Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jokasta

POLICYSTYCZNE JAJNIKI

Polecane posty

Gość Marta1234567
czesc! wczoraj dowiedziałam sie ze mam pco równiez mam łykać duphaston . wyczytam we wczesniejszym poscie ze tez został jednej z nas przepisany i tu moje pytanie czy wie ktos jak go sie zazywa z jakimi przerwami i w jakim okresie cyklu? Jestem w tej chwili w Irlandiii do polskiego ginekologa mam ok 2h drogi a tutejsi specjalisci sa o kant ...roztrzasc. boje sie bo nie wiem zupełnie co w tej chwili mam robic. czy ta choeoba jest całkowicie wyleczalna czy raczej to rzadkosc? Mam 22 lata nie planowałam jeszcze dziecka ale moze czas zaczac sie starac bo moze byc coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1234567
czesc! wczoraj dowiedziałam sie ze mam pco równiez mam łykać duphaston . wyczytam we wczesniejszym poscie ze tez został jednej z nas przepisany i tu moje pytanie czy wie ktos jak go sie zazywa z jakimi przerwami i w jakim okresie cyklu? Jestem w tej chwili w Irlandiii do polskiego ginekologa mam ok 2h drogi a tutejsi specjalisci sa o kant ...roztrzasc. boje sie bo nie wiem zupełnie co w tej chwili mam robic. czy ta choeoba jest całkowicie wyleczalna czy raczej to rzadkosc? Mam 22 lata nie planowałam jeszcze dziecka ale moze czas zaczac sie starac bo moze byc coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata061006
Dowiedzialam sie o mojej chorobie 10 lat temu jest ona nieuleczalna tylko po tabletkach objawy lzej sie przechodzi no i jak chcesz dzidziusia to trzeba niestety troche pocierpiec ale da sie z nia jakos zyc trzeba sie z nia pogodzic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madja6
ja tez biore mercilon juz 3 miesiac jak na razie to tylko tylek mi rosnie odtego wszystkiego na pryszcze nic nie pomaga...i te humorki... u mnie sytuacja taka ze zaszlam w ciaze z 1 dzieckiem bez zadnego problemu a tu prosze nagle sie okazuje ze mam pco....masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicierpek
Marto mnie lekarz jak wykrył Pco przepisał też duphaston i kazał brac od16 do25 dnia cyklu 2xdziennie po 1 tabl. na następny miesiąc już było lepiej i lekarz odniosłam wrażenie , że sam nie był pewien czy to faktycznie było PCO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicierpek
Marto mnie lekarz kazał brac duphaston od16 do25 dnia cyklu. Na drugi miesiąc już było lepiej , ale on sam nie był pewien czy to na prawdę było PCO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FSH 10.41 mIU/ml ; faza folikularna ; 3.5-12.5 srodek cyklu 4.7-12.5 faza lutealna 1.7-7.7 po menopauzie 25.8-134.8 E2 93.29mIU/ml f.f. 12.5-166.0 f.owulacyjna 85.78-498.0 f.l. 43.82-211.0 nieleczone po menopauzie 5.0-54.72 LH 20.49 mIU/ml f.f. 2.4-12.6 ś.cyklu 14.0-95.6 f.l. 1.0-11.4 po men. 7.7-58.6 takie dostałam wyniki kompletnie niewiem o co w nich chodzi wiem tylko że nie są prawidłowe może któraś z was miała podobne i powie mi coś więcej na ten temat?do gina idę dopiero 6 kwietnia i już nie chce mi się czekać na to co mi powie :/ jeszcze na początku kwietnia czekają mnie badania prolaktyna i coś jeszcze nawet tych nazw nie pamiętam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nanetka masz podany wynik a pod spodem normy. Czy jest prawidłowy? To w zależności w jakiej fazie cyklu robiłaś baganie. A najlepiej zapamiętaj zawsze dzień cyklu ,w którym robiłaś badanie a lekarz powie ci ci wszystko OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nanetka masz podany wynik a pod spodem normy. Czy jest prawidłowy? To w zależności w jakiej fazie cyklu robiłaś baganie. A najlepiej zapamiętaj zawsze dzień cyklu ,w którym robiłaś badanie a lekarz powie ci ci wszystko OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nanetka pod Twoim wynikiem masz podane normy. To czy jest OK zależy w jakiej fazie cyklu robiłaś badanie, czyli w jakim dniu cyklu. Jeśli sama nie porafisz odczytac wyniku to lepiej zgłoś się do lekarza. nie waro się stresowac. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nanetka pod każdym wynikiem masz podane normy to czy jest OK ZALEŻY W JAKIEJ FAZIE CYKLU ROBIŁAŚ BADANIE.Jeśli sama nie potrafisz odczytac to lepiej poczekaj na poradę u lekarza. Nie warto się stresowac.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myshya
