała, żeby lekarz zechciał chociac obniżyc mi poziom prolaktyny, bo mam bardzo wysoki. Czy to ma sens, skoro jeszcze nie chcę miec dziecka? Mam PCOS, nie owuluję i boję się, że jak zdecyduję się na dziecko to będzie za późno, albo będę musiała poddać się leczeniu. Czy nie można za to zabrać się wczesniej? Dziękluję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie. Ja nie starm sie o dziecko, ale bardzo bym chiała, żeby lekarz zechciał chociac obniżyc mi poziom prolaktyny, bo mam bardzo wysoki. Czy to ma sens, skoro jeszcze nie chcę miec dziecka? Mam PCOS, nie owuluję i boję się, że jak zdecyduję się na dziecko to będzie za późno, albo będę musiała poddać się leczeniu. Czy nie można za to zabrać się wczesniej? Dziękluję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie. Ja nie starm sie o dziecko, ale bardzo bym chiała, żeby lekarz zechciał chociac obniżyc mi poziom prolaktyny, bo mam bardzo wysoki. Czy to ma sens, skoro jeszcze nie chcę miec dziecka? Mam PCOS, nie owuluję i boję się, że jak zdecyduję się na dziecko to będzie za późno, albo będę musiała poddać się leczeniu. Czy nie można za to zabrać się wczesniej? Dziękluję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi1979
dziewczyny potrzebuje pomocy staram się o dziecko mój cykl jest w cały świat lekarz przepisał mi bromergon może ktoraś z wasma podobny problem proszę o rady dodam że nie mam owulacji..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi1979
dowiedziałam się że mam zespół policystycznych jajnikow mam problem z zajściem w ciąże okres w caly swiat brak owulacji biore bromergon może ktoś mi podsunie dobrą rade.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi1979
witam dziewczyny.............. okres mam w cały świat stwiwrdzono policystyczne jajniki brak owulacji biore bromergon podpowiedzcie cos............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi1979
witam chce miec dziecko ALE nie mam owulacji okres w caly swiat i wogole wszystko jes do ...................... mam zespol policystycznych jajnikow a na koniec dodam ze biore bromergon moze ktos mi pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi1979- nie wiem o co Ci dokładnie chodzi,ale powiem Ci,że ja też ma PCO i hiperprolaktynemię, na która brałam bromergon (3 lata). Brałam też tabletki na wyregulowanie cykli i pozbycie się torbielików oraz na stymulację owulacji (ok rok). O dzidzię staraliśmy się z mężem ok 1,5 roku i niedawno dowiedziałam się,że jestem w ciąży ;) ( 8 tydzień) Tak więc nie martw się, PCO to jeszcze nie koniec świata,trzeba brać tabletki,chodzić na wizyty kontrolne,nie stresować się za bardzo ;) ale przede wszystkim znaleźć dobrego ginekologa,bo od jego sposobu leczenia wiele zależy. Trzymaj się,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania*w
Cześć dziewczyny! Nie było mnie jakiś czas a tu takie dobre wieści! LiMonia bardzo bardzo bardzo gratuluję, ściskam i przesyłam buziaki dla całej (już niedługo :) ) trójki! Trzymajcie sie cieplutko i teraz to już tylko oby do sierpnia :) Do IwonyKrystian: ja nie pisałam o żadnych lekach więc nie wiem za bardzo o co chodzi :) A co do namiarów to myślę że ja będę szukać innego lekarza, nie wiem czy mogę dać Ci te namiary z czystym sumieniem... Nie jestem do końca zadowolona, ale Ty zdecyduj. Jak jednak je chcesz to podaj jakiegoś mail-a to Ci napisze. Pozdrawiam! LiMonko jeszcze raz gorące gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anta1981
Cześć Dziewczynki my jesteśmy po kolejnej wizycie wszystko jest ok tydzień 15 mogłam posłuchać jak bije serduszko normalnie szok maleństwo chyba akurat odpoczywało bo nie chciało mu się za bardzo brykać termin przesunął mi się z 8 na 05.06.2009 ale to podejrzewam małemu nie zrobi różnicy (piszę mały ale jeszcze nie wiem co będzie tak tylko mi się wydaje) pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania*w dziękuję za gratulacje;) anta1981 ja jeszcze nie słyszałam serduszka,pewnie było za wcześnie,ale 22 grudnia mam wizytę i liczę na to,że zobaczę już moje maleństwo dokładniej-to będzie koniec 9 tygodnia ;) Nie moge się już doczekać,bo zaplanowaliśmy z mężem by zrobić na święta przyszłym dziadkom prezent w postaci USG,tak więc mam nadzieję,że wszystko się uda ;):) Pozdrawiam jeszcze raz gorąco obecna mamy,spodziewające się mamy i przyszłe niebawem mamy!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anta1981
