Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Natala i Netia nie wiem gdzie wy pracujecie ale przy Was to ja jestem leniuchem. Pracuje po 8 godzin i jak mam zostać 5 minut dłużej to już mam focha. Natala poczytaj w necie, może miałaś dwa razy owulację lub później. Dużo jest o tym. Ja znalazłam to : Czy może wystąpić podwójna owulacja? “Podwójna owulacja w cyklu jest możliwa”, mówi prof. dr hab. n. med. Jan Kotarski. “Może się zdarzyć tak, że dwa pęcherzyki dojrzewają jednocześnie w dwóch janikach, a nawet w jednym. Zdarza się, że dojrzewają synchronicznie, czyli w tym samym momencie, bywa jednak, że dojrzewają w niewielkim odstępie czasu. Trudno jednoznacznie określić w jakim momencie następuje owulacja – zdarza się to przypadkiem, np. w trakcie stosunku”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki co do przejedzenia... pod tym wzgledem nie cierpie swiat. Naprawde chcialabym sie za przeproszeniem nazrec przez te kilka dni ale nie potrafie zjesc nawet odrobine wiecej niz zwykle i ciagle wysluchuje ze tego czy tego nie lubie i ze nic nie jem :( niby do tego przywyklam ale czasem wymiekam psychicznie jak to slysze. A tak to po swietach super, Mala dostala tyle prezentow ze przydalby sie osobny pokoj na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Asiak33 dzięki za podpowiedź poczytam w necie na ten temat, ale cykl uważam za stracony. Bo mimo starań nie wiem czy dobrze trafiłam z wyliczeniami. Netia88 ja mam stałą pracę i łapię zlecenia, staram się dorabiać trzy dni w tygodniu po 3-4 godziny, nie więcej. Bo dom też wymaga czasu i pracy. Jestem pracoholiczką chyba ale to wynika z tego, że do wszystkiego co mam doszłam sama swoją pracą. Jak dotąd daję radę, obiecałam sobie, że jak mi się uda zajść w ciąże to odpuszczę ale teraz chcę zarobić na nowe meble i samochodzik. Leczenie też pewnie nas szarpnie po kieszeni. Chcę by moje dziecko miało wszystko bo ja wielu rzeczy nie miałam. MyszkaM86 ja też nie lubię jeść na siłę, nie umiem objadać się tylko dlatego, że są Święta i ciocia coś upichciła. Sama uwielbiam gotować i robię to dobrze podobno ale jem niewiele. A małej prezenty się należą jak najbardziej bo to Jej pierwsze Święta prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza sie,to jej pierwsze swieta:) Tylko wiesz,ja jestem straszny chuderlak a po ciazy to juz wogole. Musialabym chyba miec blizniaki zeby cos mi zostali z dodatkowych kilogramow. Tak naprawde tylko w ciazy od momentu gdy mialam juz te 8kg na plusie to czulam sie dobrze patrzac na siebie w lustrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O udało się. Ciekawe czy reszta przejdzie. Leti wzięłaś clo? Co tam u reszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak napiszę więcej niż jedno zadnie to mi nie przechodzi wrr też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2580
Witam po świetach. Ciesze sie ze juz po swietach bo tylko jesc kaza a tu oczy by jadły:) A tak ogolnie to wczoraj dostałam @ i niestety kolejny cykl nieudany. W styczniu planuje isc do lekarza i zobaczymy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscinna123
Czesc, Ja mialam HCG robione przez mojego ginekologa tu w USA . Nikto mi nie powiedzial zeby zazyc jakies tabletki przeciwbolowe przed testem . Nie moglam wytrzymac bolu i badanie zostalo przerwane . W nastepnym miesiacy zaszlam w ciaze ale w 4 tym tygodniu poronilam :( i od tego czasu nic. Poszlismy do specjalisty ktory chce badanie potwierdzic . Strasznie sie boje ze mojej janiki beda zapchane . W sumie mi powiedziano ze skoro zaszlam w ciaze to choc jedna strona jest otwarta . Czy wy tez tak myslicie . Kolejny test w Styczniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goscina to nie podali Ci nic przed zabiegiem? Mi dali czopek na rozluźnienie i pól tabletki przeciwbólowej bo położna powiedziała że wystarczy a po całej mogłabym mieć odlot. Podczas badania bolało mnie jakbym miała okres a po już nic. Dziwne jest to że w USA musisz sama brać tabletki a Ci ich nie podadzą. No ale skoro udało się zajść w ciążę to na pewno miałaś drożne jajowody. Może to się zmieniło po tym poronieniu. Życzę Ci żeby znowu Ci się udało zajść w ciąże i donosić dzieciątko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscinna123