Wiecie... ja byłam jakiś czas temu u gina, chciałam brać tabletki antykoncepcyjne. Zrobił mi USG i powiedział że nie mogę ich brać bo mam zmiany drobnotorbielowate w jajnikach, a hormony mogą spowodować nieczynność jajników. Dodał że nie mam się czym przejmować, torbiele same się rozejdą. Zaczynam się mocno niepokoić po Waszych wypowiedziach... Mam mocne bóle już kilka dni przed okresem, w trakcie okresu ból jest nie do wytrzymania. 2 lata temu gwałtownie przytyłam (przez 4 lata utrzymywałam tą samą wagę, aż tu nagle w rok przytyłam 20!kg). No i te zmiany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria25
Czesc dziewczyny! Poczytalam sobie wasze wszystkie odpowiedzi na tym forum i jestem przerazona tym jak lecza was lekarze w Polsce. Ja tez naleze do dziewczyn, ktore posiadaja to PCO. Biore najlepsza tabletke jaka jest na rynku farmaceutcznym i czuje sie swietnie, dzieki tej tabletce od 3 miesiecy bo od 3 miesiecy sie lecze na PCO, spadla moja waga o 4 kg. Zawsze mialam problemy z nadwaga i nie wiedzialam ze mam PCO mimo, ze chodzilam w Polsce do lekarza regularnie. Od zawsze mialam problemy z miesiaczka a teraz ich nie mam :) Po tabletkach Yasmin czuje sie swietnie, zadnych skutkow ubocznych. Lekarz powiedzial mi, ze w ciaze zajde bez problemu oczwiscie bede brala jakies wspomagacze ale nie straszyl mnie ze nie bede miala dzieci albo jakies problemy z zajsciem w ciaze. Dlatego moje kochane nie przejmujcie sie tak bardzo, napewno bedziecie mialy dzieciaczki. A naszym lekarzom jeszcze wiele brakuje, musza sie wiele nauczyc, a przedewszystkim nauczyc sie milej i kompetentnej obslugi pacjenata, oraz wspierac pacjentke i tlumaczyc dokladnie na co jest chora, a nie rzucac termianami ksiazkowymi. Pozdrawiam was wszystkie ciepluko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maria25 myślę ,że widocznie trafiałaś na nieodpowiednich lekarzy w polsce, skoro masz o nich takie zdanie. Na marginesie najwięcej specjalistów najlepszych w wielu dziedzinach , w tym również w medycynie pracuje za granicą a faktycznie mają polskie korzenie. Po drugie te leki ,o których piszesz przepisuje wielu lekarzy w Polsce, sa to leki antykoncepcyjne, które jak kazde inne powodują,że miesiaczka sie reguluje. Moze wypowiesz się na temat ich działania po odstawieniu, bo wtedy wszystko moze wrócic do normy, albo własciwiej \"nienormy\". polecam forum nasz bocian, w którym często czytam o takich przypadkach,że po odstawieniu antyków powracają te same problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123456ania123456
Maria 25 po przeczytaniu Twojej wypowiedzi uwazam ze jestes nie fer wobec lekarzy Polskich, moze akurat Ty trafiłas na jakiegos nie douczonego, albo akurat zle Ci dobral preparaty, a Ty zamiast zglosic sie do niego po dobor innych lekow najlepiej jest oczerniac go! Ja mam 19 lat, od paru lat choruje na ten PCO ale odkad poszlam do pierwszego profesora od razu wszystkie badania mialam zrobione, tabletki podane, opieka super! Wzielam leki i widze poprawe, biore yasminelle sa prawie takie same jak yasmin a nawet lepsze bo zawieraja mniej hormonu :] Co do Twojej nadwagi, zgubiłabys ja zawsze wystarczyłoby wiecej ruchu i ograniczyc sie nieco z jedzeniem, zaczac myslec co wkłada sie do ust! A Twoj wynik 4 kg na 3 miesiace wcale nie jest taki zadowalajacy.. No ale lepsze to nic nic :) O zadowalajacym wyniku moglabys powiedziec jakbys z 3-4 kg chudła w miesiac.. Kazdej z nas uda sie zajsc w ciazy i to z naszymi lekarzami ! :) Nie potrzebni nam specjalisci z zagranicy bo tutaj mamy bardzo dobrych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, jestem załamana tak czytam to forum i doszłam do wniosku ze mam pco :(, jutro jeszcze ide do lekarza, i obawiam sie ze to potwierdzi, miesiączka mi sie opóźnia