Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość gonia_fr
U mnie lakarz mowil ze do 13dnia cyklu sie robi hsg.A tak wogole to rozmawialam dzisiaj z moim lekarzem i za miesiac (jezeli nie zajde w ciaze)zaczynamy inseminacje.Stwierdzil ze nie ma na co czekac.Juz sie boje tego wszystkiegoooooooo!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze jestem zła bo dzisiaj dostałam @ a w 5 dniu cyklu mam zrobic te badania a 5 dzien wypada u mnie w niedziele i co mam w takim razie zrobic?zrobic w poniedziałek czy muszę czekac na kolejny cykl?;.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze jestem zła bo dzisiaj dostałam @ a w 5 dniu cyklu mam zrobic te badania a 5 dzien wypada u mnie w niedziele i co mam w takim razie zrobic?zrobic w poniedziałek czy muszę czekac na kolejny cykl?;.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po drugie to mam jakos teraz te @ nieregularnie wczesniej miałam zawsze miedzy 26-29 dni do lutego.W marcu zaszłam w kwietniu poroniłam a w maju @ dostałam 2 maja no i wczoraj czyli 21;/czyli teraz wyszło 19 dni róznicy troche mi sie wszystko rozlegulowało...;/ Ale ja uciekam dziewczynki jadę odpocząć w góry wracam w niedzielę.Pozdrawiam was wszystkie serdecznie buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc mam badanie hsg 9 czerwca, już się boję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calinecza
juz jestem po... HSG. Przed badaniem dostałam silny lek przeciwbółowy doustnie i potem jakiś w szyjkę macicy. Podanie kontrastu nie bolało mocno - coś jak miesiączka. Najbardziej bolało to "wyciąganie" szyjki macicy - niesty kilka łeż mi poszło z oka. Okazało się, że mam taką budowę, że szyjka jest mocno skrzywiona i ma małe wejscie więc trzeba było jakąś inna aparaturę zastosować niz zwylke. Za piatym podejsciem włozenie cewnika się udało. Wynik mam prawidłowy. Trzymam kciuki za pozostałe forumowiczki będące przed badaniem. :) Warto było. Aha niestety krwawię po tym badaniu radzę zaopatrzyć się w podpaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwobal
Calinecza, co masz na myśli pisząc "wyciąganie" szyjki macicy, bo mnie przeraziłaś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy któraś z Was dziewczyny miała badanie HSG robione w szpitalu w Wejherowie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiass
Witajcie! Jestem tutaj nowa. Z wielką uwaga przeczytałam Wasze posty. Ja miałam robione HSG 14 maja. Badanie wykazało mi, że prawy jajowód był zapchany, ale na szczęście kontrast udrożnił go. Więc mam dwa drożne jajowody. Dzień po HSG zaczął mnie boleć lewy jajnik i16 poszlam do swojego ginekologa, który miz robił USG, które wykazało rosnące jajeczko i lekarz zalecił współżyć 20 i 22 maja. We wtorek jeszcze dla pewnosci zrobiłam test owulacyjny, który wyszedł pozytywny, ale na następny dzień już wyszedł negatywny. Dodatkowo zrobiłam jeszcze test w czwartek i znów wyszedł pozytywny. Przez 4 dni były intensywne przytulania. Dzisiaj pobolewa mnie lewa strona tak na wysokości bioder. 3-4 czerwca powinnam dostać miesiaczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiass
Witajcie! Z wielką uwaga przeczytałam Wasze posty i postanowiłam do Was dołączyć. Ja miałam HSG robione 14 maja tego roku. Samo badanie przyniosło mi dśc mocny ból, ale to przez to, że miałam zapchany prawy jajowód, ale na szczęście kontrast go przepchał. Tak więc ból opłacał się, bo usłyszalam, ze mam dwa drożne jajowody. Dzień po HSG zaczęłam odczuwac dośc mocny ból w lewym jajniku, który nie przechodził. Trochę wystraszyłam się, bo nigdy czegos takiego nie doświadczyłam. Więc w piatek udałam się do swojego ginekologa. Zrobił mi USG na którym wyszło rosnące jajeczko. Ginekolog zalecił współżycie 20 i 22 maja. Dla pewności 20 maja zrobiłam test owulacyjny i wyszedł pozytywny, ale 21 już negatywny, a 22 ponownie pozytywny. Trochę zgupiałam od tych testów i postanowiłam z Misiaczkiem przytulać się przez najblizsze 4 dni. Teraz czekam czy 3-4 czerwca pojawi się okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
róbcie róbcie to badanie bo warto;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie wróciłam z gór i muszę powiedziec ze troszke odpoczełam a szczególnie psychicznie a mam takie inne pytanko gdzies wyczytałam ze jak sie ma rh- to sie nawet po zabiegu powinno dostac zastrzyk immunoglobuliny.Ja nie miałam łyzeczkowania bo poronienie samoistne było ale zastrzyku nie dostałam to ma jakies znaczenie??;/Pozdrawiam was wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona73sz
