Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość usmieszka

Czy jest tu ktos z Niemiec - jaki land?

Polecane posty

Gość ola_p
Cześć No tak pustki - Weekend! KOrzystajcie bo ładna pogoda! Micka - dzieki za info odnośnie zarobków w DE, o to mi chodziło własnie, żeby miec jakis pogląd na temat finansów. W DE tak jak w Polsce pewnie co innego Warszawa i Kraków, co innego np. wschodnia częśc. Tu też Bawaria to inny poziom, a północ inny. Do zobaczenia na gg ola_p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach dzisiaj sie krzatam od samego rana , bo nie wiem co tu fajnego wymyslec. Jakby nie bylo dokladnie 8 lat temu powiedzialam\"ja\" i poslubilam mojego obecnego meza! Napewno wypad do restauracji -ale co jeszcze . Cos fajnego , ale nie to co w poprzednich latach????? Juz ja cos tam wymysle! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
witajcie! no i zow jestem na forum. liczylam ze podczas odwiedzin w rodzinnych stronach bede miala czas i mozliwosc na odezwanie sie, ale niestety bylo inaczej. teraz sie odzywam, mowie czesc i pozdrawiam wszystkich! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_p
Witam Gdzie jesteście - taka cisza, jak w połowie wakacji:)) Ja tez jade w piątek do POlski, ale wracam za kilka dni z powrotem. Micka - jak spędziliście rocznice? Ja teżjestem 8 lat po slubie, ale razem jestesmy od 14. Inne po takim stazu zaczynaja zastanawiac nad wymianą na "nowszy model":))) Pozdrawiam ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Usmieszka -no chyba ostatnio faktycznie jestes zabiegana , bo rzadko tu zagladasz?! ola--no to nie wiedzialam , ze tez 8 lat po slubie jestescie! Rocznica --kwiaty, prezenciki i wyjscie do kawiarni. Fajni e, ze lato wrocilo! PA!PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
Witajcie! ostatnio bylam bardzo zabiegana, bo wiecie jak to jest gdy sie przygotowuje na wlasne wesele :) Jestemy juz po :) i bylo super!!! Mielismy przepiekna pogode. Wrocilismy juz we wtorek bo maz musi isc do pracy, ale zyjemy juz nasza podroza poslubna :) juz nie mozemy sie jej doczekac. Ja sobie siedze w domku i troche sie nudze, ale jet OK. Przez ostatnie poltora tygodnia bylam bardzo zajeta i teraz mi tego brakuje ;) ale nie narzekam pozdrowienia dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usmieszka ---no to wszystkiego naj.... na nowej drodze zycia !!!!! Widze , ze jestes zadowolona czyli wszystko sie musialo super udac! A gdzie w podroz poslubna? Mialas slub cywilny czy koscielny? W Niemczech cz y w Polsce? Ja cywilny mialam w Niemczech , ale koscielny zw. na wspaniale polskie tradycje musialam zrobic w Polsce. Ach kiedy to bylo?! Ale bylo super! No to wkraczach w nowe zycie---mezatek! Ola---milego pobytu w Polsce! I nie zapominaj o nas-----mozesz zjesc za mnie ptasie mleczko--uwielbiam! Pozdrawiam cieplo---mimo , ze u nas kropi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
Witaj Micka! Jestem bardzo zadowolona, bo wesele sie super udalo! To byl tylko slub koscielny (oczywiscie Polska), slub cylwilny mielismy juz w zeszlym roku, w Niemczech. :) Dzis zarezerwowalismy sobie urlop, czyli nasza podroz poslubna. Jedziemy blisko, bo na Kanary, a dokladnie Fuerteventura. Ale zamierzamy sie wybrac jeszcze raz w tym roku, ale to raczej troche dalej ;) Hmmm, ale bylo fajnie. :) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usmieszka --to tak jak u mnie slub cywilny w Niemczech , a po dwoch latach w Polsce! I co ---? Bez porownania!!!?? Dla mnie ten koscielny byl tak romantyczny , ze az sie poplakalam--super przezycie , w porownaniu do cywilnego, ktory byl bardziej jak formalnosc! Na Wyspach tez juz bylismy-jakies chyba 3-4 lata temu ale na Teneryfie. Super widoki ---wulkany, lawy itd. Jaszczurki i inne przedziwne gady plataly sie pod nogami. Mi sie podobalo, bo inaczej niz wszedzie. Jak wyladowalismy na lotnisku , to mnie ten krajobraz w pierwszej chwili przerazil--jak po babie jadrowej--zero zieleni, tylko skaly i kamienie. Potem bylo fajowo! Dlaczego za blisko?! Normalnie! Lecisz tez chyba 5 godzin? Bo to kolo Afryki! Blisko chyba do Maroko!Mimo ze do Hiszpani nalezy! U nas byla glupia plaza--krotka i skalista wiec potrzebne byly dobre klapki. Wiem tylko , ze kazdy z tych wysp sie rozni wiec mozliwe , ze u ciebie bedzie plaza piaskowa! No to mielgo urlopiku zycze! Kiedy wylot? PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widze , ze wszystkich wywialo!? Ciekawe jak tam ola- radzi sobie w Polsce? Usmieszka czyzbys byla juz w podrozy poslubnej? No to tylko pozazdroscic , bo u nas pogoda pod psem! PA! Zameldujecie sie jak wrocicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edithh24
