Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość WegeZaden problem

tiara

Polecane posty

No dokładnie - do zjedzenia nadaje się wszystko oprócz ryby :) Sawina, pocieszę Cię - moi rodzice nigdy specjalnie nie przejmują się, co postawić wegetariańskiego na wigilijnym stole dla mnie ;) Nie gotują niczego specjalnie dla mnie, w żadną soję nigdy się nie bawią ;) I tak jest od ponad 10 lat i jakoś to nie jest dla mnie dramatem :) Jem wtedy pierożki z grzybami i z makiem, bigos z grzybami, jakieś sałatki, no i specjalność moich rodzinnych stron - kutię. Aaa i ciasta. Zero problemu :) pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jamunko, poprosze o przepis na kutie, tylko taki pokolei, bede robila pierwszy raz.tam jest w skladzie przenica?jak ja robic, gdzie kupic? Wigilia, to przeciez typowo jarskie zarcie, saltki, pierogi, paszteciki. U mnie i tak ryb zawsze bylo niewiele,raczej kazdy lapal za to czego w ciagu roku sie nie jada.Barszcz wigilijny przeciez nie na miesie? A ile tego wieczoru mozna zjesc:) Nie przesadzajmy. W dni Swiateczne na obiadek tez moze byc zupka nie na miesie a na drugie pozostalosci z wigilii albo zrob jej golabki z ryzem i pieczarkami w sosiku albo z innym nadzieniem do tego suroweczki i po klopocie, jej wybor wiec nie przejmuj sie tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamunko - dziękuję bardzo za link -przeglądałam przepisy bardzo mi niektóre odpowiadają i skorzystam , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sawina, nie ma za co :) Tiara, ale ja nie znam dokładnego przepisu... Moja mama ją zawsze robi, a ja tylko jem... :) Tak, oryginalna kutia zawiera pszenicę, ale np. u mnie w domu zamiast tego był zawsze ryż. Taki zwyczajny rozgotowany do miękkości. Oprócz tego mak odgotowany (dużo tego maku ma być), cukier albo miód (oryginalna kutia zawiera miód), bakalie (a przynajmniej same rodzynki:) ) Jak chcesz, to jeśli będę rozmawiać przez telefon z mamą, to ją zapytam o szczegółowy przepis. Nie wiem, czy osobie, która nigdy nie jadła kutii, będzie ona smakować :) Ja ją uwielbiam i właściwie to jest dla mnie smak mojego dzieciństwa :) PS. właśnie słucham sobie płyty, gdzie śpiewa pewien mój znajomy muzyk, i śpiewa m.in. o zabijaniu zwierząt... I tak sobie myślę, że to smutne, że w katolicyzmie nawet święta religijne wiążą się z zabijaniem zwierząt... "Kiedy uczysz śpiewać o Bogu, nie zapomnij uczyć miłosierdzia..." trzymajcie się ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w domu jadało się ryż z makiem, nie wiedziałam że to pochodne od kutii :D, z makiem był jeszcze groch i kluski (nie łazanki, tylko takie okrągłe ziemniaczane), ale ja i tak zawsze wyżeram pierogi z kapustą i grzybami. Nie wiem jak ja dam radę w tym roku coś przygotować, a jeszcze przed samymi świętami wymieniamy drzwi więc będę miała masę sprzątania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jamunko, mnie z pewnoscia bedzie smakowac:) Ja uwielbiam kapustke z grzybkami, jest po prostu przepyszna. majaja, ja tez nie wiem jak sobie poradze, meza nie bedzie az do czasu wigilii a ja sama z 2 dzieci, jedno male i okropnie zywiolowe, spuscic z oka nie mozna, bo wciaz robi \"domowe zarciki\"-to jego okreslenie, moje brzmialoby nieco dosadniej;) Kutie zrobie napewno, chce aby moje dzieci skosztowaly. Chcialabym zrobic jeszcze migdalowca- takie ciasto z migdalow ale bez maki i jajek, tylko nie wiem jak to sie robi, moze znacie przepis? A Pietrushke chcialam poprosic o przepisik na chlebek, wspominala, ze piecze sama. Tego roku zrobie jeszcze pierogi ze szpinakiem i serkiem albo mozarella(pisane po polsku;))albo maskarpone(rowniez po polsku bo nie wiem jak sie to pisze) W ogole to nie moge doczekac sie tych swiat, to moje pierwsze swieta tylko z moja rodzinka, tego roku postanowilismy zostac w domku, nie jedziemy do zadnej z mam.Chcemy naszej pierwszej samodzielnej wigilii:) Pozdrawiam:) Juminko, u mnie w tym roku podczas swiat zadnego zwierzaczka na stole nie bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, spadlo nam sie, spadlo:) Dziewczyny wyszly mi pyszne falafle, miodzio, wszystkim smakowaly:) W srodku pyszna masa a na zewnatrz chrupiace. Moczylam cala noc cieciorke, pozniej ja zmiksowalam, nie mielilam tylko w takim malakserze, co by byly takie fajne chrupiace kawaleczki, dodalam czosnek, 4 cebule, przyprawy, kolendra i lepienie kuleczek(masakra) a pozniej do frytownicy na goracy olej, 2 min i gotowe. Pycha!