Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość łodzianka

ginekolog- Łódź

Polecane posty

Gość gfbs
moze mi ktos napisac koszt wizyty,cytologii i usg u dr Baś i u dr Gruszczynskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfbs
moze mi ktos napisac koszt wizyty,cytologii i usg u dr Baś i u dr Gruszczynskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka rewelka
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszt wizyty u dr Baś - 80 zł usg, 90 zł wizyta (chyba nie jestem pewna, bo nigdy nie miałam samej wizyty, zawsze wizyta +cos), 130 zł wizyta z usg, 30 zł cytologia ( tak było we wrześniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka rewelka
dzieki serdeczne :)troche duzo bede musiala wylozyc jak na jedna wizyte :( a to pewnie dopiero pierwsza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka rewelka
dzieki serdeczne :)troche duzo bede musiala wylozyc jak na jedna wizyte :( a to pewnie dopiero pierwsza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melllla
Witam! Dr Gruszczyńska - wizyta 70 zł, cytologia 30 zł, a usg waginalne jestw cenie wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a w jakich dniach i godzinach przyjmuje prywatnie na zielonej gr Baś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lomana
cytologia płatna ? przecież to zwykłe naciągactwo ja robię cytologię co roku w normalnej przychodni, wiecie o tym że państwo dopłaca i całkowicie refunduje to badanie w celu profilaktyki ? Pańswo woli zapłacić za to badanie niż później leczyć raka bo to są straszne koszty. Normalnie idzie się do osiedlowej przychodni, mówi się że chce cytologię i robią - taki mają prikaz odgórny. Pytam po co wy za to płacicie w prywatnym gabinecie, niczym nie różni się od wykonania w przychodni.Pobiera patyczkiem ze ścianek, do probówki i koniec żadna filozofia, zwykłe naciągactwo i oszustwo żeby za to płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0 601 264 290 - czy to jest prywatny nr komórkowy do dr Baś -Budeckiej czy do jakiejś recepcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten numer to chyba prywatny, tak mi sie kojarzy ze jak pod niego dzwonilam to z nia osobiscie gadalam a co do cytologii to o ile mi sie kojarzy to na nfz masz tylko jedno badanie w roku (jak sie myle to poprawcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten numer to chyba prywatny, tak mi sie kojarzy ze jak pod niego dzwonilam to z nia osobiscie gadalam a co do cytologii to o ile mi sie kojarzy to na nfz masz tylko jedno badanie w roku (jak sie myle to poprawcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
do: lomona Cytologii nie powinno pobierać się patyczkiem z wacikiem. Jest to stara metoda, której wadą jest to, że patyczek nie zbierze materiału z wszystkich miejsc, z których powinien. Są nawet głosy w literaturze medycznej, że wynik cytologii z materiału pobranego wacikiem są "bezwartościowe".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Przedstawiam fragment artykułu lek. med. L. Radomyskiego (w którym mowa o cytologii) ze strony http://www.gazetapacjenta.pl/specjalizacje-artykuly-opinie-ciekawostki/rak-szyjki-macicy.html "zapytać lekarza albo w czasie badania samej zaobserwować, czy cytologia jest pobierana specjalnym przyrządem służącym wyłącznie do tego, czy też wacikiem nawiniętym na patyk – takie badanie jest bez najmniejszej wartości diagnostycznej i trzeba je traktować jako niebyłe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Jeszcze jeden fragment z artykułu L. Radomyskiego "Badanie ginekologiczne - jak ocenić jego jakość" ze strony: http://www.gazetapacjenta.pl/specjalizacje-artykuly-opinie-ciekawostki/badanie-ginekologiczne.html Jaki wpływ ma pacjentka, by badanie było najdokładniejsze? Wydaje się, że nie ma go wcale - i niesłusznie. Ma wpływ i to olbrzymi - otóż jest w stanie stwierdzić, czy badanie w ogóle miało miejsce. Jest mianowicie tak, że powinna zapytać lekarza, lub jeśli się krępuje - to zaobserwować - CZYM jest ta cytologia pobierana - jeśli patyczkiem z nawiniętą na końcu watą, (co proponował twórca tej metody - Papanicolau jeszcze w roku 1943) to w świetle współczesnego piśmiennictwa medycznego - a przytoczę tylko jeden : "Warto tu podkreślić, że pobieranie wymazów wacikami lub "kwaczami" jest błędem w sztuce i zazwyczaj nie pozwala na uzyskanie materiału ze strefy pośredniej, w której rozwija się większość raków szyjki macicy. Oszczędność kilkudziesięciu groszy na jednorazowej, specjalnej szczotce jest całkowicie nieuzasadniona biorąc pod uwagę zarówno cenę badania cytologicznego, jak i następstwa nierozpoznania wczesnego raka." - cytat z monografii "Rak szyjki macicy" pod red. J. Markowskiej wyd. Wydawnictwo Lekarskie PZWL 1999 strona 39. Otóż wtedy pacjentka powinna uznać, że nie miała pobranej cytologii. Tak jest bezpieczniej i lepiej, bo przynajmniej nie ma fałszywego poczucia, że wszystko z jej szyjką macicy jest w porządku. Może jest, może nie - ale po pobraniu takiej "cytologii" pacjentka jest w punkcie wyjścia, a nie rozstrzygnięcia, jakie jest jej osobiste zagrożenie rakiem szyjki macicy. Podkreślam więc jeszcze raz - przy pobieraniu cytologii należy używać wyłącznie jednorazowych, specjalnie do tego celu przeznaczonych "szczotek", a nie posługiwać się jakimś "rękodziełem" - wacikami na patyku skręconymi przez położną w czasie picia kawy. To było dobre 70 lat temu, w czasach Papanicolau, nie dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Poniżej fragment ze strony promującej bazpłatne badania cytologiczne (na stronie są też informacje, gdzie można wykonać bezpłatne badania i kto może skorzystać z badania) http://www.rakszyjkimacicy-profilaktyka.