Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość justynka-83
Psioszka nie rozmyślaj o tym, było minęło. Już nic nie poradzisz a po co sie zamartwiać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alibabbbbkaaaa
Yvonkaa - wiesz co? no mnie lekarz kazał robić wszystkie badania, koleżance która się u niego leczy tak samo... też mi sugerował inseminacje :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm no to nie wiem...jak mu powiedziałam że z moich obserwacji cyklu wynika że mam za krótką fazę lutealną, a to może świadczyć o niewydolności i może by się przydało zbadać ten progesteron i w razie czego podać w drugiej fazie cyklu, to powiedział właśnie że to nie ma sensu bo to nie daje wymiernych skutków i nie jest udowodnione że pomaga...może się wystraszył że jajko mądrzejsze od kury, a chciał tylko po swojemu leczyć, nie wiem tak czy inaczej od lutego jestem u innej gin i zobaczymy jaki będzie teraz rozwój sytuacji, będę teraz badała tarczycę czy to od niej taki wysoki poziom prolaktyny i wtedy gin poda mi odpowiednie leki. Dodam że do Siejkowskiego chodziłam do gabinetu na NFZ, nie płaciła za wizyty i to jest plus tej całej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alibabbbbkaaaa
a widzisz, ja chodzę prywatnie, może stąd taka różnica w podejściu grrrr :| a do kogo teraz chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dr Urszuli Sieradzkiej przyjmuje koło kredki i ołówka przy grunwaldzkiej (na NFZ) i jeszcze w jednym gabinecie prywatnie ale nie pamiętam gdzie bo jeszcze tam nie byłam. kobitka jest instruktorem NPR więc nie ma problemu z interpretacją obserwacji cyklu, wszystko dokładnie wypytała, wyjaśniła, że np progesteron jest produkowany wyrzutami ale jakiś minimalny poziom i tak musi być, jak na razie jestem zadowolona, teraz to badanie tsh,w maju mam wizytę, od razu leki na zbicie prolaktyny i zobaczymy jak wyjdzie cytologia dobra to jeszcze na HSG, które właśnie mi się przesunęło ze względu na stan zapalny. Eh kiedyś to sama siejkowskiego polecałam koleżankom, teraz to zależy po co do niego idzie czy tylko na wizytę kontrolną czy w innym celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonce troche jestem nie w temacie, to sie nie wtracam :P Od wczoraj lezalam w lozku bo mnie gardlo boli i mialam podwyzszona temperature, to sie chcialam wygrzac ;) Teraz troche wstalam bo sie slaba robie od tego lezenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wam:) ja już po wizycie narazie mam brać tylko duphason czy coś takiego z racji tego że znowu mi się spóźnia @ mam w środę zrobić bete jeśli będzie powyżej 5 mam brać leki 2x1 a jeśli poniżej to przez 10 dni na wywołanie @ mam nadzieje że to coś pomoże....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonce ja mialam prolaktyne 52 prz normie do 27. po miesiacu brania bromergonu spadla mi na 11. minusem jest to ze te tabletki mam brac az do zajscia w ciaze bo niestety prolaktyne trudno utrzymac w ryzach. co do jej badania to ja robilam tylko podstawowe badanie bo juz wtedy wyszlo mi ze mam sporo przekroczona. jedyne co moge ci poradzic to to ze jezeli zrobisz badanie i od razu ci wyjdzie podwyzszona to nie rob z obciazeniem. obciazenie zrob wtedy jesli wyjdzi ci w normie, bo czasami dopiero po obciazeniu widac ze jest za wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co ja mam myśleć.. Miałam testować w niedziele, kupiłam testy i oczywiście nie wytrzymałam i zrobiłam jeden po południu dzisiaj. Praktycznie zaraz zaczęło się coś dziać w miejscu drugiej kreski a po około 2 min w miejscu drugiej kreseczki pojawiła się kreska wygięta w uśmiech na obu końcach. Dosłownie wygląda to jak uśmiech.. No i co mam myśleć? Jak ja bym chciała żeby to było to... Zwariuje do jutra rana..