ASIAK, dzieki bardzo - ten stres mnie chyba zje . Tak mi mowili ze skoro zaszlam w ciaze to choc jeden jest drozny . Tak moja ginekolog nic mi nie powiedziala o mozliwym bulu . Specjalista mi powiedzial ze jak bede miala ponowny test to zeby zazyc tabletki . Moj kolejny problem ze jak robili mi usg to moja macica przypomina ksztalt litery "T" co dopiero potwierdzi 100 procentowo badanie HCG . Czy ktos ma tak tez ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Gościnna123, badanie HSG pokazuje obraz macicy, czy jest prawidłowo zbudowana i czy nie ma jakichś wad w budowie, dlatego chcą Ci je zrobić. Skoro zaszłaś w ciążę to choć jeden jajowód musi być drożny, ale lekarz pewnie chciałby sprawdzić co mogło być przyczyną poronienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Kasia2580 ilodniowe masz cykle? Pytam bo starałyśmy się razem, a Ty już masz okres. Co prawda mi się rozregulował cykl i przedłużył, chyba dostanę okres dopiero po 5.01. Cykl mi wyjdzie ponad 30 dni widać tak czasem bywa, nie spodziewam się cudu w tym miesiącu bo organizm mi figla spłatał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Asia33 jak tam nauka idzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszkam pytanko mam do Ciebie moj brzdac juz 3 raz wymiotowal i nie wiem dlaczego?i nie bylo to ulewanie bo az mial torsje:(oprocz tych wymiotow nie ma innych dolegliwosci zadnych boli itd i nie wiem czy to nie od przekarmienia czy od czegos innego?emilka tez moze tak miala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala jak po grudzie. Narazie rozwiązuje zdobyte testy z poprzednich lat i uważam że są bardzo trudne ale nigdy nie lubiłam historii nawet jak jest to historia myśli pedagogicznej. Po co mi to w ogóle do szczęścia to nie wiem. Dziś księżulo jeszcze chodzi po kolędzie. Tak więc muszę jeszcze ogarnąć dom. No i muszę zadzwonić do kliniki czy mi wyniki męża wyślą mailem bo nie mam ochoty na wycieczkę do Katowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2580
Natala ja cykle raczej mam regularne co 28 dni ale teraz nie wiem czemu dostałam @ kilka dni wczesniej . Miałam troche stresu moze dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala jak mi się nic nie pozmienia po tym HCG to też @ mi się zacznie 5 lub 6 stycznia. Pozmieniało Wam się po HSG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2580
Mi w tym cyklu co miałam hsg @ dostałam normalnie w 28 dniu cyklu, za to teraz w drugim cyklu po hsg cos mi sie poprzestawiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elka u nas nic takiego nie było, ulewała i to mocno ale bez torsji. Możliwe, że za dużo zjadła. A o tej samej porze mniej więcej to bywało czy róznie? Dla świętego spokoju zawołałabym pediatre i opowiedziała o tej sytuacji. Pamiętam, ze ja na pierwsza wizyte pofatygowałam sie sama a Mała miała skończony tydzień wtedy, ale bardzo często na te pierwsze wizyty pediatrzy przychodza do domu. A masz położną środowiskową? może z nią najpierw skonsultuj tą sprawe, one też sie znają na rzeczy :) Trzymajcie sie ciepło :) i nie stresuj sie za bardzo,to napewno nic takiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy tylko mi się takie rzeczy zdarzają :) Wracaliśmy z kościoła i poszłam na chwilkę do siostry po kopertę (bo się okazało że nie mam w czym dać na ofiarę) No i jak wchodziłam do klatki to akurat ksiądz