Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

A witajcie kobitki wicie co się stało ? po raz 4 odesłali mnie do domu co ich tam obchodzi ,że muszę dojechać 70 km ,co kogo obchodzi ,ze muszę kogoś prosić żeby mnie zawiózł , że ciągle szefostwu mówię że idę na chorobowe a na drugi dzień wracam do pracy ze spuszczoną głową , co kogo ,że tyle kasy człowiek traci na dojazdy badania itp a najgorsze to ,że wczoraj dzwoniłam do doktorki i kazała mi przyjechać do szpitala ,że już tyle czekałam to będę w pierwszej kolejności przyjęta a tu dupa fakt spóźniłam się ale auto nam padło później tak nas nawigacja pokierowała ,ze znaleźliśmy się w polu uśmiałam się jak cholerka chociaż zobaczyłam kicające zające chyba nie jest mi pisana lapo czekam do piątku jak mnie nie przyjmą to szukam innej kliniki pozdrawiam kobitki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A witajcie kobitki wicie co się stało ? po raz 4 odesłali mnie do domu co ich tam obchodzi ,że muszę dojechać 70 km ,co kogo obchodzi ,ze muszę kogoś prosić żeby mnie zawiózł , że ciągle szefostwu mówię że idę na chorobowe a na drugi dzień wracam do pracy ze spuszczoną głową , co kogo ,że tyle kasy człowiek traci na dojazdy badania itp a najgorsze to ,że wczoraj dzwoniłam do doktorki i kazała mi przyjechać do szpitala ,że już tyle czekałam to będę w pierwszej kolejności przyjęta a tu dupa fakt spóźniłam się ale auto nam padło później tak nas nawigacja pokierowała ,ze znaleźliśmy się w polu uśmiałam się jak cholerka chociaż zobaczyłam kicające zające chyba nie jest mi pisana lapo czekam do piątku jak mnie nie przyjmą to szukam innej kliniki pozdrawiam kobitki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula23
eheh miska a chcialam wczesniej dopisac zebys napiasala jak to przezylas jak w ogole to tego badania dojdzie :P jakos tak czulam:P ale masz przygody z tym lapro,juz sie nie moge doczekac az kazda tu z nas na forum napisze ze wkoncu jest w ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMMM55
witaj w klubie Carotta ! Trochę jestem zdziwiona tym co piszesz, a raczej bardzo jestem zdziwiona....mianowicie chodzi o to,że do badania hsg potrzebny jest dość skomplikowany sprzęt tzn. przede wszystkim aparat rentgenowski, w związku z tym moim zdaniem żaden normalny lekarz w swoim gabinecie takiego sprzetu nie posiada.Jeśli chodzi o badanie na posiew to jest konieczne, ponieważ kontrast jest wpuszczany pod ciśniniem przez szyjkę do macicy i jajowodów i gdyby sie okazało,że masz tam jakieś paskudztwo, to może sie ono z tym kontrastem dostać do macicy i wtedy masz duuuży kłopot. W takim razie mam wrażenie, że coś się źle z tym swoim doktorem dogadałaś i radzę to sprawdzić. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A witajcie kobitki wicie co się stało ? po raz 4 odesłali mnie do domu co ich tam obchodzi ,że muszę dojechać 70 km ,co kogo obchodzi ,ze muszę kogoś prosić żeby mnie zawiózł , że ciągle szefostwu mówię że idę na chorobowe a na drugi dzień wracam do pracy ze spuszczoną głową , co kogo ,że tyle kasy człowiek traci na dojazdy badania itp a najgorsze to ,że wczoraj dzwoniłam do doktorki i kazała mi przyjechać do szpitala ,że już tyle czekałam to będę w pierwszej kolejności przyjęta a tu dupa fakt spóźniłam się ale auto nam padło później tak nas nawigacja pokierowała ,ze znaleźliśmy się w polu uśmiałam się jak cholerka chociaż zobaczyłam kicające zające chyba nie jest mi pisana lapo czekam do piątku jak mnie nie przyjmą