Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość gonia_fr
zadnych takich innych badan nie robilam przed hsg,poniewaz czesto chodze do ginekologa i robil mi ostatnio w listopadzie badania,wiec nie trzeba bylo nic innego.Ale tu widzisz jest inaczej,nie robisz badan,za to masz garsc lekow brac przed badaniem.Bedzie dobrze!Uwierz mi ze jak ja przezylam to i ty dasz rade.Ja bylam z moim mezem,jak mnie zobaczyl po tym badaniu to byl w szoku.A do tego sie darlam,hihihiih,teraz to sie z tego smieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kait
Marti04-Gratulacje~!cieszę sie ze wszystko dobrze pisz dalej jak sie bedzisz czuc!pozdrawiam iwibal-ja tez miałam to badanie które robił mi ordynator szpitala.jesli mozesz dostac znieczulenie to popros o nie.Samo badanie nie jest przyjemne ale do przeżycia.Przed hsg miałam robiony wymaz z pochwy zeby sprawdzic czy nie mam jakiś bakterii.Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wam zdiewczyny za informacje, pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia_fr
Dziewczyny co tu taka cisza?nic sie nie dzieje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona73sz
Marti 04 moje szczere gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dbaj o siebie i odzywaj sie co tam u ciebie słychać .ja czekam na ta laparoskopie a moze się uda samemu w miedzy czasie zajść w ciąze.grunt to się nie poddawać pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Riola
Marti, teraz może być tylko lepiej, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia_fr
witam was dziewczyny,co nowego slychac????u mnie na razie nic nowego,nadal pracujemy,hihihihi.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kait
Witam !co słychac u was?u mnie narazie tylko praca,praca i praca;/A poza tym narazie sie nie staramy w ogóle chcę poczekać do czerwca na @ i zobaczyc czy wszystko wróciło do normy.Ale w poniedziałek wybieram sie do innego lekarza zobaczymy co powie czy zleci jakieś badania czy tez podejdzie do tego tak sie zdazyło i trzeba próbowac dalej...zobaczymy Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc!! Byłam wczoraj w lekarza, żeby wypisał mi skierowanie na hsg ale oczywiście najpierw muszę zrobić wymaz z kanału pochwy na bakterie, potem dopiero jak nie będzie obecności jakichkolwiek bakterii mogę się umawiać na hsg. ten lekarz działa na mnie tak uspokajająco, cieszę się,że do niego trafiłam. Zobaczymy jutro idę,żeby mi pobrał ten wymaz i zobaczymy co tam w trawie piszczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia_fr
Hejjj dziewczyny,co sie z wami dzieje??????cisza od kilku dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona73sz
Masz racje gonia cisza totalna. U mnie po staremu aczkolwiek czekam na miesiaczke narazie spóźnia sie 1dzien wiec sie nie ekscytuje ,chociaz zawsze miałam co do dnia ale wiadomo po hsg mogło sie cos przestawić.,to dopiero była by 2 miesiączka po badaniu . Mam nadzieje że drogie koleżanki tu na powrót zawitaja w grupie raźniej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti74
witam serdecznie. mam pytanie do dziewcząt leczących się w INVIKCIE w gdańsku. mianowicie: czy badanie HSG jest tam wykonywane pod kontrolą RTG czy USG? wiem, że przy USG takie badanie jest niedokładne i jeśli chce się uzyskać w 100% wiarygodny wynik musi temu towarzyszyć RTG. bardzo będę wdzieczna na odpowiedź, ponieważ takowe badanie mnie czeka. pozdrawiam wszystkie miłe starające się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kait
Witajcie dziewczynki!Nareszcie troszke wolnego było bo tak to trochę zaganiana jestem..Jutro idę na wizyte do nowego lekarza.Poleciły mi go 2 koleżanki którym pomógł po podobnych doświadczeniach tak więc jestem dobrej myśli może każe zrobic jakies nowe badania i do czegoś dojdziemy.A w czwartek jadę w góry z moim M na odpoczynek w końcu... pozdrawiam Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marti04
