Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość mocnoowlosionejszukam
idę na tory. to nie było miłe. nie jestem kretynem (patrz definicja kretynizmu). z drugiej strony ujmując: nie to ładne co ładne tylko to co się komu podoba. mi się podoba silne owłosienie u kobiety i już. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko chcialam napisac ze rzucialm depilacje przerzucajac sie na golenie..wloski wyrywam jedynie z twarzy..moje nogi wygladaly coraz gorzej - depilowalam je od 4 dobrych lat! Przez pierwszy rok bylo oka potem coraz gorzej..Nigdy bym ich nie doprowadzila do normalnego stanu..Teraz wole chyba nozki bez kropek i strupkow choc wloski szybko odrastaja..niz bez jeza ale masakrycznie pokaleczone..Nigdy bym sie nie pokazala po jasnemu nikomu spoza mojej rodzinki! A tak moze.. My to mamy przerabane..zle mi jakos ostatnio bo oprocz Hktory widac zewnetrznie mam jeszcze przeciez PCO o ktorym zapominam..a ktory kiedys mnie dobije:/ Ja juz czasem widze ten problem wylacznie u siebie..bo jakos inne kobietki wygladaja normalnie..tak bardzo zazdroszcze innym..ze maja gladkie cialko..ehh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeee tam zarazna tory:) Wiem..wiem..czasem odechciewa sie zyc doslownie..Moge Ci poradzic jedynie z depilacja - jak juz zauwazysz wrastajace wloski i stany zaplane - zrezygnuj na jakis czas na rzecz maszynki..i wylecz to, ja zaniedbalam tylko z obawy przed tymi wlochami wstretnymi..nie chcialam ich widziec - a to zapewniala depilacja - przynajmniej na tydzien..Eh teraz musze isc do dermatologa..moze za pare lat odslonie nogi:/ buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jak wyglądają Wasze wizyty u kosmetyczki?Chodzicie czy też nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jak wyglądają Wasze wizyty u kosmetyczki?Chodzicie czy też nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
hej :) znów byłam wczoraj u endo,tym razem prywatnie i niczego się w sumie nie dowiedziałam. Zapłaciłam prawie 100 zł,żeby usłyszeć że nie mam problemu,że nie widać tego wcale i na pewno one już wcześniej były i teraz dopiero zwróciłam na nie uwagę. Nie mogły się tak od razu pojawić. Mam się nie przejmować i nie przyglądać sobie w słońcu czy pod lampą... Pani doktor napisała,że nie stwierdza h....... :( chyba się powinnam cieszyć :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemaneczko Dziewczynki! ppppppp powiem Ci ze mi to samo powiedziała ostatnia pani doktor.. ale wiem ze nie ma racji bo ja zauwazyłam ze mi sie zwiekszyło i wogole i tak z niczego mi by sie przeciez nagle nie zaczelo to wydawac nie??? i ta sama pani doktor wtedy mi dala od razu recepte na diane i na testosteron tylko badanie i jeszcze była nie miła bo nie biore zadnych srodków anty .. to jak to tak mozna.. idiotka! a ja poprostu nie chciałam brac bo zrobilismy sobie przerwe w braniu ;-) a przeciez to moja sprawa czy zajde czy nie! Tacy lekarze mnie dobijaja! No i oczywiscie juz wiecej tam nie poszlam. No ale ona wlasnie tez mi tak gadała ze pewnie mi sie wydaje i dopiero zauwazyłam. Dlatego ide własnie gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co wam poweim kochane,smutno mi,ale zalamalam sie jeszcze bardziej,pamietacie...pisalam ,ze zlapalam depilatorem troche wlosow z brzucha- ten pasek...no i to bykl chyba moj blad... bo od razu po tym skora mi sie zaczerwienila.... na poczatku potem zorbilo sie znowu zapalenia mieszka wlosowego (z tym to juz sobie nigdy chyba nie poradze) no i teraz mam zajebiscie wielkie blizny na brzuchu;/ nie dosc,ze nogi,cale uda,i pod kolanami,to teraz doszel jeszcze brzuch;/ no i piersi;/ bo mam znow zapalenie kilku mieszkow;/ i takie narosle (ziarnina???) mi sie zorbila;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
słonko ja już byłam u trzech.... i nic,każdy w sumie mówi co innego. To normalne itd... nie mam h.... :( już mam dość. Nie mogę na siebie patrzeć,myślała,że może prywatnie jest inaczej ale jest tak samo :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocossimo
Dziewczyny a co z Epilar System? Stosowała któraś z was? podobno działa na jaśniejsze włoski. Ja takie właśnie mam - nie czarne ale taki ciemny blond wpadający w brąz, na dodatek dlugie i na twarzy. Niewiem czy pisałyście cos o tym na tych prawie 200 stronach postów, bo chyba nigdy nie uda mi sie przeczytac wszytskiego. Jeśli tak to jakie są efekty? niezależnie od tego ze jest to metoda droga. Pozdrawiam wszystkie Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beznadzieja.
