Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szaninka

Poradzę jaki kolor włosów ci pasuje...

Polecane posty

Gość szaninka do cath
Mysle,że nie powinnas naduzywać blondów ,raczej sotosuje je do takich refleksów. Myślę,że lepiej byłoby gdybyś włosy zafarbowała na ciepły brąz. jeżeli napiszesz mi dokładniej jaki masz kolor cery i brwi to postaram się mniej więcej zaproponować ci jakie odcienie. a co powiesz na złoty szatyn z Garniera?Tylko ,że nie wiem jak na razie czy będzie dla ciebie odpwiedni. jeżeli chodzi o te białko Subrine,to : 1 myjesz włosy (najlepiej nie nakładaj żadnej odzywki,chyba że bez tego włosy ci się kompletnie nie rozczeszczą to postaraj się jak najmniej jej nałożyć) 2-na mokre włosy nakładasz to białko(tak nawet dosyć sporo) możesz do tego użyć troche maseczki do włosów z tej firmy(taka zielonkawa) 3-suszysz włosy suszarką przez jakieś 20 min. a potem spłukujesz 4-suszysz włosy i najlepiej nie myj ich przez co najmniej 3 dni ,a najklepiej to 5-7,żeby wszystko się wchłonęło,bo inaczej nie ma sensu nakładąć tego białka. Efekty widac po 2 zabiegach,rób je tak raz na tydzień, najwyżej 4-5 razy jęzli mas zmocno zniszcone włosy, jeżeli nie badrzo to mniej razy 2-3. a potem tak z 4-8 tygodni przerwy. Jeżeli chodzi o efekty to włosy są odbudowane(białko wnika w uszkodzone struktury),nailzone,miękkie,lsniące,nawet prostsze nieco. a jeżeli chodzi o naturalne sposoby to właśnie je wypisałam,może cos ci się przyda, twoje też są dobre. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikka05
szaninko a gdzie mozna dostac ta subrine? w aptece i moze wiesz ile kosztuje? a do jakeigo rodzaju wlosow ona jest? thx z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys_55
Witam, szaninko ja jestem zainteresowana tym białkiem, jaknbys mogla to napisz jak go sie stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do justys
Subrina: 1 myjesz włosy (najlepiej nie nakładaj żadnej odzywki,chyba że bez tego włosy ci się kompletnie nie rozczeszczą to postaraj się jak najmniej jej nałożyć) 2-na mokre włosy nakładasz to białko(tak nawet dosyć sporo) możesz do tego użyć troche maseczki do włosów z tej firmy(taka zielonkawa) 3-suszysz włosy suszarką przez jakieś 20 min. a potem spłukujesz 4-suszysz włosy i najlepiej nie myj ich przez co najmniej 3 dni ,a najklepiej to 5-7,żeby wszystko się wchłonęło,bo inaczej nie ma sensu nakładąć tego białka. Efekty widac po 2 zabiegach,rób je tak raz na tydzień, najwyżej 4-5 razy jęzli mas zmocno zniszcone włosy, jeżeli nie badrzo to mniej razy 2-3. a potem tak z 4-8 tygodni przerwy. Jeżeli chodzi o efekty to włosy są odbudowane(białko wnika w uszkodzone struktury),nailzone,miękkie,lsniące,nawet prostsze nieco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce mieć taaakie włosy
a gdzie mozna kupić ziele pokrzywy i ziele tymianku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce mmieć taaakie włosy
2)przesuszone włosy: wymieszaj żółtko z 1 łyżeczką soku cytrynowego i łyżką stołową oleju rycynowego. Całość wetrzyj w skórę głowy, włóż foliowy czepek i owiń głowę ręcznikiem na 30 minut. Pod wpływem ciepła łuski włosów i pory skóry głowy rozchylą się i odżywcze składniki wnikną do ich wnętrza. Potem spłucz maseczkę i umyj głowę. czy wpierw trzeba umyć głowe i nałożyć tą maseczke na mokrą głowe? czy może bez mycia, tak na sucho i wetrzeć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do chcę mieć
możesz kupić w aptece (ok.3 zł) albo w sklepach zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do chcę mieć
