Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jokasta

POLICYSTYCZNE JAJNIKI

Polecane posty

witam wszystkich od niedawna tez swierdzono u mnie ZPJ. problemy z miesiaczka miałam juz dawno ale dopiero zmiana lekarz spowodowala ze wykryto to cos u mnie. w czerwcu wychodze za maz, bardzo chcemy miec dzieci a tu taka wiadomośc spadla na nas jak grom z jasnego nieba. dzis zmów wizyta u lekarza, trxzymajcie kobitki kciuki zeby wszystko było ok. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emka155
witam, ja też mam policystyczne jajniki. w czerwcu miałam laparoskopię i lekarz powiedział, że większość kobiet do 3 miesięcy po laparoskopii zachodzi w ciążę, ale mnie się nie udało. teraz biorę leki na indukcję owulacji przez 2 cykle, potem kontrolne usg i jak nie będę w ciąży to jakiś czas mam mieć przerwę i znowu indukcja z podwójną dawką. Do kama: Lekarz powiedział, że po laparoskopii najlepiej poczekać 3-4 tygodnie, ale my z mężem kochaliśmy się już po 9 dniach (jednak jak już pisałam to i tak nic nie dało) pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeTkA21
Czesc wam dziewczyny, tez mam Pco dowiedziałam sie o ty dwa lata temu na wakacjach.Odkad dostała pierwsza miesiaczke wszystko było nie tak ,okropny tradzik , wypadanie włosów ,myślałam ze bede łysa,okres miałam raz na rok lub co 6 miesiecy ,po dwóch latach co 4 miesiace.chodziłam do ginekolog kilka razy,zadawałam jej wiele pytan, ona ciagle mówiła ze sie wszystko unormuje.miałam coraz wieksze problemy,z nerkami ,jajnikami strasznie mnie bolały,wkoncu wybrałam sie do prywatnego gabinetu,dowiedziałam sie ze mam Pco ginka powiedziała ze mam ta chorobe od urodzenia,moje jajniki były w okropnym stanie, podobno mam mniejsze szanse na zajscie w ciaze jezeli objawy mam od samego poczatku dojrzewania. biore diane 35 juz półtora roku nie wiem co dalej ... chce miec dzidziusia juz nie moge wytrzymac psychicznie tegow szystkiego.Mam faceta który wie o mojej chorobie od samego poczatku ale jakos nie spieszy mu sie do dzidzi a ja juz nie moge wytrzymac zaniedługo popadne w depresje.Prosze doradzcie mi co mam robic dalej ... nie mam juz głowy do tego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeTkA21
śledze juz bardzo długo fora i czym wiecej czytam tym bardziej mnie to wszystko przeraza dziewczyny. nie wiem co juz mam robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata0610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata061006
na poczatek wybierz sie do ginekologa- endykrynologa ja tez mialam ten problem moja pani ginekolog tez mnie leczyla na wlasna reke i co bez rezultatu dopuki nietrafilam do prywatnego gabinetu no i zaczelo sie badania leki badania no i pierwsza ciaza w trzecim miesiacu koniec poronilam a za to druga silniejsza urodzilam sliczna coreczke ma juz dwa lata ale jak zdecydujesz isc do prywatnego gabinetu to przygotuj sie na spory wydatek ale oplaca sie najwarzniejsze niepoddawac sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosiaczek
Ja też mam PCO. Też wiele lat nie wiedzialam w ogole o co dokladnie chodzi ale kiedy zaczelam starac sie o dzidzie wyjasniono mi to dokladnie. Zaszlam w ciaze niespodziwanie ale niestety poronilam przed samymi swietami w grudniu 2008. Teraz biore od niedawna siofor 500. Zobaczymy co bedzie dalej. Bardzo bym chciala zeby w koncu sie udalo. Pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosiaczek
Ja też mam PCO. Też wiele lat nie wiedzialam w ogole o co dokladnie chodzi ale kiedy zaczelam starac sie o dzidzie wyjasniono mi to dokladnie. Zaszlam w ciaze niespodziwanie ale niestety poronilam przed samymi swietami w grudniu 2008. Teraz biore od niedawna siofor 500. Zobaczymy co bedzie dalej. Bardzo bym chciala zeby w koncu sie udalo. Pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosiaczek
Ja też mam PCO. Też wiele lat nie wiedzialam w ogole o co dokladnie chodzi ale kiedy zaczelam starac sie o dzidzie wyjasniono mi to dokladnie. Zaszlam w ciaze niespodziwanie ale niestety poronilam przed samymi swietami w grudniu 2008. Teraz biore od niedawna siofor 500. Zobaczymy co bedzie dalej. Bardzo bym chciala zeby w koncu sie udalo. Pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosiaczek
Ja też mam PCO. Też wiele lat nie wiedzialam w ogole o co dokladnie chodzi ale kiedy zaczelam starac sie o dzidzie wyjasniono mi to dokladnie. Zaszlam w ciaze niespodziwanie ale niestety poronilam przed samymi swietami w grudniu 2008. Teraz biore od niedawna siofor 500. Zobaczymy co bedzie dalej. Bardzo bym chciala zeby w koncu sie udalo. Pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeTkA21
I własnie boje sie bardzo tego że nawet jesli zajde w ciaze to poronie,Wiem ze jestem słaba psychicznie i ze moge tego nie wytrzymac ,boje sie bardzo co bedzie dalej, jednak mam nadzieje jeszcze ,gdy dowiedziałam sie o chorobie przez dwa, trzy miesiace kochalismy sie bez zadnego zabezbieczenia i nic nie zaszłam w ciaze.Boje sie ze teraz tez tak bedzie,mam nadzieje ze ta diana mi pomoze,słyszałam ze niektóre kobiety zaleczyły nia jajniki i bez problemu zaszły w ciaze boje sie jednak ze bede miała problem mimo wszystko, no i intuicja mi to podpowiada a nigdy mnie jeszcze nie zawiodła :(Naszczescie w dzien kobiet dowiedziałam sie ze mój ukochany chce slubu ustalilismy date na 2011 i wszystko zmierza w dobrym kierunku jak narazie.Brakuje mi jeszcze tylko jednego do szczescia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam PCO niby
wiecie co? trzymam za Was kciuki! i mowie nie poddawac sie! myslec pozytywnie! mi lekarz (podobno super extra w swojej branzy, zajmujacy sie typowo nieplodnoscia, zaburzeniami hormonalnymi) powiedzial: ooo, pani ma PCO, wiele czynnikow na to wskazuje...pani dzieci miec raczej nie bedzie, albo bedzie pani sie latami starala...po kilku dniach od jego wypowiedzi zaslam w ciaze czego zycze i Wam...uwierzcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam PCO niby
wiecie co? trzymam za Was kciuki! i mowie nie poddawac sie! myslec pozytywnie! mi lekarz (podobno super extra w swojej branzy, zajmujacy sie typowo nieplodnoscia, zaburzeniami hormonalnymi) powiedzial: ooo, pani ma PCO, wiele czynnikow na to wskazuje...pani dzieci miec raczej nie bedzie, albo bedzie pani sie latami starala...po kilku dniach od jego wypowiedzi zaslam w ciaze czego zycze i Wam...uwierzcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam PCO niby
wiecie co? trzymam za Was kciuki! i mowie nie poddawac sie! myslec pozytywnie! mi lekarz (podobno super extra w swojej branzy, zajmujacy sie typowo nieplodnoscia, zaburzeniami hormonalnymi) powiedzial: ooo, pani ma PCO, wiele czynnikow na to wskazuje...pani dzieci miec raczej nie bedzie, albo bedzie pani sie latami starala...po kilku dniach od jego wypowiedzi zaslam w ciaze czego zycze i Wam...uwierzcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata061006
do Beatka21 wiesz co jak trafisz na dobrego lekarza to cie pokieruje jak mnie no i po pol roku urodzilam coreczke zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej od roku starałam się zajść w ciąże i niestety się nie udało :( poszłam do gina i okazało się że mam PCOS...jestem załamana!!!idę porobić badania a później będe się leczyć...błagam napiszcie mi ile trwa takie leczenie??jak najszybciej chcę być w ciąży ;( no i czy jest możliwość że jak zacznę leczenie to schudne?mam 157cm i ważę 62 kg...nie należałam wcześniej do szczupłych osób ale w zeszłym roku ważyłam 56kg...proszę napiszcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja19811981
czytam Wasze posty i troche podnosi mnie to na duchu... tez mam PCO, za kilka dno zaczynam kuracje CLO, mam 27 lat i staramy sie o dziecko juz 7 miesiecy i nic:( mam nadzieje, ze juz wkrotce bede w upragnionej ciazy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej proszę was o odpowiedź wykryto u mnie PCOS mam takie pytanka; ile trwa leczenie i po jakim czasie będe mogła starać się o dziecko?czy w trakcie leczenia się chudnie?mam 157cm i waże 62kg wcześniej nie należałam do szczupłych osób ale w zeszłym roku jak nie byłam jeszcze chora ważyłam 56...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja19811981
