Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

hej dziewczynki.Ja niestety lekarza nie mam za dobrego gdy poszlam po tabsy dalam mi je bez rzadnego badania i kazala przeczytac ulotke tylko tyle:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nati22...To sie upomnij o badania... munia_1990...A nie lepiej iść do apteki!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cich
Prosze o pomoc... Zapomniałam ósmej pigułki, biorę zawsze rano o 10, w piątek pamiętałam, natomiast w sobote zupełnie mi umknęło, tak sie tez złożyło, że w sobotę wyjechalismy na weekend i doszło do stosunku, w niedziele zorientowalam się, że pominełam sobotnią pigułkę i w niedziele wzięłam dwie na raz. Od tej pory oczywiście seksualna abstynencja. Moje pytanie: czy w tak szybkim czasie mogło dojść do owulacji i zaplodnienia? Jak liczy sie godziny? Od momentu wzięcia ostatniej pigułki czy od momentu kiedy powinno sie wziąść tę zapomnianą? Powinnam się martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wlasnie teraz bede szla na wizyte i musze jej przypomniec o badaniach w sumie tabletki dostalam bez rzadnych badan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . . . . . .. . . . . .
ŻADNYCH tabletek NIE MOZNA KUPIĆ BEZ RECEPTY ! ! ! Ty chcesz to widze brać na własną rękę bo kolezanki biorą? Pogratulować rozumu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cich...Z każdą jedną zapomnianą tabsą skuteczność trochę spada, ale możesz się spóźnić 12 h, jeśli już masz taką sytuację... Nie musisz mieć seksualnej abstynencji, tylko się po prostu dodatkowo zabezpieczać... Powiedz mi tabsę zawsze bierzesz o10 rano, a o której wzięłaś tą w niedzielę...Jaka była ta różnica!? nati22...No powiedz jej coś na ten temat... munia_1990...Nie kupisz żadnych tabsów anty bez recepty! Chcesz brać tabsy anty bez konsultacji z lekarzem!?!?!? . . . . . . .. . . . . ....Dokładnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo 👄 Cleo ja nie wiem od czego może to być,ja jak nie robilam przerwy to miesiąc później okes mi się spóźnil :O ale raczej był normalnytzn taki jak zawsze. Wiesz u mnie jest czasem tak że jak jest niemilosiernie gorąco to mi leci wtedy jak mam @ taka ciemniejsza krew.......wręcz czarna czasami.....ale to jest mój przypadek indywidualny że tak powiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna2
siemka:) dolaczam do was .Ja tez ostatnio bylam u ginekologa i przepisal mi harmonet.niedlugo musze je przyjac .Boje sie o skutki uboczne jak i o ciaze.Kto je stosuje?niech mi odpowie czy sa dobre i czy mozna na nich polegac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
Na kazdych tabletkach antykoncepcyjnych mozna polegac boi nie ma czegos takiego jak gorsze czy lepsze..nie rozumiem was skad biora sie u was takie dziwne pytania;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabsy sa ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cleo841...Możliwe, że to nie robienie przerwy może mieć jakiś wpływ...Ale pewna nie jestem... dziewczyna2...Każde tabletki są dobre, każde mają taką samą skuteczność, a skutki uboczne zależą od organizmu, każdy jest inny, dlatego każda inaczej reaguje na tabsy...Ja na przykład nie miałam żadnych od początku zażywania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . . . . . . . . . .eh . . .
A co znaczy dobre? Jeśli pytasz o skutki uboczne to kwestia organizmu. Ja np po mercilonie miałam duszności, kłucia serca i nieciekawe dolegliwości, a koleżanka bierze je 7 lat i jest zadowolona? To są dobre czy nie? Bez sensu są takie pytania.. Antykoncepcyjne działanie WSZYSTKIE mają takie samo.. chyba, że się źle bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
Tak sie zastanawialm...jak biore tabletki i np obojetnie biore rano a wieczorem np zwymiotuje to tez zmniejsza sie skutecznosc?? czy tylko jak jets biegunka i wymioty przed wchlonieciem tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ara: wymioty i biegunki zmniejszają skuteczność tylko wtedy, gdy tabletka się nie wchłonie (czyli ok. 4h po zażyciu). W innych przypadkach nie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
No to dobrze:) A tak na marginesie to przez przerwe na okres tez jestesmy zabezpieczone nie??i ta porzerwa nie zmniejsza skutecnosci ze tak pwoiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liyh
Mam pytanie. Brałam tabletki przez ok. 2 lata, teraz od ok. trzech miesięcy (ze względów zdrowotnych) miałam "przerwę". Prawdopodobnie wkrótce znów zacznę je brać. Stąd moje pytanie: po jakim czasie od momentu wzięcia pierwszej tabletki jestem zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
. . . . . . . . . . .eh . . ....Dla jednych są dobre jedne, dla drugich inne...Nie ma złych ogólnie, bo każde mają działanie antyciążowe... Ara...Zobacz ulotkę...Dziewczyno, skąd to pytanie!!!Jak możesz tego nie wiedzieć czy działają czy nie!?!?!? Liyh...Druga się znalazła...Brałaś kupę czasu tabsy, a niewiesz podstawowych rzeczy!?!?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
aaaa Wypraszam sobie jezdzisz po dziewczynach jak niewiem:/ tu sie normalnie wkurzylam ja biore tabsy dopiero miesiac i cholera by wziela takich ktorzy mysla ze d razu bede wiedziec wsyztsko ciekawe na jakim ty poziomie bylam w pierwszym miesiacu brania..Zalosne i nie zebym byla wredna jestem Tylko szczera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . . . . . . . . . .eh . . .
