Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość asia.pco.1
Ach no cóż przeżyje to jakoś. Wiem że bratowa miała glukometr i sobie sprawdzała chyba raz na dzień poziom glukozy. A ja natomiast wody pije dużo a teraz jak zrobi się ciepło to będę nieekonomiczna w wypijaniu ilosci wody. Z cukrzyca trzeba pilnować ilości posiłków i odstep między nimi powinien być ok. 2,5 do 3 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka pewnie zalezy to od szpitala, ale napisze Ci jak bylo w moim. Jednego dnia przychodziz, robia Ci badania krwi, ktg itp. Wieczorem dostajesz koszule, w ktora masz sie rano przebrac, powiedza Ci na ktora godzine masz byc gotowa rano. Na drugi dzien rano idziesz sie wykapac, przebierasz w ta koszule i czekasz az przyjda po Ciebie ;-) Bierzesz walizke, siadasz na wozek i polozna Cie wiezie na porodowke. Tak to wygladalo w moim szpitalu, lezala ze mna dziewczyna z planowanym cc i taka byla procedura. Dlatego lepiej wziac walizke na kolkach ;-) A jeszcze lepiej bedzie, jak torbe przejmie maz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja mam sie zgłosić w niedziele 17 tak do godziny 17 więc pewnie ktg zrobią ale badania krwi to rano, po pobudce o 6 na mierzenie cisnienia i temperatury:) no własnie jestem ciekawa czy od razu dadzą mi przy przyjęciu ta koszule a przebrać mam sie narazie w swoja. no nie mam własnie takiej nie zadużej walizki na kółkach i spakowana jestem w zwykłą torbe i nie wiem czy w dniu przyjęcia wpuszczą mojego M ze mną żeby wiedział gdzie mniej więcej ma mnie potem szukać i żebym nie musiała dźwigać torby-choć nie wydaje sie ciężka-co prawda pielęgniarki przeważnie sie pytaja czy nie pomóc nieść ale wolę żeby M mnie odprowadził na sale. tym bardziej że będe na innym oddziale ginekologii niz zwykle bywałam, moja gin twierdzi że na tamtym mają lepsza opiekę położniczą i tez jest lekarz którego znam bo robił nam wszystkie specjalistyczne usg. Dzięki za podpowiedź Amefa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka to spakuj to, co potrzebujesz na jeden wieczor. Koszule, szlafrok, jakas mala wode i kosmetyki. Reszte rzeczy i te dla dziecka moze maz wziac w druga torbe i przyniesz nastepnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa mam szlafrok, 2 koszule, kapcie, ręcznik, niezbędne kosmetyki i laktator. a dla dziecka tylko czapeczke i niedrapki bo o tym mówiła położna, reszte rzeczy dla dziecka mam zapewniona w szpitalu a na wyjście siostra uszykuje mojemu M. więc naprawde niezbędne minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka 79
witam dwa tygodnie temu mialam robione badanie hsg... po badaniu czulam sie dobrze i od razu za zgoda lekarza zaczelismy z mężem starania o dzidziusia :) od kilku dni czuje sie fatalnie mam straszne mdlosci, bole brzuch ( takie jak na miesiaczke tylko slabsze) bole w dole pleców, na wszystko reaguje strasznie emocjonalnie... od dwoch lat staramy sie o dziecko a na test jest chyba za wczesnie ...czy takie objawy jak moje po tym badaniu się zdarzają??? czy znowu nie potrzebnie się nakręcam .... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanka, ile to dni po owulacji? Moze zrob bete-test z krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Dziewczyny mam jeszcze pytanie odnośnie glukozy. Chodzi mi o dzień wcześniej o której godzinie jadlyscie ostatni posiłek, a o której mieliście badanie tzn 1 pobranie i 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka 79