powiem ci ,że nie jesetm pewna,bo przepisy znalazłam w necie i przepisałam to co było napisane. Ale myslę,że najlepiej jest je umyć (żeby były czyste wtedy skladniki lepiej wnikną bo na włosach nie będzie żadnego kurzu itp.) ,spłukać szampoon bardzo ciepła wodą i nałozyć tę maseczkę. Lepiej żeby włosy były wilgtne,a nie syuche ,bo wtedy łatwiej będzie zmyć olejek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cera raczej jasna czesciowo o zabarwieniu rozowo-zoltawym brwi ciemne,prawie czarne oczy niebiesko szare w dziecinstwie mialam wlosy popielaty ciemny blond pozniej mi sciemnialy zafarbowalam teraz na popielaty braz wydaje mi sie ze jest za ciemny Jaki kolor Twoim zdaniem mi pasuje,chcialabym zeby wygladal naturalnie dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cera raczej jasna czesciowo o zabarwieniu rozowo-zoltawym brwi ciemne,prawie czarne oczy niebiesko szare w dziecinstwie mialam wlosy popielaty ciemny blond pozniej mi sciemnialy zafarbowalam teraz na popielaty braz wydaje mi sie ze jest za ciemny Jaki kolor Twoim zdaniem mi pasuje,chcialabym zeby wygladal naturalnie dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cera raczej jasna czesciowo o zabarwieniu rozowo-zoltawym brwi ciemne,prawie czarne oczy niebiesko szare w dziecinstwie mialam wlosy popielaty ciemny blond pozniej mi sciemnialy zafarbowalam teraz na popielaty braz wydaje mi sie ze jest za ciemny Jaki kolor Twoim zdaniem mi pasuje,chcialabym zeby wygladal naturalnie dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninak do dark elf
napisz jeszce jaki masz kolor powiek (jąsniejszy czy ciemnjeszy opd cery) i ust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..to ja
Witak Szaninka:) Bardzo fajny topic:) Chętnie posłucham rady. Włosy mam z wiekiem coraz ciemniejsze, obecnie popielaty blond ciemny, ale nie aż tak bardzo. Oczy szaro-niebieskie, rzęsy jasne, brwi ani jasne ani ciemne, cera naturalnie jasna, ale chodzę na solarium i jestem lekko opalona, usta różowe ani jasne ani ciemne, powieki jakby ciemniejsze. Polecasz pasemka czy jednolity kolor? Od wielu lat mam pasemka, które poczštkowo sš białawe, z czasem żółknš, ale chciałabym coœ zmienić. Pozdrawiam i czekam na odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..to ja
Witak Szaninka:) Bardzo fajny topic:) Chętnie posłucham rady. Włosy mam z wiekiem coraz ciemniejsze, obecnie popielaty blond ciemny, ale nie aż tak bardzo. Oczy szaro-niebieskie, rzęsy jasne, brwi ani jasne ani ciemne, cera naturalnie jasna, ale chodzę na solarium i jestem lekko opalona, usta różowe ani jasne ani ciemne, powieki jakby ciemniejsze. Polecasz pasemka czy jednolity kolor? Od wielu lat mam pasemka, które poczštkowo sš białawe, z czasem żółknš, ale chciałabym coœ zmienić. Pozdrawiam i czekam na odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje powieki sa takiego samego koloru jak cera czyli odcien zoltawo rozowawy usta mam jasno rozowe. dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do dark elfa
Skoro nie do końca dobrze czujesz sie w tym kolorze,to możesz do niego dorobić takie cieniutkie pasemka ,które rozświetla co twarz i włosy będą wyglądać jasniej np. w kolorzez jasniejszeg brązy,ajeżeli chcesz coś z blondu to proponuję słomkowy. Osobiście,to proponowałabym ci zrobić na wierzch średni/ciemny zimny brąz(ale tki bez żadnych odcieni rudości czy czerni, zobacz na farby L'oreal przede wszystkim Recutal Preference i Color Booster) a pod spodem jaśniejszy żeby ocieplić i rozjasnić twarz. Jeszce zasntanwiam się czy nie pasowałoby ci cos takiego,ale nie poweim że wygląda to naturalnie. http://jlols.330.ca/images/musicvideos/aif/images/aif/aif_15.jpg (jeżeli nie chce sie otworzyc to skasuj 20% ) Mogłabyś zrobic na tym popielatym brązie:balejaż bardz bardzo jasny(praktycznie biały) blond, grubsze pasemko,odstęp ,którego szerokośc jest wieksza(nie jakos strasznie duzo tak góra o 50%) niż szerokośc pasemka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobie
