Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcy

poród w Anglii

Polecane posty

Gość juustiina
ja mam 3 bedroom i salon i za 3 miesiace placilam za ogrzewanie chyba 300f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
kurde też mi sie wydaje ze za duzo płacimy:( a Ty Żaneta jak duży masz dom?Justina a Ty też masz gaz i prąd z n power?czy z jakiejs innej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
w sumie ja mam teraz 2 bedrumy i livingrum łazięka kuchnia przedpokój 4 kańciapki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
ja mam z southen electric czy jak to sie pisze, a mialam w british gasie wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
nie słyszałam o tej firmie co napisałas Justina,ja mam one bed room i salon no i kuchnie ale mała w przejsciu do łazienki;/to i tak mi wiecej wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
ja na górze mam 3 sypialnie, łazienke i korytarz, na dole mam ganek, salon, jadalnie i mała kuchnie. W kazdym pomieszczeniu poza gankiem i korytarzem mam grzejnik, i powiem ze nawet nie najgorzej, choc dla mnie to i tak duzo sie płaci, wiadomo, ale ogolnie jest tak, im wiekszy dom tym wieksze opłaty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorota a dlaczego po macierzynskim chcesz odejsc? mozesz spokojnie isc na pol roku bezplatnego urlopu wychowawczego, potem na part time, jako ze masz male dziecko musza sie dostosowac do tego. co do bezrobotnego to chyba trzeba miec przepracowane 2 lata w uk. to ze polakom sie nie nalezy to bzdura jakas totalna.. nikalo gratuluje ^^ co do rachunkow - my mamy teraz na kluczyk na prad, schodzi 20f tygodniowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
justina niekoniecznie jest tak ze im wiekszy dom tym wiekse opłaty bo ja mam duzo mniejszy dom od was a płace wiecej:)moze to przez ta firma z ktorej korzystam:/ urlop wychowawczy nie trwa pół roku!jest tylko 52 tygodnie macierzynskiego i w tym 39 płatne a reszta nie,mnie też sie konczy za dwa tygodnie urlop macierzysnki płatny i nie wracam do pracy bo najwiekszemu wrogowi bym nie życzyła pracować tam gdzie ja:)zreszta polscy pediatrzy i połozne twierdza że najlepiej do 3 lat powinno sie siedziec z dzieciaczkiem w domu bo wtedy najbardziej potrzebuje mamy ,ale każdy robi jak uważa przeciez bo nie zawsze można sobie na to pozwolic żeby zostać w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
no ja mam macierzyński do konca czerwca a potem biore urlop zdrowotny płatny bo mogę.....pracuje w Polsce ale mam taka pracę że mogę brać takie rzeczy więc wykorzystuje po raz drugi a potem zobaczymy powiedzcie mi jak płacą HB,co 4tygodnie?bo mi cos nie gra chyba ze to jeszcze spłata wstecz bo dostalam pismo i splate wstecz ale jakby zabrakło mi 3tyg wiec.... ale cieplutko sie zrobiło ,mała leży w leżaczku w ogrodzie i śpi słodki widok pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisalam o tym wychowawczym bo koelzanka tak zrobila - najpierw 9 miesiecy macierzynskiego, a potem przeszla na additional maternity leave mi hb co 4-6 tygodni placa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
zalezy jak napisalas zeby placili, nam co 4 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stu234
