Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Heheh, loris, loris. Akurat mój mąż wybierał suknie ze mną. I jemu podobałabym się bez obrazy i w worku po kartoflach. Wyglądać chcę pięknie dla siebie i swojego samopoczucia, nie mojego męża. I raz jeszcze powtarzam, to nie jest jakaś wymarzona kiecka, przestańcie. To po prostu najlepiej do mnie pasująca, od fasonu po całą resztę. I skończcie ten temat, bo przeżywacie to bardziej niż ja :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idę na tory, a pierd...sz:) niemozliwe, ze po paru godzinach. Po goleniu, to moze. Moze to nie byly te wlosy, ktore wyrwalam tylko te, ktore wyrwalam wczesaniej i dopiero teraz odrastaja. Na studniowce (ponad 10 lat temu) w fazie max-hirsutyzmu odrastaly (przynajmniej w moim przyadku) po 1,5 tygodnia. ...ale macie offtopa z sukienka slubna :) tak naprawde to bardziej patrzy sie na caloksztalt. To panna mloda ma byc najpiekniejsza. Jesli jakas dziewczyna na sali odwazy sie wygladac lepiej od w/w, to jest to co najmniej nietaktowne. Bylam ostatnio na slubie, gdzie panna mloda miala dosc dosc droga suknie, napewno za kilka tys. zl. Coz z tego... samoopalacz zepsul caly wizerunek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
zwala, czyli skoro krem nie to balsam zadziała? Piszesz, ze tylko woda... no to jak telocapil wymieeszac z balsamem. w paczce dostałam też hydrilat neroli... to mam wymieszac z telocapilem czy jak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papryczka - nie chciałam Cię urazić sformułowaniem \"suknia księżniczki\" :) zresztą, może sama nie wiem o czym mówię, ja i ślub... być może faktycznie mamy wiele wspólnego, jeśli chodzi o nasze dolegliwości... jesteś zadowolona z efektów swojego leczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
*hydrolat neroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
tzn chce ale co???Zwala, proszę napisz mi jak mam zrobic ten specyfik ci i ile czego (ale konkretny produkt, znaczy nazwę) mam wymieszac a tak zrobię bo sie kompletnie na tym nie znam. Będę Ci wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ nikt mnie niczym nie uraził :D. I to jeszcze czymś tak błahym. Nie jestem, ale dopiero zakończyłam pierwsze opakowanie plastrów evra, bródka rośnie, włoski także, ale cera troszkę lepsza i ogólne samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn. ja uzywam hydrolatow jako toniku. Tzn.: hydrolatow... generalnie jednego - rozanego. Juz CI pisalam pare stron wczesniej. Kupujesz gotowy balsam : ja uzywalam Neutrogeny, ale taki, ktory sam w sobie hamuje odrost wlosow, jest to zawarte w nazwie. Ewentualnie Avon tyez posiada w swoim asortymencie podobny : skin so soft. Dodajesz do tego telocapil(ponoc wystarczy kilka kropel... ja wylalam wszystko:) ) i troche glikolu (moze byc alkohol) niepelny atomizer. Nastepnie to zmixowalam...i gotowe! Podkreslam jednak, ze sama zrobilam ta mieszanke na podstawie wlasnego:'" tak mi sie wydaje". Z reguly kazdy czlowiek uwaza siebie za najmadrzejsza osobew... wiec reszte sobie dopowiedz. Jeszcze mialam inny przepis z izoflawonami i kurkuma i tez na bazie ktoregos z tych balsamow. Z kolei ten znalazlam GDZIES.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
i podziałało na Tobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chce sie dowiedziec, jakby to napisac, aby nie sklamac. I tak i nie....i wiem i nie wiem. Przez te lata wyprobowalam wiele metod. Nie jestem w stanie powiedziec, co napewno daje najlepszy efekt. To, co moge powiedziec na 100%, to TO, ze wolniej odrastaly. Czy pomoglo w pozbyciu sie ich calkowicie - byc moze w jakis sposob wplynelo. Akurat w wlosami na twarzy borykalam sie najdluzej. W calkowitym ich \"unicestwieniu\" pomogl mi laser i prawidlowa gospodarka hormonalna. Pewna moge byc tylko dzialania jednego srodka... to olej z krokosza. Jednakze - tak jak pisalam - uzywalam go tylko na ramionach i przeramionach. Wlosy mozna wyliczyc a poza tym sa bardzo slabe...rece wygladaja jak po depilacji. To byla kwestia blizej roku niz miesiaca. Tyle ode mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skalar
