Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jokasta

POLICYSTYCZNE JAJNIKI

Polecane posty

Gość KRASNAL26
a czy oba jajniki masz policystyczne? z tego co mi mowil lekarz, jezeli tylko jeden jest "chory", to mimo to drugi powinien pracowac prawidlowo..... wiec mozliwe, ze w takiej sytuacji mozna zajsc w ciaze. (ale nie wiem ile w tym prawdy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria19
przyjemnych niespodzianek z pcos to ja bym sie raczej nie spodziewala a wrecz przeciwnie co chyba kazda znas juz sie przekonala:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria19
przyjemnych niespodzianek z pcos to ja bym sie raczej nie spodziewala a wrecz przeciwnie co chyba kazda znas juz sie przekonala:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Makepeace78
Cześć Dziewczyny. Mam pytanie czy któraś z Was może wie jaką dietę można bezpiecznie stosować chorując na PCO i zespół antyfosfolipidowy (zaburzenia krzepliwości krwi)? Od 25tego lekarza słyszę że muszę schudnąć (o czym sama doskonale wiem) i czego przy tych ww. schorzeniach mam unikać ale jeszcze nikt mi nie powiedział co w takim razie mogę jeść. Przy zaburzeniach krzepliwości krwi należy unikać wszystkiego co zwiera wit. K więc np. wszystkich warzyw zielonych, a przy PCO wszystkiego co ma w składzie cukier. Więc wychodzi na to ze moge pić wodę i zagryzać tylko pomidorami... Tylko długo tak nie pociągnę. Błagam niech mi ktoś podpowie jaka dieta by pomogła a nie wyrzadziła więcej szkody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LINNA85
dieta nisko cukrowa jest bardzo dobra(poszukaj sobie diety dla cukrzyków typu II) schudniesz na pewno,pięć posiłków dziennie,oczywiście nie dużych,zapomnij o serze żółtym!!! Ja już jestem na diecie od 2,5 miesiąca i muszę przyznać że i tak sobie czasem pozwalam,warzyłam 82 kilo teraz jakieś 70,pewnie dała by rade szybciej schudnąć i więcej ale mam czasem zachciewajki!!! Dasz radę,ja zajadam piersi z kurczaka w różnej postaci,ryż jest syty zaspokoi głód na kilka godzin,z warzywami to już trochę gorzej ale nie wszystkie są zielone :-) najważniejsze to podejdz do diety rozsądnie,nie zmuszaj organizmu do restrykcyjnej diety,wszystko wprowadzaj stopniowo,przyzwyczaisz się i ty i twój organizm-zobaczysz uda ci się wiem to po sobie...........zawsze miałam słomiany zapał jeśli chodzi o diety a teraz się pilnuję i jakoś nie jest tak zle jak myślałam.....!!!! :-) powodzenia,trzymam kciuki,a zapomniałam dodać-takie rzeczy jak majonez zastąp jogurtem odtłuszczonym wiesz ile można zrobić smacznych sosów do każdego dania z dodatkiem np.czosnku,curry,natki ,to co lubisz ...no i nie stosuj sie tak bardzo to diety które znajdziesz w gazetach czy w internecie..no i zacznij jak najszybciej :-) Teraz bedzie CI łatwiej,póki jest ciepło i tak sie nie chce jeść jak w zimie,pózniej bedziesz gotowa na jesień......powodzenia i pozdrawiam cieplutko nie martw się !!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyglada
rok temu dowiedziałam się, że mam policystyczne jajniki niestety w moim przypadku wykluczone jest stosowanie tabletek anty... ze względu na to, że mam migrenę -z tego co rozmawiałam z panią doktór która mnie prowadzi nie ma jakiegoś cudownego leku na tą przypadłość. Zażywanie tabletek anty... to tylko i wyłącznie po to, a żeby wyregulować miesiączkę -ja nie zażywam żadnych tabletek miesiączki mam w miarę regularne (kiedyś było różnie bo potrafiłam nie mieć okresu nawet i pół roku) jestem szczupłą osobą i nigdy nie miałam problemu z nadwagą jedyne co mnie nęka to troszkę za dużo zbędnego owłosienia (ale daję sobie i z tym radę) Branie tabletek nie można przerwać trzeba dokończyć opakowanie ( dwie lub trzy ostatnie można odpuścić) - po prostu trzeba z tym żyć i być dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sum nowe
