Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość mber
Baska pytam tak na wszelki wypadek. No wiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mber
mena114 dziękuję za ostrzeżenie. Pewnie, że wystraszyłabym się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miramaris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miramaris
Witam serdecznie Kobiety, pomóżcie proszę! Mam podobny problem do Waszego,ale nie chcę jeszcze wyciąć tych "drani", a anemizują mnie dość poważnie. Może ktoś zna z autopsji dobrze wchłaniające się żelazo (biorę Biofer folic), a także w trakcie krwawienia Hemorrigen. Okresowo morfologia jest dobra, ale nieraz "zjeżdża w dół". Poradźcie coś, bardzo proszę! Lekarz sugeruje wycięcie,ale ja jeszcze nie jestem gotowa. Pozdrawiam!;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymucha
Ja biorę żelazo SORBIFER DURULES lek węgierski na licencji szwedzkiej, też mam anemie (hemoglobina 8), tez sie boje operacji, ale coraz bardziej do niej dojrzewam, mam bardzo duzo znajomych kobiet ktore sa po takiej operacji(usuniecia macicy i przydatkow), czy to jakas epidemia XXI wieku?. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miramaris
Szymucha❤️ dzięki serdeczne za odzew!;-) Niestety moja postawa nie jest godna naśladowania. Wiem,że powinnam pozbyć się tych nieproszonych gości,ale.... No własnie! Wciąż obiecywałam sobie,że jak skończę 40, a potem więcej, że jak przestanę miesiączkować,że to,że tamto i tak do dnia dzisiejszego.... Na razie nie wiem, kiedy nastąpi ten "akt odwagi" z mojej strony, i wciąż jestem na etapie "ratowania morfologii";-) Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie❤️!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B A S K A
ja brałam (biore ;) ) Hemofer F (szybciej sie wchłania bo zawiera kwas foliowy) a w czasie okresu brałam cyklonamine 4x2 tabletki. na mnie hemorigen nie działał , a po Surbiferze zołądek wysiadał. wszystko indywidualnie sie dobiera. AVON 2 ja tez mam endometrioze -lekarz mowił cos ze znaleźli kilka ognisk na otzrewnej - i teraz sie zastanawiam czy skoro mam jeden jajnik i hormony pracują , to czy ta endo nie bedzie sie tam po bebechach panoszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miramaris
BASKA...........dziękuję❤️ Naturalnie, każdy organizm jest inny i reakcje na leki są sprawą indywidualną. Ja niekiedy(chyba irracjonalnie!) szukam jakiegoś "złotego środka", bo już jestem okropnie zmęczona tą anemią. Wiem przecież,że nie ma nic takiego,że to są konsekwencje nadmiernych krwawień,ale.....sama siebie trochę oszukuję, odwlekając całą sprawę. Najlepiej byłoby potąpić radykalnie. Wiem.... i co z tego....... Pozdrawiam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aganiesia2
JA PRZED OPERACJĄ BRAŁAM FERROGRAD FOLIK 2X1TWBLETKĘ ALE JEST TO LEK NA RECEPTĘ. JA TEŻ MIAŁAM ENDOMETRIOZE I MIMO ŻE MIAŁAM TYLKO NA TRZONIE MACICY A JAJNIKI MIAŁAM CZYSTE LEKARZE STWIERDZILI ŻE USUNĄ MI TEŻ ODRAZU JAJNIKI TAK ZAPOBIEGAWCZO. A TAK POZATYM KOBIETY NIE MA NA CO CZEKAĆ Z DECYZJĄ O OPERACJI IM DŁUŻEJ CZEKACIE TYM GOŻEJ I BARDZIEJ SIĘ ANEMIZUJECIE. WIEM O TYM BO MOJA MORFOLOGIA TEŻ BYŁA OKROPNA. 2 LATA TEMU MOJA HEMOGLOBINA WYNOSIŁA 2,8 LEKARZE BYLI ZDZIWIENI ŻE PRZY TAKIEJ HEMOGLOBINIE JESZCZE ŻYJE, W MOIM PRZYPADKU ŻYCIE PO OPERACJI ZMIENIŁO SIĘ NIE MAM JUŻ ANEMI A I ŻADNYCH OBIAWÓW MENOPAŁZY TEŻ NIE MAM A JESTEM 3 MIESIĄCE PO OPERACJI. POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mm-45