to szukam innej kliniki pozdrawiam kobitki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwoli wyjasnienia - nie mieszkam teraz w Polsce i dlatego tez weszlam na forum i chcialam sie dowiedziec jak to sie robi w naszym kraju ;) i z tego co do tej pory zauwazylam sa pewne roznice w postepowaniu - np. hsg lekarz zaproponowal mi juz w drugim cyklu badan, zaraz po tym jak zrobilam badania hormonalne i zbadalismy sperme partnera - z tego co zauwazylam w Polsce hsg to cos w rodzaju ostatecznosci. Poza tym moj lekarz ma raczej niezle wyposazony gabinet - choc rentgena i lozka do przelezenia po badaniu tam chyba nie widzialam... Tak czy owak, jutro jestem z nim umowiona na omowienie szczegolow, wiec przedyskutuje z nim kwestie posiewu itp. Tymczasem b dziekuje za pomoc. Pozdrawiam :) i mam nadzieje ze moj wpis doda sie tylko raz... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwoli wyjasnienia - nie mieszkam teraz w Polsce i dlatego tez weszlam na forum i chcialam sie dowiedziec jak to sie robi w naszym kraju ;) i z tego co do tej pory zauwazylam sa pewne roznice w postepowaniu - np. hsg lekarz zaproponowal mi juz w drugim cyklu badan, zaraz po tym jak zrobilam badania hormonalne i zbadalismy sperme partnera - z tego co zauwazylam w Polsce hsg to cos w rodzaju ostatecznosci. Poza tym moj lekarz ma raczej niezle wyposazony gabinet - choc rentgena i lozka do przelezenia po badaniu tam chyba nie widzialam... Tak czy owak, jutro jestem z nim umowiona na omowienie szczegolow, wiec przedyskutuje z nim kwestie posiewu itp. Tymczasem b dziekuje za pomoc. Pozdrawiam :) i mam nadzieje ze moj wpis doda sie tylko raz... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy tutaj zawsze jest tak ciezko dodac post????????!!!!!! Nie wiem czy doda sie to co napisalam wczesniej, wiec pisze od nowa... Ogolnie to nie mieszkam teraz w Polsce i dlatego tez weszlam tutaj aby sprawdzic jak to sie robi w naszym kraju... no i chyba sa pewne roznice, m.in. hsg wykonuje sie tutaj zaraz po badaniach hormonalnych zeby nie tracic czasu etc. Poza tym moj lekarz ma raczej niezle wyposazony gabinet, ale rtg tam chyba nie zauwazylam. Tak czy owak jutro jestem z nim umowiona na omowienie szczegolow, wiec wypytam o wszystko i bbbbbbb Wam dziekuje za dotychczasowa pomoc. Pozdrawiam wszystkie serdecznie :) C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zarka16
Miska no nie wierze!!! to chyba tylko w naszej sluzbie zdrowia takie cyrki sie moga zdarzyc. Wsciekabym sie jak nie wiem co. Ja jak juz pisalam wsciekalam sie na moja doktorke i postanowilam, ze jak na razie nie ide do zadnych lekarzy przez pare cykli. moze jak mi zlosc przejdzie to sie udam znowu. a jak na razie chce odpoczac. Szukalam na necie klinik ktore robia laparoskopie tak na wszelki wypadek. chce robic prywatnie, bo nie mieszkam w Polsce i nie mam innej mozliwosci/ poza tym mam nadzieje, ze nie bede musiala w ogole robic tego zabiegu. Pozdrawiam i witam "nowe". Teraz jest nas wiecej (niestety) i moze wkoncu szybciej uslyszymy od kogos dobre wiesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISKA13