Jakie hormony nalezy zbacac by wykluczyc policystyczne jajniki?bardzo prosze napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odludka
Trzeba zrobić usg - dopochwowe najlepiej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Po przeczytaniu sporej czesci tego forum i ja sie dolacze z moja historia choroby Przez 8 lat bralam novynette, przez ostatnie dwa lata przytylam 22 kg mimo rygorystycznej diety i cwiczen - obarczylam wina antykoncepcje i odstawilam anty w lutym. Niestety tylam dalej, 1kg na miesiac, i okres mialam bardzo dziwny - co 40 dni a trwal tylko 2 dni i byl bardzo obfity, po 2 dniach koniec! zero krwawienia ani plamienia. Napiecie przedmiesiaczkowe trwalo natomiast 2 tyg. Poszalam do ginekologa, zrobil USG, powiedzial ze nie mam PCO, i skierowal mnie do szpitala na badania hormonalne, w 2 fazach po 3 dni. Po tych wynikach inny ginekolog endokrynolog stwierdzil u mnie nadmiar androgenow i testosteronu i 17oh progesteronu ale zalecil jedynie duphaston na wyregulowanie cyklu.. srednio mi sie to spodobalo bo mam i nadmierne owlosienie - wasy itp, tradzik, strasznie tlusta skore i wypadaja mi wlosy ( te objawy mam od kiedy odstawilam antykoncepcje, zanim zaczelam stosowac antykoncepcje tez mialam tlusta skore tyle ze wtedy mialam 14 lat). Poszlam wiec do innego ginekologa endokrynologa - ktory stwierdzil bez usg- jedynie po wynikach hormonalnych ze mam PCO - mam stosunek LH do FSH 1,5 ponadto 2 razy ponad norme androstendion, testosteron jak i 17oh progesteron, dodatkowo cykle bezowulacyjne. Poinformowalam ze planuje zajsc w ciaze za okolo 2 lata ( mam 25 lat i slub zaplanowany na przyszly rok) a on zalecil mi sie leczyc ... tabletkami antykoncepcyjnymi i spironolem. Nie wiem czy je brac.. skoro bralam przez 8 lat i mam efekt jaki widac ? Nie wiem czy faktycznie mam PCO skoro na USG go nie widac... Nic juz nie wiem :( Czy mam isc do kolejnego lekarza? Moze mozecie kogos polecic w wawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a co do nadmiernego owlosienia i wstydem w lozku z tym zwiazanym - polecam wosk do zera od pasa w dol.. boli jak cholera ale przynajmniej nie ma ani jednego wloska na okolo tydzien czasu :) Co do PCO - Mozna miec pco nie majac pecherzykow ( majac jedynie wyniki hormonalne i objawy inne wskazujace na PCO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123456ania123456
tak wogóle to zapraszam was dziewczęta do forum stworzonego prze ze mnie o odchudzaniu, jesli któras z was mialaby ochote do nas dolaczyc to zapraszam :) http://odchudzanie-razem.socjum.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liljawodna
Evita-u mnie tez lekarze sie sprzeczaja czy mam pco,kazdy ma inne zdanie.Ja uwazam ze mam-na usg zawsze pelno malych pecherzyköw,ktöre nie pekaja. tradzik wypadajace wlosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liljawodna
