Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość justynka-83
Jakiś tam śluz płodny mam ale wydaje mi się, że mogłoby go być wiecej. W ostatnim cyklu brałam wiesiołek, teraz też zaczęłam ale jakiejś wielkiej różnicy nie widzę:-) Ale sumiennie biorę dalej:-) No to ja tez po mizianku leżałam z poduszką pod pupą i nogami opartymi o ścianę :-) Jeśli jescze długo nie będzie się udawało to zainwestujęw ten lubrykant, na razie poczekam. Trochę przerażające ile to wszystko kosztuje:-( Ciekawi mnie jesczez inseminacja bo myślę, że to też mogłoby u nas byc wyjście. Nie wiem tylko ile to kosztuje i czy wykonuje to każdy lekarz czy trzeba udać się do jakiejś kliniki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słońce Moje
Nie zawadzi spróbować i poleżeć z nogami do góry :) U mnie od wczoraj ból piersi.. i nie wiem o co tym mysleć bo to dla mnie nowość. Może po zabiegu mój organizm wraca do normalności? Bóle piersi to podobno norma przed okresem.. Nie chce świrować i sie nie nakręcam. Pozdrawiam Wszystkie Dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka ile bierzesz tego wiesiolka? Moze potrzebna Ci wieksza dawka? Inseminacje robi sie raczej w klinikach leczenia nieplodnosci. Slyszalam tez o jednym lekarzu, ktory robi prywatnie inseminacje u siebie w gabinecie w Poznaniu. Nie wiem, ile to kosztuje :( Raz mielismy miec robiona na kase chorych, ale zrezygnowalismy. Słońce Moje piersi czesto bola przed okresem. Tak naprawde nie ma czegos takiego jak objawy ciazy przed okresem. Jesli juz to sa one tak delikatne, ze bys nie zauwazyla :( Wszystkie objawy wczesnej ciazy sa bardzo podobne jak na okres, w tym rowniez bol piersi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Amefa biore wiesiołka 3 razy dziennie po dwie tabletki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka to maksymalna dawke bierzesz ;) Sprobuj sie pobserwowac i zapisywac codziennie jaki mialas sluz. Moze uda Ci sie dzieki temu okreslic dni plodne i owulacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Justynka inseminacje robią glównie w klinikach niepłodności, tam gdzie ja chodze w poznaniu jest za 1000zł chyba że na nfz bys chciała. ale myśle ze najpierw powinnać sie dowiedziec jak to dokladnie jest z twoją owulacją, czy napewno jest co miesiąc. Poza tym dajcie sobie jeszcze kilka miesięcy, nie staracie sie zbyt długo więc jeszcze wszystko przed wami, może uda sie bez inseminacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2323
witam was kobitki. kiedyś parę razy tu pisałam, ale czytam was regularnie :) ja znów trafiłam na złego lekarza :( byłam u niego chyba z 6 razy, 2 razy dawał mi skierowanie na hsg i jak dzwoniłam do niego, że jestem już gotowa na to badanie to za każdym razem mówił, że teraz nie da i dodawał pytanie "może przyjdzie pani do gainetu?". chyba chodzi mu tylko o kasę. teraz robię podejście do następnęgo lekarza, oby tym razem się udało. amefa, bardzo ci gratuluję, dałaś mi nadzieję, że i mi się uda :) mam jeszcze pytanie. 3 lata temu miałam laparoskopie i podczas niej chromotubację. czy to możliew, żeby jajowody znowu się "zapchały"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2323
myszka to na nfz twż można robić inseminację? ja też mam najbliżej do poznania, więc może mnie to czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka11112222
proszę zobaczcie na ten test wyszła mi jakaś dziwna kreska czy ktoś też tak miał,@ spóznia mi się kilka dni i nie wiem,napewno powtórze test,po prostu się z takim nie spotkałam wynikiem i nie wiem co myśleć i proszę bez głupich komentarzy:) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fbc5a6a21b0b0bec.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2323
kropka moja koleżanka miała tak samo, była w ciąży, ale dla pewności powtórz test. mam nadzieję, że się udało :)))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka11112222
dziękuję bardzo za odpowiedz,oczywiście powtórze test i przepraszam że pisze tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2323
nie przepraszaj, ja też tu często nie jestem, ale z tego co czytałam to dziewczyny są wspaniałe i zawsze chętnie doradzą :))))) trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiliaRosa
Cześć dziewczyny, gratuluję tym którym się udało, a starającym się życzę powodzenia, na każdą z nas przyjdzie kolej. Tak więc udało mi się zapisać na to badanie hsg jeszcze w tym miesiącu 29, idę do szpitala. Gorąco Was pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka slyszalas o prof. Pawelczyku z Poznania? Ma dosc dobre opinie osob starajacych sie o dziecko... Mi on dal skierowanie na inseminacje na nfz na Polna ;) Wizyta kosztowala mnie 300zl, leki przygotowujace i zastrzyk na pekniecie 200 zl, wiec polowe kasy masz w kieszeni ;) Dodatkowo mieli przy okazji zbadac nasienie meza. Biedronka przez trzy lata moglo sie wiele "wydarzyc", wiec mozliwe, ze jajowody sa zapchane. Oby hsg pomoglo :) LiliaRosa trzymam kciuki za hsg :) Czekamy na relacje :) Kropka dziwny ten test... Wyglada, jakby sie pobrudzil, czy cos ;) Powtorz jutro rano i daj znac jak wynik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2323
amefa nie wiem co ten nowy lekarz powie, jutro będę się rejestrować. ty też masz pco czy mi się to przyśniło? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2323