amefa wiem ze mialam delikatne plamienie jakis tydzien temu ... stracilam rachube w tym cyklu gdyz zaraz po tym jak mialam zabieg umarla bliska mi osoba... ciezko było mi sie pozbierac ji uczestniczyc w w tym wszystkim a jednoczesnie obserwowac swoj organizm ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia zazwyczaj zalecają 8 do 14 godzin przerwy. Ja kolację jadłam około 20 a glukoze skończyłam pić o 8.16. Badanie o 9.16 i 10.16. Mój gin mówił żeby trzy dni przed nie stosować żadnej specjalnej diety tylko jeść to co zwykle żeby nie zafałszowac wyniku. Zuzanka ciężko określić.. Zasadniczo objawy ciąży za bardzo nie różnią się od tych przed @. U mnie takie konkretne objawy typu mdłości pojawiły się dopiero około 6 tc. Ale nadzieję zawsze warto mieć :) byłabys chyba pierwszą dziewczyną na tym forum której udało się zajść w bezpośrednim cyklu po HSG. Pozdrawiam Dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki wczoraj bylam u gina jak co miesiac zreszta:)i owulacja 5raz po stronie niedroznego.ale postanowilam sobie nie bede plakac teraz i jakos mi to wychodzi:)gin kazal mi odstawic clo zobaczymy jak beda jajniki zachowywaly sie na naturalnym cyklu bo w koncu kiedys dzialal ten lewy jajnik. milego dnia wszystkim bo tak ladnie slonce swieci za oknem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka 79
Słońce Moje rozum mówi jedno a serce co innego :) nadzieje mam chociaz wiem ze te objawy moga nic nie znaczyc dzisiaj czuje sie tak samo źle, najgorsze są te mdlości nigdy ich nie mialam nawet przed@ .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka 79
jezeli będzie o czasie to za tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elka ale ci ten jajnik psikusy robi, trzymam kciuki żeby naturalny cykl odwrócił role i produkcje jajeczka przejął ten właściwy jajnik i najlepiej niech już nie przestaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzanka ja bym na Twoim miejscu poszla na bete ale jakos za 3 dni.myszkam ojj tak nie wiem dlaczego tak sie dzieje tymbardziej ze przed hsg on dzialal normalnie.wczoraj przeszlo mi przez mysl wiem ze to glupie troszke aby isc do bioenergoterapelty :)tylko musze jakiegos dobrego znalezc .ale obiecalam sobie wczoraj ze po wizycie ze nie bede plakala:)i wezme sie w garsc i odziwo jakos po wyjsciu od gina nie bylo az tak zle moze to przez ta pogode tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abrakadabra11
Czesć dziewczynki,jeszcze nie pisałam w tym temacie ,ale jestem świeżo po Hsg i chciałam się wyżalić .Otóż u mnie jak się okazało podczas podawania kontrastu oba jajowody były/są niedrożne,lekarz mówił że czuje opór i dopiero po dłuższej chwili udało mu się go wstrzyknąć,ból jak jasna cholera.Czy wiecie może jak to jest z tym ewentualnym udrożnieniem jajowodu w czasie zabiegu ?czy jest to tylko sprawdzenie co i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abrakadabra lekarz ze zdjęcia powinien odczytac czy udało sie udroznic,czy kontrast do końca przeszedł przez jajowody.a w razie wątpliwosci lub diagnozy że cos tam jeszcze blokuje powinien cie skierowac na laparoskopie-wtedy udrażniaja pod narkoza. no widzisz Elka, czasem nasze organizmy potrafią być złosliwe. ja na pierwszym cyklu monitorowanym przez nową gin akurat miałam tak że pęcherzyk urósł gigant a pęknąć nie chciał i pierwszy raz wzrost pęcherzyka mnie bolal. Ja osobiście jakoś w tych wszystkich magików nie wierze chociaż mojej ciotce na coś tam bioenergoterapeuta pomogl więc spróbowac zawsze możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki,dawno mnie nie podpisałam ale podczytuje was co tam u was słychać wszystkim zafasolkowanym kobietkom gratuluję z całego serca a staraczkom życzę wiary i wytrwałości u mnie bez zmian dzidzi nie ma przestaliśmy się starać narazie odpuszczamy sobie słońce słuchaj jeśli bierzesz dalej zastrzyki clexane to ja mam dwa całe opakowanie jak chcesz to mogę ci je wysłać bo mi są już nie potrzebne aha i jak by któraś chciała mam 3 opakowania luteiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka 79
