Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość pełna-nadziei83
U was to trzeba jakoś unormować, na tym wyższym poziomie oczywiście :) kiedy wizyta u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już mam leki do stymulacji wykupione, teraz czekam na @. Potem 9-11 dc wizyta u gina. Wtedy odbierzemy wyniki posiewu i M umówi się do androloga chociaż właściwie nie wiem po co. Gin mi powiedział że to nasienie tak będzie skakać ciągle:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna-nadziei83
No to Justynka trzymamy kciuki, aby w dzień IUI skoczyło bardzo wysoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka ja tez zycze jak największych skoków w góre parametrów nasienia:) Ja jutro wieczorkiem ide do szpitala na to badanie snu i wracam w południe w poniedziałek. przy okazji zaoszczędzę pare groszy na swoich badanich, bo zrobia mi morfologie, bad. moczu, hormony tarczycy i koagulanty (INR i aptt), zostana tylko te nietypowe jak kiła, różyczka, hiv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna-nadziei83
Myszkam - to powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka84
ja jestem dowodem tego ze lekarz stwierdzil ze ruchliwosci plemnikow nie ma co leczyc bo nic nie pomoze wiec jesli za jakis czas nie zajde to invitro wiec sie zdziwilam ze nawet nie chce jakimis witaminami polepszyc nasienia.a to prawda ze folik pomaga rowniez mezczyzna?bo nie wiem czy mu nie zakupic na te jego plemniczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elka mój M brał folik bo podobno też to jakoś na faceta wpływa. Pełna dzięki:) troche sie obawialam co z korzystaniem z toalety jak bedę już podlączona do tych kabelków, ale okazało sie że całe urządzonko moge zabrać ze soba i iść do kibelka. a już sie bałam jak to będzie, niestety bardzo rzadko nie budze sie na siusiu więc by mi pęcherz pękl gdybym nie mogła sie załatwić a teraz jak już wiem co i jak to moge spać spokojnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie sie wydaje że ruchliwość to chyba nieco łatwiej poprawić niż sama ilość plemników, bo dużo witamin wpływa nas ruchliwość, np. cynk, l-karnityna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Elka - a byliście z tymi plemnikami u androloga? najlepsza na ruchliwość l -karnityna + androvit albo salfazin, folik też może brać, orzechy brazylijskie...najłatwiej poprawić ruchliwość, najtrudniej morfologię, chyba w ogóle morfologii nie idzie poprawić... a jakie macie nasienie i parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
faktycznie dużo lekarzy mówi że nasienia nie da się wyleczyć, nasz androlog powiedział że na cuda nie mamy liczyć, ale może uda się polepszyć nasienie do 10mln...niestety 4 miesiące brania leków i nasienie stoi w miejscu, teraz lekarz kazał odstawić leki i brać tylko l-karnitynę i androvit, może tylko to zadziała...we wtorek będzie sprawdzian :) dodatkowo mój emek od 2 lat (jak nie wiedzieliśmy o złym nasieniu) sam z siebie brał cynk i selen i witaminę c chyba do lepszego wchłaniania... to ja nie chce wiedzieć jakie on miałby nasienie gdyby nic nie brał :) strach się bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka 84
pelna nadziei tak tak bylismy u androloga i wlasnie to on stwierdzil ze nasienia sie nie da polepszyc a dokladnie ruchliwosci o to wyniki: objetosc 2,3 ml liczba plemnikow mln 54 liczba plemnikow w ejakulacie 124 mln ruchliwosc typ a szybki postepowy 11 typ b wolny postepowy 9 typ c niepostepowy 15 typ d nieruchome 65 morfologia 15 rozpoznanie astthenozoospermia 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Elka- macie super nasienie!!! na pewno ono nie jest powodem braku dziecka, nawet jeśli ruchliwość jest trochę obniżona to patrząc na ilość nasienia w ml jesteście grubo powyżej minimum normy... wy macie ruch A+B=20% z 54mln=10,8mln/ml wg WHO ruch A+B=32%z15mln=4,8mln/ml czyli ponad dwukrotnie przekraczanie min.normy :) pewnie dlatego lekarz stwierdził że nie potrzeba leczyć, ale dla spokojnego ducha niech emek bierze l-karnitynę, to się ruch jeszcze poprawi :) a czemu macie wskazania do in vitro? długo się staracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka84
