Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość usmieszka

Czy jest tu ktos z Niemiec - jaki land?

Polecane posty

Gość ola_p
A co to jest verschlusse - zakrętki od słoików może albo kapsle? ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to w przetlumaczeniu --zamkniecia! Ach nie zawracaj sobie tym zbyt glowy, ale to masz racje , ze to ktorys ze wscipskich sasiadow , bo recznie nikt nie wysyla z biura. Tak ,tak butelki mozna wyrzucac tylko do poludnia -potem cisza obiadowa-pozniej znow mozna i pozniej cisza nocna-chore nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_p
Czy tam gdzie butelki mozna też wyrzucac słoiki? pisze altglas : Einwegflaschen und Konservenglaser, to chyba tez. Ale jaja:)) ola_p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona 23
mozna, ale bez dekla, bo ten nalezy wyrzucac z plastikiem do zoltego wora :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BABKA30
WITAM, jedno małe pytnie. Na podstawie czego uznaja dyplom niemieckie uczelnie naszych polskich??? tylko uniwererki czy prywatne tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BABKA30
nikt nie pomoże?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BABKA--mi 9 lat temu prywatne nie uznali. Studiowalam bankowosc. Ale musisz spytac sie na tej uczelni -bo kazda ma inne zwyczaje. Ja jak wtedy poszlam juz z papierami poprzetlumaczonymi i podaniem . to babka tylko wyciagnela magiczna liste , gdzie staly wszyskie polskie uczelnie uznawane w Niemczech i przejechala liste w dol i mojej uczelni prywatne j nie bylo-piorun we mnie trzasnal ale juz sie z tym pogodzilam. Nie, nie zakterka metalowa od sloika idzie do metali , a nie do plastikow! no to milego dzionka-slonko swieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Losik
Jest ktos tu z Hannoveru ???????????Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_p
Ja jestem z okolic Hannov., od pazdziernika bede codziennie w Han. w szkole językowej. Co porabiasz Losik? Juz nie będe pisac na temat smieci bo mi łzy lecą ze smiechu:))) ola_p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no faktycznie z tymi smieciami to tylko do poplakania! Caluski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jak tylko pogoda sie poprawi to zywej duszy nie ma! no ale korzystajcie poki jest! PAPATKI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jak usmiechy na twarzy-lato wrocilo-co? Chyba lecimy na basenik. PA! Milego poniedzialku zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_p
Wróciło:)) oby jeszcze troche z nami zostało. Jak pomyslę o tych ludziach z Nowego Orleanu, to cieszę sie, ze czasami jest tu beznadziejna pogoda, ale przynajmniej nie ma takich katastrof. ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola--wysylam ci wlasnie ten model Bewerbungu - mojego--myslalam , ze juz nie potrzebujesz , bo weszlas na te strony internetowe co chyba Usmieszka ci podala, ale moze skorzystasz. My dzisija na festyn do PForzheim. Wczoraj zaliczylism yto zoo w Karlsruhe al ew Stuttgart bardziej mi sie podobalo. Ale przynajmniej zakupki sie udaly. PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola-no wreszcie sie wyslalao. Napisz prosze czy doszlo , bo jakies dziwne byly pytania przy wysylaniu. Wyslalam ci pierwsza strone ---gdzie przychodzi zdjecie, druga -ta co piszesz jako co sie bewerbujesz i co kiedys robilas i jakie masz zalety, trzecia strona to Lebenslauf, a reszta to wszystkie swiadectwa jakie masz poprostu pokopiuj( oczywiscei polskie tylko te przetlumaczenia). Jesli piszesz podanie na Aushilfe to nie potrzebujesz swiadectw dawac-ich to az tak nie interesuje -starczy to podanie. Wazne jest zdjecie-o tym nie zapominaj. Sama wiem jak wyszukujemy pracownikow , to podania bez zdjec odrzucamy-wiem , ze to bez sensu ale wyobraz sobie np: pania sekretarke z irokezem i pirsingami w bardzo powaznej firmie? No to powodzenia! A wlasnie jak tam kurs jezyka juz sie zaczal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_p
Witam Micka - bardzo Ci dziekuje zas wysłanie dokumentów i za uwagi, jeszcze nie doszły, ale jaktylko dojda dam znac, choc dzisiaj jest jakis problem z serwerem, bo nie mogłam się nawet na kafeterie dostać. Na pewno wszysko sie przyda. Co do kursu, zaczynam w pażdzierniku, bo we wrzesniu musze jeszcze na 10 - 14 dni wrócic do Polski z powodów zdrowotnych i nie tylko. Pochrzaniły mi się rózne inne sprawy i na razie mam tylko stres i prawie juz nerwicę. Ale w pażdzierniku bezwzględnie zaczynam intensywną naukę " gadania". Fajnie spędzasz czas - zoo, zakupki :)) Życzę miłego dnia ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa****
czesc mozecie mi powiedziec co oznacza Wartedatei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_p
Micka - nic nie przyszło:( ewa - warte - czekaj da - tutaj/tu tei - nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_p
Datei - archiwum, ewidencja, plik ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola- wlasnie dzisiaj zobaczylam , ze wyslali mi te wiadomosci spowrotem. Zaraz jeszcze raz sprobuje. czy ten adres twoj jest dobry z ta fm-koncowka? No zobaczymy czy teraz cos z tego bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_p
