Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość leleth
hej dziewczyny :) chcialabym opisac wam swoje sytuacje i poznac wasze zdania, moze ktoras miala podobnie. biore cilest od 8miesiecy i jestem bardzo zadowolona, przede wszystkim zniknely bole menstruacyjne, ktore spedzaly mi sen z powiek, zero skutkow ubocznych - jednym slowem moj ginekolog cudownie dobral mi tabletki po wszystkich badaniach itd. studiuje dosc daleko od mojego rodzinnego miasta [tam tez chodze do ginekologa] i nie wyrobilam sie, by pojechac po kolejna recepte.. lekarz w miejscu moich studiow w przychodni iniwersyteckiej odmowil wystawienia mi recepty mowiac, iz zrobi to dopiero, gdy zrobie u nich w przychodni wszystkie badania do tego potrzebne i on na nowo dobierze mi tabletki.. jestem zszokowana.. ok, rozumiem, ze chca miec pewnosc, ze mam dobre wyniki cytologii itp, ale ten dobor tabletek na nowo? rozumiem, ze rozni lekarze, rozne poglady, ale chyba uczyli sie z tych samych ksiazek, tych samych zasad???? ech, no ale w kazdym badz razie.. zrezygnowalam, postanowilam zrobic sobie przerwę i kiedy bedzie mozliwosc pojechac do mojego zaufanego lekarza i poprosic o nowa recepte.. czyli czeka mnie miesiac bez tabletek. robilyscie kiedys sobie taka przerwe? podobno po pewnym czasie jest ona nawet wskazana dla organizmu.. jednak wiadomo, wolalabym zahowac ciaglosc antykoncepcji, ale taka przerwa to tez przeciez nie koniec swiata. jednak jestem ciekawa, czy ktos juz cos takiego robil i jakie są wasze zdania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja....
biore tablenki anty drugi miesiac i teraz mam tydzien przerwy to juz 4 dzien a ja jeszcze nie dostalam tego krwawienia ....:( nie wymiotowalam nie mialam biegunki i nie bralam zadnych lekow w czasie brania tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leleth...Dziwna sytuacja, nie spotkałam się z taką...Ogólnie to, że Ci nie chciał od tak wypisać jest ok, bo nie miał Twojej historii choroby(karty), więc to się chwali - dobry lekarz... Miesiąc to za mało na przerwę!Przerwa powinna trwać nie krócej niż 3 miesiące! \"podobno po pewnym czasie jest ona nawet wskazana dla organizmu\"--->To nie prawda!W ogóle przerwa nie jest na ogół wskazana, a tym bardziej jedno miesięczna!Jeśli w ogóle już(z poważnych przyczyna) to tak jak pisałam wyżej na 3 miesiące co najmniej...Przerwa bardzo miesza w organizmie...Możesz mieć później \"rewolucje\"... Cleo841...Dziękuję i Tobie też Wesołych:)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
aaaaaaa powiem ci dziwną rzecz,że lekarz wypisał mi te pigułki bez badań,poszłam do domu i to mnie trochę męczyło.Więc poszłam do niego drugi raz i poprosiłam żeby zrobił mi badania.Miałam pobraną krew i coś tam wyszło ale wydaje mi się,że na pewno to nie były badania hormonalne bo one są bardzo drogie.Potem znowu wypisał mi yasminelle.Teraz te pigułki chyba są na topie i nie wiem czy to nie "przypadkowe"dobranie.Dlatego tak się wystraszyłam.Lekarz uchodzi za super w mojej okolicy ale ja naprawdę już nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrycja.......To jest jeszcze drugi miesiąc...Na różne wariacje masz jeszcze jeden...To jest okres przystosowania organizmu do hormonów...Ulotka!!Na okres masz 7 dni przerwy i nawet w 7 możesz okres dostać...Więc na zmartwienia poczekaj do dnia 7 jeśli nie dostaniesz...A w Twoim przypadku możesz nie dostać i będzie to normalne, bo jesteś w czasie 3 pierwszych miesięcy, kiedy okres może się nie pojawić w przerwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leleth
