Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Fionnka pierwszy tydzień jeszcze jakoś leci ale ten drugi sie masakrycznie ciągnie :) to ciągłe nie doszukiwanie sie na siłe i próba nie myślenia ile to dni jeszcze zostało potrafia wykończyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hejka czy do badania drożności HSG golicie się na zero?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do porodu mogą cię podgolic zeby później łatwiej zszyc i pielęgnować ewentualną ranę. Ale do hsg nie ma potrzeby. Chyba ze ty będziesz się czuć bardziej komfortowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja testowalam troszeczke wczesniej bo test zrobilam po 13 dniu po IUI i tez byla jasniutka kreseczka...a potem tych testow zrobilam chyba z 5 bo niedowierzalam ze sa dwie ;)) Zycze aby i u Ciebie tak sie zakonczylo. Myszka u nas rehabilitantka mowila ze w odrebie kregoslupa juz nie jest zle ale gorzej z odcinkiem szyjnym, ze ma glowke splaszczona i poki co bedzie tak sie ukladal. Mam go jak najwiecej klasc na brzuszku aby glowka mogla spokojnie sie odksztalcac... hehe a wez go teraz poluz jak sam bryka z jednego boku na drugi ;)) Tragedi duzej nie ma ale jakby mial jeszcze cwiczenia to tez nie bylo by zle. Zawsze to cwiczenia wykonywane przez fachowcow.. Zobaczymy we wtorek mam jeszcze naurologa a pod koniec pazdziernika mam wizyte w innym osrodku rehabilitacji bo w koncu od czerwca nadejdzie nasz czas ;) coz polska sluzba zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam z tą babką ćwiczenia tylko raz w tygodniu a szyjki Mała mi nie pozwala ćwiczyć,usztywni sie i koniec. U nas główka wraca do prawidłowego kształtu, jak ma mokrą to najwięcej widać, bo tak to włoski coraz dłuższe i zasłaniają troche. Emilcia na boki zaczęła sie częściej przewracać dopiero od czasu rehabilitacji. Oprócz szyjki i stópek mamy takie ogólnowzmacniające ćwiczenia przygotowujące do siadania i raczkowania, pomagające utrzymywać równowagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane:) psioszka jak u ciebie,lekarz u mnie naliczyl 5 pecherzykow na moim jednym jajniku prawie po 16 mm i dalej leki musialam wykupic,teraz rowna 2 tys dalam na leki i mysle ze na tym sie juz zakonczy,rece mam tak poklute co 2 dni estradiol i progesteron robie ,w poniedzialek wizyta i na srode punkcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rety Kasiula jeszcze znajdują wolne miejsce na żyłach żeby sie wkuć? :) Psioszka co tam po wizycie? urosło coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiapco1
No to dziewczyny powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaa78
witajcie dziewczyny ja pierwsz raz na forum,jestem lekko zestresowana ;-) staramy sie z mezem o 2 dzidzie juz od 4 lat. Mialam HCG maz zbadany i wszystko ok ale dzidzi nadal nie ma i nie ma. W tym miesiacu pierwszy raz zazylam clomid i prygnal 1000 teraz wlanie czekam,czekam i czekam nie moge sie doczekac pierwszego testu.Czy komus sie udalo za pierwszym razem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja też pierwszy raz w tym temacie. Staramy się od ponad roku , głównie clostilbegyt i ovitrelle, w listopadzie bede mieć pierwsze HSG, przyznam że z tego co czytałam to opinie są skrajnie przeciwne, czyli że albo jest to ból nie do wytrzymania albo że troszke bardziej niż przy miesiączce- już nie wiem czy mam się bać czy podejść do tego na luzie... Czy możecie mi powiedzieć jak sie przygotować do tego badania? wiem że mam wziąć piżamkę i kapcie, mam zdobić mocz, morfologie, mocznik i itp...czy nie zaszkodzi jakbym rano sama sobie zwieła 1 tabl ketonalu? tak dla spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opinie sa tak sprzeczne bo to zalezy od wielu czynnikow, przede wszystkim od Twojej odp***osci na bol, po drugir od tego czy jajowodu sa drozne czy nie. Jesli drozne kontrast przeleci bez wiekszego problemu, jesli nie jest opor i jest bol. Wiele szpitali daja na start znieczulenie lub glupiego jasia, inne ida na "zywca". Jesli nie ma u Ciebie zadnego znieczulenie wez sobie jakis lek przeciwbolowy. z piżamami jest roznie, jedne biora inne nie. Fajnie sprawuje sie dluzsza koszulka. No i mozesz sobie wziasc gazetke bo niewiadomo ile czasu bedziesz czekala na badanie Myszka az musialam sprawdzic jak zachpwuje sie Bartus z raczkami, podnosi obie bez problemu w gore. U mnie fika juz z pleckow na brzuszek i odwrotnie bez zadnego problemu. Beti u mnie tez bylo tak samo pare dni przerwy a cofnal sie do stadium przed rehabilitacji. A akurat wtedy mielismy przerwy miedzy cwiczeniemi to az prywatnie chodzilam na cwiczenia bo sama nie moglam sobie dac rady. Teraz staram sie codzienie cwiczyc w wiekszym lub mniejszym stopniu ale codzienie wykonac pare cwiczen. Tyle ze poszlam na latwizne i nie rozbieram go do pampersa tylko cwicze w bodach . Beti i przedwe wszystkim nie patrz na tabele... miesiac jest dlugi a czasami wystarcza jeden dwa dni a nabiera i nadgania te umiejednosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze musze sie spytać jutro rehabilitantki czemu Emilka sie tak usztywnia gdy ma podnieść rączki do góry, sama z siebie podniesie ale komuś na to