hej dziewczyny też zmagam się z tymi włosami(brzuch wasik i broda) byłam na laserze ...i znikły na chwile a teraz mam ich dodatkowo gratis na policzkach!!! :( byłam u ginekologa przepisał mi Androcur i OC35 i za poł roku do kontroli pocieszył mnie tylko ze z takimi wynikami hormonów to o zajsciu w ciąże moge zapomniec(na szczescie już jedno malenstwo mam (cudem udało mi się zajsc i donosic). nie mam PCO " tylko"z hormonami progesteron-0.506ng/ml testosteron-52.0ng/ml prolaktyna 6.71 estradiol 25.2ng/ml. No i teraz pytanko czy któraś już leczyła się tą mieszanką? jakie były efekty i czy stala? no i waga stała czy skoczyła wyżej? czytałam o androcur...ze to troszkę kontrowersyjny lek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skalar
hej dziewczyny też zmagam się z tymi włosami(brzuch wasik i broda) byłam na laserze ...i znikły na chwile a teraz mam ich dodatkowo gratis na policzkach!!! :( byłam u ginekologa przepisał mi Androcur i OC35 i za poł roku do kontroli pocieszył mnie tylko ze z takimi wynikami hormonów to o zajsciu w ciąże moge zapomniec(na szczescie już jedno malenstwo mam (cudem udało mi się zajsc i donosic). nie mam PCO " tylko"z hormonami progesteron-0.506ng/ml testosteron-52.0ng/ml prolaktyna 6.71 estradiol 25.2ng/ml. No i teraz pytanko czy któraś już leczyła się tą mieszanką? jakie były efekty i czy stala? no i waga stała czy skoczyła wyżej? czytałam o androcur...ze to troszkę kontrowersyjny lek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
zwala_genetyczna, bardzo optymistyczne rzeczy piszesz :-) o tym oleju krokoszowym. Masz może jakieś wskazówki, jak najepiej go aplikować, żeby wszystkiego nie zaplamić? Po prysznicu wieczorem, a potem po kilku minutach wytrzeć resztę? A moze nie martwić się plamami i po prostu przeznaczyć jakieś piżamy do wyrzucenia? A może lepiej rano? Gubię się już w tym wszystkim :-( mam mało czasu dla siebie w ciągu dnia, a widzę, że to nacieranie będzie długotrwałe... A, jeszcze jedno - smarowałaś się tym olejem codzinnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skalar
zwala_genetyczna....mam pytanko co to za przepis na to cudo? na co pomaga? gdzie dostac składniki i konkretnie co trzeba by uzyskac ten balsam czy krem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra wieść
cześć dziewczyny! Ja też mam ten sam problem, co i Wy. I powiem tak - od czterech lat mam kochającego męża, który nie do końca rozumiał, o co mi chodzi, kiedy dzieliłam się z nim swoim problemem, bo - dla niego to żaden problem i że on tak naprawdę mało zwraca na to uwagę i nie zauważa. Naprawdę, wystarczy dbać o siebie regularnie - to podstawa. Wyrozumiała rodzina da tyle czasu, ile na to potrzeba. Kiedy już przewalczyłam w sobie strach i wstyd, zaczęłam zastanawiać się nad gospodarka hormonalną organizmu, nad ewentualną niemożnością zajścia w ciążę itp. Wyobrażałam sobie najgorsze - wieloletnie kuracje, niepowodzenia, załamania. A tu okazało się, że i w ciążę mogłam zajść w normalnym, podręcznikowym terminie - po ok. pół roku! I, póki co, organizm z hormonami radzi sobie świetnie (dla przykładu - moje koleżanka bez naszego problemu cały pierwszy trymestr musiała łykać leki na podtrzymanie ciąży z powodu niskiego hCG). Więc dziewczyny - z czasem wszystko może się udać, młodzieńcze frustracje odchodzą na bok, można żyć NORMALNIE:))) Bardzo pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***majka***
hej :) zwala, b. cie prosze napisz dokladnie gdzie i jaki olej krokoszowy kupilas? czytalam na jakims innym forum, ze sa po 140 zl a widze ze sa po 15-30 zl w sklepach internetowych. czy to jest to samo?? na razie zamowilam telocapil i zobaczymy czy zadziala. potem b chcialabym zastosowac ten olej. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