Patrycja, ja dostaje krwawienia 5tego dnia, czasem 4tego. nie martw sie :) twoje nerwy i stres moga to jeszcze opoznic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miammiamola...Aby zrobić badania(morfologia, próby wątrobowe, itp) pobiera się krew...Jak będziesz się źle czuła po nich to zmienisz...A może Ci dobrze dobrał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
aaaaaaa jest topik o tych tabletkach i jakoś nie widzę dziewczyn super zadowolonych z nich,każda ma jakieś skutki uboczne.Rozumiem że skutki uboczne są no ale....Na razie nie mogę podjąć żadnej decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leleth
miammiamola -------> biore tabletki od 8miu miesiecy i jestem MEGA ZADOWOLONA! w pierwszym miesiacu mialam skutki uboczne - straszne hustawki nastroju, wiecznie łzy i zły nastroj, ale to nieuniknione ze zaczynajac brac homorny organizm musi sie w pewnym stopniu do tego przyzwyczaic, po maxymalnie trzech miesiacach wszystkie skutki uboczne powinny zniknac, jezeli nie znikna.. tzn ze tabletki sa zle dobrane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
leleth no wiesz jakoś nadzieję wlałaś we mnie.Co to znaczy jak druga baba przemówi,od razu lepiej.Huśtawki nastrojów to ja mam bez tabletek,tego się nie boję ale innych owszem hihihihihi Ale może rzeczywiście jak nie spróbuję to nie zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
leleth ale teraz doczytałam,że bierzesz cilest a nie yasminelle ,one mają inny skład i chyba są innej generacji.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leleth
miammiamola -----> jeżeli masz bolesne i męczące miesiączki to tabletki anty mogą byc dla Ciebie zbawieniem, tak jak dla mnie. dla mnie okres to była istna męka, pogotowie, omdlenia, zastrzyki (jak juz dopadlo tak na maksa), a zawsze, co miesiac, przynajmniej 2dni bylam wyjeta z zycia, lezalam w lozku i zwijalam sie z bolu lykajac mocne leki przeciwbolowe na recepte. teraz owszem, odczuwam okres, ale to tylko pewne mrowienie w brzuchu i na plecach (takie same jak podczas okresu kiedys), takze po prostu niebo a ziemia :) i wlasnie traktuje tabletki anty bardziej jako lek na te bole niz jako antykoncepcje decyzja nalezy do ciebie, wazne jest tez trafic na fajnego, ludzkiego lekarza, z ktorym mozesz porozmawiac i nie krepowac sie - to bardzo wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leleth
tak, maja inny sklad itd. ale skad wiesz, ze yasmin nie bedzie oddzialywac na ciebie podobnie jak cilest na mnie. wsdzystkie jestesmy inne, mamy inne organizmy, takze tu nie ma zasady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
leleth gadasz dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do miamiamola
te same tabletrki moga na rozne dziewczyny dzialac zupelnie inaczej, wiec nie sugeruj sie tym, ze ktos napisal, ze czuje sie po yasminelle zle. Ja tez je biore i powiem ci, ze ja akurat nie mam zanych, absolutnie zadnych skutkow ubocznych, od samego poczatku nic mnie nie boli, nie czuje sie zle itd. a wczesniej mialam problem z innymi tabletkami, lekarz juz mnie przygotowywal na to, ze nie bede mola brac zadnych, yasminelle to byla moja ostatnia szansa i udalo sie. a po wczesniejszych bolaly mnie niesamowicie jajniki, glowa, rece i nogi (to sa akuratrzeczy, ktore sa w miare normalne na poczatku brania kazdych tabletek, a potem mijaja), ale do tego jeszcze niesmowicie podskoczyl mi aspat i alat, do tego stopnia, ze na nogach zaczely pojawiac mi sie siniaki od nieprawidlowego dzialania watroby, nogi mi puchly, i bolaly tak, ze ciezko bylo mi w ogole funkcjonowac, pekaly naczynka na