ze mną wszedł. No a w domu mój M robi kanaki, ciuchy wszędzie wiszą. Uff dobrze że chociaż wcześniej krzyżyk naszykowałam. Tak więc na kolędzie siedziałam w kozakach :P a ministrantów musiałam gonić po całej klatce żeby im do puszki wrzucić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to bylo w roznych porach moze go przekarmilam ni wiem....a poloznej sie zapytam na pewno bo na dniach przychodzi.a wlasnie co do pediatry bo do jutra musze sie okreslic jakiego chce.czy to trzeba miec w rejonie pediatre czy moge isc do prywatnego np?jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja akurat miałam w rejonie a obecna pediatra jest z osiedla dalej. Szczerze mówiąc nie wiem czy w przypadku dzieci obowiazuje rejonizacja lekarza, ale wydaje mi sie że nie. A jak sie czujesz w roli mamuśki Elka? no i jak tam tatuś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A karmisz piersią Elka? dzieci raczej zjadają tyle im aktualnie potrzeba, ale zdarzają sie łakomczuszki co jedza chociaż bokiem im z buzi mleko już wypływa. A może Ty coś zjadłas przypadkiem, chociaz to by raczej wymiotował jednego dnia kilka razy... Hmm sama nie wiem, ale głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Cześć dziewczyny ja dziś spędziłam dzień na zakupach z moim M, bo stwierdził, że na Sylwestra nie chce iść w garniturze tylko bardziej na luzie. Więc wybieraliśmy spodnie i koszulę. Powiem Wam, że mój na zakupach jest gorszy ode mnie. Setka koszul i spodni przymierzona, a on jeszcze nie wie co chce. Dobrze, że choć słucha się żony i w końcu dokonaliśmy zakupu. Za moje poświęcenie kupił mi zestaw Loreala tusz i flamaster do oczu tak więc poświęcenie się opłaciło. Kasia2580 widzę, że nie tylko mi się coś poprzestawiało po HSG. Tobie się przyśpieszył okres, mi się opóźni, a też ten cykl z badaniem wyglądał jak zwykle 29 dni i śluz odpowiedni. To pewnie normalne, organizm odreagowuje inwazyjne badanie, tylko starania nie daję rezultatów. U mnie jedyny plus tego rozregulowania to taki, że już mam 26 dzień cyklu i piersi mnie nie bolą, nawet wody nie nabrały, jakbym była po okresie dopiero. Zawsze po owulacji bolą, aż do okresu. Asiak33 Ty jesteś teraz w cyklu z HSG, więc pewnie będzie taki jak zwykle. Potem mogą byś zawirowania jak u Kasi i u mnie. Ale życzę Ci byś nie dostała okresu. Asiak fajna akcja z tym księdzem ale oni nie takie rzeczy widzą jak chodzą po kolędzie więc się nie przejmuj. Moja znajoma szykowała mieszkanie chwilę przed wizytą i pozbierała cały bałagan i wrzuciła do łazienki, dodam, że łazienka z toaletą, a ksiądz jak na złość zapytał czy może skorzystać, co miała powiedzieć pozwoliła. Jak wyszedł z tej łazienki miał niezłą minę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszkam dzisiaj odpukac nic si nie dzialo ale po kazdym posilku trzymam go w pionie na ramieniu pare minut moze to pomoze bo wczesniej tego nie robilam tylko odrazu po karmieniu kladlam na bok.czuje sie hmmmm nie powiem ze dobrze rana po cc jeszcze boli i strasznie krwawie jestem niewyspana blada az sina heha tatus ladnie sie sprawdza w tej roli przewija lula itd:)a po ilu juz mialas wizyte podiatry od narodzin bo kurde jak wyszlismy z szpitala to swieta teraz weekend a zaraz nowy rok i znowu wolne a juz dzisisaj mija 9 dzien od narodzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela daj mu beknąć po jedzonku jak prawdziwemu facetowi :) a jak synek ma na imię? Netia a dziś wyczytałam że mój gin oprócz GC pracuje też w Rudzie Sl w szpitalu miejskim ale nie wiem czy tam przyjmuje też czy tylko na oddziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala a gdzie wybieracie się na sylwestra? Masz kreację? My idziemy na domówke do znajomych. Kaźdy coś przynosi więc muszę wymyślić jakąś sałatkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×