Brałam sorbifer 2 x dziennie i w ciągu miesiąca hemoglobina podskoczyła mi o 2. Czyli w grudniu miałam Hb 8, w styczniu 10.8, a w lutym 12.6. Teraz biorę 1 tabletkę dziennie. Mój żołądek wytrzymuje, nie odzywa się w ogóle. Uważam, że żeby zdecydować się na operację, trzeba osiągnąć swoje dno. Ja je osiągnęłam w listopadzie, kiedy krwotoki mnie dobiły. Na 25 kwietnia mam termin operacji (usunięcie macicy, podobno jajniki są dobre). Tylko że teraz (po łyżeczkowaniu) czuję się świetnie, no i znowu nachodzą mnie myśli, żeby uciec. Jestem w okresie przedmenopauzalnym i ciągle myślę, że niebawem w ogóle przestanę miesiączkować (już mam cykle coraz dłuższe). No i się łudzę, że jak przestanę miesiączkować to skonczą się moje problemy z mięśniakami (6 cm) i polipami. Moja matka menopauzę miała w wieku 44 lat. Ja mam 45, więc, być może, koniec mojego miesiączkowania jest bliski. Proszę, kobietki, wyraźcie swoje zdanie, czy po menopauzie mięśniaki i polipy mogą jeszcze dać znać o sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avon2
Witajcie.Napiszcie mi proszę czy napady gorąca mogą pojawiać się tylko w nocy a w dzień nic(czy po prostu jest mi gorąco w nocy)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B A S K A
Avon, kochana a TY bierzesz jakieś hormonki? powinnaś. Pani ktora ze mną leżała miała 2 tyg po operacji zacząć brac hormonki , a w zasadzie to miała mieć jakieś plasterki. jeśli wycieli ci jajniki , to jest to konieczne żebyś nie zaczeła wchodzić w menopałze - na to za młoda jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mena114
Co do mięśniaków po menopauzie ze mną pracuje koietka ,która ma ok 45 lat rozmawiałyśmy przed moją operacją i ona mi mówiła że ma miśęśniaki ale jest już po menopauzie i one jej się nie powiękrzają.Lekarz powiedział jej że narazie nic z nimi nie będą robić ,ma tylko je kontrolować nie wiem jak często. Do AIVON co do Twoich dolegliwości,to jakieś hormony napewno mósisz brać i sprawdz tarczycę ja miałam to samo i okazało się że mam nadczynność tarczycy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avon2
co do plasterków to mam przepisane ale mam zacząć dopiero jak będą objawy a dokładnie to nie jestem pewna czy to są objawy czy nie.Idę dzisiaj do lekarza to może coś więcej będę wiedziała. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toja62
Mam 46 lat, urodziłam 2 dzieci. Też mam skierowanie na usunięcie macicy z powodu mięśniaków. Drugi lekarz potwierdził diagnozę. Usunięcie ma być metodą pochwową. Szyjka macicy ma być pozostawiona. Czy po wycięciu macicy występują problemy ze współżyciem seksualnym? Czytałam, że partner odczuwa taką samą satysfakcję przy zbliżeniu. Ale co z nami kobietami? Czy u nas jest taka sama satysfakcja z seksu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Nie jestem w stanie przeczytać wszytskich postów ale.....Ostatnio rozamwiałam z mężem mojej mamy, który jest ginekologiem. Jego zdnaiem macica w momencie kiedy kobieta urodziła już dzieci jest zupełnie zbędnym narządem (brzydko mówiąc można odstawić ją na półkę) Pytałam go również czy usunięcie macicy ma to jakis wpływ na dalsze życie sksualne u kobiety. Nie ma to żadnego wpływu ponieważ nie wytwarzają się tam żadne hormony odpowiedzialne za popęd seksualny, a co gorsza najczęsciej wytarzajają sie stany rakowe. Powiedział również, że to faceci mają błędne pojęcie o kobiecie, która jest po takiej operacji bo myślą, że nie jest już kobietą, a to wcale nie jest prawdą- jest kobietą w pełni śwaidomą swoich potrzeb....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymucha