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiara, ta cieciorka ma być na surowo melaksowana? A kulki się w czyms obtacza? Na jakim oleju smażycie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smazylam w jakims takim oleju duzy z Biedronki, tanio wychodzi a do frytownicy troche go potrzeba;) Kulek w niczym nie obtaczam a cieciorka surowa, nie gotujemy, kiedys gotowalam przed zmiksowaniem i nie wyszly takie smaczne i w ogole slabo wyszly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hough!!! Pamietacie mnie jeszcze;)??? Wpadlam na sekundke zobaczyc co u was slychac,u nas przeokropna ,oblesna pogoda nie chce sie wychodzic z moja mala cora na spacer:( Zime zaplanowalismy kapusciana nakisiłam kapusty kiszonej cały ogromny gliniany sagan i teraz wcinamy wsyscy lacznie z Jaga ,ktora za 8 dni skonczy rok!!! Pozdrawiam Was serdeczznie❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja w końcu zrobiłam wczoraj surówkę z selera z rodzynkami i ze śmietaną zamiast kupować gotową, pycha, tylko na przyszłość nie wiem z czym to można podać, mąż twierdzi że z dziczyzną, padlinożerca jeden :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od razu złoże najlepsze zyczenia dla Jagi, duża rośnij :D, co mi przypomniało, że mój brat ma dziś urodziny, dzięki wielkie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majama, ja selerek jadam ze wszystkim co sie da, uwielbiam taki selerek. pietruszko, pamietamy, ja prosilam o przepis na chlebek, przeczytaj gdzies wyzej:) Wszystkiego dobrego dla solenizantow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podciągne tylko mały przestał sypiaći nie mam siły na nic, zreszta nie wiem już co robię bo na oczy nie widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko pragnę zameldować, że nie zapomniałam o Was i zaglądam tu na topik :) ale nic nie piszę, bo nie mam o czym ;) i tylko czytam Was cichutko :) 🖐️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zycze Wam naprawde wesolych Swiat. w milej atmosferze, wsrod osob, ktore sa dla Was wazne, duzo duzo odpoczynku i czasu na przyjemnosci i czego tylko sobie zyczycie:-) ja bym sama tych swiat nawet nie miala kiedy przygotowac... na szczescie wybieramy sie do mojej mamy:-) Wasze potrawy/wypieki na pewno beda super:-) POzdrawiam i pewnie zajrze po swietach!!! wszystkiego naj naj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łoooo Angela !!! :) :) Ja również życzę Wam wesołych swiąt pełnych pozytywnych wibracji :) Ja wyjeżdżam na święta do rodziców, jak wrócę to do Was zajrzę trzymajcie się cieplutko 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;-) wiem, tez chcialabym tu czesciej zagladac... pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również wszystkiego dobrego na Święta i Nadchodzący Rok dla wszystkich niezjadaczy karpia ;-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyszperane w sieci: http://www.pesto.art.pl/ ---> trzeba kliknąć na "SPIS" po lewej stronie całkiem pokaźny wybór przepisów co prawda nie wszystkie wegetariańskie, ale całkiem sporo i dość ciekawe rzeczy tu są pozdro! :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, co przygotowujecie sobie do pracy do jedzenia? Najlepiej by to sie prosto i szybko przyrządzało :). W drodze zajechałam do Tesco z myślą, że kupię jakieś pasty czy pasztety sojowe na kanapki, ale niestety był tylko Polgrunt, który dodaje masowo glutaminan. I to ma być zdrowa żywność :( :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majaja ja do pracy robię sobie kanapki (idę na łatwiznę :) ) Zwykle z jakąś pastą własnoręcznie zrobioną (nie dosypuję glutaminianu sodu ;) ), albo coś ze sklepu ze zdrową żywnością, czasem tofu.Ostatnio jechaliśmy na pasztetach czeskich, trudno było się doczytać czy dosypują tam jakąś chemię. Mam dla Was kolejne linki: http://www.masala.com.pl/index.php http://www.mercado.com.pl/produkty.html W tym pierwszym sklepie (masala) mają papady (!!!) a ja tak tęsknię za nimi :) ale już się wypytałam kogo trzeba i podobno te akurat są twarde i nie takie rewelacyjne. Jakby któraś z Was wiedziała gdzie można dostać dobre papady, to pisać!!! :) 😍 😍 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, gdzie Wy wszystkie się podziewacie ??? :) :) Angela, a to jest Twoja aukcja? Właśnie gotuję kitri na obiadek, lecę do kuchni ;) 🖐️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak jakby
ciiiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×