Tak - końcówka fm, to poprawne konto: ola_p@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_p
KObietki - mam do Was pytanie odnośnie zarobków przecietnego Niemca i poziomu zycia. Jak to wygląda? Czy jest jakaś płaca minimalna, z tego co wiem to chyba zależy od branży, ale jakiego rzędu są to kwoty i czy one pozwalają na "godziwe" życie w Niemczech. Oczywiście "godziwe" dla Polaka i Niemca to co innego. Myślę o zaspokojeniu głównych potrzeb: mieć co jeść, załóżmy, że bez chodzenia po knajpach, co nalać do baku , mieszkać w przyzwoitych warunkach itp. Czy ktoś, kto zarabia np. 3 tys eu może powiedziec, że jest ok, że da się żyć? Wiem, że można mieć różne ambicje i wymagania , a są tacy dla których to jałmużna. Podzielcie się proszę uwagami i doświadczeniem, jesli macie czas na pisanie. Bardzo często w POlsce podczas rozmowy o pracę pracodawaca pyta ile kandydat chciałby zarabiać. To jedno z trudniejszych pytań, bo może zdyskwalifikować z powodu wygórowanych żądań lub zbyt niskiej samooceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CiekaweBardzo
kto zarabia 3000 euro:O:O:O? Troche przeasadzilas chyba... Przecietnie nikt tyle nie dostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_p
Ciekawe bardzo - Podałam kwotę przykładową i prosiłam o podzielenie sie uwagami, jesli nie masz nic konstruktywnego do napisania to przynajmniej nie krytykuj ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola
hihi.. 3000 euro to sie zarabia z 20-letnim stazem w firmie, pracujac na noc 6 dni w tyg ( w tym sb, nd i swieta) jako "prowadzacy zmiany", a do tego jest to praca tzw. "starej daty", czyli aktualnie nie do osiagniecie.. 2000 e mozna zarobic pracujac na zmiany z sb i niektorymi nd w produkcji.. Zarobki zaleza od wielu czynnikow np. stawki za godzine, klasy podatkowej, ilosci dzieci, ilosci nocek i nadgodzin, dodatkow za prace na zmiany i procentow od uzyskanej produkcji itd. Szpalta zarobkowa jest wielka np.moj maz zarabial juz 1250 - 2150 e zalezy co, gdzie i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_p
Micka , poniewaz nic nie doszło, mysle, jesli możesz , przeslij na ola_p@poczta.fm cokolwiek bym mogła Ci odpisac bo nie znam Twojego e-maila. Podam wówczas inne konto na nnym serwerze, moze to poczta.fm jest za małe. ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola -no wlasnie znow mi cofnelo. To faktycznie lez yna tym adresie. Zaraz wysle cos mniejszego-poprostu hallo! Odnosnie zarobkow: w sklepach np. moje kolezanki po Ausbildungu dostaly na caly etat 1500 EURO /Brutto. Jezeli sa na st. kl. 5 to maja tak jak ja 53% odciagniec( podatek, ubezp, bezrob,renta, kosciol itd.) i zarabiaja netto( na reke) 705 EURO. W biurze np: ok. 2000 EURo brutto. Fryzjerki i kelnerki maja jeszcze mniej ale zyja z tych napiwkow i jakos im idzie. Dlatego kobiety maja naprawde przerypane. Mozna wziasc st. kl. 4 -ale to tylko wtedy jak zarabiasz podobnie jak maz( co jest rzadkoscia). Na st. kl. 3 odciagaja 28% od brutto -no to jeszcze idzie zyc. Srednio na kazdej Aushilfie placa 7 EURO( zdaza sie np. w Aldiku tez i 10 EURO) , tak wiec wychodzisz lepiej na godzine na czysto niz jak pracujesz na stale ale nie masz tych oplat socjalnych itd. Mezczyzni zarabiaja troche wiecej , firma wychodzi z zalozenia , ze maja rodzine na utrzymaniu. Powiedzmy jakies 2000-3000 EURO Brutto. Szczerze mowiac u nas nie bylo roznicy jak przyszlo dziecko-wyplata zostala ta sama, ale wiem , ze u niektorych przyjdzie dodatkowo jakies np: 50 Euro. Ten dolny pulap niestety nie znam , wiem ze niektore firmy placa wg taryfy i skonczonej szkoly. To tyle co wiem z wlasnego doswiadczenia! Oczywiscie , ze sa wyjatki. Wiadomo , z ePolacy przyjezdzajac y tu tylko zarobic maja duzo wiecej , bo ciagna po 16 godzin dziennie i nocki i nie placa tyle tych socjalnych oplat itd. dlatego tez czesto jak ktos w Polsce mi mowi :\" ty to pewnie 2000 EURO Na reke wyciagasz\"?--to smiac mi sie chce i poprostu nic nie odpowiadam, no chca ze jakiemus modzejszemu tlumacze te st. klasy i oplaty itd. Bo przeciez jak postawimy 3 osoby i kazda z nich bedzie miala 2000 Brutto , to i tak na reke moga miec: st. kl. 5---940 EURO st.kl.3----1440 EURO, a jakis tam na st. kl 1 jeszcze inaczej. dlatego tez mnie zawsze interesuje brutto a nie netto-bo to tylko od klasy zalezy! Juz lece i wysylam cos ci na ten adres! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_p
Micka. Daj mi swoj adres email na GaduGadu moj numer 6243685. Podam inny adres email na ktory sprobujesz wyslac te dokumenty. Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! O pustki?! Fajnie , ze sobie wczoraj troche ola- pogadalysmy. Jednak jak czlowiek nie siedzi w Polsce , to duzo nie wie-np: o tym wiezieniu-to straszne! Mam nadzieje , ze przydadza ci sie w przyszlosci te kopie! Oczywiscie , ze duzo musisz tam pozmieniacbo to sa tylko przyklady! Pozdrawiam cala reszte! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×