Czytalam ze macie humorki i agresje-ja tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niby mam pryszcze, wasy i owlosienie na nogach jak u faceta i gratis kilka wloskow na brzuchu dlugich na 2 cm i czaarnych, dodatkowo tlusta cere, twarde czarne wlosy w ilosci 2 na tydzien wyrastaja na brodzie, wlosy z glowy wypadaja , zakola jak wieksze niz moj facet, cykle bezowulacyjne i okres co 40 dni ... i przytylam 22 kg przez ostatnie 2 lata ciagle bedac na diecie i cwiczeniach... z wynikow badan hormonalnych jasno widac PCO.. ale na USG pecherzykow brak. :( Zastanawiam sie nad sensem leczenia mnie talbletkami anty YAZ. Kiedy bralam novynette przez kilka lat moze ciutke mniej mialam wlosow na ciele, i troche mniej sie przetluszczalam, ale waga i pryszcze byly jak sa po odstawieniu - bez zmian.. Szkoda ze nie ma na PCO innego leku niz tabletki anty. Od wczoraj zaczelam brać spironol 25mg - zobaczymy czy da jakis efekt.. mam nadzieje ze nie uboczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a chumorki i agresje tez mam.. ale wydawalo mi sie ze to czesc mojego charakteru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria19
z tymi okrutnymi wlosami to trzeba walczyc!!! wypowiedzialam wojne i powiem wam ze chyba wygralam :D::D:D biore od 2 miesiecy diane 35 pokatowalam sie depilatorem i wystawilam na ostre sloneczko nie ma zaczerwienien krostek i nic w tym stylu a problem mialam naprawde ogromny !!!! wygladalam jak z planety MALP i jeszcze na twarzy mi zostalo i szyi a teraz odrastaja takie malutkie i jasne az sa slodkie ;p;p;p z pcos sie pogodzilam 8 pecherzy i jajnik o 1 raz powiekszony a tak wogole to zdjecie usg wstawilam w ramke zeby sie oswoic takze dziewczyny glowy do gory:D:D:D:D to nie jest koniec swiata:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria19
z tymi okrutnymi wlosami to trzeba walczyc!!! wypowiedzialam wojne i powiem wam ze chyba wygralam :D::D:D biore od 2 miesiecy diane 35 pokatowalam sie depilatorem i wystawilam na ostre sloneczko nie ma zaczerwienien krostek i nic w tym stylu a problem mialam naprawde ogromny !!!! wygladalam jak z planety MALP i jeszcze na twarzy mi zostalo i szyi a teraz odrastaja takie malutkie i jasne az sa slodkie ;p;p;p z pcos sie pogodzilam 8 pecherzy i jajnik o 1 raz powiekszony a tak wogole to zdjecie usg wstawilam w ramke zeby sie oswoic takze dziewczyny glowy do gory:D:D:D:D to nie jest koniec swiata:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria19
z tymi okrutnymi wlosami to trzeba walczyc!!! wypowiedzialam wojne i powiem wam ze chyba wygralam :D::D:D biore od 2 miesiecy diane 35 pokatowalam sie depilatorem i wystawilam na ostre sloneczko nie ma zaczerwienien krostek i nic w tym stylu a problem mialam naprawde ogromny !!!! wygladalam jak z planety MALP i jeszcze na twarzy mi zostalo i szyi a teraz odrastaja takie malutkie i jasne az sa slodkie ;p;p;p z pcos sie pogodzilam 8 pecherzy i jajnik o 1 raz powiekszony a tak wogole to zdjecie usg wstawilam w ramke zeby sie oswoic takze dziewczyny glowy do gory:D:D:D:D to nie jest koniec swiata:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria19
z tymi okrutnymi wlosami to trzeba walczyc!!! wypowiedzialam wojne i powiem wam ze chyba wygralam :D::D:D biore od 2 miesiecy diane 35 pokatowalam sie depilatorem i wystawilam na ostre sloneczko nie ma zaczerwienien krostek i nic w tym stylu a problem mialam naprawde ogromny !!!! wygladalam jak z planety MALP i jeszcze na twarzy mi zostalo i szyi a teraz odrastaja takie malutkie i jasne az sa slodkie ;p;p;p z pcos sie pogodzilam 8 pecherzy i jajnik o 1 raz powiekszony a tak wogole to zdjecie usg wstawilam w ramke zeby sie oswoic takze dziewczyny glowy do gory:D:D:D:D to nie jest koniec swiata:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria19