Witam! Będzie mi miło, i proszę o poparcie i głosik na mój blog ( o porodzie i Prawach Rodzącej na sali porodowej ) http://bobbyy.pl/blog.php?id=195 Serdecznie dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) same widzicie że z tymi rachunkami to jest różnie,ja miałam w scotish power a le przyszedl do nas gość z BG i się okazało że będziemy mieć u nich taniej bo mają teraz promocję i najniższą cenę na rynku którą gwarantują do czerwca 2010 a poza tym nie pobierają żadnych opłat za doładowanie,a jak się okazało mój poprzedni operator pobierał niecały 1.50 za każdy tydzień.Zmieniłam więc i czekam na efekty,jeśli z jakichkolwiek powodów nie będzie mi odpowiadać BG to zmimenie sobie znowu,w końcu mam takie prawo:D a CHB jest wypłacany zawsze co 4 tygodnie,w wyjątkowych sytuacjach co tydzień,ale musisz być np.na bezrobotnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
chodzilo mi o Housing Benefit,dostaje co 4tyg ale naliczyli mi wstecz cos splacili ,teraz znowu cos,ale to nie jest suma za 4tyg i dlatego pytam moze czegos nie kumam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co drugi poniedziałek mam kasę na koncie z hausingu :) a tak w ogóle to najlepszego mamuśki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
dzieki Frugo:)ja też wam życze wszystkiego najlepszgo mamuśki:) Ivette to jest niemozliwe bo ja sie teraz troszke tym interesuje i urlop po porodzie trwa 12 miesieci i 9 jest płatne a 3 nie i nie ma czegos takiego jak pół roku wychowawczeg,dzisiaj jeszcze raz specjalne pytałam ksiegowej:) dziewczynki a możecie mi powiedziec kiedy i ile sie płaci za chrzciny?jak sie idzie zamawiac czy podczas chrztu?ja byłam już i rozmawiałam z proboszczem ale on mówił jakie dokumenty trzeba a o kasie nic i nie wiem czy mam zapłacic jak doniose te dokumeny?i ile?co łaska?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
Sylwocha ja dałam co łaska 50 za nic innego nie płaciłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
po chrzcie jak dostaniesz certyfikat to się daje co łaska ja dałam 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
dziewczyny co do Housing Benefit nie jest tak ze przyznali jakas kwote a placa mniej ,bo biora jakis podatek?moja kolezanka tez dostaje mniej niz przyznali i moze dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi hb daja tyle ile przyznali. wlasnie czekam na kolejna decyzje w ciagu miesiaca dostalam juz dwie... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
cześć dziewczyny mam do was pytanko czy byłyście może u doktor Jolanty Czyżowskiej bo bardzo bym potrzebowała jej numer komórkowy miałam od niej kiedyś wizytówkę ale zgubiła. Bardzo mi jest potrzebny ten numer bo mój kruszynek strasznie kaszle aż się dusi a w nocy to szkoda gadac byłam z nim u GP to stwierdził że jest zdrowy jak ryba i mam go iść szczepić co za pal..nt z lekarza .Będe bardzo wdzięczna z ten numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
no ja dostalam 200f mniej moja znajoma tez i nie wiem dlaczego do czyżowskiej nr 07513454916 albo pol kom +48501337230 dziewczyny od ktorego miesiaca dołaczać soki itp ze starsza dawalam jej juz w 4miesiacu mleko z woreczka i inne rzeczy/a to bylo 11lat temu/ i wyrosła na zdrową pannę a teraz nie wiem tutaj co dawac i kiedy drugiej córci pomózcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