witacie kobitki :)te starsze i te nowe na forum :) dzisiaj dostałam nowe wieści o lapo jeździła w tym samym czasie co ja dziewczyna miała takie szczęście ,że ją wczoraj przyjęli dzwoni dzisiaj do mnie z płaczem ,że co też ją wypisali bo lapo jest zepsute i wszystko jest przesunięte myślałam ,że jej się uda a tu niespodzianka teraz wiem ,że do puki nie dasz w łapę to nie będą Cię traktować jak człowieka nawet jedna pielęgniarka z innego oddziału mi tak zasugerowała Zarka ja też bym dała na luz ale tak dawałam ,że minęło 5 lat a ta Twoja doktorka to też jakiś ewenement wiesz nie rozumie takich ludzie niby są po to ,żeby pomóc człowiekowi a oni tylko odstraszają swoją znieczulicą i głupimi odzywkami a nie myślałaś żeby w Polsce podskoczyć do jakiegoś konkretnego gina zajmujący się problemami niepłodności ? pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! bylam dzis u swojego lekarza, okazuje sie on nie bedzie mi wykonywal hsg tylko podobne badanie (nie pamietam dokladnej nazwy): zamiast kontrastu wpusci mi sol fizjologiczna i nie bedzie robil zdjecia rtg, tylko normalnie usg. Ponoc to w ogole nie boli (???) i jest bezpieczniejsze niz hsg (???). Czy ktos mial robione takie badanie??? Ratunku!!! teraz to sie dopiero boje... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! bylam dzis u swojego lekarza, okazuje sie on nie bedzie mi wykonywal hsg tylko podobne badanie (nie pamietam dokladnej nazwy): zamiast kontrastu wpusci mi sol fizjologiczna i nie bedzie robil zdjecia rtg, tylko normalnie usg. Ponoc to w ogole nie boli (???) i jest bezpieczniejsze niz hsg (???). Czy ktos mial robione takie badanie??? Ratunku!!! teraz to sie dopiero boje... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! bylam dzis u swojego lekarza, okazuje sie on nie bedzie mi wykonywal hsg tylko podobne badanie (nie pamietam dokladnej nazwy): zamiast kontrastu wpusci mi sol fizjologiczna i nie bedzie robil zdjecia rtg, tylko normalnie usg. Ponoc to w ogole nie boli (???) i jest bezpieczniejsze niz hsg (???). Czy ktos mial robione takie badanie??? Ratunku!!! teraz to sie dopiero boje... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zarka16
Miska -rok temu wzielam sobie miesiac urlopu. przyjechalam do Polski mialam umowiona wizyte u podobno bardzo dobrego lekarza, i pojechalam do niego pelna nadzieji i co sie okazalo? poszlam na wizyte (kosztowala mnie ponad 300zl) koles nawet nie spojzal na moje wyniki, nie spojzal na mnie jak mu mowilam jaki mam problem. nastepnie jak skonczylam-spojzal na mnie i powiedzial :Kobieto i jak chcesz abym ci pomogl. Prosze sie skontaktowac z klinika ktora leczy bezplodnosc. Dziekuje za wizyte. Placi pani 300zl. I tyle czego sie dowiedzialam "od experta". Ale wtedy plakalam. myslalam ze zrobi mi usg, zobaczy co i jak a tu nic. wscieklam sie i nie chcialam isc do zadnego lekarza.ponad 2 miesiace maz namawial mnie abym poszla do jakiegos innego lekarza tutaj gdzie mieszkamy. jestem troche przylamana bo wczoraj strasznie bolala mnie znowu prawa strona i ja juz nie wiem czy to znowu nerka czy to jajnik mnie bolal. dzisiaj juz mnie tak nie boli ale wczoraj myslalam ze sie poplacze. tal mnie kul i domyslam sie ze to byl jajnik bo to byl troche inny bol niz ten co zawsze mam. wkurzylam sie bo pare dni wczesniej bylam u lekarza mowilam ze mnie ciagle boli a ona nic na to. tylko z usmiechem na twarzy powiedziala mi ze boli - bo mialam bolaca owulacje (cholera ale owulacja nie moze trwac 30 dni w miesiacu!!!!) a nastepnie powiedziala ze jestem zdrowa.a miesiac temu dowwdzialam sie ze mam krew w moczu i problem z prawa nerka. a teraz ? po owulacji ? dlaczego mnie wciaz boli? to jest juz 2 lata jak chodze do lekarzy z tym samym problemem a oni mi na to ze to jajnik i ze to normalne. kobiety tak maja. !!!!!! ok chyba koncze bo znowu sie wkurzylam tylko. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana nie denerwuj się ja a na prawdę nie chciałam Cię zdenerwować :) teraz już wiem co przeszłaś jak najbardziej musisz dać na luzik ja jestem w szoku lekarz który Cię tylko wysłuchał i wziął tyle kasy to taniej bierze psycholog i więcej pomoże ten psełdo lekarz nadaje się tylko do wora ale coraz częściej przyswajam do siebie ,że jest garstka lekarzy którzy chcą tak na prawdę pomóc ja dotychczas spotkałam się tylko z jednym a tych lekarzy trochę przerobiłam byłam 3 razy na wizycie a wziął kasę tylko za jedną pogadałam z nim jak z kumplem i powiedział trzeba znaleźć dobrą klinikę we Wrocku zajmującą się bezpłodnością i najbardziej Go wspominam ja zamierzam iść we wtorek do szpitala na lapo i po nim też daję na luzik bo wykańczam już siebie i męża z którym coraz częściej się kłucę a po co to co ma być to będzie najwyżej adoptujemy jakąś dzidzię pozdrawiam cieplutko Zarka i inne kobitki obejrzyjcie sobie na youtobe filmik sekret prawo przyciągania to pomaga pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik001
witam dziewczyny nie pisałam troche bo wiele sie ostatnio u mnie dzialo... a wiec dlugo, dlugo bolal mnie brzuch i piersi, no i do tego te piaskowe plamienia. zrobiłam wiec test, no i dwie kreski :))))))) szok, ogromna radość i lzy szczescia. Swiadomosc, ze nareszcie sie udalo byla wspaniala. Jednak moje plamienia nie ustepowaly. Poszlam wiec do lekarza. Potwierdzil ciążę, ale wyslal mnie natychmiast na oddzial. Stwierdzil, ze te plamienia sa niepokojace i to grozi poronieniem. Zaczelam plakac. W szpitalu przez 4 dni dostawalam leki i poki co wszystko jest dobrze. To juz 5 tc. Leki biore nadal. Konczac chce napisac, ze hsg jednak pomaga. Nam sie udalo w 1 cyklu po badaniu. Teraz modlimy sie, by wszystko bylo dobrze. Trzymam za was mocno kciuki :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula23
gosik, cudowna wiadomosc:))))) z calego serducha wam gratuluje:) takie piekne wiadomosci,mam dzis cudowny dzien i jeszcze taka wspaniala wiadomosc na forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zark16
Gosik !!!! Walsnie o takie wiadomosci nam chodzi!!! Wszystko bedzie dobrze. Trzymam za was kciuki. Tylko sie nie zamartwiaj. Bardzo sie ciesze. Dzieki tobie wszystkie pewnie mamy nadzieje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kobitki :) gratulacje gosik w końcu komuś się udało trzymam kciuki wszystko będzie dobrze jednak u mnie następna porażka byłam od wtorku w szpitalu i co się stało wczoraj lapo się zepsuło fajnie nie albo mam takiego pecha albo na prawdę nie jest mi pisana poleżałam odpoczęłam i dalej nic ale to czego się naoglądałam i nasłuchałam co inne kobiety przechodzą i przechodziły to ja przy nich to mały pikuś mam dzwonić do szpitala we wtorek ale chyba nie pojadę bo za tydzień w niedzielę mam dostać @ więc chyba dam na luzik a jak wcześniej przyjdzie i będę w szpitalu to znowu mnie cofną do domu najbardziej denerwuję się pracą bo nie wszyscy rozumieją ,że po raz 5 nie udało się zrobić lapo jutro idę do pracy i znowu będę świecić oczami Kasiula ,Zarka co tam słychać u Was myślę ,ze u Was wszystko wpożo pozdrawiam cieplutko wszystkie kobitki na forum pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula23
ja mam dzis 17dc,od wczoraj biore duphastion,wiec za ok 11 dni bede wyczekiwala@...miska naprawde to niewiarygodne ze juz 5 raz i sie nie udalo,Ty naprawde zasiazysz zanim zrobia Ci to lapro,zarka a jak u Ciebie?trzymamy kciuki za Ciebie,zeby teraz do Ciebie@nie przyszla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik001