nogach i nie pamietam, co tam hjeszcze sie ze mna dzialo. a od pierwszej tabletki yasminelle czuje sie tak, jakbym w oole niczego nie brala. takze kazda z nas moze zareagowac na kazde tabletki inaczej. a yasminelle to tabletki najnowszej generacji, wiec teoretycznie powinny byc najmniej szkodliwe. wiem, ze glosne sa przypadki smierci mlodyc dziewczyn, kore je braly, ale to sprawa sztucznie naglosniona przez media, a jak wiadomo zakrzepica (na ktora wlasnie zapadly te dziewczyny) zdarza sie po kazdych tabletkach, nie tylko yasminelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
No to dzięki dziewczyny za otuchę.Na razie jeszcze się waham jak się zdecyduję poinformuję was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinkak88
mam pytanie.... we wtorek dopadla mnie grypa załądkowa...;/ rano mialam wymioty itp. we wtorek wieczorem wzielam pierwsza tabletke n-tego opakowania. Po wziecu tabletki nie mialam wymiotow jedynie bol zołądka... czy tabletki moga miec teraz oslabione dzialanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leleth
tabletka wchlania sie 3-4 godziny, skoro bralas wieczorem, a wymiotowalas rano to wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaaa89
No tak zapomiałam napisać, że czytałam ULOTKĘ!!!!!! i to nie raz!!!!!! Ale musiałam jeszcze sie dopytać!!!!! A tak po za tym to dzięki za odpowiedż ;-), tylko te komentarze z czytaniem ulotek były zbędne, bo chyba kazdy to czyta!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasza82
hej Dziewczyny mam maly problem biorę juz 5 opakowanie tabletek anty jak do tej pory bylo wszystko wporzo. ale teraz tak jak bym dostala okres a zostały mi jeszcze 3 tabletki do wybrania czy to normalne odpiszcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasza82
a moze teraz poprostu nie brac tych 3 tabletek????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miammiamola...To, że duuużo dziewczyn jest niezadowolonych nie znaczy, że Ty też musisz być...Każda z nas jest inna i inaczej reaguje...\"bierzesz cilest a nie yasminelle ,one mają inny skład i chyba są innej generacji.....\"--->I tak nie powinnaś się tym sugerować...Czy takie, czy takie, nie ma różnicy...Tabletki musisz mieć dobrane indywidualnie do siebie nie zwracając uwagi na dziewczyny...:) leleth...\"ale to nieuniknione\"--->Można tego uniknąć, ja jestem żywym przykładem:), od pierwszej tabletki nie miałam żadnych skutków ubocznych...Teraz od miesiąca mój organizm przestał je tolerować i muszę zmienić(biorę Cilest 2 lata)... do miamiamola...\"takze kazda z nas moze zareagowac na kazde tabletki inaczej\"--->Na każde i na te same może inaczej reagować:) \"teoretycznie powinny być najmniej szkodliwe\"--->Żadne nie są szkodliwe, tylko nie każde do nas pasują powodując skutki uboczne, niektóre są po prostu źle dobrane do nas...\"wiem, ze glosne sa przypadki smierci mlodyc dziewczyn, kore je braly, ale to sprawa sztucznie naglosniona przez media\"--->Ja nie słyszałam nic podobnego:) paulinkak88...ULOTKA!!!!!!!Tam masz wszystko czarno na białym...Wkleiłabym Ci swoją, ale wiem, że przy niektórych robi się coś innego niż w przypadku Cilest...Więc spójrz w swoja ulotkę i działaj według niej... Cleo841...no to dobrze:) gosiaaa89...No właśnie w tym problem, że większość w ogóle nie czyta!!I zadaje głupie pytania niepotrzebnie...Nie czaję - jeśli czytałaś ulotkę, w której masz czarno na białym napisaną odpowiedź na swoje pytanie to po co się jeszcze pytasz, żeby się dopytać?Przecież nikt nie odpowie Ci bardziej odpowiednio na pytanie niż ulotka!!Zawsze działaj według swojej