Witam Dzięki dziewczyny za wsparcie. Do tej pory prawie wszystko przebiega ok. oprócz naszej kochanej służby zdrowia. Będąc u lekarza dał mi sporo badań do zrobienia, a skoro chodzę prywatnie to poszłam jeszcze do innego lekarza gin. u siebie aby przepisał mi badania na NFZ oczewiście nie dał mi na wszystkie. Z mężem zdecydowaliśmy że za resztę zapłacimy bo w końcu to chodzi o zdrowie dzidzi i mój spokój. W tej chwili jest to 2 miesiąc na usg widziałam pęcherzyk i mały zarys dzidzi co najważniejsze dziewczyny to bije serduszko i jest wszystko w porządku. u pierwszego lekarza dostałam wykład co mi wolno a czego nie co dozwolone co zakazane. Drugi to traktował tak jak jest dobrze to dobrze, jak pewnie coś się stanie to powie zdarza się. No teraz czekają mnie badania i zobaczymy dalej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kait
Martki 04 trzymam kciuki dalej oby wszystko było ok!Ciekawe co ja jutro usłysze i tez zapewne za badania będe musiała zaplacić;/buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona73sz
Marti04 witaj a tak ogólnoie jak sie czujesz? Mdłosci cię nawiedzają? Każda to ponoc przechodzi inaczej mam koleżanki co wrecz nie czuły że sa w ciązy tzn brak senności wymiotów zachcianek .Odpoczywaj i nie stresuj sie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marti04
Witam Iwonko nie mogę narzekać, czuję sie dobrze, czasami mnie nudzi ale tylko najczęściej jak jestem głodna, apetyt mam, czasami odczuwam mały ból podbrzusza ale trzyma krótko, no i mam ból piersi najgorzej jest nocą bo jak się obrócę na bok to przez chwilę mam ból taki ciągnący. Wymiotów nie mam ale jeszcze mogą pewnie być. Zachcianki to mam tlko na ogórki korniszony, do słodkiego wogólemnie nie ciągnie dziś np. zjadłam serek danonka to był dla mnie zasłodki. Lekarz zalecił mi dużo jeść warzyw i mięsa, powiedział żeby unikać ziemiaków, marchwi buraków i kukurydzy bo zawirają dużo cukru, z laktozą kazał uważać czyli mleczne no i jak najmniej węglowodanów a grube kasze i twardy makaron typu spagethi. Dużo ruchu czyli spaceru, jazdy na rowerze ale do 6mc chyba że jest stacionarny to do końca ciąży, pływanie. Co do wypoczynku i spokoju to nastąpi on dopiero wtedy gdy dam zwolnienie lekarskie do pracy bo mam taką zołzę szefową. Jutro idę robić badania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia_fr
Marti04 mam do ciebie male pytanko,ja juz jestem 2tyg po badaniu hsg,i juz powinnam miec okres,na razie nie mam,ale mam dziwne uplawy jakich nigdy nie mialam.Jak bylo u ciebie na samym poczatku ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marti04
Gonia Miałam po hsg może też mniej więcej 2 tyg. po jakieś dziwne upławy z białym nalotem (wygladało to jak biały proszek) trwało to mniej więcej 5 dni i potem czekałam na miesiaczkę, ale się spóźniała a w tym czasie pobolewło mnie podbrzusze jak bym miała dostać okres, no i pojawił się ból piersi. Po 5 dniach sprawdziłam testem no i pokazały sie 2 kreseczki teraz jestem w 2 miesiącu ciąży. Wydawały mi się te upławy dziwne, ale wiesz co nie wiem ale ja przypuszczam że to pojawiała sie grzybica pochwy bo u mnie lekarz stwierdził ciążę i grzybicę dotałam tabletki dopochwowe i po sprawie. Ja jestem podatna na załapanie grzybicy a po podłączeniu całego osprzętu do hsg mimo, że jest on odkażany to dla mnie za mało. Nike wiem czy to ozanka ciąży czy może grzybicy ja lekarza sie o to nie pytałam, więc trudno mi powiedzieć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia_fr