cześć dziewczyny!!! jestem juz po2 miesiączce od czasu hsg a wynik był nie za dobry tzn lewy zapchany a prawy troszke przepchany teraz czekam na laparoskopie ale musze stwierdzic iz dowiedziałm sie na forum wiecej niz od swego lekarza od wielu lat łacznie ztym iż badanie hsg jest wazne a brak zainteresowania aby je wykonac ze strony lekarza bo maz ma problem z nasieniem jest bardzo błedny mi wmawiano pzez ostanie 10 lat ze jestem całkowicie zdrowa a ostanie prawie 3lata odkąd sie okazało ze mąż ma tez problem to juz całkiem a moze juz dawno by sie nam udało teraz co lata leca mam 34lata ile jeszce bede mogła próbowac sama nie wiem Jestem przekonana do tego badania w 100% choc nie jest za przyjemne i wszystkim koleżankom które nie moga zajść w ciąze mówie by namówiły swojego lekarza aby dał mi skierowanie na to badanie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona73-jestem rowniez za hsg ja poroniłam ale z drugiej strony 1 raz w zyciu po nim zaraz zaszłam wiec uwazam ze pomogło...... a nie dało sie u ciebie jakos przepchać tych jajowodów?musisz miec ta laparoskopie koniecznie?Nie martw sie latami ja mam 32 i też mysle ze juz pózno..ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiass
U mnie ten cykl będzie raczej stratny. Od paru dni zaczyna mnie pobolewac dół brzucha, jakbym miała zaraz dostać @. A dzisiaj odczuwam niewielki ból piersi, czyli typowe dla mnie objawy przed nadchodzącą @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy któras z was robiła tsh,t3,t4/to sie robi tez w określonych dniach cyklu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do osób które miały robiane hsg. Jak długo po badaniu występuje krwawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia-ja niemiałam prawie wcale krwawienia tylko troszkę zaraz po zabiegu a pozniej ustały:)ale myślę że u każdej przebiega to inaczej:)powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiass
U mnie tylko było niewielkie plamienie zaraz po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiass
Marti04 dziękuję za słowa pocieszenia. Nie chcę za bardzo nakręcać się co do ciąży, bo jak przyjdzie @ to znowu bedzie rozpacz. Dzisiaj jeszcze do moich objawów doszła taka biaława wydzielina z pochwy. Jest jej nie wiele. No i temperaturka utrzymuje sie na granicy 36,9-37,1 ale u mnie z nią to różnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moje wyniki narazei wszystkie wyszły ok oprócz estriadolu norma jest od 73-537 a u mnie jest napisane ponieżej 73.Ale nie wiem co to znaczy ;/Pozdrawiam was wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marti04
agusiass Ja też zaraz po zabiegu plamiłam a później też miałam białawą wydzielinę. Podeszłam też tak jak ty nie nakręcałam się, że może to ciąża a jednak jestem w ciąży Agusiass życzę tobie jak najlepiej masz podobne objawy jak ja miałam po zabiegu i do czasu zbliżania się okresu. Chcę abyś cieszyła się tak jak ja Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti a po jakim czasie od badania zaszlas w ciaze?kurcze 5maja mialam badanie i jak na razie to nic!i dalej czekammmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta35-andzia
Witam dziewczyny i czytam wasze opinie to po prostu już o niczym nie myśle pozytywnie mam 36 lat i po hsg minąl już rok i nic już nawet nie myśle że bede miala w końcu dzidziusia pozdrawiam wszystkie dziewczyny pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna __
dziewczyny powiedzcie mi czy przed hsg miałyście robione usg dopochwowe i czy widać było zrosty na usg? Bo u mnie lekarka nic nie widziała, żadnych zrostów, ale zastanawiam sie czy nie zrobić hsg. Staram sie o dziecko juz bardzo długo i nie wychodzi. I czy miałyście jakies objawy zrosów na jajowodach? Pomóżcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi5
Witajcie! Czytam wasze wszytskie opinie na temat teg leczenia i waszej niepldnsci:)Ja staram sie o dziecko prawie 3 lata.Robilam wszystkie konieczne badania i nic, w tamtym miesiacu milam badanie HSG, prawy jajowod mialam zapchany , lewy wporzadku, w czasie badania udroznili ten prawy i wynik wyszedl pozytywny.Bardzo sie ucieszylam, lekarz powiedzial ze mam wytrzymac miesiac bez wspolzycia a po nastepnej miesiaczce do dziela. I juz probujemy tak sie boje!! ale jak czytam Wasze wypowiedzi to mam nadzieje,najgorsze jest to ze mam na zajscie w ciaze 3 miesiace bo znowu sie zapcha, to dziwne ale lekarz tak powiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny \"pomaranczowe\",nie zalamujcieeeeeeeeee!!!!!ja juz mam prawie 30tke i niccccc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi5
Wlasnie ja tez juz jestem przed 30-stka.Ale jestem dobrej mysli,juz nie bede sie wicej stresowac, tylko pozostaje mi cierpliwie czekac i Wam tez!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×