ja też. długo się staraliście? my już prawie 5 lat. a powiedz mi jak u ciebie z wagą? bo mi strasznie podskoczyła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka ja przytylam odkad jestem z mezem ;) Troche sie gorzej odzywialam-wiecej fast foodow i slodyczy ;) Ale to trwalo jakiej 3 latka, wiec nie jest to tak drastyczna zmiana :) Ogolnie nie przejmuje sie waga ;) Staralismy sie rok i przez ten cas tez przybralam. Stres i niepowodzenia zajadalam slodyczami i tak jakos wyszlo. Ogolnie z nasza choroba wiaze sie tendencja do tycia. Moja siostra tez choruje na PCOS i ma duzo wiekszy problem z utrzymaniem wagi. Podczas laparoskopii mialas robiona kauteryzacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka2323
Mialam robiona laparotomie, chromotubacje i wyluszczenie torbieli. Jestem zielona w tych sprawach, nigdy nie mialam badanego cyklu, ale teraz juz sie nie dam tak latwo zbyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka jestem zdziwiona, ze laparoskopia nie pomogla Ci w zajsciu w ciaze... Staracie sie 5 lat i nie mialas obserwowanego cyklu? Chyba nie mozesz trafic na dobrego, prwdziwego lekarza :( Ja zaszlam w ciaze wlasnie po laparoskopii, na ktorej mialam chromotubacje i kauteryzacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka2323
Podobno im wiecej sie wazy tym gorzej zajsc. Ja waze 80 a wzrostu mam 1,65 m. A twoja siostra ma dzieci? Strasznie sie boje, ze zostane ostatnią z pco, ktora nie może zajść :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka moja siostra ma synka. Pierwsza ciaze stracila, w druga zaszla po chyba 1,5 roku. I udalo jej sie zajsc w ciaze jak schudla pare kilo :( Grubsze kobiety tez rodza dzieci, ale przy PCOS lepiej chyba jak sie jest szczuplejszym :( Musisz znalezc dobrego lekarza! Ja gdybym trafila od razu na mojego obecnego lekarza, pewnie juz bym urodzila dziecko ;) Poszukaj gdzies w internecie. Moze w jakims wiekszym miescie blizej Ciebie ktos sie znajdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka2323
Wiem wlasnie, ale nie jest latwo schudnac przy tym dziadostwie i na dodatek moje napady depresji i cala diete szlag bierze. Teraz znalazlam lekarza 30 km ode mnie, miedzy innymi zajmuje sie badaniem nieplodosci, wiec licze, ze w koncu trafie na kompetentna osobe. Poprzedni lekarz powiedzial, ze teoretycznie nie powinno byc problemu, bo lewy jajnik jest praktycznie czysty, nie wiem moze to wina sluzu? To tez musze zbadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka2323
Amefa a gdzie ty sie leczylaś? W jakim miescie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka to, ze jajnik masz czysty to chyba nic nie znaczy... Powinien Ci sprawdzic, czy masz owulacje! Wkurza mnie takie podejscie lekarzy. Chyba dopoki lekarz sam nie przezyje podobnej sytuacji, to nie potrafi sie ustosunkowac i wczuc w nasza sytuacje :( Ja raz bylam na konsultacji w Poznaniu, a odkad zmienilam lekarza jezdze do Leszna (wlkp). Wczesniej chodzilam do miejscowej lekarki i kazala mi tylko czekac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka2323
Ja tym razem ide do kobiety, licze na wieksze wspolczucie i zaangazowanie z jej strony, ale wizyte bede miala dopiero za miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka2323
Jak wyglada taka konsultacja? Zalatwia sie wszystko w jeden dzien? I ile sie placi? Przepraszam ze tak cie zasypuje pytaniami, ale jestes o wiele madrzejsza niz moi poprzedni lekarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka nie Ty jedna-ja też mam PCO i sporą nadwagę. Diety nie są dla mnie-brak silnej woli. To fakt,że przy niższej wadze byłoby łatwiej,ale mój lekarz jakoś nigdy mi nie kazał się głodzić. Teraz dostałam metformax na owu i po tym trochę schudłam i chudnę, ale praktycznie siedzę w toalecie 4x dziennie, no i nie jem,bo mam metaliczny smak w ustach, więc może i te leki pomogą w utracie wagi:) Trzymam kciuki za wszystkie przyszłe mamusie! Aha a my chyba nie trafiliśmy z tą owu w 12dc- bo dziś cholernie mnie bolał ten prawy jajnik, który miał 4 pęcherzyki, więc wydaje mi się,że owu to dziś była...a mąż na lodowcu- ehhh:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka dzieki za komplement :P U mnie pierwsza konsultacja trwala kolo pol godziny. Wez ze soba wszelkie wyniki badan jakie tylko masz ;) I przygotuj sie na standardowe pytania-dlugosc cyklu, pierwsza miesiaczka, okres staran itd. Opowiesz lekarzowi tak jak nam ;) A ile zaplacisz to zalezy od lekarza... Placilam juz 350zl za wizyte u profesora, a moj obecny lekarz bierze 80zl, a za obserwacje cyklu nie placilam nic. Psioszka skoro byly 4 pecherzyki, to moze jeden pekl wczesniej :) Biorac pod uwage jego wymiary, to powinien peknac w 12 lub 13 dniu cyklu. Teraz moze inny pekl ;) Czasem sie zdarza, ze jest kilka owulacji w jednym cyklu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka2323
Psioszka mi lekarz powiedzial, ze jak uda mi sie schudnac to fajnie a jesli nie to nie jest to jakas tragedia. Znajoma, ktora tez ma pco schudla prawie 30 kg to bylo ponad 2 lata i do tej pory dalej nic, wiec to chyba nie ma jakiegos znaczacego wplywu. Metformax tez bralam i tez schudlam, ale niestety po odstawieniu waga znowu podskoczyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×