Ojej, tyle tu odpowiedzi przybyło, że chyba skopiuję poprzedni fragment dla ułatwienia:) "takasobie kiedyś ciemnobrązowe włosy, ale od farbowania zrobiły się jakieś szare. choć niewiele odrosty różnią się od farbowanych na czarno (taka ciepła czerń, nie ta granatowa) włosów. tylko mam sporo siwych (25 lat). byłam rua i czerwona już buzia raczej pełna. usta nieduże, ale tez nie wąziutkie kreseczki. lubię je malować na bordowo. ale mogę zmienić pomadkę oczy - piwne. takie żółto-brązowo-zielonkawe. kolor niesprecyzowany cera bladoróżowa. trudno się opalam. (...) 07:32 szaninka do takiejsobie napisz jeszce jaki masz kolor powiek i brwi. a kjeżeli chodzi o kolor oczu to jest ceimny czy jasny?" Ale Ty trudne pytania zadajesz:/ ;) Powieki mam trochę ciemniejsze niż reszta skóry, takie jakby opalone, zwłaszcza zewnętrzny kącik oka jest taki ciemny, że choć mam okrągłe ślipia, powstaje efekt "kocich oczu". Czasem się mnie pytają czy sobie tą skórę jakoś przyciemniam:/ Oczy, przy samej źrenicy są brązowe, dalej sporo zielonego i zółtego, obwódka tęczówki granatowa:/ Takie dziwne jakieś. Jak źrenica się powiększy, to tęczówka jest taka miodowa, ale jak źrenica jest malutka, to najwięcej jest tej zieleni i żółci, raczej jasne. A, i mam trochę piegów na nosie i policzkach.:) Brwi, ciemny brąz, prawie czarne, grube, ale nie krzaczaste, nie łączą się nad nosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swietny topik, akurat w piatek ide do fryzjera i zastanawiam sie nad zmiana... Bylabym wdzieczna za propozycje :-) Kolor oczu: niebieskie,ale nie tak jasny niebieski, bardziej wpadajacy w granat, duze zrenice, dookola zrenicy, gdy jest pomniejszona widac obwodke w kolorze,hmm...zielonkawo-szarym. Usta: czerwone. nie lubie tego i zazwyczaj przygaszam ich kolor matowa bezowa pomadka. Brwi: absolutnie nie sa jasne,ale tez nie sa bardzo czarne. Cera: jasna, momentami lekko rozowa, sklonna do zaczerwienien, ale pod oczami sincow nie mam. w tej chwili chodzer na solarium,wiec skora nie jest typowo jasna, jest srednia. Kiedys arbowalam wlosy na piaskowy blond, teraz jest to czekolada, ale tak naprawde nie wiem jaki kolor jest stworzony dla mnie. Jesli zdjecia by pomogly to je wysle, z tym, ze nie mam zdjec bez makijazu. Czekam na odpowiedz, z gory dziekuje i pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg
Witaj ponownie szninka! Dodatkowe informacje, o które prosiłaś, ale wcześniej przypominam poprzednie: meeg Ja też poproszę o radę. Mam zielone oczy, czarne brwi i rzęsy, włosy ciemno-złoty blond, chyba jednak bardziej ciemny, złoty to w lecie, cera jasna, trochę piegów, usta ciemnoróżowe. Zawsze miałam na głowie balejaż z jasnego, niemal platynowego blondu i czekoladowego brązu, ale tak naprawde to nie wiem czy dobrze robiłam. ńapisz proszę jaki balejaż mi pasuje i jakie kolory na cale włosy, bo właśnie zastanawiam się nad jakimś jednolitym kolorem. Czy sądzisz, że dobrze byłoby mi w jakimś ciemnym? Pozdrawiam 16:21 szaninka do meeg napisz jaka masz oprawę oczu(kolor powiek) i dokładniej kolor oczu-zimny czy ciepły A więc kolor powiek jest trochę ciemniejszy od reszty twarzy, taki jakby brzoskwiniowy i niestety cienie pod oczami :(, a oczy to chyba kolor cieply. Mam żółtawe plamki na oczach, a obwódka jest ciemnozielona, niemal czarna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do ....to ja
Mysle,że powinnaś włosy farbować w kolorach jasnego(może być też średni) brązu albo np.orzechowego blondu(ale raczej o ciemnejszym odcieniu),a do tego np.zrobić pasemka w kolorze miodowego/bursztynowego blondu. Możesz jeszce zafarbować włosy na popielaty blond,a do tego zrobić cieniutkie pasemka w kolorze słomkowego blondu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do takiej sobie