hej dziewczyny u mnie bez zmian czytam wasze stare posty i dodaje mi to otuchy że nie jestem jedyna w tej walce.... mdlosci zostały, bol brzucha sie zmienil na kujacy ale mniej intensywny, no coż czekam dalej .... miłego dnia staraczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna witaj. Chętnie odkupie i clexane i luteine o ile jest dopochwowa. Mój mail to kasia1979@onet.eu. Napisz do mnie to się dogadamy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Czarna, ostatnio zastanawiałam się co u Ciebie słychać. Jeżeli luteinę masz podjęzykową i Słońce nie skorzysta to ja bym była chętna mój mail yvonkaa@gmail.com pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie tak myślę że może któraś dziewczyna potrzebuje luteine a musi kupować na 100 % to może skorzysta. Bo ja luteine mam na ryczałt i płace niecałe 3 zł. Może komuś się bardziej przyda. Wiem że dopochwowa na 100% kosztuje ponad 30 zł. Wkońcu trzeba być solidarnym,nie? I tak już majątek na.leki wydajemy. To samo z clexane. Ja płacę 10 zł za opakowanie. Bez ryczałtu 116 bym płaciła. Więc jak któraś potrzebuje to niech się do Czarnej odezwie :) ja wezmę co zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka 79
hej dziewczyny dzisiaj dostalam plamienia dokladnie tydzien po plamieniu owulacujnym... dzwonilam do mojego lekarza bo pomyslalam ze to moze jakies powiklania po hsg ... opowiedzialam mu o mdlosciach bolu brzucha i plecow .... powiedzial zeby nie panikowac hmmm dobrze mu mówic :) no i nie wytrzymalam i zrobilam test ... wiem ze to wbrew logice, ze to za wczesnie ale nie wytrzymalam no i jedna krecha .... czy tylko ja tak fiksuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzanka za wczesnie zrobilas test wstrzymaj sie pare dni i w dniu spoznienia powtorz.ja wracam wlasnie od gina i 1 raz wychodze od niego zadowolona tak naprawde:)a chodzi o to ze kiedys pisaolam ze wyznalczyl mi ginekolog termin na laparoskopie na wrzesien a wtedy juz nie bede w pl i bym musiala go zrobic najprawdopodobniej prywatnie. a dzisiaj mi mowi ze zwolnilo sie jedno miejsce za tydzien i chyba ide:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elka no to super że zwolniło sie miejsce:) ja dziś robiłam ostatni zastrzyk i jutro sie okaże czy moje dziurawienie brzucha coś dało, oby tak. Moja Mała wczoraj tak wieczorem wariowała że miałam problem z zaśnięciem:) kurcze ale to głupie, nie moge sie doczekać kiedy będę ją tulić w ramionach a z drugiej strony będzie mi brakowało tego pukania od środka:) szkoda że faceci nie mogą tego poczuć bo przykładanie ręki do brzucha to jednak nie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanka nie swirujesz.. Ale na test o wiele za wcześnie. Elka no to super wiadomości. Myszka a co do ruchów to wczoraj wieczorem i dzisiaj rano jak leżałam wyciągnieta na plecach to w połowie wysokości pomiędzy pępkiem a spojeniem łonowym czułam takie łaskotanie jakby ktoś piórkiem po migdałkach mi jeździł :) Pierwszy raz takie coś czułam, więc śmiem podejrzewać że to pierwsze ruchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszkam albo inne dziewczynki wieceie moze jakie badania musze przed laparo zrobic bo lekarz mi dzisiaj nic nie wspomnial i czy musze miec szczepienie przeciwko zoltaczce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×