dzieki dziewczyny za informacje o chrzcinach:)zaraz ide do biura parafialnego zabukować date bo mam już wszystkie potrzebne dokumenty:D a hb to ja nie wiem,nie dostaje nikalo ja sie stosuje do polskiego schematu żywienia bo angielski jest troche inny,zaraz Ci wkleje: Oto najbardziej aktualny schemat żywienia niemowląt - zaopiniowany przez prof. dra hab. n. med. Janusza Książyka. 1-4 miesiąc życia karmienie wyłącznie piersią na żądanie bez dopajania i dokarmiania innymi produktami 5-6 miesiąc życia karmienie piersią na żądanie uzupełnienie zupą - przecierem jarzynowym z dodatkiem kaszy manny (2-3 g kaszy na 100 ml) - 1x dziennie 7-9 miesiąc życia karmienie piersią na żądanie kaszka/kleik zbożowy zupa jarzynowa lub przecier jarzynowy z gotowanym mięsem (lub rybą 1-2 x w tygodniu) - bez wywaru, z kleikiem zbożowym glutenowym sok owocowy (najlepiej przecierowy) lub przecier owocowy - nie więcej niż 150 g 1/2 żółtka do potraw co drugi dzień 10 miesiąc życia karmienie piersią na żądanie obiad z 2 dań: zupa jarzynowa z kaszką glutenową + jarzyny z gotowanym mięsem lub rybą - 1-2 x w tygodniu (konsystencja jarzyn i mięsa powinna stymuloważ do żucia pokarmu) przecier lub sok owocowy - nie więcej niż 150 g 1/2 żółtka do potraw codziennie niewielkie ilości pieczywa, biszkopty, sucharki 11-12 miesiąc życia karmienie piersią na żądanie produkty zbożowe (kaszki, kleiki glutenowe i bezglutenowe) obiad w 2 dań: zupa jarzynowa z kaszką glutenową + jarzyny z gotowanym mięsem lub rybą - 1-2 x w tygodniu, ewentualnie z ziemniakami lub ryżem przecier lub sok owocowy (nie więcej niż 150 g) całe jajko 3-4 x w tygodniu pieczywo, biszkopty, sucharki produkty mleczne (łączone ze zbożowymi), mleko modyfikowane, twarożek, jogurt (z naturalnych składników, bez konserwantów, z ograniczeniem cukru), kefir - kilka razy w tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
no tak to przy karmieniu piersią a ja od miesiaca karmie juz tylko butelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
Oto najbardziej aktualny schemat żywienia niemowląt, które są karmione mlekiem sztucznym. Materiał jest zaopiniowany przez prof. dra hab. n. med. Janusza Książyka Miesiąc pierwszy mleko początkowe - 7 porcji dziennie po 90-110 ml Miesiąc drugi mleko początkowe - 6 porcji dziennie po 110-130 ml Miesiąc trzeci mleko początkowe - 6 porcji dziennie po 130 ml Miesiąc czwarty mleko początkowe - 6 porcji dziennie po 150 ml Miesiąc piąty 5 posiłków dziennie po 180 ml 4 porcje mleka początkowego 1 porcja zupy - przecieru jarzynowego (składnikiem tłuszczowym zup jarzynowych może być wysokiej klasy masło, oliwa z oliwek lub niskoerukowy olej rzepakowy) sok (najlepiej przecier) lub skrobane jabłko (50-100 g) Miesiąc szósty 5 posiłków dziennie 4 porcje mleka początkowego 1 porcja zupy - przecieru jarzynowego z dodatkiem kleiku glutenowego (2-3 g kleiku na 100 ml) + 10 g gotowanego mięsa (bez wywaru) lub ryby (1-2 x w tygodniu) przecier owocowy lub sok (najlepiej przecierowy) - nie więcej niż 150 g Miesiąc siódmy 5 posiłków dziennie 1 x 180 ml - mleko następne z dodatkiem kaszki zbożowej glutenowej (2-3 g na 100 ml) 2 x 180 ml - mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku (2-3 g na 100 ml) 1 x 150 ml - kaszka na mleku następnym 1 x 200 ml - zupa - przecier jarzynowy z gotowanym mięsem (10 g) lub rybą (1-2 x w tygodniu) - konsystencja jarzyn i mięsa powinna stymulować do żucia deser mleczno - owocowy (zamiast kaszki) przecier owocowy lub sok - nie więcej niż 150 g 1/2 żółtka do potraw co drugi dzień Miesiąc ósmy 5 posiłków dziennie 1 x 180 ml - mleko następne z dodatkiem kaszki zbożowej glutenowej (6 g na 100 ml) 2 x 180 ml - mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku (6 g na 100 ml) 1 x 150 ml - kaszka na mleku następnym 1 x 200 ml - zupa - przecier jarzynowy z gotowanym mięsem (10 - 15 g) lub rybą (1-2 x w tygodniu) - konsystencja jarzyn i mięsa powinna stymulować do żucia deser mleczno - owocowy (zamiast kaszki) przecier owocowy lub sok - nie więcej niż 