LiMonia ja wcześniej też tylko widziałam na usg jak bije serduszko a dziś pani doktor przyłożyła aparacik trochę poszukała i usłyszałyśmy jak bije chociaż przyznam się że na początku to dostanę zawalu bo tak szukała i szukała no ale znalazła więc jestem spokojna ciekawe na jak długo następna wizyta w styczniu i chyba zwariuję do tego czasu pisz jak już będziesz po badaniu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddiur
Hej kobietki:) No cóż śledze to forum już chyba z rok czasu i za każdym razem chce się dołączyc do tego tematu.Ja również mam pco i jadłam diane od 17 roku życia.Koncząc 26 lat stwierdziłam ze nadszedł ten czas i pragnienie dzizi jest na tyle silne by rzuciC te tabletki.I tak od tej pory lekarz przepisywal mi w miesiącu 4 rodzaje tabletek nie wiem czy któras z was jadła je podobnie jak ja: od 2-7 dnia cyklu clostibegyt od 6-13 dnia estrofem od 16-25 duphaston i 12 dnia na usg Jak do tej pory walczylam po 4 miesiace jak nie wychodzilo dopadal mnie dól i przerywalam leczenie ..niesłusznie ale czasem zastanawiam się czy ten wspaniały lekarz boo jest naprawde bomba leczy mnie naprawde dobrze? Czy ktoras z was jadla taką ilosc tabletek ja jak? Pozdrawiam Was serdecznie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddiur
Czesc kobietki pcs.Po roku czasu wkoncu postanowiłam dołączyc do was bo wkoncu nie ma to jak wsparcie kobitek takich jak ja. No cóz pozzazdroscic dziewczyną które sie nie poddały i osiągnęły cel ja jestem ciągle w nadzieji ze na każdą z nas pzryjdzie czas teraz albo kiedyś.Lecze sie na pcs od 17 roku życia tabletkami diane 35.Konczac lat 26 stwierdzilam ze to ten czas na malenstwo.No i moj kochany lekarz zacząl mi przepisywac tabletki.Pytanko moje brzmi czy ktoras z was brała je podobnie jak ja??? od 2-7 dnia cyklu clostibeghyt od 6-13 dn duphaston od 16-25 estrofem od-16-25 no i oczywiscie dnia 12 kontrola jajeczka. Moj lekarz naprawde jest wspaiały tylko pytanie czy skuteczny? Czy któras z was brała leki podobnie? Pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddiur
Przepraszam pierwsza wypowiedz jest dobra:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddiur
Przepraszam ale pierwsza wypowiedz jest słuszna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pc
cześć Kobietki !Ja też ma mtn sam problem co Wy:( lekarz przepisał mi tabletki janett .kazał mi je brac od19-26 dnia cyklu.czy to ma jakiś sens zeby brac je tylko w tych dniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam babeczki nie wiem od czego zaczac ale postaram się od poczatku brak owulacji okres w cały świat staramy się o dziecko a ......... na koniec dodam że mam zespół policystycznych jajników biorę bromergon drugi miesiąc .Może któraś z was miała podobne problemy proszę napiszcie coś...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babka _24
Hej dziewczyny:) przyjmuje tabletki Diane 35 od okolo roku i musze przyznac ze przez same tabletki mi się nie przytyło. Nie stosuje zadnej diety, nie ćwiczę codziennie, wcinam normalne jedzenie i slodyczy nie unikam (nie objadam się w nocy), poza tym jestem m.in. dietetykiem, więc wiem czym to grozi. Fakt-cera się poprawia, ale tylko w 1wszej polowie cyklu, potem-różnie bywa. Biust mi nie urusł :( a szkoda bo go prawie nie mam:( Od kilku lat lecze się rożnymi tabletkami : cyclo-Progesteron, Luteina, Bromocorn i jeszcze jakies inne po drodze m.in.: Jasmine-ale nie służyly mi wiec odstawiłam po konsultacji z lekarzem. O dziecko sie nie staram, więc nie wiem jak to jest: łatwo czy trudno i jakie leki trzeba brać. Na pewno przy każdej hormonoterapii przyda się więcej ruchu- siłownia lub sporty aerobowe min 1 raz w tyg + cwiczenia w domu podczas ogladania TV !!!Nowoczesne tabletki (wszystkie o ktorych mowa w moim poscie) nie powoduja same w sobie tycia, ale na pewno moga miec wpływ na zwiększenie łaknienia, więc należy wybierac mądrze to po co w czasie zachcianki sięgasz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela1980
megi1979 , ja rowniez mam pco , bralam diane 35 nic nie pomoglo , kiedy bylam w anglii i tam poszlam do lekarza zapisal mi Metformin 500 i po ok 2 miesiacach zaszlam w ciaze i mam pol rocznego synka . takze glowa do gory , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna_30
do ela1980 mam prosbe napisz mi prosze czy w twojej wypowiedzi chodzi i tabletki Metformax500 lekarz przepisal mi je ale nie brałam regularnie teraz mam zamiar to zmienic i stosowac sie do zalecen lekarza jezeli to ten sam lek pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×