Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość emilka 34
kolejna dziewczyna zawiedziona laserem a nie mowilam...?tylko strata pieniedzy constance77 :) jasne ze opisze jak to robie:) wczesniej tzn na poczatku zakupilam wszystkie skladniki i probowki i robilam jak kaza problem w tym ze wtedy ta maz niby serum jest jak kisiel i nie da sie posmarowac i np ubrac w normalne ubrania wiec tylko raz zrobilam taka miksture i niestety wyladowala w koszu, teraz robie tak ze dodaje telocapil do gotowego balsamu byle byl jak najbardziej naturalny tzn mial jak najmniej skladnikow obecnie dodalam do balsamu garniera 7 days wiem ze w Polsce tez jest ten taki zielony on ma 400 ml wiec dodaje 216 kropli do niego mieszam wstrzasajac i trzymam w lodowce wyjmuje tylko do aplikaci i chowam z powrotem i dziala wloski rosna naprawde wolniej przerzedzily sie i sa delikatniejsze taki balsam z telocapilem mozna uzywac max 2 tyg bo pozniej skladniki nie dzialaja ale ja duzo sie balsamuje wiec taki duzy balsam starcza mi na ok 1.5 tygodnia wiec spoko co do bioxetu jak pisalam wczesniej uzywam tylko na twarz, i robie tak:skubie wloski zawsze wieczorem potem maseczka by nawilzyc skore potem wycieram nadmiar i smaruje bioxetem miejsca gdzie usunelam wloski czyli nisko policzki brode itd wloski wyrywam co drugi dzien zawsze wieczorem na drugi dzien przed makijazem ewentualnie skubne jednego czy dwa jak sa, po pracy zmywam makijaz i znowu smaruje bioxetem na kilka godzin i pozniej wieczorem albo skubie i znowu smaruje albo nie skubie tylko smaruje, kiedys skubalam wloski codziennie teraz moge co drugi choc wiadomo tego drugiego dnia troszke wystaje kilka ale makijaz je ukrywa bez problemu bo sa krociutkie tak to wyglada u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak,zawiedziona bylam...ale juz nie jestem. To bylo dawno temu,mloda bylam i glupia,czepialam sie wszystkiego,co tylko dawalo jakikolwiek promyk nadziei na to,ze pozbede sie tego gowna. Teraz inaczej z tym walcze,od kilku ladnych lat wyrywam wszsytko woskiem,i ja widze efekt. Wiadomo,ze odrastaja wloski,ale na pewno juz nie tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy hirsutyźmie włosy robione laserem nie znikną na zawsze. Uczciwa kosmetyczka zawsze powie, że w naszym przypadku trzeba zrobić zabieg przypominający raz na rok lub 2 razy w roku. Co nie znaczy, że zabieg nie jest skuteczny, przynajmiej nie ma co rano skubania, podrażnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda tylko,ze jest to strasznie drogie. Ale moze kiedys doczekamy tego,ze bedzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
nie oplaca sie wydac tyle kasy na cos co ma mizerny efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na kafeterii pełno jest kretynskich topików które zakładają durne małolaty. Co do lasera to mizerny efekt będzie jest jak ktoś ma zaburzenia hormonalne i ich nie leczy i myśli że laser mu problem usunie. Trzeba działać od wewnątrz regulujując hormony i wtedy robić laser. Ja zaczynam jesienią i tylko twarz mnie interesuje i nawet jeśli włosy nie znikną całkiem, a będzie ich mniej i odrosną to i tak będe zadowolona bo teraz mam masakrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
Ania7718 a jak dlugo masz hirsa i ile masz lat? zawsze mysle ze i tak nikt nie ma gorzej niz ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 34 lata, hirsutyzm zaczął się u mnie po 20, ale to były początki, teraz co mam z brodą to masakra. W dodatku jestem posiadaczką tłustej cery i zarazem wrażliwej.A wszystko przez PCOS bo gdyby nie to nie miałabym hirsutyzmu. Ciężko, jest to męczące co rano, przez lata rwania włosy mi powrastały tak na brodzie, że szok, są czarne. Mam jasną karnację, laser to dla mnie szansa. Chociaż parę miesięcy spokoju to dla mnie zbawienie. PCOS zaczęło się u mnie w wieku dojrzewania, tylko pózno zostało wykryte, ale wcześniej też nie było takiej diagnostyki typu usg, hormony.Myślę, że razem z leczenie hormonalnym laser mi jakoś na twarz pomoże. Modle się o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
