Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lajla

Cambridge-czy ktos stosował?

Polecane posty

Gość moria
Witajcie kruszynki :) Dziś rano wskoczyłam na wagę tylko w majtach i dżinsach no i jest 60 kg, czyli 3,5 kg mniej niż 6 dni temu - i pasuje. Od jutra chyba zacznę mieszaną - ja wiem , że jest trudniej - ale wolę dłużej wychodzić z diety i właśnie na mieszanej, tym bardziej, że chcę schudnąc jeszcze jakieś 3 kg (za 4 tez się nie obrażę :D ) a mieszaną będę stosować 3 tyg, więc wychodzi kilo na tydzień :) Cieszę się strasznie, że jest nas coraz więcej :D Lopez - zazdroszczę teściowej (obym tez miała taką w przyszłości) Marysiu - ja też wczoraj weszłam na wagę w ciuchach, z brzuchem pełnym kawy, herbaty i innych płynów i się przeraziłam, a dziś rano proszę, już jestem zadowolona :D Więc bez paniki, poza tym wszystko przed nami :) Aneczko - jak zwykle nam pomagasz, za co Ci chwała i cześć i wielkie buzi :* Co do diet, to teraz jest ich mnóstwo, wczoraj znów czytałam o optymalnej - dr Kwaśniewskiego czy coś. I tam się dużo tłustych potraw (ale zdrowych tłuszczy) wcina, ale... zero chlebka, ciast, mącznych produktów, kasz.... więc jeśli ktoś (tak jak ja) je na słodko, to nie byłoby łatwo. Chociaż te produkty, które można jeść są pyszne (je się np. 4 jajka dziennie - mniam) to mi by było ciężko bez chlebka, pączusia, czy kaszy z sosem pieczarkowym. Chyba każdy musi indywidualnie dobrać coś dla siebie. Wszystkie pewnie po mieszanej będziemy na diecie 1000 kcal. Ja skorzystam z diety od Aneczki, wydrukuję ją sobie i powieszę na lodówce :D Musimy pamiętać aby nasze 1000 kcal, było urozmaicone, bo inaczej tez nie podziała. Ja kiedyś sobie zrobiłam dietkę 1200 kcal, ale jadłam codziennie prawie to samo i to jeszcze co : np. żulika -takie pyszne pieczywo tureckie (ma on z 400 kcal). Więc 1/3 posiłku to była buła, pewnie bez żadnych wartości odżywczych (oprócz cukru). Warzywa - prawie nic, trochę owoców. Czy schudłam ? .... ;) Teraz mam zamiar to zmienić, i być piękna i zdrowa. Przypominam, jeszcze raz, że każdy kto chciałby płytę z aerobikiem, może przesłać mi swój adres na : koikoi@tlen.pl Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki !!! P.S. Choróbsko wciąż się nade mną pastwi, ale się nie dam, heros-baba będę i się nie dam , i juz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabriela_27
Lopez, nawet nie wiesz ile dajesz mi wiary w odchudzanie :-) Mi do końca ścisłej zostało jeszcze 9 dni i liczę na to, ze wytrwam, choć zapowiada mi się wizyta cioci, która „z definicji” nie uznaje takich form odchudzania, a że mój gość będzie u mnie przez 2 dni, to też będę się musiała ukrywać i wybiec do wymówki o zatruciu i w jej towarzystwie pić herbatę z mięty :-) Najgorsze jednak jest to, że po dłuższej nieobecności w kuchni będę musiała ugotowac jakiś pyszny i aromatyczny obiad – skorzystam z rady, jaką kiedyś udzieliła Maba, że do kuchni i gotowania trzeba zabrać się z pełnym żołądkiem, aby nie kusiło. Moria trzymaj się ciepło i walcz z przeziębieniem! Mnie na szczęscie ominęło, choć czuję się jakoś zmęczona – a może to zwyczajnie wina piątku ;-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrugająca
Ja na diecie jestem od wczoraj . Czczęłamw bardzo złym momęcie bo mam jutro mąża imieniny.] Postanowiłam mimo wszystko . Też próbowałam różnych diet i Cd też ale po 3 dniach przerywałłam,bo sobie wmawiałam ,że może to " żle się odbić na moim zdrowiu". Ale poczytałam jakie jesteście dzielne i że nikt nie pisze że po diecie się rozchorował więc podięłam decyzję http://fmania.pl/images/avatars/767390258422ec64316415.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będę-szczupła
