Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mia28

Rodzimy pod koniec 2005 roku

Polecane posty

\"U dzieci w naszym klimacie dawka profilaktyczną wit D3 dla dzieci urodzonych z prawidłową wagą i karmionych piersią jest wit D3 w dawce 500-100jednostek międzynarodowych (co odpowiada 2 kroplom wit D3 lub 1 kropli preparatu Vigantol) podawanych od 3 tygodnia życia. \" a więc teraz wszystko w porządku, ja daję Vigantol, dlatego nie mogę codziennie 2 kropli ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soul wszyscy faceci są tacy sami :) mój to samo dzisiaj miał, że jemu sie spać chce i chyba się położy, bo się pytałam czy na spacer z nami idzie, tak mnie wkurzył, to mu powiedziałam co mysle, a jak wrociłam z Bartkeim ze spaceru to juz ziemniaki obrane na obiad były i odkurzone mieszkanie :) Ja Bartkowi też daje Devicap, jedna kropelkę dziennie pediatra zaleciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie kasiu czasem trzeba na nich huknąć;) A my własnie wróciliśmy do spcaerku. gadałam dziś z pediatrą powiedziała,że spokojnie możemy już wychodzić. Na słonku cieplusio ale w cieniu brrrr.... Zaraz obiadek a reszta taka sama jak codzień...dzieci, komp, tv, dzieci...noc...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze poczytac o tej (tym?) pneumokoki. Co to za cholerstwo? No i za 10 dni mam wizyte kontrolna z Hania, to pogadac z pediatra o tym. Dziewczyny, czy takie maluchy jak nasze mialy juz (albo moze maja w ok. 6 mca) szczepienie przeciw gruzlicy? Pytam, bo tu nie szczepia (szczepionka nie jest skuteczna na \"tutejsze\" szczepy), a ze my nie wiemy jak to bedzie w przyszlosci, Polska , Stany czy jeszcze cos innego, to tak myslimy, zeby Hanke doszczepic w Polsce. W texasie D3 wogole nie podaje, bo tu bez wzgledu na pore roku slonko daje az czasami za bardzo :-) Ale musze zapytac pediatry co zrobic w trakcie 1,5 mies pobytu w Polsce. Co prawda bedzie to mja/czerwiec, ale z pogoda to u nas nic nie wiadomo :-P Hania jeszcze spi, wiec spokojnie buszuje sobie w sieci i popijma kawke. U mnie po piatkowym oczyszczeniu atmosfery ustalilismy z mezuniem, ze on wychodzi pobiegac co drugi dzionek, a ja wt, czw chodze na swoje cwiczonka :-) Super, strasznie mi tego brakowalo. Po powrocie z Polski planuje zapisac sie z Hania na jakis basen. Teraz juz odpuszcze, bo raz, ze do wyjazdu niedlugo, a dwa, ze w miedzyczasie bedziemy szukac mieszkanka, przeprowadzac sie i jeszcze zrobic jakies zakupy wyjazdowe :-) oj, powiem wam, ze juz nie moge sie doczekac... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia! Nie dziwię się Ci i wierzę,że tęsknisz za krajem ojczystym a raczej za Rodziną:) Przybywaj więc:D Ja np.tez nie moge się doczekać wyjazdu w świeta do Rodzinki, tak bardzo pragne pochwalić się córciami wszystkim, którzy nie mieli przyjemności ich widzieć:) Ja tez mam ochote chodzic na jakieś ćwiczonka lub basen ale tak mi sie samej nie chce...a z Kasia nie możemy się jakoś zgadać:p Jestem juz po obiadku, dziewczynki zasypiają, więc tez polatam troche po necie. I też pije kawusię...coś główka mnie pobolewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soul to dobrze że mozecie na spcaery chodzić jednak, a dzisiaj fakt, pogoda fajniutka :) no z tym basenem cos sie zgadac nie mozemy, a po tych zakupach dzisiejszych czuje sie jak szafa :( Mnie juz dzisiaj głlowa boli i spać mi sie chce, bo