***majka***, szczerze mowiac... kupowalam pierwszy lepszy w sklepie z ekologiczna zywnoscia :|, niby najlepszy jest tloczony na zimno...(chyba) generalnie swietnie smakuje w salatkach :) CO do aplikacji... nie moge Ci za duzo doradzic:/ tak, jak napisalam... stosowalam go tylko na ramiona i przedramiona... smarowalam w ciagu dnia a potem wybywalam na poligon, bylam wtedy w wosjku...na tych obszarach napewno niczego nie zabrudzisz. W domu probowalam stosowac na nogi....w ciagu dnia (pracuje po 3 godz. dziennie, wiec moge sobie na to pozwolic).Maz nawet byl zadowolony...( skora po oleju naprawde staje sie bardzo mila w dotyku) do chwili, gdy nie zabrudzilam mu dresow.Na efekty czeka sie bardzo dlugo... Mam pewien pomysl, ale jeszcze tego nie probowalam...moze do peelingu z soli i kawy zamiast oliwki dodac oleju z krokosza, dluzej sie pomasowac i potem zmyc woda? moze to wystarczy do tego, aby sie wchlonal...hipoteza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***majka***
zwala, najważniejsze, ze w koncu poskutkowalo. ja jestem gotowa wcierac w siebie rozne rzeczy b. dlugo byleby w koncu widziec efekty. podobno ten olej sie wciera po depilacji. a ty smarowalas tak po prostu codziennie? a ten peeling to ciekawy przepis. jak to sie robi, masz jakis specjalny sposob? ale z ciebie ostra babka z tym wojskiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
zwala_genetyczna, dzięki :-) Fajny pomysł z tym peelingiem. Może najpierw peeling a potem balasam z telocapilem? ;-) To chyba dałabym radę robić codziennie. Bo chodzenie z brudzącą oliwą na ciele przez kilka godzin u mnie raczej odpada. ***majka***, peeling kawowy to jeden z najfajniejszych i najlepiej działających "domowych" sposobów :-) zwyczajnie zalewasz fusiastą kawę (może być najtańsza "z Biedronki" ;-) ) niewielką ilością wrzątku, potem zlewasz wodę i pozostałe fusy stosujesz jako peeling. Możesz je np. dodać do ulubionego mydła w płynie albo zmieszać z czym tam chcesz. Same też się nadadzą, tylko bardziej się obsypują z ciała podczas masowania. Jedyny minus taki, że trzeba uważać i nie miotać się pod prysznicem zbytnio ani nie trzeć zbyt zamaszyście, bo cała łazienka będzie w fusach ;-) Nie dość, że taki peeling pięknie pachnie, to jeszcze efekty są zadziwiające. Skóra jędrna i gładka jak po drogim zabiegu u kosmetyczki. Jeżeli stosuje się regularnie - potrafi zwalczyć cellulit. Spróbuj, nie zawiedziesz się. Skóra jest elastyczna, sprężysta, gładka :-) Po prostu wygląda się zgrabniej po takim peelingu. Ja już nie kupję gotowych peelingów do ciała od kiedy znam ten sposób. Jeżeli nie masz problemów z naczynkami, możesz też stosować do twarzy. Peelingi z soli czy cukru też są świetne. Można do nich dodać np. oliwy z oliwek (albo właśnie tego oleju krokoszowego, jak napisała zwala_genetyczna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiscie mieszam z sola morska i zwykla, fusiasta kawa poczym zalewam to oliwka.:)Moj maz zauwaza roznice. A niby mezczyzni sa uznawani za takich niedomyslnych :) martulkaaaa, nie wiem, czy jest sens nakladania wszystkiego na siebie chociazby z ekonomicznego punktu widzenia.... czy sie wchlonie telocapil... takze nie wiem. Niby peeling sie zmywa, ale olej de facto sie w jakims stopniu wchlania i zostawia pewna powloke, co z resta zauwazasz po kroplekach wody na ciele. Nie wiem, nie jestem kosmetologiem... kieruje sie raczej wlasnym \"rozsadkiem\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaaa
zwala_genetyczna, masz absolutną rację :-) ale że telocapil jest tani, a i tak smaruję się balsamem po wyjsciu z wanny, to dodam go sobie do tego balsamu. A swoją drogą zrobię sobie żel z telocapilem na bazie roztworu kwasu hialuronowego i będę się nim smarować jak będę miała więcej czasu. A na to olej krokoszowy i drżyjcie przebrzydłe włochy! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwala napisałaś, że przy najbardziej nasilonym u Ciebie hirsutyźmie włoski odrastały Ci po 1,5 tyg.Faktycznie muszę się zgodzić z idę na tory, że chyba rzeczywiście nie miałaś hirsutyzmu.Ja uważam, że problem u mnie nie jest najgorszy a nie mam tak, żeby wytrzymały 1,5 tyg.Po kilku dniach pojawiają mi się już włoski.Gdybym miała taką przerwę w odrastaniu to byłabym bardzo szczęśliwa i pewnie niejedna z nas czuje podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