też się od dziś do Was przyłączę. Narazie bez efektów ,bo to pierszy dzień. Chcę stosować ścisłą do świąt - moja obecna waga 76 kg Walka z tłuszczem rozpoczęta. Brawa dla tych co tak dzielnie walczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kruszynki Gratuluje spadku wagi oby tak dalej wiosna blisko a my szczuplejsze. Diablo Daniela ma rację im więcej ktoś ma do zrzucenia tym szybciej efekty widać(choc u mnie z tym na początku róznie bywało)Jej dziewczyny jak ja bym chciała już poniżej 100 ważyc;) Ale przecież najważniejsze jest to że chudniemy Aneczko tak prawde mówiąc to nie wytrzymałabym na kopenhaskiej gdybym wczesniej nie była na cambridge. Teraz to zołądek mam skurczony. Campridge jest swietna dietą na początek aby zapanowac nad głodem i żołądek sobie skurczyć. Za jakis czas ponownie zacznę ją stosować jak narazie 6 dzień kopenhaskiej;) No i wreszcie bluzkę o numer mniejszą załozyłam:) Zobaczcie dziewczyny jak forum sie rozrasta a jeszcze miesiąc temu było nas tak mało .Tylko cieszyć się że jest nas więcej walczących z tym balastem. Napewno nam się uda:) Trzymajcie sie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kruszynki Gratuluje spadku wagi oby tak dalej wiosna blisko a my szczuplejsze. Diablo Daniela ma rację im więcej ktoś ma do zrzucenia tym szybciej efekty widać(choc u mnie z tym na początku róznie bywało)Jej dziewczyny jak ja bym chciała już poniżej 100 ważyc;) Ale przecież najważniejsze jest to że chudniemy Aneczko tak prawde mówiąc to nie wytrzymałabym na kopenhaskiej gdybym wczesniej nie była na cambridge. Teraz to zołądek mam skurczony. Campridge jest swietna dietą na początek aby zapanowac nad głodem i żołądek sobie skurczyć. Za jakis czas ponownie zacznę ją stosować jak narazie 6 dzień kopenhaskiej;) No i wreszcie bluzkę o numer mniejszą załozyłam:) Zobaczcie dziewczyny jak forum sie rozrasta a jeszcze miesiąc temu było nas tak mało .Tylko cieszyć się że jest nas więcej walczących z tym balastem. Napewno nam się uda:) Trzymajcie sie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lopez
No kobitki wreszcie wrócila mi energia-- od rańca wzielam się za sprzątanie mieszkania bo przez te 6 dni nieźle je zapuścilam. Wpadam więc na te stronke żeby nieco odsapnąć. Gabriela- cieszę się jak niewiem co. Mrugająca--- fajnie że nas znalazlaś a co do samopoczucia powiem tyle że ja po niej przez cały rok niechorowałam i czulam się fantastycznie. Dodam że czasy przed dieta--- to coroku chorubska-cięzka grypa, zapalenie płuc i często anginy a w tym roku TYLKO lekki katarek. Ale uprzedzam że przez pierwsze dni na ścislej czuć się będziesz nienajlepiej to jednak szybko minie . Zato potem będzie tylko LEPIEJ. Spadam sprzątać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anushia
Siemanko! Jestem na mieszanej, na obiad warzywka+chude miesko,pozostale posilki to DC. Ale co jesc jesli przechodze na 1dc+2 posilki wlasne? Obiad pozostawic bez zmian, ale co na sniadnko na przyklad jecie? Napiszcie. Pozdrawiam klubowiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lopez