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonce jaka Ty niecierpliwa :P A test lezal na plaskiej powierzchni? I jakiej firmy robilas? Wstaw fotke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby ten usmiech byl dla ciebie dobra wiadomoscia jutro z samego ranka. wyobrazam siebie jaka dluga bedzie dla ciebie ta noc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No akurat ten to był pre test z rossmana. Tak sobie właśnie myśle że za wcześnie go ruszyłam, a myślisz że to przez to mogło sie tak zadziać? No ale to raczej pozytywny czy co? amefa myslisz, ze to TO?....Nawet sie nie nastawiam. Nie umiem wstawić fotki :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonce wejdz na fotosik.pl i tam wstawiasz zdjecie, a nam podajesz linka. Ten pre-test jest chyba 25 czluosci? To jest strumieniowy, czy plytkowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonce sprobuj wstawic zdjecie :) Chce to zobaczyc! Chyba bedzie dzidzia... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonce... Pierwszy raz widze cos takiego :P Kreska dosyc mocna, ale czemu taka wygieta? Duzo masz jeszcze tych testow? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jeden na jutro. Ale chyba kupie jakiś inny i zrobie jutro rano dwa. Ale co myslisz amefa? Raczej pozytywny czy raczej sobie nadziei nie robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słonce ale Ci faktycznie wyszedl usmiech. w ogole nie wiem co o tym myslec, ale cos musi byc na rzeczy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie to jest pozytywny. Kreska jest naprawde wyrazna. Na Twoim miejscu zrobilabym ten drugi :P Nie pij przez dwie godzinki, zeby mocz byl bardziej stezony i zrob tescik :P A na jutro kup inny, albo najlepiej idz na Bete z rana :) Bo skoro ten wyszedl taki wyrazny, to nastepny tez powinien byc :) Los sie do Ciebie usmiecha! Doslownie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Justyna pamiętam jak dziś że mój pierwszy obserwowany cykl u nowej gin był bardzo podobny do twojego, 8-9dc a ja pęcherzyki prawie 20mm i tak biegałam codziennie po pracy na usg, w 14-15dc były wielkości prawie 27mm (2pęcherzyki) a skończyło sie to tak ze nie pekły wcale, na szczęście zadna torbiel sie z n ich nie zrobiła. Przy tym jak rosły pęcherzyki strasznie napierniczały mi jajniki, az chwilami musiałam ukucnąć. i właściwie przez to ze wtedy nie pekły (i kiedys po hsg też nie) to przy stymulacjach dostawałam lek na peknięcie-tak profilaktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justynka tez wlasnie sprawdzilam ze dr polak pracuje w polmedzie. jak bede w swojego gina to zapytam go czy poleca dalej invimed czy isc do polaka do polmedu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce trzymam mocno kciukasy! Nawet nie wiesz jaki uśmiech wywołał u mnie Twój test, tak bardzo chciałabym żeby Wam się udało! Nie mogę się doczekać następnego zdjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
prolaktyna gdy jest za wysoka daje o sobie znac w objawach dopiero jak dość sporo przekroczy norme, ja miałam nieco ponad 30 i nic u siebie nie zauważyłam(a norma do 25-27), poprzedni gin tez to olał, hsg mi zrobił a o badan ie hormonów mąż sie za mnie wykłócił-usłyszałam ze jak mam regularne miesiączki to hormony ok, szlag człowieka trafia normalnie. Pamietam ze pierwszy raz prolaktyne badałam ok. 3dc bo sprawdzałam tez Tsh i Fsh a one musza być konkretnego dnia cyklu ale teraz sprawdzam prolaktyne jak mam czas i wyniki sa bardzo zbliżone. zresztą gdzies wyczytałam ze nie ma większego znaczenia dzień cyklu przy tym hormonie, wazny jest tylko sen i głodówka przed. A jaka jest norma progesteronu? ja kiedyś jak sprawdzałam w 21dc to wyszło niecałe 50. Słońce, widok twojego testu wywolal uśmiech u mnie:) dziwie ci sie ze nie poleciałaś zaraz do apteki po nastepny test. trzymam kciukaski żeby to był usmiech oznaczający fasolke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce ! ja jeszcze czegoś tak fajnego nie widziałam. Na moje oko to bedzie dzidzia . Aż mi się humor poprawił :) SUPER!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonce ale Ty wyjelas ten test i polozylas na plasko, czy on sie moczyl w kubeczku przez te kilka minut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×