pelna nadziei ale mnie podnioslas na duchu chyba pierwsza wiadomosc mila ktora uslyszalam od dawna staramy sie poltora roku ja mam prawy niedrzony jajowod z czego ciagle mam owulacje z prawego jajnika i tylozgiecie.andrlog stwierdzil ze jak jeszcze dlugo nic nie bedxzie to invitro nie wie czy chcial na soszukac i naciagnac na kase czy mial racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Elka- zmieńcie lekarza :) musisz chodzić na monitoringi żeby trafić na moment kiedy jajeczko będzie po dobrej stronie :) popróbujcie jeszcze trochę naturalnie,bo moim zdaniem nasienie na to pozwala, a jeśli się bardzo niecierpliwicie to może inseminacja :) do in vitro jeszcze daleka droga...co innego gdybyście sie starali z 4 lata, to ja bym uderzała po takim czasie w ivf, ale to tylko moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka84
dziekuje kochana za odpowiedz i za podniesienie na duchu:)ten androlog to byl tylko okazyjnie jak robilismy badania nasienia z wynikami ide za pol miesiaca do mojego ginekologa.zobaczymy co ten powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
no to trzymam kciuki :) głowa do góry i daj znać co Ci powie Twój ginek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) mam pytanie do Was. Zaczne od poczatku. Zmieniłam lekarza wkońcu, widze ze interesuje sie moim problemem w przeciwnienstwie do prof, do którego wczesniej chodziłam. Pani dr kazała mi po @ do 10-12 dc przyjechac na monitoring. Moje pytanie jeste takie ,czy ten monitoring jest skuteczny? Jak to wygląda? Udaje sie po tym? Narazie żadnych badań mi nie zleciła, moze dlatego ze wziełam ze soba badania, które miałam robione wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
aniu - na monitoringu dr będzie sprawdzała czy jest pęcherzyk i czy potem pęknie, musi sprawdzić czy masz naturalną owulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
tak, to USG :) trwa chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu monitoring trwa tyle co zwykle usg, ale trzeba to usg powtarzac kilka dni z rzedu, az pecherzyk peknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
o.. amefa co slychac? jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja_73
Dziewczeta.. Gdzie mozna we Wroclawiu zrobic badanie HSG ? Dosc pilnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. Ja dzisiaj dochodę do siebie po dwóch dniach tańa ;-) Maja o hsg powie Ci Yvonka jak tylko tuz zajry bo ona jest z Wrocławia. Leti jak samopoczucie? Muszę Wam coś powiedzieć. Wiem że wiele osób jest przeciwnikiem ale ja ide dzisiaj do wróżki :-) moja kuzynka do niej chodzi i mnie namówiła. Ale jestem podekscytowana, niby wiem że to nic takiego ale ciekawość mnie zżera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do plemników to mnie gin też mówił że nie ma środka który poprawia ilośc plemników, jedynie co to można poprawić ich ruchliwość... Pełna a w jakiej postaci Twój M bierze l-karnityne. Bo też chce swojemu kupić i nie wiem czy kupić witaminy które ja zawierają czy może coś innego jest skuteczniejsze. Mój gin polecał multisperm - co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka 14 dzień po IUI wypada mi w sobote, wiec tak się zastanaiwam, bo jak na bete pojdę w sobotę to wynik będzie dopiero w poniedziałek, wieć nie wiem czy nie lepiej pójść na bete w piątek i wynik będę miała w sobotę. Zaoszczędziłabym sobie też ryczenia w pracy.Piątek bedzie 13 dniem po IUI wiec chyba wynik bedzie wiarygodny. Co myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti myślę że 13 dnia po iui możesz iść spokojnie na betę. Mi lekarz kazał iść 10 dnia:-) Co do Multisperm to widzę że cena kosmos. Jeśli chcecie tylko poprawić ruchliwość to polecam L karnitynę 1000 mg firmy activlab (ja zamaiwałam na allegro). Mój M bierze też Axaren men i androvit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×