constance a co jak miliony nowych włosów powstały na androcurze, co w żadnym wypadku nie powinno miec miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość constance77
emilko, :-) dzieki za wyczerpujaca odpowiedz! mysle, ze kiedys kupie najwieksza buteleczke telocapilu i bede uzywac do takiego balsamu jak Twoj, ale na wszelki wypadek odleje go do mniejszej buteleczki, by przekonac sie na swojej skorze ile zuzyje n.p. w tygodniu. I to tez sie stosuje na wydepilowane cialo? Zdaje mi sie, ze czytalam na ich stronie post, w ktorym jakas dziewczyna pisze, ze dziala tez na niewydepilowana skore. To by mi odpowiadalo, bo nie chce tak nagle pokazac sie swiatu bez meszku na twarzy - od razu by sie wszyscy zorientowali. A takie stopniowe zasuszanie tych wlosow by mi bardzo odpowiadalo. Ach, fajny ten nowy topik! :-D duzo osob sie jeszcze wieczorem dopisalo.. niezle komentarze.. :-) misteriosa, a czemu akurat mnie o to pytasz? co to za lek? wyczytalam, ze nie jest wskazany dla kobiet.. pauuulla, radze Ci dobrze, jesli chcesz tanie lasery to wejdz na www.groupon.pl. tam sa przerozne oferty i czasami proponuja lasery o ponad polowe taniej. Oplaca im sie to tylko wtedy, jesli duzo osob to wykupi. Wtedy rusza promocja. Bo dla salonu kosmetycznego to jest zawsze zysk wydepilowac 100 osob za pol ceny niz 10 osob za 100% kosztow. Moje znajome juz korzystaly z tej strony i mozna im zaufac. Zadna sciema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość constance77
do misteriosa no oprocz nieuregulowanych hormonow, pewne leki najwyrazniej tez powoduja "wysyp" nowych wlosow.. Ale ten lek jest tylko dla facetow! Moze dlatego tak Ci sie stalo.. Kto Ci go zalecil??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constance, Androcur nie jest lekiem dla facetów. Jest to ciężki lek dla kobiet z hiperandrogenizmem czyli bardzo wysokim testosteronem produkowanym przez jajniki. Bierze się go wraz z estrogenem. Przepisuje ginekolog. Misteriosa miałam i mam powyżej 8 a właściwie 12 pęcherzyków na każdym jajniku które wielkością nie przekroczyły 8-10mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Mi ostatnio zaczęły wypadać włosy z głowy. Wcześniej też miałam taki problem. Jakie hormony są za to odpowiedzialne? W poprzednim okresie wypadania miałam testosteron ponad normę, 3 mies. później w górnej granicy. Czy androstendion też może powodować wypadanie włosów, bo testosteron na pewno z tego, co wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość constance77
Ania, rzeczywiscie, otworzylam link do leku ale w wersji "meskiej" :-) no coz, nie slyszalam wczesniej o nim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Załamana tak wypadają włosy z głowy i mnie również tyle że u mnie tak nie widać i nie mam łysienia androgenicznego bo miałam zawsze gęste włosy tylko trochę ich ubyło ale jeszcze mimo wszystko ładnie wyglądają. Włosy wypadają gdy jest za dużo testosteronu i pochodnych i gdy bierze się tabletki anty na zahamowanie i wtedy one hamują testosteron ale skutkiem ubocznym może być wypadanie włosów, zmniejszenie łojotoku i powolne odrastanie włosów na ciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość constance77
mnie tez wypadaja, ale odrastaja nowe na miejsce starych.. zaczelam pic skrzyp z pokrzywa i brac humavit z ekstraktem z tych ziol. Wczesniej bralam belisse, nawet pomagalo. Wazne tez jest pamietac, ze lupiez moze byc glowna przyczyna wypadania wlosow - mieszki wlosowe nie moga "oddychac" pod warstwa lupiezu i wlosy wypadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekającaaa....