Cześć Kochane! Mam 16 lat. Z powody hirsutyzmu wszyscy w szkoel sie ze mnie nabijają. Oczywiście nie leczę się. Wstydzę się tego. Rodzina wie że mam duże owłosienie, ale że m.ój brzuch (cały) i plecy (całe) i pzredramiona i pośladki i piersi są owłosione nikt nie wie. W szkole sie czepiają jakby była to moja wina. Nie znają problemu To tak bardzo boli. Jedyne co mnie gryzie w tym wszystkim to to, czy kiedykolwiek będę miała chłopaka i czy będę męzatką. to piękne to jest moim marzeniam. Ale kto mnie zechce? proszę szczególnie starsze dziewczyny powiedzcie jak to jest z wami. czy wasi mezczyzni wiedzieli o hirsutyzmie i co na ten temat mowili. Boję się strasznie sie boje ze nie doswiadcze nigdy milosci malzenskiej i macierzynstwa. 3majcie sie Kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pppppp to dobrze ze nie masz h.:-) Teraz za to powinni znaleźc przyczyne tych włosków, jesli to nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Beznadzieja! Powinnas jak najszybciej pójść do lekarza ginekologa-endokrynologa ! Musisz sie przełamac zeby tam pójsc. Pomysl ze lekarz o takiej specjalnosci niejedno juz widział. Wiem ze to trudne ale tylko dzieki temu mozesz rozpoczac leczenie. A co znajomych ze szkoły to... Ludzie potrafia byc wredni, którzy nie rozumieja tego problemu bo dla nich jest obcy.To bardzo boli ;-( Idz koniecznie do lekarza bo to moze byc przyczyna roznych dolegliwosci zdrowotnych, nawet problemów z zajsciem w ciąze. A przeciez chciałabys miec w przyszłosci zdrowego dzidziusia nie? :-) Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
słonko ja już nie wiem.... oni myślą że jak nie mam wielkich czarnych włochów wszędzie i testosteron jest w normie to wszystko jest ok :( a wcale że nie jest ok... ładna mi rada. proszę nie oglądać w słońcu i pod lampą. Miesiączkuje pani regularnie czyli wszystko jest dobrze. Za wariatkę mnie chyba wzięła,której sie coś wydaje... I co,100 zł poszło :( wściekła jestem!! :( nawet prywatnie człowieka olewają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! Dzisiaj przede mną w kolejce do kasy w sklepie....Stała kobieta, z nadmiernym owlosieniem!!! Jak tylko u niej to zauwazylam, nie moglam się przestac na nia gapic (wiem, ze moglam zrobic jej tym przykrosc, ze mogla czuć się z tym azle, ale gapilam sie na nia non stop, nie moglam przestac!) A wiecie dlaczego? Bo byla piękna.....a jednoczesnie...miala taki zarost na brodzie ogolony jak facet, widać że golila już brodę maszynką, a nie wyrywała te wloski..... Boze, obym nigdy nie miala az takiego poziomu tej choroby...:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamka ,ja tez czesto ise patrze :( i tez widzialam ,wiele dizewczyn,ktroe mialy i ciemna karnacje,i ciemne wlosy, a byly przy tym tak piekne,ze az sie serce krajalo ,ze wlosy je oszpecaly :( ale one pewnie sie tym nie rpzejmowaly. Beznadzieja. faceta napewno znajdziesz,masz dopiero 16 lat..ludzie w ym wieku potrafia zajsc za skore,nie rpzejmuj sie nimi,i nie dawaj im powodow do nasmiewania.... dla mnie rkepujace bylo,gdy mialam juz wlosy,a na w-fie byl przymusowy basen i ja z tymi nogami musialam wyjsc do ludzi :( to bylo straszne....dziewczynom,gdy sie pytaly musialam mowic,ze zapuszczam by sprawdzic jak dlugie moga urosnac:( kazdy sie ze mnie smial..do dzis unikam krotkich spodenek niestety. A co do faceta/meza..znajdziesz go pozniej bez problmeu, bo faceci,gdy juz oddadza ci serce, nie widza tego..i najwyzej skomentuja ze i tak jeste spiekna...im to nie rpzeszkadza... wiadomo,w tym wieku mogliby i sie smiac,ale ten jedyne, nigdy nawet nie skomentuje tego, by ci porzykrosci nie zorbic..zreszta, od pokolen kobiety byly zarosniete, i tylko pieprzona moda XXI wymaga od kobiet gladkiego ciala.. przeicez w sredniowieczu na pewno sie nie goliły ;/ ba! pewnie nikt nawet nie pomyslal,ze to cos oblesnego te wslosy...szkoda,ze nie urodzilam sie kilka wiekow wczesniej :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozwólcie, że włączę się do dyskusji (też mam hirsutyzm) ppppp gdzie występują u Ciebie te włoski? Są np. na pośladkach, brzuchu, wokół brodawek, na twarzy? To, że masz regularne miesiączki wcale nie musi oznaczać, że jest wszystko ok. Hirsutyzm często związany jest z zespołem pco, a w tym schorzeniu występują cykle bezowulacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