dzieki Marti04.Mam nadzieje ze to jest to ,na co czekam juz bardzo dlugo!odezwe sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kait
Dzisiaj mam wizytę za soba u tego innego juz lekarza.Normalnie az mi glowa pęka od nowych wieści.Tak w ogóle to podjerzewa u mnie jakiś zespoł PCO z tego co juz czytałam na necie to nie wrózy to nic dobrego ale jak stwerdził jeszcze tego nie wie narazie tylko podejrzewa;/Po drugie zlecił mi szereg badan hormonalnych m.in androstendion,testosteron,fsh,lh.E2,PRL i progesteron wszystko w określonych dniach cyklu.Jak wszystko wyjdzie ok to czekaja mnie badania endokrynologiczne i to w klinice albo w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kait
Ponadto widać u mnie jakieś pęcherzyki na jajniku czy coś;/Kurcze sie podłamałam znowu nie ta wizyta tylko tym wszystkim juz ciagnie sie to wszystko jak krew z nosa kupe badan starań a czas leci Dobrze ze mój M jest ze mną i pomaga mi rozmowami bo ja juz dawno jestem strzepkiem nerwów w tym temacie Ale cóz mi pozostało bede czekac na @ a pózniej robic te badania no i powtórze wizytę...Ciekawa jestem tylko jak będa w tej klinice wygladały te badania endokrynologiczne??;/może któraś z was juz miała takie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja bylam u gina dzis i mam termin na HSG 19 czerwca,chyba ze zajde w ciaze,boje sie tego badania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kait
nissia-hej:)nie bój sie tego badania ono wcale nie jest takie starszne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona73sz
Witajcie dziewczyny ! Mam doła psychicznego ,niestety dostałam miesiaczke 3 dni po terminie wiec troche miałam juz nadzieje że może tym razem sie uda .Tym bardziej że naprawde sie starliśmy w tym mc pozatym było to szceście iz miałm jajeczkowanie z tego droznego jajowodu. Trudno czekam i tak na laparoskopie ale to nie wczesniej niz lipiec.Ale może mi popradziecie jakie powinam zrobic badania hormonalne może tu tez tkwi problem .Juz sama nie wiem co robic w sumie mąz tez jest po laparoskopii wiec u niego poprawa najwczesniej za ok 2mc .Robie dobra mine do złej gry znowu 2 koleżanki zaszły w ciąze ciesze sie razem z nimi ale głeboko w sercu jest mi smutno.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka74
Cześć Nissia! Ja badanie HSG mialam robione 14 05 08 w szpitalu w Toruniu, bałam się bardzo. Wydaje mi się, że wszystko boli mnie bardziej niż innych, a to badanie nie bolało. Zrobilo mi się słabo po zastrzyku "ogłupiajacym" i właściwie to byl mój największy problem, bo czułam się słabo do końca dnia - badanie miałam o 11:30. Babeczki pracujące na oddziale i moja ginka mówiły, że badanie najczęściej nie boli gdy jajowody są drożne , u mnie właśnie są ok. Powodzenia ! Głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kait
iwona73-mi włąsnie lekarz zlecił badania hormonalne zaczyna od androstendion,testosteron,fsh,lh,e2,prolaktyny i progesteronu ale wszystko w okreslonych dniach cyklu mam zrobić.Pozwodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia_fr
witam dziewczyny,kurcze jestem zla,bo wlasnie dostalam okres,a juz mialam nadzieje!!!ale pani w aptece mnie troszke pocieszyla,bo ona po tym badaniu miala 2miesiace okres i nie wiedziala ze jest w ciazy.Dzisiaj zadzwonie do mojego lekarza niech mi da skierowanie na krew.pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calinecza
cześć własnie siedzę cała zestresowana i czekam :( .... na badanie hsg mam je mieć 23.05 u mnie to będzie 11 dzień cyklu (na forum pisano ze tylko do 10 dnia się je robi) ale mam nadzieję że gin. wie co robi niestety bedę płacić za tą wątpliwą przyjemność dzięki Wam wiem przynajmniej czego się na takim badaniu spodziewać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×