No własnie mnie też to interesuje czy po usunieciu macicy i jajników (takie mam zalecenie od lekarza) odczuwa sie satysfakcje podczas współżycia z mężem.. .Wyniki po łyżeczkowaniu mam dobre, ale zobaczymy co będzie dalej. Pozdrawiam Was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B A S K A
nie martw sie do przody szymucha , ciesz sie ze wyniki ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia482
mam 49 LAT usuniętą macice z przydatkami 05.grudnia, jest wszystko ok. wynik też. miałam najpierw plastry teraz tabletki ESTROFEM jestem zła bo tyję. i nie wiem co sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mber
No nareszcie. Dzisiaj zdjęli mi szwy - dziewiąta doba. Teraz czekam na kontrolę lekarską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B A S K A
mber szwy? ja byłam wypisana do domu w 3 dobie (trzeciej) z plasterkiem na podbrzuszu ktory przykrywał poziomą kreske długości ok 20 cm. Kreska jest w kształcie uśmiechu ;) . nie miałam nic ściąganego - nawet nie mam sladu po jakichś szwach, bo ich nie miałam - tylko kreseczkę. z tego co zauwazyłam to miałam to z szyte "na okrętke". w najniższych majtach tego nie widać a pytanie czy wy chodzicie w jakichs pasach , albo majtach ściskających. bo z tego co sie rozpytywałam to zdania podzielone są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mm-45
Mena dziękuję Ci za odpowiedź. Ciekawa jestem co się dzieje z Madao, nie zauważyłam jej odpowiedzi o wyniku. Oczywiście chciałabym przeczytać że wynik ma dobry, a na razie nadal czekam na jej informację. Życzę zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mena114
No właśnie ja też jestem ciekawa co do majtek czy pasów,i jeszcze jedno czy używacie jakieś maści na blizne, bo mi gin powiedział że nie ma takiej potrzeby ,właściwie to mi odradził ciekawajestem co Wy na to pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mber
mena114 dlaczego Ci odradził maści? Ja też się zastanawiałam czy powinnam zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B A S K A
moja pani dr nic nie wspomniała o maści ale pas kazała nosić zeby sie mięśnie szybciej zeszły czy coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aganiesia2
WITAM JEŚLI CHODZI O MAŚCI TO LEKARZ MI ZALECIŁ JEŚLI Z RANY COŚ SIĘ SONCZY TO BARDZO DOBRA JEST MAŚĆ POLSEPTOL A JEŚLI RANA JEST ZAGOJONA TO ŻEL CONTRACTUBEX JEST BARDZO DOBRY . A CO DO OBCISKAJĄCYCH MAJTEK TO LEKARZ MI ZABRONIŁ NAJLEPIEJ NOSIĆ BIELIZNĘ BAWEŁNIANĄ PRZEWIEWNĄ. POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mena114
Witam ponownie wracam do tematu maści, gin powiedział mi że jeżeli szef się ładni goi to nie ma sensu smarować go jakimiś maściami bo będzie się dłużej goił, może się nawet rorchodzić.Pare lat temu miałam usuwanego guza z piersi i wtedy lekarz zalecił smarować szef maścią .Szef mam blady, słabo widoczny ale dość szeroki.Więc nie wiem czy smarować czy nie?, podobno niezły jest Cepan.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest szeW
szefa to masz w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MM-45
no i co z tego. I tak każdy zrozumiał co napisała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mena114
Strona ta jest poświęcona przedewszystkim kobietom ,które mają poważne problemy i nie sądze żeby je raziły błędy stylistyszne bądz ortograficzne.Każda z Nas chce w tych wypowiedziach znależdz, porady na własne problemy czy bolączki A skoro Ty jesteś taką purystką, to kiedy pojawi się moja wypowiedż po prostu jej nie czytaj .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×