jakieś 4 tyg, a jak rok temu robiłam usg, to już coś lekarz wtedy wspominał ale powiedział ze jeszcze jest za mało pęcherzyków żeby stwierdzić ze to jest pco, a w ciąży to raczej nie jestem bo nie mam żadnych innych objawów, i rok temu walczyłam z hiperprolaktynemia, nawet nie wiecie jak bardzo boje sie jutrzejszej wizyty, we wrześniu planuje wyjść za mąż, nie wiem co bedzie jak lekarz powie, że to pco i nie bede mogła mieć dzieci :(, mam 25 lat i juz nie moge sie doczekać kiedy bede mogla mieć dzieciątko, nic jutro sie do was odezwę jak wrócę od lekarza,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anta1981
tossiaa123 nic sie nie lam ja tez jak uslyszalam ze mam pco to wylam przez 2 dni i do tego hiperprolaktynemia ale zaczelam brac leki bo chcielismy miec dziecko i juz za miesiac bede mama wiec jak widzisz nie jest tak zle uszy do gory trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria 25
Moze i macie racje, ze trafilam do zlego lekarza w Polsce. Tylko wytlumacz mi jedna rzecz 123456ania123456. Mianowicie, odkad pamietam lekarze od okolo 13 roku zycia odchudzaja mnie, dietami, sportem itd. Jak to napisalas ladnie patrze co wkladam do ust i jestem pewna ze jem bardzo malo bo stosuje od lat diete 1000 kalorii i co?? Nie jem zadnych slodyczy, dziennie jezdze na rowerze, nie jem chleba tylko pieczywo Wassa. Moja waga stala, to byla jedna zaleta ze dalej nie tylam, ale zaden lekarz nie wierzyl mi ze przestrzegam diety bo waga nie spadala tylko sobie stala. Jeden z madrzeszych lekarzy wyslal mnie na sanatorium gdzie stwierdzil, ze bede pod stala kontrola i napewno schudne. Wynikiem 3 tygodniowego sanatrorium byla ta sama waga z jaka tam przyjechalam do sanatorium. Kiedy zaczelam dojerzewac czyli w wieku 13 lat przytylam prawie 22 kg. A wczesniej bylam dzieckiem ktore nie mialo problemow z nadwaga. Przytylam w ciagu 3 miesiecy 22 kg. Od kiedy jestem na diecie 1000kalorii a jest to juz z dobre 7 lat, mimo ze tej diety nie wolno tak dlugo stosowac, ja ja nadal stosuje bo tylko dzieki tej diecie nie tylam dalej. Nikt w Polsce, zaden lekarz nie wpadl na to ze mam zaburzenia hormonow i dlatego moja waga nie spadala. Dopiero w Niemczech stwierdzono, ze mam wade genetyczna, od urodzenia jestem na ta chorobe chora. Ciesz sie Aniu, ze dobrze trafilas i nie wymawiaj ze ktos za duzo je, albo ze te 4 kg w 3 miesiace to nie zaden sukes.Taki komentarz zostaw nastepnym razem dla siebie, bo mozesz kogos czyms takim urazic, a jest wiele dziewczyn ktore zle reaguja na taki odzew. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria 25
Krokusiku, masz racje to sa tebletki antykoncepcyjne, ktroe jak kazde reguluja miesiaczke. Zadne talbletki antykoncepyjne nie lecza tylko powtrzymuja dalszy rozwoj choroby. Lekarz, u ktorego sie lecze powiedzial, tzn. wytlumaczyl mi na czym polega ta choroba. Mianowicie, na jajnikach pojawiaja sie male dziurki, jesli rozwoj tych dziurek nie zostanie powstrzymany to jajniki u kobiety robia sie puste, a jezeli staja sie puste to kobieta staje sie bezplodna. Dlatego lekarz, spytal mnie czy chce miec teraz dzieci czy pozniej. Gdybym zdecydowala sie na dziecko leczyl by mnie w inny sposob. Natomiast, gdy nie chce dziecka to tak dlugo jak nie chce zajsc w ciaze, musze brac tabletki antzkoncepcyjnie, nie ma innych lekarstw na leczenie PCO. Jak samo z siebie wynika, nie ma lekarstwa ktore wyleczyloby nas z tej choroby. Po odstwawieniu kazdej tabletki antykoncepcyjnej, nawet mojego swietnego Yasminu wroci stan nie normalny czyli brak miesiaczki i dziurki na jajnikach zaczna sie powiekszac do momentu az jajniki stana sie puste. Dlatego jesli chce miec w pszyszlosci dzidziusia to jestem skazana na tabletki antykoncepcyjne i nie wolno mi ich odstawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelamel25