czytam Wasze posty i troche podnosi mnie to na duchu... tez mam PCO, za kilka dno zaczynam kuracje CLO, mam 27 lat i staramy sie o dziecko juz 7 miesiecy i nic:( mam nadzieje, ze juz wkrotce bede w upragnionej ciazy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej proszę was o odpowiedź wykryto u mnie PCOS mam takie pytanka; ile trwa leczenie i po jakim czasie będe mogła starać się o dziecko?czy w trakcie leczenia się chudnie?mam 157cm i waże 62kg wcześniej nie należałam do szczupłych osób ale w zeszłym roku jak nie byłam jeszcze chora ważyłam 56...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja19811981
czytam Wasze posty i troche podnosi mnie to na duchu... tez mam PCO, za kilka dno zaczynam kuracje CLO, mam 27 lat i staramy sie o dziecko juz 7 miesiecy i nic:( mam nadzieje, ze juz wkrotce bede w upragnionej ciazy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej proszę was o odpowiedź wykryto u mnie PCOS mam takie pytanka; ile trwa leczenie i po jakim czasie będe mogła starać się o dziecko?czy w trakcie leczenia się chudnie?mam 157cm i waże 62kg wcześniej nie należałam do szczupłych osób ale w zeszłym roku jak nie byłam jeszcze chora ważyłam 56...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej proszę was o odpowiedź wykryto u mnie PCOS mam takie pytanka; ile trwa leczenie i po jakim czasie będe mogła starać się o dziecko?czy w trakcie leczenia się chudnie?mam 157cm i waże 62kg wcześniej nie należałam do szczupłych osób ale w zeszłym roku jak nie byłam jeszcze chora ważyłam 56...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! prawdopodobnie jestem kolejną z pco, czytam teraz forum i inne możliwe publikacje w necie, żeby jak najwięcej wiedzieć. Zawsze miałam problemy z misiączkowaniem, ale lekarze mówili, żeby poczekać, bo młoda, bo jest czas, bo wszystko się ureguluje... Od pewnego czasu myślimy z mężem o dzieciątku i postanowiłam zmienić lekarza na naprawdę kompetentnego i sprawdzić czy wszystko jest ok. Miałam USG które wskazuje na pco. dostałam skierowania na badania hormonalne i mam łykać duphaston i... czekam. Pocieszam się wszystkimi doniesieniami o waszych udanych staraniach, gratuluję wszystkim mamom! Naprawdę dodajecie nadziei! Trzymam kciuki za wszystkie Kobietki, którym nie wychodzi (jeszcze!) lub które zmagają się ze stratą. Ufam, że będzie dobrze! Idzie wiosna, hormony zaczną buzować - oby te właściwe:) Musi być dobrze! Powodzenia wszystkim życzę:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! prawdopodobnie jestem kolejną z pco, czytam teraz forum i inne możliwe publikacje w necie, żeby jak najwięcej wiedzieć. Zawsze miałam problemy z miesiączkowaniem, ale lekarze mówili, żeby poczekać, bo młoda, bo jest czas, bo wszystko się ureguluje... Od pewnego czasu myślimy z mężem o dzieciątku i postanowiłam zmienić lekarza na naprawdę kompetentnego i sprawdzić czy wszystko jest ok. Miałam USG które wskazuje na pco. dostałam skierowania na badania hormonalne i mam łykać duphaston i... czekam. Pocieszam się wszystkimi doniesieniami o waszych udanych staraniach, gratuluję wszystkim mamom! Naprawdę dodajecie nadziei! Trzymam kciuki za wszystkie Kobietki, którym nie wychodzi (jeszcze!) lub które zmagają się ze stratą. Ufam, że będzie dobrze! Idzie wiosna, hormony zaczną buzować - oby te właściwe:) Musi być dobrze! Powodzenia wszystkim życzę:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeTkA21
u mnie leczenie trwa półtora roku i biore tylko diane ,nie bola mnie teraz jajniki tak jak kiedys ale tez nie przestały całkowicie, bola mnie tez czesto plecy u dołu ,czy was tez tak bola przy tej chorobie??? Postanowiłam ze bede robiła wszystko aby zajsc w ciaze,:) moze mi sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeTkA21
