Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurka domowa

Jakiej pralki i lodówki nie polecacie?

Polecane posty

Gość ktoś nie zna znaczenia słów
są hihott tylko jak zapłacisz z kilkanaście tysięcy za pralkę i kolejne naście za lodówke jak miele albo smeg(oni chyba tylko pralki robią) z tych standardowych firm robią wszystko jednorazówki aby wytrzymało do gwarancji a potem naprawy tak drogie,że już lepiej sobie odpuścić kupić nowe a stare np sprzedać na części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyszna rada
A ja zamieszam w wyliczance- 15 lat uzytkowania pralki Candy, 12 lat Ardo lodówki, znam 2 osoby co też mają Ardo lodówki z lat 90- i co w tym temacie??? Wnioski żadne- trzeba po prostu trafić i kupować z jak najdłuższą gwarancją, kupować w miarę mozliwości produkowane nie w Chinach i Polsce(niestety- nie dotyczy kuchenek amica i mastercooka)- lecz w macierzystym kraju producenta. Takie moje uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihott
na starym mieszkaniu u rodziców tez jest lodowka ardo chyba juz 10 rok. Od nowości NIc kompletnie sie nie zepsulo nawet swiatełko. Chodzi cicho i nic nie bulgocze. Niestety ardo juz nie robią. Ja mam electroluxa nie dosc ze halasuje to caly czas stuka podczas mrozenia porażka totalna ciekawe co serwis powie jak zadzwonie ? ze to ma tak byc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ..hihott ... Sprawdź czy coś nie wpadło za lodówkę, lub, dotyka to "ustrojowisko", postaraj się dokładnie zlokalizować gdzie tak stuka jak agregat załączy, bo chyba o tym piszesz ..... zanim wezwiesz serwis . Jak lodówka przestanie pracować.... jest cisza?...Jaki to model ? Ps. Może jeszcze zajrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihott
model to ERB29233W napewno nic nie wpadło bo stukanie dzieje sie 10 min po załączeniu agregatu. Stukanie dochodzi na dole z boku lodówki lub drzwi. Wyczytałem ze to niby plyn który przelewa sie przez te maty mrożące re rozpycha i zamraża i dlatego tak stuka ale normalne to nie jest bo dla mnie to wada fabryczna. Napisalem maila do reklamacji electroluxa to każą skany dowodu zakupu przesłać nr modelu nr seryjny numer jakis tam. nie wiem gdzie te numery znajde. Jak znajde to wysyłam bo nie mam zamiaru słuchać tych stuków !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja mam Whirlpoola odrzutowca
Posiadam prawie 2 letnią pralkę Whirlpool AWO/ 4720 P i nie popsuła się. Martwi mnie tylko fakt że ma nierozbieralny zbiornik ale gdzieś czytałem że Bosche i siemensy też takie mają teraz. Moi znajomi mają 6- letniego whirlpoola (AWT 5109/P 1000) żadnej awarii i nawet rdzy nie ma, Co do lodówek to mam Gorenje pod zabudową. Pracuje już 7 lat . Jej drobnym minusem jest tylko to że w jednym miejscu jest rdza na pułce. Ale to da się zamalować Całe szczęście że nie są ze szkła łatwo taką pułkę uszkodzić. Poza tym przez pułki w "kratkę" jest lepszy obieg powietrza w Chłodziarce i tu nie pomoże nawet wentylator umieszczony w środku jeśli są pułki szklane. Odradzam lodówki z półkami szklanymi. Również odradzam piece firmy Candy hałasują nie możliwie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba liczyć się z tym, że z dzisiejszym tempem rozwoju lodówki nie kupuje się już na 20 lat, ale maksymalnie na 10. Nie oczekujmy od obecnych sprzętów cudów! Wydaje mi się, że takie firmy jak Whirpool, Candy czy Bosch, mają wyrobioną swoją markę i wśród nich bym się obracała w poszukiwaniu pralki i lodówki. Ale może lepiej z fachowcami pogadać? W magicznej planecie po specyfikacjach dobrać odpowiedni sprzęt i skonsultować ze sprzedawcą - tak chyba najrozsądniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucy85
A co sądzicie o pralce Beko ? Widziałam ją w bardzo korzystnej cenie w gazetce media expert. Czy jednak lepiej Boscha? Brał ktoś u nich na raty? Co trzeba mieć za dokumenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucy85
A co sądzicie o pralce Beko? Widziałam ją w bardzo korzystnej cenie w gazetce media expert - kupował ktoś może tam agd ? Potrzebuje transport 15 km od Wrocławia. No i jak jest z zakupem na raty? Jakie dokumenty są potrzebne? Czy lepiej skusić się na Boscha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pammm
Ja mam pralkę Bosha i jestem z niej bardzo zadowolona. W media expert kupowałam ostatnio aparat do mierzenia ciśnienia, widziałam że mają duży wybór sprzętu agd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihott
Lucy pracuje obok media expert i w zyciu tam bym nic nie kupił bo maja DROGO !!! pojezdzij po sklepikach zobaczysz ze znajdziesz taniej. Poza tym poczytaj na necie o beko czy lodówkach czy pralkach - poprostu shit i porażka. Lepiej dołozyc 200 zł i kupic cos lepszego oczywiscie byle nie electroshita ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmellkkaa
Lucy, ja polecam Amicę albo Whirpool. Kupowałam tam miesiąc temu lodówkę, panowie mi ją wnieśli bez problemu na trzecie piętro. U nas w Płocku ceny mają konkurencyjne, dlatego tam kupiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tom516
nie polecam pralek candy, pracuje w agd i z pralkami tej firmy same problemy, najczesciej urywajace sie bebny az w koncu zrezygnowalismy ze sprzedazy produktow tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie polecam pralek Ariston!
! Padaja rowno z wygasnieciem gwarancji. A z lodowek nie polecam najtanszych Beko. Padaja jeszcze na gwarancji i jest problem ze zwrotem, tj. mozna wzamian uslyszec "Mogla pani wybrac cos lepszego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie polecam pralek Ariston!
Tak sie koncza zakupy tureckich i wloskich sprzetow. Sensowniej odlozyc wiecej i kupic na niemieckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihott
a to mi napisz co teraz jest niemiecki ? bo bosch niby niemiecki a skladaja w chinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia42
ARDO FLSO 86 E ----NIE polecam!!!!! Choć to nie pierwsza moja pralka(miałam już Ardo)to jednak ten model to wyjątkowy bubel.!!!!!Mam ją dosłownie od 5 m-cy,a już nie kończy za każdym razem cyklu:(ale to drobiazg),tydzień temu samoistnie rozsypała się szybka w drzwiach pralki,gdybym tego nie widziała,to też trudno byłoby mi uwierzyć,że nikt jej nie rozbił tylko sama strzeliła:(I choć pralka ma jeszcze 19m -cy gwarancji,to koszt naprawy (ok.200 zł.)muszę ponieść sama,bo gwarancja nie obejmuje części szklanych.Niby pralka tania w porównaniu z innymi,ale lepiej kupić droższą i nie mieć problemów,tylko nie jest to takie proste,jak kogoś stać,tak jak mnie tylko na taki bubel.A pozatym na częsci i naprawe mam czekać do 1-go miesiąca-to już przegięcie.NIE KUPUJCIE ARDO-szkoda kasy i nerwów.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przeginaj że dzisiaj robi się wszystko w Chinach. BOSCH ma kody, gdzie się robi i dla kogo, a cena jest najlepszym wskaźnikiem :)....... była już o tym mowa...... nie strasz Panie:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam whirlpoola odrzutowca
ewcia42 zawsze można kupić dobra pralkę na allegro np starszego polarka lub kilkuletnią, niemiecką miele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia42
Re: "a ja mam whirlpoola odrzutowca"----no teraz to już wiem,szkoda,że juz za późno,Ale dzięki,za dobrą radę.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 12 lat mam pralkę whirlpool i ani jednej naprawy!!Zaznaczam, ze piorę 3x w tyg. Cudeńko nie pralka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indesit-bubel
a ja nie polecam INDESITA, upilam 2 lata temu i juz amortyzatory siadaja, wymiana i czesci przewyzszaja koszt pralki, a gwarancja wlasnie sie skonczyla. Ubolewam nad moim 15 letnim niemieckim BAUKNECHT-em, niestety juz nie ma dostepnych czesci. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indesit-bubel
a ja nie polecam INDESITA, upilam 2 lata temu i juz amortyzatory siadaja, wymiana i czesci przewyzszaja koszt pralki, a gwarancja wlasnie sie skonczyla. Ubolewam nad moim 15 letnim niemieckim BAUKNECHT-em, niestety juz nie ma dostepnych czesci. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indesit-bubel
a ja nie polecam INDESITA, upilam 2 lata temu i juz amortyzatory siadaja, wymiana i czesci przewyzszaja koszt pralki, a gwarancja wlasnie sie skonczyla. Ubolewam nad moim 15 letnim niemieckim BAUKNECHT-em, niestety juz nie ma dostepnych czesci. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siemens to złom
Nie polecam lodówki Siemens KG33VVL30E, powoduje drgania, które rozchodzą się po całym mieszkaniu. Mam porównanie trzech lodówek innych producentów i żadna nie powoduje takich "efektów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam sharpa lodówka dwudzrzwiowa - zmieści się wszytko - nawet brytfanna - o wiele praktyczniejsza niż klasyczny side by side bo nie trzeba się schylać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i nie polecam bo cena kosmiczna:( za taką można można sobie kupić dwie lodowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junior1
posiadam od 15lat pralkę bauknecht i jestem bardzo zadowolony,kupiłem taką sama swoim rodzicom-używaną i ok. 7lat bez usterki,moja jest 3 razy dziennie właczana i tylko 1 raz osobiscie wymienilem szczotki.Bauknescht i Mile to jedyne jeszcze orginalne Niemieckie produkty.Na dzień dzisiejszy niema nic lepszego na rynku europejskim i polskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siemenstoszmelc
Siemens silver mi padł dziś. Programator "cofa" się do stanu początkowego - jak tlko pralka pochodzi minutę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyleczony z Amiki
Amica AWCE10DA prała 3 lata i dwa miesiące i padły łożyska. Albo obracały się na sucho albo kulki były z ołowiu. Nie obchodzi mnie co było przyczyną zlebaniasię pralki po tak krótkim czasie. NIGDY więcej ŻADNEGO pudła z firmy AMICA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×