do załamanej: za wypadanie / łysienie przede wszytkim odpowiada dheas-04.Mi niezłe spustoszenie na głowie zrobił i do tej pory sobie z tym nie poradziłam. rok temu wypadao mi dziennie ok 600 włosów, teraz jest lepiej może 30, a kiedyś praktycznie wcale. najgorsze, że nowe nie chcą rosnąć. U mnie chyba nandercza rozjechały antykoncepcja, ale lakrze mówia, ze niby nie. Czekam na wynik dheas-04 sprawdzić czy się obniza, jak nie to może w końcu zrobią mi tomograf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania. Ja miałam opis, że wprzekroju poniżej 10 pęcherzykow. ale nie Mam PCOS. Dziwny jakis opis miałam chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
zarowno bioxet jak i telocapil dziala gdy usuniesz wloski na te co sa nie dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fragment z ulotki kremu bioxet " Krem można stosować bezpośrednio na obszary, na których usuwanie włosów z mieszków włosowych jest niepożądanie (np. Twarz, plecy, kark, klatka piersiowa, brzuch). Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku wydłuży się czas oczekiwania na efekty działania produktu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misteriosa jak poniżej 10? To znaczy ile? To nie policzyli na usg ile jest na jajniku i jakiej średnicy? Wiem, że powyżej 8 już jest PCO i jak są małe 8-10 mmm, czyli niedojrzałe, nie rosną dalej, nie pękają i nie wchłaniają się. Ja mam takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
samo dzialanie bioxetu nawet na miejsca wydepilowane jest dlugi wiec jak nie wydepilujecie to chyba predzej bedzie koniec swiata zanim wlosiska znikna :D producent zaleca usuniecie wloskow ale spoko niech kazdy robi jak chce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi:) Właśnie DHEA-S i androstendion mam mocno przekroczone, więc pewnie to one są odpowiedzialne za wypadanie, no cóż, kolejny efekt hiperandrogenizmu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meszka
ja używam bioxetu na nieruszane wlosy na twarzy bo boje sie ich wyrywac.. wlos ma swoj czas w ktorym roznie a pozniej wypada..naturalnie dlatego licze na to ze jak wypadnie to juz nie odrosnie:D a tych kilka ktrore wyrywam chyba odrastaja wolniej i sa bardziej miekkie, zauwazylam tez ze kiedy pociagne kilka wlosy na bakach bo czasami zostaje mi w palcach jeden czy dwa..czyli jakies tam efekty sa..chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam ten problem
Witam Jestem tu po raz pierwszy i chciałam się zwrócić z prośbą. Czy któraś z was mogłaby wymienić badania jakie powinny być przeprowadzone przy diagnostyce H.? Byłam już u endokrynologa, który zlecił badanie testosteronu wolnego (wyszedł w dolnej granicy normy). Lekarz od razu zdiagnozował hirsutyzm idiopatyczny. Jednak zastanawia mnie czy po jednym badaniu można wysunąć takie wnioski? Miałam też robione badanie na TSH (w normie) i przeciwciała anty TPO (15-krotnie przekroczona norma), ale to ze względu na nadczynność tarczycy, na którą przyjmuję już odpowiednie hormony. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie DHEAS odpowiada za wypadanie włosów bo ja akurat mam w normie DHEAS, nigdy nie przekroczyło mi 150. Do koleżanki powyżej, zrób: testosteron całkowity, LH, FSH w 1- 9 dniu cyklu. DHEAS można zrobić w dowolnym dniu cyklu. TSH, prolaktyna też w dowolnym dniu cyklu. Progesteron w 21 dniu cyklu, 17-OH progesteron pomiędzy 3 a 9 dniem cyklu. Estradiol miedzy 11, a 15 dniem cyklu. I to by było na tyle z hormonów. Te badania dadzą odpowiedż jak funkcjonuje układ hormonalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadaje pytanie
Witam Czy któraś z was używała kremu Vaniqua. Moja pani endo zapisała mi go i poleciła stosować, tyle tylko, że zapomniała powiedzieć jak on działa. Czy żeby te włoski przestały odrastać trzeba je wyrywać razem z cebulkami? Czy wystarczy same smarowanie się nim i woski znikną? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia 34
ten krem jest na recepte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×