Wpadam na chwilke i pisze. Śniadanie I--2 kromki pieczywa chrupkiego 100 g dorsza wędzonego pomidor i ogórek kiszony--razem 130 kcal II Śniadanie----szklanka soku pomidorowego 2 chrupkie----razem 97,5 kcal Zestaw nr. 2 I-----100g serka wiejskiego 2 kromki chleba FITNES 5 rzodkiewek/ razem 236 kcal II musli 200 ml mleka 0% 150 kcal Zestaw nr 3 I musli z 200 ml mleka 0% 1 jajko / 220 kcal II 100 g serka wiejskiego 2 kromki FITNES 5 rzodkiewek----------- 236 kcal Zestaw nr 4 I 2 kromki chleba pełnoziarnistego 50 g tuńczyka w sosie własnym 2 plasterki pomidora 1 łyżeczka majonezu niskotłuszczowego / 298 kcak II 70 g tuńczyka----70 kcal to na tyle Mam nadzieje że się przyda . Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakupiłam sobie z cambridge kasze owsiana wysokobłonnikową .Ponoc bardzo wskazana przy mieszanej,ale...w jednym opakowaniu jest 125gr.Może ktos wie ile to jest kalorii?? Nikulina podziwiam Cie ,jestes bardzo dzielna...tez tak bym chciała./ Wczoraj zrobilam sobie jeden dzien na zupkach w trakcie mieszanej..ale sie dzisiaj dobrze czułam!!!! Taka lekka.Chyba jeszcze w kwietniu wróce do scisłej..na razie morduję sie na mieszanej..ale///strasznie mieszam!!:) :) Pozdrawiam trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anca niestety muszę się trzymać nie mam do zrzucenia 20kg a minimum 60kg. Narazie tyle załozyłam bo do wymarzonej wagi bedzie jeszcze więcej. Ja w kwietniu też wracam do ścisłej DC, tylko jeszcze nie wiem czy od początku m-ca czy w połowie. Pozdrawiam dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje dzielne wspoldietowiczki! Wlasnie sie wykapalam po aerobicu-dzisiaj bylo jeszcze lepiej. Cala godzinka ukladziki na spalanie tluszczu :) Klade sie spac bo w domu goscie i sporo pysznosci. Jutro dzien wypoczynkowy (tzn musze isc do pracy :( ale od cwiczen) a w niedziele na salke aerobowa. Ciesze sie ze weekend bo dal mi popalic ten tydzien ale w tygodniu nie mam tyle czasu na myslenie o jedzeniu :) Jutro planuje generalne sprzatanie (to tez ruch). Trzymajcie sie dzielnie! Kciuczki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry spiochy! Wstawac! Slonko wyszlo, ptaszki cwierkaja :) Moze idzie wiosna? Od razu lepiej sie czuje :) Jestem juz po sniadanku - 0,5l kefiru z otrebami i popijam herbatke cynamonowo-jablkowa - pyszna. Jakie macie plany weekendowe? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,hej...wcale nie spimy..przynajmniej ja Mam juz za soba pół godzinki treningu na brzuszek...ufff I własnie zjadłam trochę gotowanych warzywek wymieszanych z 2 łyzkami kaszy owsianej Zastanawiam się czy rano przy 1000cal.powinno sie jeść białka czy raczej weglowodany/oczywiście minimalnie/ i jak sie to ma do treningu... Chyba sa jakies zasady...może ktoś je zna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabriela_27
Kochne dziewczynki... ja też nie śpię, choć od niedawna :) Teraz tak piszę "na kolanie" bo sie spieszę. Dziś mam dzień wyjazdowy i w ruchu - bo w towarzystwie dwóch dziewczynek w wieku 5-8 lat - jak sądzę nie dadzą mi ani chwili wytchnienia, tym bardziej, że nie jestem przyzwyczajona. Ale dam radę. :) Trzymajcie się dzielnie chudzinki i... oby do wiosny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diablo
witam kobietki:) aneczko powiem szczertze ,ze ta herbatka cynamonowo-jabłkowa zamąciła mi w głowie , jak mozesz podaj fireme , bedewdzięczna;) wstałm dzis 0 7 rano ale nie miałam siły pisac , zmogła mnie gorączka mam 39 tzn miałam teraz pewnie mniej, i zjadłam 1/2 rogala , zgrzeszyłam wiem ale tyle lekarstw łykam ,z esie boje o żołądeczek, czy ktos wie czy nadal moge stosowac scisłą jak jestem chora??? w domu krzycza na mnie zwłaszcza mąz:) obawia sie pewnie ,z ebedemis podwórka -hi hi ,z arty zartami ale moze ma racje.. jak ktos wie to prosze poradzcie