na twarzy mam meszek,pojawił się dłuższy na ramionach,na dłoniach,plecach całych,na brzuchu ściemniały mi pod pępkiem,na rękach też mam jakieś dłuższe i ciemniejsze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pppp a ten lekarz, u którego byłaś to był ginekolog, czy ginekolog-endokrynolog. Osobiście polecam ginekolga-endokrynologa. A skąd jesteś, bo znam dobrego lekarz z Poznania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppppp, moje wizyty u lekarza konczyly sie dokladnie tak samo jak twoje. nie ma problemu, wlosy pojawiaja sie z wiekiem, jak cos rosnie i mi przeszkadza to wyrywac. miesiaczki tez mam w normie (ale objawy przed i w trakcie byly bardzo bolesne, wiec dostalam pigulki, ktore to zlagodzily). wiesz, lekarz potraktowal mnie jak malolate, ktora uroila sobie problem. ale przez ponad 20 lat swojego zycia znam swoje cialo i widze, ze cos sie zmienia :( z tego co piszesz to moje wloski wystepuja dokladnie tam gdzie u ciebie, w tym samym czasie sie pojawily i tak samo spedzaja mi sen z powiek. beznadzieja, nie przejmuj sie glupimi komentarzami na swoj temat. wiem, ze to trudne i bolesne, ale ludzie, ktorzy ci dokuczaja kryja swoje wlasne kompleksy pod przykrywka bycia `cool`. glowa do gory :) i nie martw sie, bo tak jak dziewczyny pisza na pewno znajdziesz sobie chlopaka. jesli odrzuci ci z powodu twoich wloskow to nie jest ciebie wart i nawet nie zawracaj sobie nim glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do patrzenia sie na inne kobiety to oczywiscie tez zdarza mi sie na nie gapic (doslownie tak to ujmujac). ostatnio sie dopatrzylam, ze moja kolezanka z kursu jezykowego tez ma hirsutyzm. pochodzi z iranu wiec u niej jest to prawdopodobnie uwarunkowane genetycznie, ale widzialam, ze ma ciemny wasik i czarne (!!!) wloski na dloniach. ladna dziewczyna, zadbana, o sniadej cerze (wiec nie jest to widoczne na pierwszy rzut oka) i jestem przekonana, ze nic sobie nie robi z powodu nadprogramowych wloskow. ja niestety jestem ciemnowlosa, ciemnooka ale o bladej cerze, wiec wygladam koszmarnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
markotka.... byłam u endokrynologa. Myślałam że by iść do ginekologa-endokrynologa,poszukam jeszcze jakiegoś. Jestem z Wrocławia :( tu chyba nie ma dobrych lekarzy,jeszcze nie trafiłam na takiego :( mieszkam to od niedawna i w sumie nie znam nikogo poleconego i dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beznadzieja.
dzieki kochane jestescie za slowa pocieszenia. najwazniejsze nie pzrejmowac sie zbytnio. wyglad przeciez nie ejst najwazniejszy. pozdrawiam wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Kurde wstałam rano i spojrzałam w lustro i znowu bardziej widoczne sa wg mnie ;((( i znowu załamka... a ja nadal lecze sie na sprawy gin i nie moge do gin-endo na badania ;-(. Boje sie ze do tego czasu gorzej bedzie i mam juz wrazenie ze z godziny na godzine to pewnie jakies tam zmiany zachodza i wogole juz wpadałm w paranoje ;-(. Kurde łatwiej nam przychodzi pocieszanie kogos niz samemu sobie dac rade ;( ppppp własnie moze to byc pco zwiazane z wielotorbielowatoscia jajników. Własnie ja sie obawiam czy tego nie mam.. bo torbielki juz dwa miałam ;/ Kurfffa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz mam taki nawyk łapania sie za ten meszek co mam na brodzie taki jasniutki jak narazie i na policzkach ciemniejszy i jak sie przyjzy to bardziej widoczny. I łapie za to i ciagne ;/ nienormalna jestem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz mam taki nawyk łapania sie za ten meszek co mam na brodzie taki jasniutki jak narazie i na policzkach ciemniejszy i jak sie przyjzy to bardziej widoczny. I łapie za to i ciagne ;/ nienormalna jestem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak z Waszymi wizytami u kosmetyczki, chodzicie czy raczej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
słonko,miałam robione niedawno usg u gin i nic nie znalazła :( więc chyba wszystko jest w porządku. Wykryłaby pco....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×