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid= Badanie cytologiczne (wymaz cytologiczny) polega na pobraniu przy pomocy specjalnej szczoteczki komórek znajdujących się na szyjce macicy przez ginekologa lub położną. Pobrane komórki zostają następnie poddane ocenie mikroskopowej. Jak się przygotować do badania? na badanie zgłoś się co najmniej dwa dni po ostatnim dniu krwawienia miesiączkowego 48 godzin przed pobraniem wymazu cytologicznego nie używaj żadnych leków dopochwowych, nie wykonuj irygacji 24 godziny przed pobraniem wymazu cytologicznego zrezygnuj ze współżycia płciowego nie zgłaszaj się na badanie w czasie krwawienia miesiączkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiolek1972
Witam ,czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie mogę zrobić badanie usg odnośnie cyklu miesięcznego.Dodam ,że chodzi mi o dokładne wyliczenie dnia owulacji. Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi . Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiolek1972
A i jeszcze jeśli można to o nazwisko dobrego lekarza u którego można takie badanie wykonać , Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Do: asiolak Badanie USG: ultrasonagrafista Marek Kozarzewski, Diason, ul. Radwańska 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Znalazłam wymagania, jekie stawia NFZ poradniom, które wykonują cytologię w ramach programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Na stronie NFZ: zarządzenie Nr 80/2008/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 14 października 2008 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju: ambulatoryjna opieka specjalistyczna, Załącznik nr 6 - Wykaz jednostek chorobowych wg międzynarodowej klasyfikacji ICD-10 leczonych w poszczególnych poradniach specjalistycznych; W załączniku nr 6 zawarte są zasady pobierania wymazu, cyt.: Wykonanie procedury pobrania materiału do przesiewowego badania cytologicznego obejmuje: (...) 2)pobranie materiału do badania przy użyciu jednorazowego wziernika i jednorazowej szczoteczki umożliwiającej pobranie rozmazu jednocześnie z tarczy części pochwowej oraz z kanału szyjki macicy (w przypadku, kiedy próbka nie nadaje się do oceny mikroskopowej, świadczeniodawca zobowiązany jest poinformować o tym pacjentkę i ponownie pobrać materiał do badania, dopuszcza się odsetek rozmazów niemożliwych do oceny na poziomie 3% i suboptymalnych tj. dopuszczonych do oceny warunkowo, na poziomie 20%),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
zwróćcie uwagę - wyraźny wymóg przy pobraniu cytologii w ramach programu (zastrzegam, bo w ramach programu cytologia co do zasady jest robiona raz na trzy lata): JEDNORAZOWY WZIERNIK, JEDNORAZOWA SZCZOTECZKA (a nie patyczek z wacikiem), a materiał do oceny ma być pobrany jednocześnie z KANAŁU oraz TARCZY SZYJKI MACICY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiolek1972
Dziękuję Ci bardzo sowa 74 , na pewno się tam wybiorę , a jeśli mogę jeszcze spytać -drogie są takie badania ? I jak wygląda takie badanie , czy któraś już je robiła ? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Do: asiolek Zadzwoń do rejestracji, to wszystko ci wytłumaczą. Musisz powiedzieć, że chodzi Ci o monitoring cyklu (parę wizyt co kilka dni) badaniem USG. Taki monitoring ma inną cenę niż pojedyncze badanie USG. Generalnie wychodzi dużo taniej niż jak miałabyś płacić za każde badanie USG osobno. W Diasonie pracuje wielu lekarzy i kilku ultrasonografistów, ale "moim sprawdzonym" jest Kozarzewski. Musisz uwzględnić, że raczej nie ma szans umówić się z dnia na dzień. Kozarzewski jest trochę "oblegany".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiolek1972
Dziękuję serdecznie sowa 74 , teraz już wiem wszystko i na pewno tam zadzwonię .Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska123
witam, chce usunac ciaze w lodzi,czy wiecie gdzie mge sie zglosic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misieek
Moze mi ktos cos powiedziec o dr.Nalewajko..??Jest to lekarz ze szpitala na ul.Przyrodniczej..albo byl to lekarz te szpitala.:)Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia1951
CZY MOŻE KTOŚ ZNA DR. MAŁGORZATĘ SOBCZAK . PRACUJE W CZMP I PRYWATNIE NA TATRZAŃSKIEJ. JAKĄ JEST LEKARKĄ ? CZY ROBI PROBLEM JEŚLI CHODZI O ZWOLNIENIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka25
Witam! Dziewczyny wiecie może w jakim szpitalu pracuje dr Gruszczyńska- Walczak? Wiem, że prywatnie przyjmuje na Piotrkowskiej, ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cccccccccccc
Ja chodzę do Dr Gruszczyńskiej prywatnie a pracuje w szpitalu w Madurowiczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×