mi , całuje was was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diablo, LEKI PRZECIWGRYPOWE można, ale w mniejszych dawkach niż normalnie, bo w pustym żołądku dobrze się wchłaniają. Przy ANTYBIOTYKACH DC należy bezwzględnie odstawić i przejść na normalne lekkie jedzenie, bo można potem mieć kłopoty z żołądkiem i jelitami. Co do herbatki to jest to Bio-activ, takie nowe z prawdziwym sokiem z owocow. Sa rozne smaki ale na scislej nie mzna herbat owocowych. Nie daj sie przeziebieniu. Lez w lozku caly weeken-moze przejdzie. Pozdrawiam serdecznie i wszystkim zycze zdrowka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moria
Witajcie! Od wczoraj - mieszana - oczywiście trochę pomieszana ( byłam na snowboardzie cały dzień ) i zjadłam w sumie 2,5 posiłku, warzywa z kurczakiem, i chyba 6 kaw z mleczkiem zagęszczonym niskosłodzonym (ale mimo wszystko) i CUKREM! Ale myslałam, że tam zemdleję, a nie chciałam jeść frytek, ani kiełbasy, więc się ta kawą ratowałam. Dziś mieszana pt. 2 posiłki DC i warzywka z kurczakiem i już. Walką z chorobą trwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja juz weszlam w diete 1000 kalorii..chociaz raczej na pewno do 1000 nie dochodzę..najwyże4j 700 - 800. Ale dzisiaj wreszcie cos sie przełamało..troche ubyło w obwodach.Centymetr..moze dwa ale zawsze coś. Ostatnio juz zwatpiłam bo ani na wadze ani w obwodach nie ubywało.I taki stan trwał dwa,trzy tygodnie!! Ale to może sprawa cwiczeń, z których nie chcę zrezygnowac ,bo boję się ,że sflaczeję ...zwłaszcza,że latek juz trochę mam:). Coraz bardziej mam ochote wskoczyć jeszcze raz w scisłą ,ale to już w kwietniu..Wyjątkowo dobrze się czułam na ścisłej. Gdyby tylko nie te zaparcia...!!!! Zaraz zrobię jeszcze jedno podejście do olejku cynamonowego:) Poprzednio prawie sie popatzyłam,ale ..macie jakies przekonanie co do jego działania /rozgrzewajace sprawdziłam!! to pewne:)/ Moria...może przy chorobie powinnas sobie troche poluzoiwać?? Dziewczyny pioszcie duzo jak Wam idzie...wczoraj był jakiś chwilowy zastój...tylko kilka postów...czyżby ogólne osłabienie kondycji..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diablo
witam kolezanki:) jest jeszcze goezej niz wczoraj , głowa mi pęka i grdełko boli;( dzieki moraia z tyl lezeniem to prawie niemozliwe bo amm szkraba 15 miesięcznego iszaleje po całym domku , maz równiez chory wiec ktos musi byc pielegniarką;) same wiecie jak to jest:) nie stawałam na wage , ciekawa jestem jak tam z nia , mam takie dziwne wrazenie jakbu, nic a nic nie chudła,albo za wiele oczekuje albo tak faktycznie jest,, jak tylko pomysle o zupce i mi sie wymio.... chce , dobrze zemiałam wczoraj batony:) pozdrawiam i zycze udanej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moria
No i lipa !! Biorę antybiotyk ! Kurcze! Czuję się fatalnie :( Przejdę na lekkie jedzenie, mam nadzieję, że nie wrócą kilogramy :( A co później? Znów tydzień ścisłej i mieszana, czy może od razu przejść na mieszaną .... Ych.... Ale mi smutno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane! Ale tu strasznie. U mnie nie jest lepiej :( Wczoraj pochlonelam 2 czekolady, 2 paczki ciastek, 2 paczki chrupek kukurydzianych i litrowe lody :( Razem z moim slonkiem ale ja wiecej zjadlam. No nic nie mam nawet wyrzutow sumienia - dzisiaj zjadlam tylko owsianke i mam nadzieje ze do konca dnia juz nic nie zjem. Jutro stane na wage. Cos mnie brzuch boli, moze dostane okres? Kurujcie sie! Oby do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pilne...
