Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość pmacica
Cześć Ania Mam usunięty trzon macicy jajniki pozostały i szyjka również Porozmawiam z Panem Doktorem o hormonach za Twoja radą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
Aniu a czy Ciebie coś boli ? Czy to tylko masz problemy na podłożu myślenia ? Rozumiem Cie doskonale też tak zawsze wyprzedzałam co to będzie, ale teraz robię inaczej jak zalewa mnie fala gorąca tak jak dzisiaj to myśl\ę sobie pocę się nadmiernie i już, mam problem z pęcherzem boli cały czas i przy siusianiu też nieraz popuszczam, ale tłumaczę sobie , że to się ureguluje byleby nie bolało za bardzo to dam radę :) Aniu ile jesteś po operacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
ach rok nie doczytałam przepraszam, a kiedy te uderzenia dostałaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmacica - ja mam uderzenia goraca takie od środka a w konsekwencji tego, poce się, dodam ze przez całe swoje zycie nie pociłam się, nawet podczas grypy po aspirynie było mi trudno. Troche mnie dziwi ten fakt u Ciebie bo przecież masz jajniki, moze to stan osłabienia jeszcze pooperacyjnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu - u mnie wszystko poszło, jajniki też. Jeden był zdrowy ale poszedł na moje życzenie bo bałam się w przyszłości być moze kolejnej operacji a teraz mysle czy dobrze zrobiłam bo hormony kłaniają mi się w pas a ja mam drobne zylaki odbytu, więc w perspektywie ich stan może ulec pogorszeniu bo hormony działaja zakrzepowo. Dmucham więc na zimne ale nie ma chyba złotego środka..... Masz racje, hormony moga ustrzec nas przed przed chorobami serca ale też możemy sobie przez nie zafundować zakrzepice żył... I bądź tu kobieto madra i pisz wiersze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
no fakt wiersze pisze sie prosto ale te żylaki odbytu mam i tu też mam problm masakra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
czy plamienie może byc normalnym objawem 20 dni po operacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
Dziekuję bo wpadłam w panikę rozbolał mnie brzuch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Jestem już....
rozumię Ciebie, ja jestem już przeszło pięć lat po operacji i przeszłam ten etap co Ty teraz, jest lepiej, jeśli chciałabyś porozmawiać: anka1002@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trea77
Witam serdecznie .śledzę to forum codziennie ,jestem już 6 tydzień po usunięciu macicy a podczas op okazało się że są jeszcze ogniska endometriozy które mi też usunięto.Jednak na wizycie kontrolnej mój gin zapisał mi lek visanne po to żeby wprowadzić mnie w sztuczne klimakterium bo tak można wyciszyć endometriozę a może nawet skutecznie ją zwalczyć (to stwierdził gin).Boję się tych hormonów bo tak jak każde mają skutki uboczne i do tego jeszcze to gorsze samopoczucie tj. uderzenia gorąca osteoporoza itp.Czy może któraś z Was miała ten lek lub coś na temat słyszała bardzo proszę o wiadomość.Po op czuję się dobrze trochę jeszcze zaboli jak się źle przekręcę albo za duzy wysiłek ,ale jelita już się uspokoiły a z pęcherzem to tak różnie jak za dużo wypiję to i częściej muszę biegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pmacica
odniosę się do Twojego postu, jutro. O hormonach, też. Do jutra, anka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora43
włosy wypadają mi garściami i strasznie łamią się paznokcie czy to może być po hormonach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
U mnie z włosami juz ok ale powychodziło mi ich sporo w trakcie brania hormonów Teraz z mam okres i jestem w szoku bo jest za duży miałam plamic a tu cholera leci mam dość to nie ferr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trea77
Mnie włosy bardzo wypadały po drugim cc,lekarz wtedy mówił mi że to po narkozie jak pamiętam to 8 miesięcy po, odrosty miałam na 2 cm bo tych długich to mi zostało tak mało że nie miałam czym zaczesać,bardzo mi tez wypadały.Ale bierzcie skrzyp i specjalny szampon tylko z apteki może choć trochę pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
