Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Ja na innychy wynikach się nie znam. O tsh mówię z własnego doświadczenia, bo miałam tsh 3,5 i dostałam euthyrox na zbicie. Biorę codziennie od roku po 1 tabletce. Po mimo że ten mój wynik pod względem internistycznym jest w normie, to ginekolodzy mówią że za dużo i że w ciąży trzeba będzie zwiększyc dawkę. więc wiem po sobie , że masz tsh za duże na pewno. Nie ma tragedii, ale trzeba zbic. Wydaje mi się że powinnaś zrobic badania tarczycy, usg, ft3, ft4 i antytpo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim Dzisiaj dopiero wróciłam ze szpitala,to miłe że się o mnie martwicie. U mnie wszystko jest skomplikowane ponieważ nie widać pęcherzyka w macicy,według lekarzy to są 3 teorie albo jestem w ciąży ale to bardzo wczesna ciąża i jeszcze jej nie widać,albo poroniłam,albo torbiel który mam na jajniku wprowadził mnie w błąd ale czy to możliwe żeby przez torbiela który pojawia i znika sam testy wychodziły pozytywnie,dawali mi leki na podtrzymanie ale stwierdzili że nie ma takiego sensu,według nich to tylko miesiączka i żadnej ciąży nie było mam powtórzyć test za około 1,5 tygodnia ale ja postanowiłam również i bete sobie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna14741 dziwne ze niezrobili ci w szpitalu odrazu bety. bo ja jak trafiłam po raz pierwszy do szpitala to przez 3 dni miałam robiona bete czy rosnie bo tylko to potwierdziło ciaze bo na usg terz nic niebylo widac. a co dostawałas luteine czy duphaston? trzymam kciuki zeby to byla fasolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie taki u nas szpital nic żadnych badań kazali mi tylko test zrobić i wyszła różowa kreseczka ale lekarze stwierdzili że to nie jest ciąża będe robić bete na 100%,dostałam pod język na podtrzymanie ale tylko do wtorku od wtorku już nic mi nie dawali,a dostawałam witaminy i kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beta HCG to jest badanie z krwi,po prostu wykazuje czy jesteś w ciąży czy nie,daje 100% pewność nie to co testy które niestety czasem się mylą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czrana tak czy inaczej zrób bete i od ginekologa poproś o recepte na luteine bo to i tak pomaga przy zajsciu w ciaze bo wspomaga w produkcji ciałka zółtego. a kwas folijowy powinnas brac przez cały czas. ja z mezem biezemy folijaka od ponad roku. u mnie ponad 5 testów wychodziła druga kreska ledwo widoczna dopiero beta ukazała ze jestem w ciąży. To jakas kpina anie szpitl bo z tego co wiem to w karzdym szpitalu jak trafia sie z przypuszczeniem ciazy i z plamieniami pierwsze co to robia bete i usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze ze badanie beta HCG jest potwierdzenie w 100% ciązy jak wykonananie jej co kilka dni pokazuje wzrost bety jesli jest nieprawidłowy wtedy powinno sie brac leki na podtrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna a nadal Ci wychodzi test pozytywny? Cos musi byc nie tak... Moze to byla ciaza biochemiczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ostatni robiłam przedwczoraj i jest kreska ale są takie ledwo widoczne jak u ciebie Osska31,to już 3 taki test a nigdy tak nie miałam żaden mi tak nie wychodził martwi mnie to że była ta "miesiączka" jak to lekarz powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa27
miesiączka ponoć może występować do 3 miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem u mnie w rodzinie też kilka kobietek miało okres np moja bratowa miała 3 miesiące a ciotka to nawet 6 i dopiero wtedy w 6 miesiącu się dowiedziała że jest w ciąży,ale mi leci i leci już mógłby się skończyć,wkurza mnie to bo mogliby chociaż usg mi zrobić jak wychodziłam do domu żeby się upewnić że tam wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna okres w ciąży jest mozliwy, ale to aż tak ci leci jeszcze a nie możesz zybciej zrbić tej bety gdzieś prywatnie ja robiłam prywatnie i w ten sam dzień wynik był. Trzymam kciuki by to była upragniona fasolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 87