z tymi okrutnymi wlosami to trzeba walczyc!!! wypowiedzialam wojne i powiem wam ze chyba wygralam :D::D:D biore od 2 miesiecy diane 35 pokatowalam sie depilatorem i wystawilam na ostre sloneczko nie ma zaczerwienien krostek i nic w tym stylu a problem mialam naprawde ogromny !!!! wygladalam jak z planety MALP i jeszcze na twarzy mi zostalo i szyi a teraz odrastaja takie malutkie i jasne az sa slodkie ;p;p;p z pcos sie pogodzilam 8 pecherzy i jajnik o 1 raz powiekszony a tak wogole to zdjecie usg wstawilam w ramke zeby sie oswoic takze dziewczyny glowy do gory:D:D:D:D to nie jest koniec swiata:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzialena.b.85
Witam! Mam 24 lata i mam PCO. Od kąd pamiętam miałam problemy z nieregularnym okresem i bardzo mnie to niepokoiło więc od 17 roku życia zaczęłam z tym problemem chodzic do lekarza. Ale nigdy nie usłyszałam od niego że coś jest nie tak przepistwał mi tabletki antykoncepcyjne i bromergon tak kilka miesięcy potem przerwa i znów to samo. W końcu pan dr. postanowił zrobic mi badania krwi okazało się że mam podwyższony poziom prolaktyny ale na nieszczęście mój lekarz nie miał pojęcia dlaczego. W zeszłym roku postanowiłam zmienic lekarza ponieważ od ok.2 lat staramy się z mężem o dziecko i bez efektów. Pani doktor powiedziała mi że prawdopodobnie zajście w ciążę będzie nie możliwe, ponieważ mam policystyczne jajniki. Niezrobiła mi żadnych badań hormonalnych więc stwierdziłam że jej diagnoza nie jest wiarygodna i postanowiłam udac się do lekarza polecanego ni przez znajomą. Pan doktor zrobił mi badania i stwierdził łagodną wersję PCR. Oprocz nieregularnych miesiączek nie mam żadnych objawów zewnętrznych, jest mi z tym srasznie żle i dopuki nie zaczynam czytac o tej chorobie mam nadzieję że jednak zajdę w ciążę ... od stycznia brałm diane, mieszkam w anglii wiec moj lekarz postanowił żeprzez jakiś czas pozoztaniemy tylko przy tym za 2 tygodnie wracam do POLSKI i mam zamiar porządnie się do tego zabrac. Od tego miesiąca już przestaję brac diane i będziemy próbowac. Myślicie że mam jakieś szanse??? I jak długo to może trwac waszym zdaniem??? POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna926
Witam Dziewczynki. o Tym ze mam policystyczne jajniki dowiedzialam sie wczoraj:( Mozna powiedziec ze przez głupote. Czulam ze jest cos nie tak bo od roku staram o dzidziusia i nic;(( Gdy powiedzialam o Tym lekarzowi Przepisal mi {nie wiem jak sie to pisze} duphaston...i kazal czekac na efekty... Nie dawalo mi to spokoju i poprosilam o zrobienie usg... I faktycznie usg wykazało niewielkie pecherzyki na jajnikach;( Pani Dr. powiedziala ze to nie jest wyrok ale ze moze byc mi trudniej zajsc w ciaze;((( pRzepisala mi jasminelle na 3 miesiace a potem "ostre dzialanie" Powiem Wam szczerze ze jestem załamana... tak sie jeszcze chyba nigdy nie balam;(( Prosze doradzcie mi co mam zrobic?? pRzyjmowac te tabletki czy isc jeszcze do innego lekarza sie przebadac? MAm jakies szanse na zajscie w ciaze?:(( jEstem dosc mloda mam 21 lat a na forach czytalam ze im szybciej sie czlowiek leczy tym ma wieksze szanse;( Czy to jest prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oldzi3