nie pozwala. Wydaje mi sie, że gdyby trafiła na ćwiczenia z 2-3 miesiące wcześniej to też ruchowo zachowywałaby sie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, u nas kiepsko z ćwiczeniem w domu,bo albo sie zapomni albo Mała nie chce współpracować albo znów jest najedzona i nie chce żeby wszystko wylądowało na kanapie czy dywanie. A co do hsg koszulka lepsza od piżamki bo potem sie nie paraduje z gołym tyłkiem jak schodzisz ze stołu. ja też sie naczytałam przed badaniem i szłam strasznie zestresowana a sie okazało że ból był krótki i mało intensywny. Jeżeli nie wiesz czy szpital daje znieczulenie to weź ze sobą cos przeciwbólowego i zawsze przy przyjęciu możesz dopytac i wtedy wziąć dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie, Dziewczyny mam pytanie odnośnie zabiegu HSG mianowicie lekarz taki zabieg chce przeprowadzić u siebie w gabinecie tyle ze zamiast zdjec Rtg drożność bedzie sprawdzana na USG. Czy któraś z Was miała podobnie? Dodam, iż lekarz jest juz dość wiekowy ;) z dużym doświadczeniem w sprawach niepłodności itp. Jeszcze jedno pytanie.... Czy przed zabiegiem można jeść lub pić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie częściej robi sie hsg ze zdjęciem rtg, ktos kiedyś tutaj chyba miał sprawdzane na usg ale nie wiem czy jeszcze sie tutaj udziela. ja musiałam być na czczo a wode piłam dopiero po badaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,sroda 6.30 punkcja,dzis zastrzyk na pekniecie orvitale,eh troche podlamna jestem bo tylko jeden wielki ponad 20 mm,reszta zostaly 13mm,jeszcze dzis wzielam zastrzyki ale watpie zeby one urosly,mam strasznie wysokie amh ponad 14 i dlatego tak slabo,zle jak sie ma mlo i zle jak tak duzo,ale jak bedzie pobieral te jajeczko to pow ze male tez wybierze ponakluwa jejnik ,i moze amh sie obnizy na przyszly raz,pocieszajace jest o ze gin pow ze mial ok 10 pacjetek z takim amh z jednym jajeczkiem,byla jedna ciaza pozniej i jedno dziecko,wiec to bylo piekne i pocieszajace,endometrium tez ladne 8mm,butelka wina podziala przez dwa ni moze dzis jeszcze jedna sobie kupie,nie dosc ze dobre to jeszcze pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o 20 godzinie na pekniecie a z rana ostatnie hormony na powiekszanie jajeczek bralam jeszcze,psioszka ty tez na srode punkcja??ja sie strasznie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny trzymam kciukasy zeby wszystko bylo ok:) mi minal pierwszy tydzien czekania jeszcze jeden:( to jest straszne ciagle sie zastanawiam czy mam jakies objawy no i stwierdzam ze nic ani brzuch ani piersi poprostu nic strasznie pesymistycznie mnie to nastraja:((( no ale co ma byc to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fionnka nie doszukuj sie na siłe, sama widzisz że Justynka do tej pory nie czuje ze jest w ciązy :) Kasiula będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula zaciskam kciuki żeby pęchole podciągnęły i za punkcję :) trochę dziwne że przy tak wysokim AMH masz tylko 1 komórkę, zwykle przy wysokim AMH jest ich aż za dużo i grozi hiperstymulacją, ale może lekarz właśnie bał się hiperki i stymulował się niską dawką leków. A czym byłaś stymulowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Liczyłam,że mój brzuch już odpocznie i punkcja będzie w środę, ale dr stwierdził,że ruszyły te moje pęcherzyki i jest ich jednak 9, więc poczekamy do czwartku co by urosły i się nadały. Punkcja w sobotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszkam no niestety polna znowu czeka i insulina pomimo ladnych cukrow w dzien to na cczo od 93-103 waha mi sie wiec lekarz zdecydowal ze insuline wlaczymy na noc no coz tak sie balam tego ale wszystko dla zdrowia dzidzi.dziekuje za linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej ale mam swietny wynik estradiolu juz wskazuje na owulacje jeszcze dwa dni temu byl 191,9 pg/ml a dzis juz 335,8pg/ml,bylam stymulowana merionalem i orgalutran jakos tak,duzo mialam dawke ogromna i jest pelno ale male i tylko wszystko poszlo w jeden pecherzyk, dowiem sie w srode ile tych jajeczek czy gdzies jeszcze jakies dojrzeje,mam mniejsze szanse bo tylko jeden jajnik mam niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry kobietki,ale mam fajnego ginka dzwonil do mnie czy czasem nie zapomnialam wczoraj wziazc zastrzyku na pekniecie to odrazu zapytalam czy widzial moj wynik estardiolui ie smial ze rekordu powiatu nie pobilam, bo pacjentki mialy nawe ponad 800 a u mnie wskazuje na jedno jejeczko,pow no moze 2 lub 3 uda sie pobrac,jej ale mam stracha przed jutrem,dokladnie prawie rok temu bylam usypiana do laparoskopi bo 21 pazdiernika i znow to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula na jedną dojrzałą komórke przypada 200-300 estradiolu, on jeszcze podrośnie do punkcji, więc może będziesz miała 2-3 komóreczki super jakości, trzymam kciukasy kochana :) Lepiej mniej a lepszej jakości :D Psioszka za Ciebie również, twoje pęchole idą jak burza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Psioszka jak sie wzięły do roboty pęcherzyki :) Kasiula lepiej jest mieć mniej a lepszej jakości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×