A czy ja nie to właśnie napisałam? Ze nie można oceniać bo każdy reaguje inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaa taaaa
Ara, ale akurat to o co pytasz jest w ulotce... Jak dostałam 1 tabletki to piersze co przeczytłam ulotke od deski do deski.. To tak zeby mieć swiadomość tego co się bierze;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaPaula
czesc dziewczyny:) wracam po dlugiej przerwie:) wyjechalam na tydzien z facetem a teraz w srode lece do francji :) mam nadzieje, ze u was wszystko dobrze u mnie jak na razie okej, mam nadzieje, ze pojawi sie krwawienie z odstawienia za tydzien, bo tak jak mowilam wzielam 1 tabletke drugiego dnia i zrobilam sobie abstynencje sexualna ponad tydzien, tak jak zalecili. mam nadzieje, ze bedzie okej! sciskam wszystkie panie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
Np ja tez wiesz i wypytalam lekarza ale nie zaszkodzi tez zebym zapytala co wy o tym myslicie jak na moje male doswiadczenie z tabletkami wiem wiecej niz niektore z was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liyh
Hmm....no proszę jaką mamy na forum mądralę...moje pytanie wzięło się stąd że słyszałam dwie odmienne opinie: 1. po 7 dniach od wzięcia pierwszej tabletki jest się zabezpieczonym, 2. owe zabezpieczenie następuje po dopiero miesiącu. Czy tak trudno napisać .... widać że niektórym sprawia to problem (lub trudność, no cóż...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sleepingpill
TERAZ CZEKAM NA OKRESIK I ALBO JUTRO ALBO DZIS BEDZIE CZUJE TO :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich🌻 Ara...Bo mi ręce opadają, jak zadajecie tak oczywiste pytania!I co z tego, że bierzesz tabsy miesiąc!Jak możesz brać tabletki nie wiedząc czy dzisłają w przerwie!?Na chłopski rozum, co to byłby za sens!? No ja akurat miałam sporą wiedzę zanim się wzięłam za tabletki, nie brałam ich tak jak na przykład Ty w ciemno, niewiedząc nawet podstawowych rzeczy na ich temat(że działają w 7-dniowej przerwie)Przecież to jest podstawa, żeby wiedzieć, że tabsy działają cały czas kiedy je bierzesz!!!I nie ma znaczenia, że bierzesz je miesiąc...Wiedze trzeba zdobyć przed zaczęciem a nie już w trakcie... PaulaPaula...Pozdro i fajnego pobytu...Ja też czekam na krwawienie(ale to dopiero jutro ma być):) Liyh...Nie mądrala...Tylko dziwisz mnie z tym, że już brałaś tabsy i powinnaś postępować tak jak poprzednio! sleepingpill...To podobnie do mnie:)Buźka🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z resztą nie mam zamiaru się sprzeczać...Zawsze każdy ma swoje racje...Wy sobie myślcie na mój temat co chcecie...Mnie po prostu tylko dziwią takie pytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
Liyh to zalezy... jezeli ginekolog zaleci wziac pierwsza tabletke po przerwie pierwszego dnia okresu to jestes zabezpieczona juz po trzech- czterech godzinach od zazycia. tak jak pisza w ulotce... jezeli jednak lekarz zaleci wziac tabletke piatego dnia okresu(a tak zdarza sie bardzo czesto) to przez caly miesiac trzeba sie dodatkowo zabezpieczac, bo tabletki mogly "nie zdarzyc" zahamowac jajeczkowania. Pozdrawiam was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moa1987
Witam was kobitki! Ja własnie dziś wzięłam 2 tableteczkę Rigevidonu, który zapisał mi lekarz....Trochę dziwne mi się wydało to, że nie wysłał mnie na żadne badania krwi itd. o których tu wspominałyście, ale chyba on sam wie co robi, jak myślicie?? Poza tym chciałam zapytac czy, któraś z was bierze te tabsy?? Przede mną pierwszy raz i troche sie denerwuje, ale myslę że nie ma chyba czym skoro najważniejsze czyli zabezpieczenie przed ciążą już sobie zapewniłam...Trzymajcie kciuki i odpowiedzcie na moje pytanka...Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×