Biorę dla kobiet w ciąży witaminy i Merc special drażet Dziewczyny juz wszystko wiem krwawienie nawet takie większe jak dzisiaj moje może wystąpić tak więc nie wolno panikować. Uspokoiłam się nareszcie wszYsTKOo zrozumiałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trea - to chyba masz lepiej, ja 7 tygodni po a w brzuchu czuje jakbym miała kawałek drewna, niby nie boli ale przeszkadza, ciągnie , szczególnie po lewej stronie rozpycha. Jesli chodzi o hormony to one raczej łagodzą uderzenia gorąca. Włosy - mnie też wypadają dosyć mocno ale sądze ze to skutek narkozy, leków wtłoczonych po operacji jak również pewnego stresu związanego z operacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kora - mnie sie wydaje ze od hormonów to włosy lepsze powinny być, moze są źle dobrane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora43
mój gin.poszedł na długi urlop,dopiero we wrześniu mogę go nękać może nie wyłysieję a może to minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trea77
Eska Ty mnie chyba źle zrozumiałaś ja jajniki mam zostawione i nie powinnam brać hormonów bo teraz czuję się dobrze ale gin chce mnie wprowadzić w sztuczne klimakterium żeby wyciszyć endometriozę i moje samopoczucie się pogorszy bo mogą wystąpić uderzenia itp.dlatego chciałam się dowiedzieć czy któraś z Was też miała edometriozę bo jak weszłam na forum to tam się wypowiadają tylko młode kobiety które nie mogą zajść w ciążę a ja już nie jestem tym zainteresowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora43
trea ja miałam endometriozę ale mnie trzeba było usunąć wszystko więc ci nie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noka
endometrioza związana jest ze śluzówką macicy, a skoro macica usunięta to nie rozumiem o czym mowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trea77
Noka ja też tak myślałam że jeżeli nie mam macicy to ok ,ale gin mi powiedział że jak już były te ogniska rozsiane to teraz za to odpowiadają moje własne hormony które produkują moje jajniki .A taką endo przy operacji można wyciąć wszystko albo też nie,dlatego nie wiem czy brać czy jeszcze trochę można odczekać ale ja odczuwam swój cykl i tak jakoś czułam takie szczypanie niby ale też może to rana po wycięciu.Noka a czy brałaś wcześniej jakieś leki na endometriozę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trea77
Przepraszam to do Kora czy brałaś wcześniej jakieś leki na endometriozę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora43
nie brałam bo mnie poprzedni gin leczył na co innego a pózniej to poszło bardzo szybko bo to był dla mnie jedyny ratunek.inny lekarz szybka i trafna diagnoza i pod nóż,dzięki temu żyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
Dziewczyny. ja miałam endometrim 6 mm w usg jest taki wpis natomiast nie mam zaleconych hormonów Pan, Doktor powiedział, że organizm sam sobie poradzi tym bardziej, że miałam już miesiączkę i to nie małą jak na brak macicy. Czuję,, się tylko jeszcze w środku obolała często mnie głowa boli ale z tym miałam zawsze problem.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do noka
sama endometrioza nie jest jeszcze wskazaniem do usunięcia macicy, między in. właśnie dlatego że jeśli są jej rozsiane ogniska, to usunięcie macicy endometriozy nie leczy. Można ją leczyć farmakologicznie i usuwać ogniska laparoskopowo. Rozsiane ogniska endometriozy mogą być w wielu miejscach w miednicy, w jamie brzusznej, na jajnikach, jelitach, powodować zrosty, bóle. http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid=1005&print=1&_tc=1BAA553E93D80C86B0D9899B4A26C2C0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do noka
endometrioza polega na tym że złuszczająca się błona śluzowa macicy 'wędruje' poza macicę i powoduje ogniska zapalne także poza wnętrzem macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×