Hallo!Jestem z Bayern okolice Passau.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
Witajcie! Jeszcze jestem w Niemczech, do wyjazdu prawie 1,5 tygodnia i juz nie moge sie doczekac. Ostatnio znajduje sie w stanie blogiego lenistwa, nierobstwa po prostu byczenia sie. Az mi z tym zle... Naprawde... To musi sie zienic, bo juz za miesiac trzeba bedzie zaczac semestr zimowy. Milego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
hej, hej :) czyzby nikt juz nie mial czasu lub ochoty na zagladanie tutaj?? u mmnie zimno, normalnie jesien sie robi..... :( Gorace pozdrowienia dla wszystkich! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -do micka-
skoro masz niemiecki paszport, pewnie bralas udzial w wyborach, jak bylo????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! No tak jesien na calego! Dzisiaj o 9 rano bylo 3°C. Strasznie!Lato wroc!!! Co do wyborow. Tak, tak! Zawsze mowilam , a po co mi niemieckie obywatelstwo, tylko zeby brac udzial w wyborach? Ja sie polityka wogole nie interesuje! Wynika to z tego , ze nawet jak sie interesowalam , to konczylo sie to na klotniach i nerwach--na darmo! Obojetnie kogo nie wybierzemy i kto bedzie kanclerzem to i tak jak w panstwie nie ma pieniedzy to ich nie przybedzie. Tym razem nawet gdybym poszla( co mnie kusilo) na wybory , to nie bylo kogo wybrac. Jeden obiecuje co nie jest w stanie dac , druga obiecuje cos co jest w stanie zabrac nam aby w Niemczech bylo lepiej! Ale nikt nie mowi co jest wstanie zrobic zeby mi bylo lepiej! Taka cwana to tez bym byla: pozabierac z wyplaty, z dodatkow na dzieci czy mieszkania , popodwyzszac wszystkie mozliwe podatki i wlozyc do kasy panstwa i powiedziec: teraz idzie nam lepiej. Przed kazdymi wyborami jest to samo , obiecuja raj na ziemi , a jak juz siedza na stolkach , to skacza jak im zagraja. A my z tego nic nie widzimy. Jak porownam 9 lat temu jak przyjechalm i teraz , to faktycznie jest katastrofa w Niemczech. Ale i tak lepiej niz w Polsce ,tam to juz calkowite bezprawie i walka o stolki. O jej jutro dokladnie 9 rocznica pobytu w Niemczech!!! Ach zostawmy ten temat o polityce , bo znow zaczynam sie denerwowac . Pozdrawiam mrosnie ale ze sloneczkiem! Usmieszka tobie to teraz tego urlopiku tylko w tym cieplym kraju pozazdroscic! Zawsze sie zastanawilam jak to jest Boze Narodzenie spedzic np. w Afryce --tu wszyscy marzna , a tam w bikini. Ale to nie ten sam nastroj i dlatego chyba to nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
Halloooo.... :) No i zaczela sie jesien, dobrze ze jest pogodnie. Jutro wyjezdzamy, nie moge sie doczekac ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usmeiszka-milego urlopiku zycze! nie spal sie za bardzo! Ale ci dobrze ! U nas prawie zima , a ty sie w sloncu bedziesz kapac! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola_p
Witam z powrotem w DE! TYlko dlaczego tu znów zimno, w POlsce było piekne pózne lato lub jak kto woli wczesna jesień.:(( Uśmieszka - wszystkiego najlepszego w "nowym stanie"!! Odno.snie Kanarów - ja byłam na Lanzarotte - wyspa wulkaniczna jak wszystkie kanaryjskie ale chyba najbardziej z nich przypominająca księżyc: czarne plaże / tez mają swój urok /, pola lawowe - zaschnieta lawa wygląda jak zaorane pole , na niej uprawy winorosli, ogród botaniczny z samymi kaktusami i coś na wzór młynu który przetwarza je na alkohol:)), wyspa mała, w ciagu 1,5 przejechalismy ja z jednego końca na drugi, ale warto zobaczyć jak każde ciekawe miejsce na świecie. Fuerteventura jest piaszczysta - płynęłam tam promem z Lanzarotte, podobno nawozili na nia piach z Sahary.Zwiedzaliśmy F jeżdżąc wynajętym autem, był miesiąc sierpień i potworne upały.Kanary są wolnocłowe, kosmetyki luksusowych marek są w przystępnych cenach. W POlsce jest taki sam pat wyborczy jak w DE, może trochę się wyjaśni po wyborach prezydenckich, ale jak zwykle w polskiej polityce pełno kłótni i dziwnych pomysłów, ustaw pisanych w pospiechu i potem sto razy poprawianych, co uderza przede wszystkim w normalnego szarego człowieka. Ech ta Polska - dziwny kraj . Dzisiaj robie porządki po prawie 3 tygodniach nieobecności, jutro zaczynam szkołę językową, mam nadzieje, że sobie jakoś poradzę. Pozdrawiam wszystkie forumowiczki:)) Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