Dziewczęta trzymam za Was wszystkie kciuki. Na pewno i Wam się uda. Ściskam mocno i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejjjjj dziewczyny jestem tutaj nowa wiec moze zaczne od poczatku:) Od stycznia staramy sie z moim M o pierwsze dziecko,zaczal sie maj i nadal nic:( odtatnia @ mialam 4 marca.zawsze mialam nie regularne @ ale nigdy,az tyle sie nie spozniala.zrobilam trzy testy w tym czasie i wszystkie negatywne niestety:( dzisiaj poszlam do ginekologa,ktory dal mi proszki na wywolanie i skierowanie na badanie o nazwie "histerosalpingografia" wiem,ze w polsce to badanie ma taka sama nazwe dziwie sie tylko dlaczego moj gin nie zrobil mi cytologii ani badan na czystosc pochwy(czytalam na necie,ze to konieczne) czy ktoras z Was miala moze jakies powiklania po tym badaniu? ja jestem pelna nadzieji,ze wreszcie zaciaze:):):) z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejjjjj dziewczyny jestem tutaj nowa wiec moze zaczne od poczatku:) Od stycznia staramy sie z moim M o pierwsze dziecko,zaczal sie maj i nadal nic:( odtatnia @ mialam 4 marca.zawsze mialam nie regularne @ ale nigdy,az tyle sie nie spozniala.zrobilam trzy testy w tym czasie i wszystkie negatywne niestety:( dzisiaj poszlam do ginekologa,ktory dal mi proszki na wywolanie i skierowanie na badanie o nazwie "histerosalpingografia" wiem,ze w polsce to badanie ma taka sama nazwe dziwie sie tylko dlaczego moj gin nie zrobil mi cytologii ani badan na czystosc pochwy(czytalam na necie,ze to konieczne) czy ktoras z Was miala moze jakies powiklania po tym badaniu? ja jestem pelna nadzieji,ze wreszcie zaciaze:):):) z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyssa
Ja przed Hsg nie mialam robionej czystosci, a cytologie jakies 9 miesiecy wczesniej i nie mialam absolutnie zadnych powiklan po zabiegu. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.napisze w skrocie.gin skierowala mnie na badanie hsg jednak nie zlecila wczesniejszego badania czystosci pochwy.cytologie mialam pol roku temu i byla ok.uparlam sie na ta czystosc i wysly mi bakterie e coli i jeszcze jakies jedne.dostalam antybiotyk i globulki.lekarka kazala brac i na hsg stawic sie bez powtarzania wynikow.jednak czytalam.ze bardzo ciezko sie tego pozbyc i sama nie wiem co robic?czu ktoras z Was miala cos podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.napisze w skrocie.gin skierowala mnie na badanie hsg jednak nie zlecila wczesniejszego badania czystosci pochwy.cytologie mialam pol roku temu i byla ok.uparlam sie na ta czystosc i wysly mi bakterie e coli i jeszcze jakies jedne.dostalam antybiotyk i globulki.lekarka kazala brac i na hsg stawic sie bez powtarzania wynikow.jednak czytalam.ze bardzo ciezko sie tego pozbyc i sama nie wiem co robic?czu ktoras z Was miala cos podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zarka16
Moj kolejny cykl stracony. Dzisiaj dostalam okres. znowu sie troche zalamalam. ale juz podejzewalam, ze nic z tego bo wczoraj odebralam wyniki progesteronu i byl niski. I wlasnie mam do was dziewczyny pytanie. Czy robilyscie progesteron i jakie wyniki mialyscie ? ja w 27 dniu cyklu mialam 24.8 nmol/l. Czytalam na stronach i wydawalo mi sie ze wszystkie dziewczyny mialy duzo wyzszy progesteron. Moja doktorka powiedziala ze jest w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×