Jestem na DC od 14 dni i ładnie waga mi spada, ale.... biore tabletki anty, wiem, ze nie ma przeciwskazan, tylko , ze ja zaczęlam plamic. ( a biore juz 3 lata-bez zadnych problemów) Ginekolog powiedziała, ze moze to byc skutek diety, tzn nie diety jako takiej tylko zbyt niskiej dawki kalorii, szybkiego spadku wagi. Czy któras z was miala tak samo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lopez
Hej Ja juz po obiadku jadlam razem z dzieciakami tylko że ja GRZYBOWĄ. Boże jak mi się chce normalnego żarcia ale wytrwam bo efekty przechodza moje oczekiwania. Dziś po 8 dniach moja waga spadla o 3,7 kg------fantastycznie oby tak dalej. Dzis rano zrobilam maly eksperymencik. Juz pisze --- wzięlam prysznic, zrobilam piling z kawy na uda i tylek potem w te miejsca wtarlam PERFEKTSLIM (loreala-nistety drogi) następnie owinęłam nogi i biodra (dośc ściśle) folią i pod kolderke na 15 min. Polecam rewelacja. Skóra jak aksamit i prawie centymert mniej w udach. MORIA -- szybkiego powrotu do zdrowia ANECZKA --zazdroszcze ci tych pysznosci juz mi ślinka cieknie. Trzymajcie się kobitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabriela_27
Witam Was Kochane! No, wytrwałam na diecie 14 dni - przede mną jeszcze 7 :) Podsumowanie tych 2 tygodni zrobię jutro - mam nadzieję, że wysiłek się opłacił. Diablo, Moria - zwalczcie chorobę jakkolwiek, ale nie narażajcie swojego organizmu. Moria wracaj na dietę tak szybko jak to możlwe, bo jeszcze Ci zapał przejdzie - czy to w ogóle możlwe? masz przecież tyle energii! Aneczko.24 - ale mi narobiłaś apetytu... cóż marzenia miła sprawa, szkoda, że w rzeczywistości jedynie zupki i koktajle. Lopez - ja też mam ochotę na taką "odnowę bilogiczną" ale nie mam folii i tego kremu, mam inny :) też wyszczuplający, więc wypróbuję tę kawę i normalnie się nakremuję. Dziewczynki przed nami kolejny tydzien - trzymajmy się ciepło i zdrowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moria
Dziewczynki, Staram sie jeść zdrowo i mało. Jak na razie nie jest źle, ale już mi do Cambridge tęskno. Wciąż nie wiem jak mam do doetli powrócić, czy zrobić tydzień ścisłej i z reszty ok 10 dni mieszanej, czy od początku zastosować mieszankę. Antybiotyk kończę brać.... za 6 dni, czyli wypadnie na to, że znowu obiążę poniedziałek ;) (następny). I wypadnie to wszystko na święta, a takie ciasta się szykują, że nie odmówię sobie na pewno jednego. Jak przetrwać święta....? Pić jakieś herbatki czy brać regulawit ;) Będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona26.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona26g
Cześć Laski !! Mi mija właśnie 19 dzień ścisłej!! I wiecie co ?? Wcale nie chce mi się powrotu do normalnego żywienia, chyba przestawiłam się całkowicie... Nawet nie próbowałam jeszce batonów i nie obżydły mi zupki/koktajle... I uwierzci mi piszę serio, do tego w pt obchodziłam urodzinki - niefajnie było bez słodkosci i alkoholu, poszłam na imprezę, bawiłam się całą noc o wodzie mineralnej !! Acha. .. zapomniałam dodać że bawiłam się fantastycznie !! Sama nie wiedziałam że można obejść się na dyskotece bez %ów !! Rano extra samopoczucie, no i wielka duma że wytrałam, wyszalałam się jakbym miała 18 lat!! Rezultaty ?? 6kg mniej, liczę że w srodę dobije do -7kg. Wynik zadowalajcy. Później tydzień 2dc plus jeden własny, 2 tydzien 1dc plus dwa własne i powrot do ścisłej !!! Pozdrawiam was, CMOKI :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daniela
Iwona - ciesze sie że dobrze ci idzie. Ja też jestem 19 dzień na ścisłej. 18 dnia zrzuciłam siódmy kg. I tak jak ty po 2 tyg mieszanej wchodzę ponownie na ścisłą. Napisz później jakie bedziesz miała rezultaty w drugim cyklu. Życzę powodzenia. Pozdrawiam Kobietki z forum! :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reni27
Witam dziewczynki.Udało mi się przetrwac wikend choć było nie łatwo.Posiłki jadłam jak mąż poszedł do toalety albo do sklepu a ciągle pytał czemu nie jem z nim,udałam że się zatrułam i udało się.Za tydzień pewnie będzie mnie bolał ząb:).Dziesiaj 8 dzień dietki DC A ja już 6 kg za sobą jak się cieszę zostało mi jeszcze 2 tygodnie ścisłej ale się zastanawiam czy nie zmienić tego 1 tydzień DC a potem mieszana bo nie wiem co na te święta wymyśle a po drodze jest roczek mojej niuńki.Juz się przezwyczaiłam do jedzenia zup ,dzisiaj kończe ostatnią pomidorówke :)i codziennie wypijam 5 litrów wody dlatego nie jestem głodna ale ciągle mnie suszy jak na kacu.Dziewczyny życze wytrwałosci oby tak dalej . PILNE..-ja dostałam okres tylko 6 dni wcześniej ale nie miałam żadnych problemów o których piszesz. Moira -życze ci szybkiego powrotu do zdrowia. Aneczka 24 kurde jak przeczytałam o tych słodkościach to odrazu dałam mojej córce czekolade żeby zjadła za mnie i mi przeszła chętka na słodkosci ja szczupleje a moje dziecko przytyje.Dobra trzymajcie się chudziutko zagladne jutro .pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×