Myślę,że odpwoeidnimi dla cienie kolorami są przede wszystkim ciepłe brązy-średni,ciemny. Proponuję : 1-jeżeli chodzi o zafarbwianie całych włosów to : ciemny brąz,średni brąz, ciemny kasztan, ewnetualnie bardzo ciemne czerwnienie(tak żeby ten czrwony kolor było widac tylko pod światłem) 2-pasemka: do tych brązów możesz zrobić pasemka/balejaż w odcieniu albo jasniejszego brązu albo rudego,ewnetualnie opalenizujący ciepły blond:złoty lub miodowy/bursztynowy/orzechowy 3- konrasty: brąz na wierzch a pod spodem : -jasnieszy brąz -ciemy rudy -ewntulanie blond orzechowy albo miodowy(raczej ciemnejszy odcień)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do kiarah
jak masz zdjęcia to przysyłaj, o wiele lepiej jest radzić jak sie widiz twarz. Mój e-mail: szaninka@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do meeg
Więc tak: 1- całe włosy możesz zafarbować na: ciemny brąz(raczej o odcieniu ciepłym,zobacz na farby L'oreal Recital Prefernce), mogłaby być takżę ciemna czerwień ale myslę że lepszy byłby ciemny kasztan 2-jeżeli chodzi o pasemka to do tego brązu możesz zrobic pasemka albo w jasniejszym kolorze brązu albo rude 3-podobnie w kontrastach:na wierzch ciemny brąz a pod spodem albo ciemny rudy albo jasniesjzy brąz,ewentualnie mógłby być bardzo bardzo bardzo jasny blond(ale żeby tych pasemek nie było za dużo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdjecia juz wyslalam, powinny niedlugo dojsc. Sa wlasnie w makijazu, odpowiednie swiatlo, niestety nie mam bardziej naturalnych :-( Takze prosilabym o branie pod uwage opisu, bo naturalna kolorystyka jest nieco zamaskowana.W tej chwili moj kolor wlosow jest ciemniejszy - zdjecia byly robione jakis czas temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania do szaninki
czym różni się balejaż od pasemek? I jeśli zrobię balejaż na blond farbowane wcześniej włosy,to szybko się zmyje.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobie
Dziękuję. Spróbujemy z tymi brązami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do ani
pasemka od balejązu różnią sie przedwe wszystkim sposobem wykonania. Poza tym jeżeli robi sie balejaż można uzyskać tak jakby równe ,,pasemka" tzn ,w jednakowej odległosći o takiej samej grubości,są ,,ładniej ułożone'',tak jakby po kolei. natomaist w pasmekach pasemka ;-) są ułożone chaotycznie,tzn.nie znaczy że np. w jednym miejscu masz pełno pasemke, a w innym w ogóle. po prostu te pasemka nie są tak jakby poukładane,równoległe względem siebie,jeżeli robi się je przez taki zwykły czepek to równiez i h grubości może być inna(zalezy ile włosów siew yciągnie i jaką dziure się zrobi). Ogólnie najczęściej balejaż robi się aby dodać włosom refleksów i pasemka od balejażu są mniej widoczne niż pozostały kolor włosów. Natomiast jeżeli ktoś robi np.dużo pasmek to wtedu bardzoej widoczne są te pasemka niż pozostały kolor włosów(włosy wtedy wyglądaja jakby były prawie całe zafarbowane na taki sam kolor jak sa pasemka), do uzyskania takiego efektu nie stosuje się raczej balejążu bo strasznie długo by to zajęło. Tak więc zalezy wszystko od tego jaki chcesz uzyskać efekt. Mam nadzieję,że jakoś w miarę sensownie ci to wyłumaczyłam ,jakby coś było niejasne to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaninka do ani
kolor włosów po balejażu podobnie jak po pasemkach zachowuje się idnetycznie jak na włosach zafarbowanych, kolor się zmywa ale wiadomo całkiem nie zejdzie,chociaz u dobrych fryzjerów są takie farby które się całkowice zmywaja ,ale czasami nawet już po pierwszym myciu(zalezy od włosów) . Jeżeli jednak robisz balejaż/pasemka czy farbujesz całe włosy na włosach rozjasnianych rozjasniaczem to szansa że kolor ten nie zmyje się po kilku myciach jest nikła albo wcale jej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaninka---> wyslalam ci moje zdjecie na adres w interi czy moglabys mi dopasowac jakis kolor! z gory dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×