od kiedy Bartek odkrył że można siadać to ciagle cche żeby bo sadzać, a raczej na rączkch sie podnosi i jest wielce niezadowolony jak mu sie nie pozwala i skrzeczy a mi głowa puchnie :( byle do 20 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może od kwietnia uda nam się zacząć....tylko ja bym chciała na Warszawiankę a Tobie Ursynów pasuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki,pozdraweiam Was wszystkie🌻 Soul,tu Kasia cały czas o tym basenie rozprawiacie,a mnie to tak nakręciło ,ze poszłam po bilety juz w lutym jak zaczęłyscie tylko się zgadywać.U mnie w miescie jeste jeden mały basenik i zawsze jest problem z biletami i w lutym udało mi sie kupic dopiero na 17 marca najwczesniej.Byłam w zeszły piątek i było SUPER!!!!!! A teraz mam juz wykupione bilety na 6 tygoni co piątek.Jutro znów idę:) Niesrty juz muszę kończyć,bo mąż mi truje nad uchem że chce film w kompie ogladać...eh i tak to jest .Wreszcie znalazłam chwilke by do Was napisać a tu zaraz szlaban. Pozdrawiam wszystkie mamusie i Wasze pociechy ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to się Kasiu zastanawiam, bo nogi ładnie mi poszczuplały tylko brzuch mam, nie wiem co mam zrobić, nie widze żeby mi ginął :( a to juz 2,5 miesiąca po porodzie i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amelkaem tak to jest jak sie dwie babki chcą umówić :) ja to chyba w końcu podjadę na SGGW i wykupie karnet bo sie nigdy nie zdecyduje, a dupa rośnie jak to się mówi :) i dołek się pogłębia po tych dzisiejszych zakupach ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć amelkaem:) 🌻 Kasiu! A może spotkamy się jednak gdzies w połowie drogi? Fajnie by było? Dziewczyny jak wyglądał Wasz pierwszy okres po porodzie? Mój jest strasznie obfity...czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soul a w połowie drogi to znaczy gdzie??:) ja okresu jeszcze nie mam, za często karmie :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem:p Może na pograniczu Mokotowa i Ursynowa:p A tak poważnie to zależy mi abym miała bezpośredni dojazd jednym środkiem lokomacji np. tramwajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soul___ ja pierwsza @ mialam juz \"na tabletkach\", wiec nie wiem czy bylo normalnie :-) Ale z tego co pamietam, to fakt, trawa dluzej niz zwykle i bylo jej wiecej :-) Ja dzis wieczorkiem znowu ide sie poruszac. Odkad nie karmie piersia to waga stoi w miejscu, a zostalo jeszcze 4 kg :-( Ale ja nie z tych, ktore sie takimi rzeczami przejmuja. Moze dlatego, ze w swoim pieknym zyciu zdazylam byc juz i zdecydowanie wieksza i troche mniejsza, wiec zapas ciuchow w szafie na rozne rozmiary :-) Jak pomysle, ze trzeba bedzie cos nabyc na chrziny Hani w Polsce i weselicho znajomych to az mi sie nie chce po sklepach chodzic. Amelka zrozumie czemu - gora w nic sie nie miesci :-) Chyba zrobie te wyjsciowe zakupy tutaj, bo teksanki maja nieco wieksze biusty przy normalnych figurach (no, ta nieliczna rzesza, ktora nie wyglada jak szafa trzydrzwiowa z przystawka i lustrem :-) wiec wybor nieco weikszy niz w Polsce. Oj, kupienie jakiegos kostiumu czy spodnium to byla droga przez meke! Jak gora ok, to dolem moglam sie trzy razy zawinac albo jak juz pasowalo w biuscie to generalnie bylo o dwa rozmiary za duze i wygladalm jak wlasna babcia (nieobrazajac mojej kochanej babuni :-)). Coz, sezona zakupowy chyba trzeba zaczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki. Miałam dzisiaj odwiedziny koleżanek z pracy. Ależ się nagadałyśmy... Super miło :) - ale było :( Milusia26 - a mi lekarka kazała dawać 2 krople vigantolu codziennie. Skąd masz te informacje o dawce dziennej w naszym klimacie? tu Kasiu - robiłaś jakąś gimnastykę na zeszczuplenie nóg? Ja mam cały czas o 3-5 kg więcej niż przed ciążą, ale to głównie uda i tyłek. Trochę się gimnastykuję chociaż ciężko mi się zmobilizować, ale póki co mam nadzieję że to coś da... Brzuch też jeszcze został - i też mam nadzieję że to kwestia czasu i gimnastyki ;-) Hania dzisiaj jak aniołeczek spała bite 3 godziny w ciągu dnia!! :D A jutro też wybiorę się na jakieś zakupki - ale chyba z Hanią bo nie zdążę tam i z powrotem w ciągu trzech godzin obrócić a piersi samych w domu nie zostawię :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi się marzą zakupy bez ogona. No ale faktycznie, w ciągu trzech godzin zakupów zrobić się nie da. Szczególnie, że do Trójmiasta dojechać trzeba jak się na wsi mieszka.:-) To już zabiera z 35-40 min.. A w porze korków jeszcze więcej. Dlatego moja Ala karmiona już była w przebieralniach, na ławkach w pasażach handlowych itp. A co do Vigantolu, ja podawałam na początku 1 kropelkę, bo tak zrozumiałam, że mam podawać. Ale mi się Ala zaczęła pocić. Lekarz mnie ochrzanił i kazał podawać przez trzy tygodnie po 5 kropli, a potem 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soul no to nie wiem, jakoś nie kojarze basenu pomiędzy :) Duniu 4 kg to juz nie dużo, u mnie na 8 stanęło i nic mniej :( Kasiu nic na noginie ćwicze, zawsze było tak że lepsze nogi miałam niż brzuch i moze i mam cellulit ale nogi wygladają nieźle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja też jestem z Warszawy - dokładniej Tarchomin. Napiszcie proszę gdzie ten basen i czy można z dziećmi chodzić;) Ja podaję jedna kroplę wit. D - Devikap. Tak kazała lekarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo jak fajnie że kolejna koleżanka z Warszawy :) ostatnio byłam z małym na Tarchominie u koleżanki, kawął drogi z Ursynowa :) a basen, ja pisałam o SGGW na Ursynowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu 12, oto link o dawkach witaminy D3, o który prosiłaś: http://www.babyboom.pl/zdrowie/zdrowie_dziecka/krzywica_i_witamina_d3.html My z Olusiem jesteśmy już po spacerku, więc podstawowy obowiązek spełniony, a ja marzę o chwili snu, dziś znów miałam pobudkę o 5-ej rano, a gdy zasypiał o 9-ej, ja już brałam w obroty całe mieszkanko, teraz czas już pomyśleć o obiedzie, więc chyba nie mam szans o drzemce. Dostałam w końcu książkę \"Język niemowląt\", czytam w locie po kilka stron, jak na razie jestem zachwycona, ciekawe, czy uda mi się wdrożyć w życie jakieś porady... Pozdrawiam gorąco, bo chociaż słoneczko pięknie świeci na 3miastem, to temperatura wcale nie taka wysoka, jakby mogło się wydawać patrząc przez okno. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Rada dla mam używających pieluch Huggies. Nie kupujcie takich z naklejką myszki Miki, Huggies Super-Flex. Ja się nacięłam. Używałam Huggiesów jeszcze przy starszej i teraz po różnych próbach z innymi pozostałam przy tej firmie. A ostatnio kupiłam jakąś nową partię i porażka. Nie dość, że jakieś mniejsze niż zwykle. Przedział wagowy niby 5-9kg, a moja Ala przy swoich 6-ciu kg się ledwo mieściła, to do tego przeciekały. Koszulki w kółko były punktowo ubzdrzone na żółto od kupy. To ku przestrodze. A tak z innej beczki, WIOSNA idzie! To i nasze pupy i brzuszki może łatwiej wrócą do normy! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki że powiedziałaś o tych pieluszkachm ja mam Huggies ale z kubusiem puchatkiem, ale też troche kupa przecieka, ale Bartek tylko raz dziennie robi, a je dużo i to moze dlatego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez fajnie sie was czyta, tak z rana (hm, juz po 10 :-), Hania jeszcze spi, a kawka pachnie w calym mieszkanku :-) Emcia____obejrzalam galeryjke Gabi, sliczna dziewczynka 🌼. Zobaczylam jej fotke w ciuszku ze Stanow i zanim jeszcze przeczytalam komentarz to sie usmiechnelam \"O, to w Polsce tez sa ciuszki Carter\'sa?\". Ale komentarz wyprowadzil mnie z bledu :-) Hihi, za rozpoznawalnosc marki maja u mnei piatke :-P Napisz, czemu Gabi byla w szpitalu, co zlego sie przydarzylo? Co do pieluch. Ja tutaj tez przerzucilam sie z Huggisow na Pampersy, aktualnie rozm 3, z serii baby dry. Wczesniej byly Swaddlers (nie wiem czy w Polsce tez sa takie rozne \"rodzaje\"). A z Huggisow zrezygnowalam niedawno, bo na wczesniejszym etapie byly mi lepsze niz Pampersy. Ale potem cos jakby szybko byly za male, za krotkie itp. To jest problem Hani, ze ona dosyc dluga jest i szczupla, wiec wagowo jeszcze pielucha jest ok, ale juz za krotka \"w pasie\" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soul dzieki za foteczki dziewczynek :) są już takie duże, kurde jak ja je widzialam to takie kruszynki były :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Ja dzis znowu w kiepskim nastroju. Znowu obraziłam sie na męża. Maja kaszle i kaszle,mówię mu że trzeba zadzwonic po lekarza-a on\"nie trzeba, niepotrzebnie byliśmy wczoraj na spacerze, po prostu w domu trzeba je przetrzymać i wyzdrowieją\". No bo na spacer to niby tylko ja chciałam iść a lekarz przecież był tydzień temu! Ależ jestem zła. Nie odzywam sie do niego cały dzień. Martwię się o córkę ale teraz na wszystko o co mnie pyta, odpowiadam \"nie wiem\",niech sam decyduje, taki cwaniak. Teraz uspał Alę i pojechał sobie na siatę a ja siedze z Mają i oglądamy film na Tvnie ale zaraz kłade smyka spać. Sorki,że ostatnio tylko marudzę ale naprawde kiepski mam okres. Pewnie to wina okresu...który nadal trwa...a obfity jest okropnie,aż boję się czy taki powinien być no i czy to w ogóle okres? Miłego wieczoru Kobietki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te ostatnie zdanie o okresie to takie masło maslane:p Pierwszy okres to w zanczeniu etap życia a drugi okres to miesiączka;) Tak gwoli wyjaśnienia jakby któaś się zamotała;) Flądra! Dzieki za zdjątka. Maja jest cudna. Kasiu! Dziewczynki faktycznie rosna w oczach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to niespodzianka, wczoraj jednym ciągiem Bartek spał 6 godzin, a dzisiaj lekko go podkarmiłam przed kąpaniem, a po kąpaniu nawet cyca nie chciał, płakał bidak, mąż go położył do łóżeczka na brzuch, poklepał po plecach i mały usnął, ciekawe go której pośpi :) Soul przykro mi że humor masz do kitu, ale jak już wcześniej ustaliłyśmy faceci tak mają, napewno źle nie chciał, najpierw mówią potem myślą :) także głowa do góry i odpędzaj tej okres i zły humor :) A dziewczyny cudnie wygladają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×