Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moniś ciekawa

RIGEVIDON jakie tak naprawdę są i Kobiecy Test Tabletek

Polecane posty

Gość Lasic37
chcialam spytac jak zachowywal sie wasz organizm po zaprzestaniu brania tych tabletek,jak sie czuliscie i czy spoznial wam sie okres.bo ja bralam te tabletki 4 lata i bylo wszystko super ale miesiac temu zakonczylam i nie mam okresu troche za dlugo,co mnie martwi.jezeli mozecie to odpiszcie...dzieki z gory...papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppppppp
Organiz nawet do pól roku dochodzi do siebie po hormonach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki123
hej :) ja jestem teraz na 3 tabletce pierwszego opakowania... ale mam nieregularne i bardzo długie ckle :| lekarz od razu po wizycie kazał mi zacząć przyjmować te tabletki- profilaktycznie, a był to 10 dzień cylku... czy One będą działać już po dwóch tygodniach tak jak jest napisane w ulotce?? i czy są dobre przy 40dniowych i dłuzszych cyklach?? jak sądzicie?? ps. a jak to jest z alkoholem podczas przyjmowania pigułek?? dodam że zażywam je około południa, a jeśli już coś piję to raczej wieczorem albo późnym popołudniem... pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sayOK20
Ja biorę aktualnie czwarte opakowanie Rigevidonu. Przy pierwszym miałam lekkie plamienia i bóle głowy każdego ranka. Już przy drugim opakowaniu nic takiego nie wystąpiło. Mam 20 lat i delikatny trądzik, ale akurat u mnie po Rigevidonie stan skóry się nie zmienił. Obecnie okres mam jak w zegarku - czwartego dnia podczas 7-dniowej przerwy, trwa on gdzieś 4 dni, jest mniej obfity i co najważniejsze zero bólu:) Jeśli się bierze tabs od pierwszego dnia cyklu, to działają natychmiastowo. Natomiast jeśli zaczyna się brać innego dnia cyklu, to w zasadzie przez całe pierwsze opakowanie lepiej się dodatkowo zabezpieczać (tak mi pow.lekarz). Długość cyklu nie ma żadnego wpływu na skuteczność tabs - z tego co wiem...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natinka
Ja ogólnie na Rigevidon nie narzekam, ale z alkoholem odpada... Tzn. kiedyś wieczorem mocno zabalowałam i na rano mój kac był niewyobrażalny (a nigdy tak nie mam), wymiotowałam przez pól dnia... Ogólnie nie powinno nic poważnego się stać - ale wiadomo - biorąc jakiekolwiek leki i pijąc jednocześnie alkohol narażamy swoją wątrobę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julenka87
Hej dzis wziełam 19tą tabletkę 1go opakowania. Mam takie pytanie, może nie typowe ale jest to dla mnie pewnoego rodzaju problem. Prosze wytłumaczcie mi to. Po wzięciu 21tabletek jest 7mio dniowa przerwa na krwawienie. Kiedy mam wziąć pierwszą tabletkę drugiego opakowania?? 1wszego dnia po 7mo dniowej przerwie czy pierwszego dnia gdy nastąpi krwawienie?? proszę o szybką odpowiedź... wiadomo dni lecą a tabsy trzeba wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie jedna z tłumu
Po 21 tabletce robisz 7 dni przerwy ,następne opakowanie zaczynasz 8 dnia , bez względu na to czy będziesz jeszcze krwawic czy już nie masz wziąsc tabletkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość precelka89
co do rigevidonu to jestem bardzo zadowolona.biore juz jakis czas i nie mam zadnych zastrzezen wszystko jest super. tylko mam teraz jedno pytanie...zapomnialam wziasc jednej tabletki i wzielam 6 godzin pozniej. jesli przed tym mialam stosunek moge przez to spoznienie zajsc w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0la89
nie ma szans wiec mozesz być spokojna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość precelka89
dzięki za odpowiedź, już jestem spokojniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julenka87
Hej to znowu ja, jestem w połowie drugiego opakowania. Zaczeły mi się problemy z drogami moczowymi. Myślicie że możeto być spowodowane tabletkami? Gdzieś czytałam na forum że tabletki mają to do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka18