Witajcie, jestem spowrotem :) Wrocilismy zadowoleni i oczywscie opaleni. Szkoda ze tu juz tak chlodno. jak wyjezdzalismy z Fuerteventury bylo 28st.C, a tu w Stuttgarcie tylko ok10 i padalo... Masz racje ola_p, krajobraz kojarzyl mi sie z ksiezycem i troche z Teksasem, bo tam na kazdym kroku bylo widac te smieszne wiatraki - jak z westernu... ;) poza tym malo zieleni, podobno dopiero po deszczowej zimie, na wiosne ory zazielenia sie (kozy maja co jesc, a bylo ich duzo) Podobalo mi sie, chcialabym zobaczyc tez inne wyspy z Archipelagu Kanarow, wszystko przed nami:) Pozdrawiam goraco i zycze wszystkim milego wolnego dnia! Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam urlpowiczki! Ola -mam nadzieje , ze w Polsce udalo ci sie wszystko jak planowalas pozalatwiac! Spotkamy sie pewnie na gg w tygodniu to mi wszystko opowiesz! Usmieszka--ciesze sie ze ci sie podobalo. Tak mialas naprawde skok temperatur, bo tu prawie zima w pelni--rano 3°C. Tak -Ksiezyc to dobre okreslenie. Ja bylam na Teneryfie. Zawsze mowilam , ze moje pierwsze wrazenia jak wyladowalam samolotem ----to jak po babie jadrowej. ale ksiezyc brzmi mniej tragicznie!HA!HA! U nas nic ciekawego -pogoda na tyle przetlaczajaca, ze tylko w domku przed telewizorem siedziec. Pozdrawiam! I witam na niemieckiej ziemi!HA!HA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola_p
Cześc Micka - spodobała mi sie ta baba jądrowa:)) Cisza na forum - gdzie jestescie? Ja zaczęłam te moją szkołę, jak na razie jestem zadowolona, ale potwornie zmęczona, musze wstawac o 5-30, zajęcia zaczynam o 8-30, dojezdzam kawałek samochodem i ok. 60 km pociągiem / kolej w DE jest rewelacyjna /.POza tym po południu musze poświęcic kolejne 3-4 godziny na nauke, poniewaz nastepnego dnia zaczsynają od powtórek.Mam nadzieje, że wysiłek nie pójdzie na marne. Może w końcu znajde chwilę na gg w weekend. Pozdrawiam Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
hej ola_p, fajnie sie masz, bardzo dobrze wspominam czasy gdy uczeszczalam na kurs niemieckiego, szkoda tylko ze musisz tyle km przebyc, by byc u celu wszystkiego dobrego :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julek
A kto mieszka w Badenii, Hesji czy Pfalz? Ja mieszkam w Mannheim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola--no to fajnie ze juz szprechac zaczelas!HA!HA! O jej te dojazdy to faktycznie katastrofa-tak daleko! Mannheim!!! Julek ja mieszkam nie tak daleko. Miasto studenckie! Jak bylma pierwsze m-ce w Niemczech to wlasnei tam dojechalam . Zabladzilam autem i pojechalam 100 km w innym kierunku. Mieszkalam 2 lata w Pfalzu a teraz w BW. A co ty tam porabiasz i jak dlugo jestes? Usmieszka ciekawa jestem zdjec z urlopiku i slubu! Jak masz ochote mi je przeslac to daj znac. Moge ci tez poslac pare moich! PA! Mama juz jest , a dzisiaj na 2 dni przyjezdza tesciu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie gadaj tyle
Wrocław - Breslau :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z południa
Witam! Moja Mama w piatek pojechała do Oberhausen opiekowac się 2 letnim dzieckiem. Prosze napiszcie jak tam jest , jak sie zyje , jacy sa ludzie... Martiwie sie o nią czy sie zaklimatyzuje i chciałabym wiedziec jakie tam są warunki życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdzie to Oberhausen? Kod pocztowy! Bo w Niemczech jest chyba 10 Oberhausen! To zalezy od ludzi! Jak trafi na normalnych to bedzie wszystko ok. , to tak samo jak w Polscie tysiasu innych krajow! Usmieszka , ola gdzie sie podziewacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×