Witajcie ja jeszcze ponad rok temu myślałam że nie będe miała dzieci a dziś mam cudowną dziweczynkę tak jak wy miałam PCO i jak się dowiedziałam byłam załamana pani doktor u której się leczyłam powiedziała ze nie będe miała dzieci zmieniłam lekarza było ciężko ale udało się i to za pierwszym leczeniem chociaż pęcherzyk nie urósł dostałam zastrzyk a potem tylko noc z mężem i mamy dziś niunię Z ZESPOłOP PCO MOżNA MIEC DZIECI JESTEM TEGO PRZYKłADEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelamel25
do marii Proszę nie bierz tabletek antykoncepcyjnych pogarszasz sprawę zajdz w ciążę jak najszybciej tabletki nic nie dają jeśli macie do mnie jakieś pytania odnosnie lekarza który pomógł mi zajś w ciążę tzn. poprowadził moje leczenie piszcie na e-meil POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie, przede wszystkim na poczatku wielkie gratulacje anta1981 :), i dziekuje za mile słowa otuchy:), amelamel25 równiez gartuluje !!!! nawet nie wiecia jak wazne sa wasze glosy i to że wam sie udalo to takie swiatełko e tunelu dla tych wszystkich kobiet które musza zacząć walke z pco. Ja po wizycie od lekarza narazie nic sie nie dowiedziałam, musze pare badan zrobić i dopiero bede cos wiedziła co dalej, ale robiąc usg nie mowił ze jest niepokojace, ale nie powinnam zwlekać z decyzja o dzieciach powiedział, że każde jajeczko które ucieka to zmarnowana szansa w moiom przypadku bo zaczynaja sie cykle bez owulacyjne. Dzieki wam dziewczyny jeszcze raz za miłe słowa i życze wam samych dni radosnych z waszymi dzieciątkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość softina33
Witam !!!! Kochane moje policystki!!mam 33 lata i ten sam problem.... ale dzis dopiero podjelam decyzje ze pojde do swojego gin po jakies tabletki zeby zrzucic troche kilogramow jezeli piszecie ze to pomaga...ja bylam pewna ze utylam od slodyczy ktore kocham ale ostatnio ograniczajac sie i mniej jedzac tyje dalej....po 3 latach starania zaszlam w ciaze ale zeby bylo smiesznie to juz kiedy prawie sie poddalam poszlam do pracy przestalam myslec to wtedy cos sie zaczelo ze mna dziac (a dodam ze na lekach okresu nie mialam c m-c tylko co 2 3)kiedy sie okazalo ze jestem juz w 23tyg ciazy ja juz ruchy czulam.... ale nie trafialo to do mnie ......nie moglam uwierzyc ....takze cuda tez sie zdarzaja....trzymam za was wszystkie kciuki A JA TEZ NIE MIALAM LATWO PIERWSZY SYNEK ZMARL MI W WIEKU 5 LAT I TAK PRAGNELAM ZAJSC WCIAZE.....A O MOICH JAJNIKACH ZE SA POLI DOWIEDZIALAM SIE WLASNIE KIEDY POSZLAM DO LEKARZA JUZ Z TA 23TYGODNIOWA CIAZA!!!!!!!(wczesniej chodzilam do innego)A TEN NOWY TYLKO BRZYCH ODSLONILAM DO USG OD RAZU STWIERDZIL POC ......POZDRAWIAM.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość softina33
WITAM PONOWNIE Jeszcze dodam o tych objawach dopiero kiedy kilka dni temu w pytanie na sniadanie poruszali ten temat to zdalam sobie sprawe ze z tego tyje.....nigdy nie bylam chudzielcem ale teraz ostatno bardzo przytylam ...no i to owlosienie na ciele w miejscach w ktorych nie powinno go byc...normalnie masakra......i kiedy dzis weszlam na to forum po prostu mnie zatkalo kiedy to wszystko przeczytalam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jojo600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anecia. 28
Witajcie dziewczyny Ponieważ każda z nas obecnych na tym forum pragnie zostać mamusią i ja również mam pytanie czy znacie może preparat FEMIFERTIL?Jest to suplement witaminowy na bazie ziół który podobno pomaga na problemy z hormonami i owulacją czy któraś z was zna ten preparat? Znalazłam go ostatnio na necie i zastanawiam się nad kupnem . Co sadzicie o tym? to jest link http://www.jestemplodna.pl/kup.html Pozdrawiam wszystkich:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oldzi3
hej laseczki!ja mam zatorbielone oba jajniki od 8 lat, 5 lat temu mialam robiona laparoskopie ale cysty wrocily po pol roku. jestem szczuplutka, wyniki hormoalne mam jak najbardziej w porzadku ale zajsc w ciaze nie umiem, cysty sa, okres to doslownie szaleje i jajniki bola jak nie wiem. i co wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123456ania123456
udaj sie do lekarza, niech przepisze tabletki anty a objawy mina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×