hej ja mam taki triszke wiekszy problem...mam bardzo nie regularna miesiaczke... czasami potrafilo jej nie byc nawet do 3 miesiecy kiedys sie tym nie przejmowalam ale teraz bardzo mnie to martwi wiec postanowilam wybrac sie do lekarza.. nio i poszlam powiedzialam,ze ostatnio okres mialam pod koniec listoopada i wogole opowiedzialam o swoim problemie i on wlasnie mi przepisal te tabletki ale bardzo sie spieszyl i nawet nie odopwiedzial mi na moje pytania...rigevidion przeciez bierze sie pierwszezgo dnia krwawienia a on kazal mi je brac od razu po wizycie ja nie mialam okresu i wogole nie wiedzialam kiedy on bedzie;/i dodal jeszcze,ze antykoncepcja zadziala po tygogniu przyjmowania. wyszlam z gabinetu i tyle pytan mi sie nasunelo na mysl..i do tej pory nie potrafie znalesc na nie odpowiedzi.w domu dokladnie przeczytalam ulotke i wtedy zaczelam miec jeszcze wiecej watpliwosci..;(dziewczyny pomocy powiedzcie mi czy to normalne ze te tabletki beda dzialaly nawet jezeli zacznie sie je przyjmowac bez okresu?czy ja jestem zabezpieczona ?przyjmuje je regularnie i naprawde nie mam pojecia co to bedzie dalej.. bardzo bola mnie piersi czasem nawet nie dam rady nosic stanika tak mnie bola;( a wiem,ze nie jestem w ciazy bo robilam test.. prosze powiedzcie mi czy to normalne bo ja nie wiem;/ dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka18
a i ja biore juz 17 dzien te tabletki i wiecie zaczelam je brac w okresie bez miesiaczki nawet nie wiem ktory to byl dzien cyklu.. i dzis miala stosunek i niestety gumka pekla..;((czy ja moge po tym zdarzeniu zajsc w ciaze?dziewczyny ale przeciez regularnie je przyjmuje doradzcie mi bo juz odchodze od zmyslow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0la89
bądz spokojna;) nic sie nie stanie własciwie 100% pewnośc masz dopiero po miesiacu brania ale 17 tabletek to juz dośc długo w ciązy nie bedziesz wiec bądz spokojna;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2209
Witam ja brałam Rigevidon ponad 5 lat z paroma miesiecznymi przerwami,pod koniec sierpnia 2006 roku odstawilam tabletki aby zajsc w ciaze udało sie w 3 miesiacu po odstawieniu wedlug zalecenia lekarza, pamietajcie przed plamowanym zajsciem w ciaze odstawcie tabletki 3 miesiace wczesniej.Teraz powrocilam do Rigevidony wlasnie wziełam 3 tabletke,wczesniej jak brałam wszystko bylo ok okres na czas, zero nudnosci, waga stała w miejscu a pozniej wydawało mi sie ze chudłam.Naprawde ze swojego doswiadczenia polecam te tabletki warto sprobowac cena jest niska,a jak bedziecie sie czuły na poczatku przyjmowania to zalezy od waszego orgaznizmu jednej moze organizm przyjac tabletki a drugiej osobie moze nie pasowac.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2209
Kropka nie masz co sie martwi, ja przez te swoje lata brania pigułek to tyle razy zapomnialam wziasc na czas to brałam na drugi dzien i w ciaze nieplanowana nie zaszlam.Jak dobrze pamietam jak zaczelam brac pigulki pierwszy raz to juz po tygodniu przyjmowania zaczelam sie kochac, wiec jak juz bierzesz ponad 2 tygodnie to nie masz sie czym zadreczac,bierz dalej pigulki i sie kochaj spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2209
Kropka a piersi nabrzmiale to normalne przy braniu tabletek, aby mi tak nabrzmialy hehee bo bo karmieniu piersia to one nie sa juz takie ladne jak kiedys no ale coz takie sa uroki macierzynstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i tak i nie
Brałam Rigevidon 2,5 miesiąca. Wszystko było super poza jednym: w penym momencie zaczęłam ... widzieć podwójnie. To nie żart. Nie wiedziała o co chodzi, byłam nawet u okulisty ale wszystko ok. I tak trwało to 3 dni, przy czym było wybitnie męczące. Okulista dał mi zwolnienie z pracy bo cały czas widziałam podwójnie i nieostro i poradził też bym sprawdziła w ulotce pigułek anty czy coś o tym nie pisze. No i pisało. Były tam wymienione konkretne przypadki, w których należy natychmiast odstawić tabletki. Odstawiłam i poszłam do gina. Ten zabronił mi już w ogóle brać jakiekolwiek pigułki anty. Po 2 dniach od odstawienia Rigevidonu wzrok wrócił do normy. Kilka lat później zaczęłam znów brać pigułki ale tym razem Femoden, który stosowałam przez 3 lata. Gdy po tym czasie pojawiły mi się problemy z krzepliwością krwi (znacznie wzrosła) odstawiłam i te pigułki. Dodam tutaj, że niestety palę papieosy, co podwyższa ryzyko choroby zakrzepowej. Natomiast branie Femodenu chyba miało też duży plus: jak przed F. miałam okres "w cały świat" tak po odstawieniu go według miesiączki mogę ustawiać zegarek i zdecydowanie zredukawała się jego bolesność. Najważniejsze jest jednak to, co napisałaś na początku - każda kobieta jest inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2209