150 g 1/2 żółtka do potraw co drugi dzień Miesiąc dziewiąty 5 posiłków dziennie 1 x 200 ml - mleko następne z dodatkiem kaszki glutenowej 1 x 200 ml - mleko nasępne z dodatkiem kaszki bezglutenowej 1 x 200 ml - kaszka na mleku następnym 1 x 200 ml - zupa - przecier jarzynowy z gotowanym mięsem (10 - 15 g) lub rybą (1-2 x w tygodniu) - konsystencja jarzyn i mięsa powinna stymulować do żucia owoce lub kompot lub sok (najlepiej przecierowy) - nie więcej niż 150 g 1/2 żółtka do potraw codziennie biszkopt Miesiąc dziesiąty 4-5 posiłków dziennie 3 x 220 ml mleczny posiłek łączony z produktami zbożowymi (np. mleko następne, kaszki mleczne glutenowe lub bezglutenowe) 1 x zupka jarzynowa z kaszką glutenową 1 x obiad: jarzynka z gotowanym mięsem (15 - 20 g) lub rybą (1-2 x w tygodniu) z dodatkiem ziemniaka lub ryżu - konsystencja jarzyn i mięsa powinna stymulować do żucia przecier owocowy lub owoce lub kompot lub sok przecierowy - nie więcej niż 150 g 1/2 żółtka do potraw codziennie niewielkie ilości pieczywa, biszkopty, sucharki Miesiąc jedenasty i dwunasty 4-5 posiłków dziennie 3 x 220 ml mleczny posiłek łączony z produktami zbożowymi (np. mleko następne, kaszki mleczne glutenowe lub bezglutenowe) 1 x zupka jarzynowa z kaszką glutenową 1 x obiad: jarzynka z gotowanym mięsem (15 - 20 g) lub rybą (1-2 x w tygodniu) z dodatkiem ziemniaka lub ryżu - konsystencja jarzyn i mięsa powinna stymulować do żucia przecier owocowy lub owoce lub kompot lub sok przecierowy - nie więcej niż 150 g całe jajko 2-4 razy w tygodniu twarożek, kefir, jogurt kilka razy w tygodniu - tylko na naturalnych składnikach, bez konserwantów, z ograniczeniem cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
nikalo a ile ma Twoje maleństwo już?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
Sylwocha musze się z tobą nie zgodzić co do karmienia sztucznego Miesiąc pierwszy mleko początkowe - 7 porcji dziennie po 90-120 Miesiąc drugi mleko początkowe - 6 porcji dziennie po 110-130 ml POWINNO BYĆ 150 Miesiąc trzeci mleko początkowe - 6 porcji dziennie po 130 ml POWINNO BYĆ 180 i 5 razy na dobe Miesiąc czwarty mleko początkowe - 6 porcji dziennie po 150 ml 5X1 PO 210 JAK by tak mój mały miał pić tylko po 150 to by się zaryczał z głodu karmie go praktycznie od początku butlą i na mleku wszystko dokładnie pisze co ile dawać jaką wagę powinno mieć dziecko itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) u nas ząbkowanie pełną parą :) klują nam sie dwie dolne jedynki a napiszcie proszę ile mają wasze dzieciaczki i czy wprowadziłyście już jakiś solid food czy trzymacie się sztywno kalendarza pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
Żaneta ja dostałam taki schemat od położnej,sama nie wiem jak to jest z karmieniem sztucznym bo ja karmie Olivke od urodzenia piersia cały czas aż do teraz jeszcze.A Olivka za 8 dni skończy 8 miesiecy:)i nie ma zębów jeszcze,ale chyba wychodzą bo jest marudna strasznie i często sie budzi w nocy i spać nie chce;/a co do kaszlu to mi pediatra powiedział jak wyczuł papierosy od mojego chłopa,że to pewnie przez jego śmierdzącą kurtke papierosami ma kaszel dziecko i nawet jeśli sie nie pali przy dziecku a śmierdzi sie papierosami to dziecku to strasznie przeszkadza i dlatego kaszle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
moja mała skończyła własnie 3miesiące,ale jada 6razy dziennie i raz to jest 180ml a reszta po 120ml ,150ml.90ml ,90ml,150ml więc schematy są schematami kazde dziecko inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×