Hej kochane,jestem chora jak diabli a przez to oslabiona dzis odbieramy wyniki m o15 ma przyslac maila ale ide na popo wiecjutro wam z rana napisze amefka maz bral tabletki ktore mu przepisal lekaz miedzy czasie co 2 dzien androwit i teraz salfazin zobaczymy jak wczoraj byl to pocieszyl go ze tabletki napewno pomogly i ma sie brac do roboty.A i mam pytanie po tym hsg kiedy powinnam dostac @ bo zawsze tydzien przed @ boli mnie brzuch i piersi a teraz zadnych obiawow procz oslabienia przez co jestem przeziebiona a w nocy i rano leciala mi krew z nosa dziwne.Troszke sie martwie :( Pozdrowienia dla was kochane Czarna14741 trzymam kciuki zeby to byla zdrowa ciaza a ten okres zwykle plamiena ktore mozna miec do 3 msc a tak swoja droga ci lekarze naprawde maja wszystko w nosie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna faktycznie lekarze zachowali sie nieodpowiedzialnie ;/ Oby wszystko bylo dobrze... Powinni Ci zrobic usg zeby wykluczyc ciaze pozamaciczna. Zrob koniecznie ta bete i moze pojdz na prywatna wizyte? Mozliwe jest, ze bylas w ciazy i poronilas samoistnie :( Powinni to sprawdzzic... Olcia a wspolzyliscie w tym cyklu? Ktory masz dzien cyklu? Czasem po badaniu moze sie opoznic okres. Albo moze juz Wam sie udalo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Babeczki. Jestem tu pierwszy raz i mam podobny problem co Wy- ponad 3,5 roku starań i nic. Dostała skierowanie na HSG i mam w związku z tym pytanie do tych z Was co są z Wrocławia. Gdzie we Wroc najlepiej je zrobić? możecie polecić jakiś szpital?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yvonkaa ja robilam w Lesznie wiec nie pomoge :( Moge Ci tylko powiedziec ze najlepiej podejsc do tego bez strachu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie stresuje się...a przynajmniej jeszcze :) pewnie jak mi termin wyznaczą to dzień czy dwa przed będę miała stresa, ale naczytałam się tu na forum jak wygląda to badanie, wiem czego się spodziewać to i wiem na co się decyduję,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A najwazniejsze, ze pomaga w diagnozie ;) Chorujesz na cos, czy to pierwsze badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem już po stymulacji clostilbegyt-em, lekarz sprawdzał czy mam owulacje czy nie, czy rośnie pęcherzyk, no i rośnie i pęka, miałam robione badanie tarczycy, no i obserwacje temp, śluz... teraz od mojego gina dostała skierowanie na HSG, ale idę jeszcze do innego lekarza bardzo prorodzinnego i pro-NPR, kolega który jest instruktorem NPR z moich obserwacji wywnioskował że jest niewydolność ciałka żółtego (jest za krótka faza cyklu po owulacji) i powinnam dostać progesteron, mój gin powiedział że coś takiego jak niewydolność ciałka nie ma.... idę więc do innego lekarza na konsultacje bo to nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yvonkaa co to byl za lekarz? To ze istnieje niewydolnosc cialka zoltego nawet ja wiem :P Faktycznie moze lepiej najpierw sprobowac z Luteina w drugiej fazie cyklu. Oby pomoglo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cantedeskia
Czesc Dziewczyny :) 31 ide do kliniki na pierwsza wizyte dot. IUI. Moj M odebral wyniki 48 % ma sprawnych do tego ta cala morfologia pelmnikow i obnoziony odsetek zywych ma. Moj lekarz powiedzial ze da rade, no ale ze wzgl. na wrogosc to tylko inseminacja, chyba ze sie cud jakis wydarzy :) Czytalam ze po IUI trzeba sie bardzo oszczedzac, a nawet isc na zwolnienie czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm....sama nie wiem co myśleć...lekarz prowadzi klinikę leczenie niepłodności, co rusz jest na jakiejś konferencji, ma bardzo dobre podejście do pacjentki nie puszcza jej z kwitkiem jak inni i wyjaśnił mi że... coś takiego jak niewydolność ciałka żółtego nie istnieje bo, jak ciałko jest to produkuje progesteron, a że w badaniu hormonalnym wychodzi go mało to dlatego że jest produkowany sinusoidalnie i za np. godzinę mogłoby go być bardzo dużo. z drugiej strony skoro druga faza cyklu jest zbyt krótka to świadczy o zbyt niskim poziomie progesteronu, są w tej chwili dwie szkoły pytanie która właściwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znajoma mojej ciotki miała wrogość, nie wiem dokładnie ale albo nie chcieli inseminacji , albo się nie udała, zaczęli starać się o adopcje i....zaszła w ciąże naturalnie!!! więc cuda się zdarzają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolezanka z forum (Osska) tez miala wrogosc i zaszla naturalnie przed IUI :) Cantedeskia trzymam kciuki :) Niestety nie wiem jak to jest ze zwolnieniem... Z logicznego punktu widzenia jest to zwyczajne zajscie w ciaze. Poprostu nasienie meza bedzie dostarczone przez lekarza... Nie widze powodu, zebys musiala sie niewiadomo jak oszczedzac ale nie jestem lekarzem wiec sie nie wymadrzam :P ;) Yvonkaa skoro probowalas wedlug zasad swojego lekarza i sie nie udalo, to moze warto teraz sprobowac z punktu widzenia inengo spacjalisty? Jesli masz krotka faze lutealna to wg mnie konieczne jest podanie progesteronu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×