ulotki - to rzecz podstawowa i nie trzeba się dopytywać, bo nikt Ci mądrzej nie napisze niż przeczytasz to w ulotce... Natasza82...Ja właśnie z tego powodu muszę zmienić...Od pierwszej tabletki było wszystko okej, zero skutków, itp...Jakoś miesiąc wstecz dostałam plamienia tydzień przed okresem(zostały mi wtedy 4 tabletki + 4 dni przerwy jeszcze bez okres)...Powiedziałam lekarzowi i powiedziała, że jak się powtórzy to trzeba zmienić, bo to oznacza nietolerancje organizmu...Brałam Cilest 2 lata... \"a moze teraz poprostu nie brac tych 3 tabletek????\"---Nic nie rób na własną rękę!!Koniecznie wybierz isę do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinkak
czytalam ulotke i nie bylo tam nic co by dało mi odpowiedz na moje pytanie... a czy to ze wypilam smekte przez wzieciem pierwszej tabletki we wtorek zmiejszy dzialanie antykoncepcyjne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinkak...Jesteś pewna, że nie masz nic na temat co się robi w czasie wymiotów??To z mojej:\"Postępowanie w razie wymiotów W przypadku wystąpienia wymiotów w ciągu 3 godzin od momentu przyjęcia tabletki lub w razie utrzymywania się ciężkiej biegunki przez okres ponad 24 godzin skuteczność antykoncepcyjna preparatu może być zmniejszona. Jeżeli wymioty lub biegunka ustąpią szybko skuteczne działanie antykoncepcyjne będzie zachowane, o ile tego samego dnia przyjęta będzie druga tabletka preparatu Cilest®. W razie występowania wymiotów lub biegunki trwających przez 24 godziny lub dłużej działanie antykoncepcyjne może być zmniejszone i należy zastosować dodatkową, niehormonalną metodę antykoncepcji do dnia przyjęcia kolejno (codziennie) siedmiu tabletek.\" Nie wiem czy smekta obniża skuteczność!Porównaj skład...Ja się zawsze pytam lekarza, jeśli nie wiem czy coś obniża lub nie mam czegoś w ulotce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aaaaaaa
to dziwne, ze nie slyszalas niczego o sprawie z yasminelle, skoro podobno jestes tak oczytana w sprawach tabletek. Nawet w tym watku temat byl poruszany juz dwa razy odkad tu jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aaaaaaa
to dziwne, ze nie slyszalas niczego o sprawie z yasminelle, skoro podobno jestes tak oczytana w sprawie tabletek. Nawet w tym watku temat byl poruszany juz dwa razy odkad tu jestem, nie watpie, ze wczesniej tez ktos o tym wspominal, bo jest bardzo chetnie poruszany przez przeciwniczki yasminelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,sluchajcie, mozecie mi odp. na jedno pytanie? biore 1 opakowanie mercilonu,jestem ciekawa po jakim czasie z twarzy zejda te paskudne pryszcze? dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasza82
Cleo841 wielkie dzieki za odpowiedz milego dnia trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... do aaaaaaa...Gdzie ja Ci napisałam, że jestem oczytana w sprawie tabletek>Nie czytałaś wszystkich moich wypowiedzi to nie wypisuj tu rzeczy nie zgodnych z prawdą...Ile razy pisałam tu, że najlepszą wiedzę mam na temat swoich tabletek, a nie temat innych ogólną?Nie doczytałaś chyba!? A o tym, że nie słyszałam o tej sprawie, pomijam forum...to, ze ktoś tu o tym napisał nie jest za bardzo istotne, tak samo mógłby napisać tu jakąś bzdurę...A w Tv nie słyszałam już...To nie moje tabletki, więc nie interesuję się... agugagu...Tego nikt nie wie, czy jeśli w ogóle zejdą to kiedy...To przyjdzie z czasem, my nie wróżki i nie wiemy kiedy to nastąpi...To, że jakiejś dziewczynie zeszło to nie znaczy, ze Tobie też, więc w ogóle może Ci nie zejść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×