hej czarna!!glowa do gory.masz cysty na jajnikach a nie policystyczne jajniki.mam to samo i jestem w 5 miesiacu ciazy.lekarz jak najbardziej prawidlowo cie leczy.przeczytaj sobie prosze moje dwa poprzednie takie bardzo duze wpisy to wszystko ci sie wyjasni.pozdrawiam!acha jesli odrazu po odstawieniu jasminelli bedziecie dzialac to licz sie z ciaza mnoga!!ja bym polecala odczekac 3 miesiace po tabletkach z poziej starac sie uzywajac testow owulacyjnych.najlepiej jak masz kogos w anglii czy irlandii zeby ci sprowadzil "persona monitor", sa niebo lepsze niz te w polsce,drogie ale warto,jestem tego najlepszym przykladem.po roku staran bez skutku,z testami wystarczyl jeden miesiac.buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna926
Kurcze dzieki Oldzi3:** Powiem Ci ze po przeczytaniu Twoich wypowiedzi bardzo mi ulzylo i jestem pełna nadzieji ze bedzie dobrze. Musi byc! Pozdrawiam i jeszcze raz Dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna926
Oldzi mam jeszcze jedno pytanko...ogladałam dzis zdjecia na internecie.. Zdjecia cysty na jajniku.. i kurde wyglada to inaczej niz na moim. Ja mam kilka pecherzykow a na tych fotkach wyglada to na jednego pecherza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oldzi3
hej!tak jak juz pisalam cysta moze byc jedna,moze ich byc kilka,moze lub moga byc na jednym albo na obydwu jajnikach.moga byc w lub na jajniku,moga byc puste,wypelnione plynem lub komorkami.ja mialam mnustwo malutenkich w obydwu jajnikach i pustych.na kazdym usg a mialam je co miesiac ich ilosc i wielkosc byla inna.raz w lewym bylo 5 a w prawym 2 a za drugim razem w lewym 2 a w prawym 7 i tak w kolko przez 3 lata.najwazniejsze brac hormony i kontrolowac sytuacje na usg.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość summer000
DZIEWCZYNY, NIE WIEM CO ROBIĆ zaczęłam przeglądac te forum i musze przyznac, ze Z TYMI JAJNIKAMIto przykra sprawa;(...Mam 19 lat i od zawsze miałam nieregularny okres, zbytnio sie tym nie przejmowałam, ale teraz w moim wieku gdy spóźnia mi się już miesiac, nabieram paniki :( (i to nie ciąża) Wczesniej również miałam przypadki, ze 1mies nie było okresu i pojawił sie..ale tłumaczyłąm to zmianą klimatu, itd Mam do was dziewczyny pytanie , czy jest to możliwe, ze równiez jestem chora? Chce dodac, ze 2 lata temu miałam robione usg powierzchniowe, czy są jakies torbiele na jajniku, i wyszło, ze wszystko jest ok nic mnie nie boli, okres mam bezbolesny, trwa 4-5 dni i NIE jest obfity, zauwazyłam tylko kilka włosków na piersiach i mam w okolicach bikini, pozostała czesc ciała jest gładka.. jeszcze dodam, ze miałam cere trądzikową(ale o lekkim nasileniu) a teraz sporadycznie wyskoczy jakis pryszcz i..robiłam takze badania na tarczyce (W TYM MIES), wszystko w normie.. ale nie wiem co robic, moze któras z was miała podobną sytuacje, albo zna inny powód braku okresu? pomóżcie..wiem ze musze isc do lekarza, ale popadłam w taką panike :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna926
summer000.. Ja tez mialam a raczej mam do tej pory dlugie cykle..ale zadnych innych objawow...Wloski sa tylko tam gdzie byc powinny;p Twoje usg bylo zrobione dosc dawno wiec radze CI isc do lekarza i je powtorzyc. Wtedy wszystko bedzie wiadomo. POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość summer000
Czarna.. Masz racje, musze isc do lekarza, boje sie strasznie.. i badania i wyników ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna926
To jest normalne ze sie boisz. Kazda z nas penia...ale glowka do gory. Bedzie dobrze!!Trzymam kciuki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×