do nanetka 84 ja wazyłam trzy lata temu 55 54 kg przy zwroscie 166cm a teraz waze jakies 65 kg i byłam chora od kad pamietam bo zawsze miałam straszne objawy .Takze sie nie martw. Jak bedziesz cwiczyła polecam bieganie i cwiczonka na posladki i brzuszek schudniesz i doprowadzisz sie do pozadku.Ja uprawiałam sport tez wazyłam kilka lat tem wiecej ale zaczełam sie ogranicza i uprawiac sport.Powiem ci co ja robiłam :jadłam duzo kaszy gryczanej i kus kus.Ryz z warzywami oczywisie lekko przyprawinych. duzo jabłek bardzo duzo ,piersi z kurczaka gotowane ,piłam wode przed spaniem i rano dosc duzo , niegazowanej mineralki ograniczyłam słodycze nie całkowicie czasem zjdłam batonika raz na tydzien robiam sobie mała nagrode.Odstawiłam kawe ,pic duzo czerwonej i zileonej herbaty ,miety równiez jest dobra na trawienie.Jedzenie nie jest złe bardzo dobre , mozna jesc makaron ale nie czesto .Duzo wazyw najlepiej surowych maja wiecej witamin ,no i suruweczek do obiadu .cwiczyłam raz dziennie na posladki ,brzuszek i uda,biegałam na palcach ,podnosi zajebiscie posladki,biegałam róznie zacynałam od trzech km potem konczyłam na 10 km.Jest to bardzo fajne czujesz sie fantastycznie,i pikeknie wygladzasz ,naprawde polecam taki styl zycia ja zaczynam jak tylko zrobi sie pogoda ,powodzenia wam zycze...Bardzo chce miec dzidzie wiec zaczynam zdrowo zyc i bede robiła wszystko cow mojej mocy . Pare kilogramow mniej tez mi sie przyda zgubic do slubu przynamniej sie w suknie zmieszcze.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! prawdopodobnie jestem kolejną z pco, czytam teraz forum i inne możliwe publikacje w necie, żeby jak najwięcej wiedzieć. Zawsze miałam problemy z misiączkowaniem, ale lekarze mówili, żeby poczekać, bo młoda, bo jest czas, bo wszystko się ureguluje... Od pewnego czasu myślimy z mężem o dzieciątku i postanowiłam zmienić lekarza na naprawdę kompetentnego i sprawdzić czy wszystko jest ok. Miałam USG które wskazuje na pco. dostałam skierowania na badania hormonalne i mam łykać duphaston i... czekam. Pocieszam się wszystkimi doniesieniami o waszych udanych staraniach, gratuluję wszystkim mamom! Naprawdę dodajecie nadziei! Trzymam kciuki za wszystkie Kobietki, którym nie wychodz (jeszcze!) lub które straciły swoje Aniołki. Ufam, że będzie dobrze! Idzie wiosna, hormony zaczną buzować - oby te właściwe:) Musi być dobrze! Powodzenia wszystkim życzę:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! prawdopodobnie jestem kolejną z pco, czytam teraz forum i inne możliwe publikacje w necie, żeby jak najwięcej wiedzieć. Zawsze miałam problemy z misiączkowaniem, ale lekarze mówili, żeby poczekać, bo młoda, bo jest czas, bo wszystko się ureguluje... Od pewnego czasu myślimy z mężem o dzieciątku i postanowiłam zmienić lekarza na naprawdę kompetentnego i sprawdzić czy wszystko jest ok. Miałam USG które wskazuje na pco. dostałam skierowania na badania hormonalne i mam łykać duphaston i... czekam. Pocieszam się wszystkimi doniesieniami o waszych udanych staraniach, gratuluję wszystkim mamom! Naprawdę dodajecie nadziei! Trzymam kciuki za wszystkie Kobietki, którym nie wychodz (jeszcze!) lub które straciły swoje Aniołki. Ufam, że będzie dobrze! Idzie wiosna, hormony zaczną buzować - oby te właściwe:) Musi być dobrze! Powodzenia wszystkim życzę:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1234567
czesc! wczoraj dowiedziałam sie ze mam pco równiez mam łykać duphaston . wyczytam we wczesniejszym poscie ze tez został jednej z nas przepisany i tu moje pytanie czy wie ktos jak go sie zazywa z jakimi przerwami i w jakim okresie cyklu? Jestem w tej chwili w Irlandiii do polskiego ginekologa mam ok 2h drogi a tutejsi specjalisci sa o kant ...roztrzasc. boje sie bo nie wiem zupełnie co w tej chwili mam robic. czy ta choeoba jest całkowicie wyleczalna czy raczej to rzadkosc? Mam 22 lata nie planowałam jeszcze dziecka ale moze czas zaczac sie starac bo moze byc coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×