Mi też odrastają po kilku dniach :-( a te najokropniejsze, czarne i wstrętne, których najbardziej chciałabym się pozbyć (na twarzy, zwłaszcza w okolicach brody i szyi, kilka na policzkach) - muszę wyrywać codziennie. Bikini i brzuch golę co pare dni, nie mogę niestety depilować, bo za bardzo wrastają mi tam włoski. Pośladki, nogi i pachy depiluję woskiem u kosmetyczki co 2 tygodnie. No i co pare tygodni siadam z depilatorem i jadę całe prawie całe ciało. I często mimo to widać miejscami odrastające włosy, ale przestałam się tym tak stresować, jak kiedyś. I wcale nie uważam, zeby moje owłosienie było jakieś strasznie obfite w porównaniu z tym, jak wygląda to u niektórych dziewczyn z hirsutyzmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość futrzaczek
hej moje kochane futrzaki jestem tu nowa ale ten problem mam od xxlat mam pytanko czy kturaś z was stosowała TELOCAPIL ja wasnie go gdzies wylukałam i zamuwiłam z całą reszta mam nadzieje ze poskutkuje. prosze laski napiszcie czy stosowałyście to i czy jest jakaś poprawa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raheela
to mozna isc do kosmetyzki i wydepilowac sobie posladki pachy?? normalnie wydepiluje?? ale jak to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
futrzaczek, też dopiero co zamówiłam :-D na poprzedniej stronie zwala_genetyczna napisała coś o nim, zajrzyj. Wcześniem w wątku jest też kilka opinii, ale nie pamiętam w którym miejscu. raheela, ja chodzę regularnie :-) można wszystko depilować woskiem, jeżeli ktoś ma ochotę. A u kosmetyczki idzie raz dwa, zwłaszcza jeżeli kobieta ma wprawę. W każdym salonie kosmetycznym gdzie robią takie zabiegi mozesz sobie zazyczyć wydepilowanie czego tam chcesz. Nie zawsze tylko chcą robić depilację tych bardziej intymnych okolic, bo nie zawsze mają warunki do tego (włosy między pośladkami wyrywają, gdy klęczy się w pozycji na pieska ;-) a głębsze bikini wymaga na tyle prywatności, żeby swobodnie rozłożyc nogi przed kosmetyczką). Jeżeli chodzi o włosy między pośladkami czy bardziej "zaawansowane" bikini szukaj miejsca, gdzie robią tzw. depilację brazylijską lub głębokie bikini (spotkałam się jeszcze z kilkoma nazwami, ale nie pamiętam dokładnie, chyba pełne bikini i depilacja głęboka z pośladkami). W Warszawie w każdym razie jest bardzo wiele miejsc, gdzie to robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny!! Dawno mnie tu nie było, ale ostatnio nie mam na nic czasu... Jak bylam tu ostatnim razem to napisałam, że poznałam cudownego faceta.Teraz mogę powiedzieć ,ze jesteśmy razem Jest cudownie, kochamy się itd tylko ze... no właśnie mój h..spędza mi sen z powiek teraz jeszcze bardziej przez to :( Ostatnio siedzieliśmy sobie i przytulaliśmy się i chciał mnie pocałować w brzuszek a ja mu nie pozwoliłam :( bo nie chciałam żeby zobaczył moje włoski ehhh ,nie wiem czy on to zaakceptuje jak sie dowie, nic nie wiem, zresztą to dopiero początek wszystkiego, związku itd... Bardzo się boję :( Najgorsze sa moje wlosy na brodzie,ciągle mysle o tym ze on tam cos wypatrzy.. On moze miec każdą, zresztą jest bardzo przystojny i nie jedna by go chciała,zazdrosna sie zrobiłam strasznie ;/ a ja.. beznadzieja :/ Pociesza mnie tylko to ,że jak na faceta to on tez jest dość mocno owłosiony , mi to oczywiście nie przeszkadza,myślę ,ze może będzie mu łatwiej zrozumieć mój problem... Na razie o nic nie pyta bo nic nie widział, zresztą wiadomo,ze jeszcze za wcześnie na rożne rzeczy.. ale jak przyjdzie kiedyś co do czego to nie wiem jak ja się przełamię :( Dobrze,ze moge się wam pożalić chociaż.. Pozdrawiam Was cieplutko wszystkie :*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
no to od jutra zaczynam "zabawe" z telocapilem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×