U mnie dzis bedzie 4 dzien jak biore spowrotem te tabletki i jak narazie wszystko ok,>Tak jak mowilam wczesniej kazdy orgaznizm jest inny, wiec najlepiej jak kupicie paczke i sprawdzicie jak bedzie wszystko ok to bierzecie dalej a jak nie to odstawiacie i z lekazrem szukacie innych tabletek ktore twoj organizm przyjkmie .A zdarza sie tak jak w twoi porzypadku I TAK I NIE ze u niektorych osob orgaznizm wogole nie przyjmuje takich tabletek a wtedy trzeba szukac innej antykoncepcji np. jak prezerwatywy albo wkladki, bo z zastrzykami mozesz miec ten sam klopot bo to tez jakas wieksza dawka hormonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i tak i nie
Masz rację Magda. U mnie juz 3 lata sprawdza się naturalna metoda "kalendarzyk", a w dniach zwiększonego ryzyka - prezerwatywy. Ale myslę, że z taka antykoncepcją mozna czuć się komfortowo tylko w przypadku wzorowej punktualności okresu jak u mnie. W innych przypadkach chyba dobrze spróbowac antykoncepcji hormonalnej (o ile będzie dobrze znoszona) i nie stresować się za każdym razem w stylu "kurczę, czy dostanę okres??!!". W końcu zdrowie psychiczne jest równie ważne jak fizyczne. Pozdrawiam wszystkie dziewczęta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika85
Dziewczyny, a jak jest z powiększeniem się piersi po rigevidonie? Zaobserwowałyście u siebie coś takiego, a jeśli tak, po jakim czasie? (np. po 1szym opakowaniu czy po dłuższym zazywaniu pigułek?) Po cichu na to liczę, choć oczywiście nie jest to celem samym w sobie... Napiszcie też proszę jak wygląda kwestia zabezpieczenia w tej 7 dniowej przerwie, w której nie bierze sie tabletek? Też będę chroniona? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziana
nie piszcie że tabletki rigevidon czy inne dają 100% pewność!!!!!!!! To nie prawda Zadna tabletka nie daje pewności.Szczerze to naiwne myślenie dorosłych kobiet.....I nie piszcie że to LEK-jest to przeciez silny środek antykocepcyjny,oparty na hormonach i niebezpiecznych związkach rakotwórczych(wiem coś o tym)-UWIERZCIE!!!! Nic co ingeruje w naturalność nie może być dobre i bezpieczne.Przecież kobieta jest płodna w całym cyklu tylko jakieś 18 GODZ--i po co się tróć tymi prochami.nie mówcie ze to dla facetów......oni są płodni zawsze.Nie słyszałyście o naturalnych metodach.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alina80
brałam rigevidon przez prawie 6 lat, teraz miałam 2 miesięczną przymusową przerwe (polecenie lekarza) a od dzisiaj zaczynam brać je znowu. Mi pasował bardzo a co do polecania innym to musicie pamiętać,że każdy organizm jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wysoki obcas
hej dziewczyny! moja pani ginekolog kazala mi wziac 10 tabletek nie czekajac na 1 dzien okresu. pozniej zrobic 7 dni przerwy, w ktorych powinnam dostac okres (i dostalam) a nastepnie wziac juz 21 tabletek.chyba nie powinnam konczyc tego pierwszego opakowania, prawda? tylko wziac po tej 7- dniowej przerwie cale nowe opakowanie? mam pytanie- kiedy bede juz w pelni zabezpieczona? i czy kolejnosc w opakowaniu jest wazna? bo kiedys przez przypadek, zamiast wziac druga tabletke z opakowania wzielam ostania? czy to ma jakies znaczenie? czy kazda tabletke ma taki sam sklad? z gory dziekuje za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rebeka123
-libido fatalne 0 ochoty na seks -żadnych plamień ani nic z tych rzeczy,ble brzycha tylko przy @ -żadnych dodatkowych kilogramów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moja pierwsza przerwa podczas stosowania rigevidonu. Wcześniej brałam regulon, ale on sprawił że moje libido spadło poniżej zero(reagowałam złością na wzmiankę o sexie:/). Zastanawiam się tylko czy skoro to moje 1 opakowanie to normalne są plamienia(od 16 dnia)a po prawdzie do teraz czyli do 5 dnia przerwy(okresu nie mam tylko te plamienia:()nie wiem o co chodzi. A co do libido wzrosło troszkę:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodziukta
mam 18 lat i wlasnie skaczylam pierwsze opakowanie harmonetu ale poprosilam lekarza o inne tabletki gdyz harmonet kosztuje ponad 30 zl. lekarz przepisal mi rigevidon. czy te tabletki sa bespieczne dla tak mlodej dziwczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biorę Rigevidon ponad rok ,dla mnie są rewelacyjne ,ale slyszałam ze bardziej przepisywane są kobietom po 30 (ja mam 32 lata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mi lekarz przepisał te tabletki miałam niecałe 18 lat, a teraz 22 i do tej pory wszystko jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdunia333
Witam od 2 tygodni biore RIGEVIDON. Mam po nich plamienia i czasem zle sie czuje. Czy wy tez tak mialyscie? A czy podczas ich brania trzeba jeszcze stosowac prezerwatywe? Blagam pomozcie mi,!!!!!!!!! Pozdrawiam magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×