Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Ja mam 20 lat i lecze sie juz od 4 wiec szybko zaczelam, choc moj problem byl troszeczke wczesniej..mnie na poczatku tez wkurzalo ze jakis ginekolog nie wiedzial co powoduje u mnie te wloski..az w koncu wyslali mnie do szpitala - do poradni specjalistycznej..wszyscy sa inni - personej, recepcja..lekarze..az milo mi sie tam wraca:) eh wizyty na krzeselku gin. juz mnie nie krepuja..tyle razy juz tam siedzialam ze sie tym nie przejmuje..Pani doktor jest bardzo mila i zabawna, najwazniejsze ze ma duze doswiadczenie. mucha: moze popros o skierowanie do specjalisty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa leczyli mnie na poczatku Diane..potem Cilest + Androcur..potem juz sam Cilest. Pani doktor stwierdzila ze mam dojesc reszte Cilestu i przechodzimy na cos innego bo niestety PCO nie daje za wygrana:( wiem ze PCO trzerba leczyc ale nie wiem czy to da sie wyleczyc do konca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonia: widzialas moze kiedyj obraz jajnika z PCO? to wyglada jak skupisko takich wlasnie malutkich torbieli, pecherzykow..zwykle tak jajnik jest powiekszony ze wzgledu na otoczke ktora tworza pecherzyki 9moje jajniki bez leczenia mialy ok. 4-5 cm!). Jesli napisali ze masz PCO i niczego Ci nie objasnili to udaj sie do ginekologa i popros o skierowanie na dalsze leczenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka_21
Kamciu wybieram sie po niego pod koniec tygodnia,kupuje ten 5285,Ty chyba masz 5185 kosztuje 289zl w media, na allegro 283zl.Myslalam ze trafie na jakas prromocje,choc dziwi mnie to ze w media model 5285 kosztuje tyle samo co 5285,nie wiem czemu???hmmm dziwne na allegro roznia sie cena o 90zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka_21
widze,ze znowu Krzychu nawiedza nasza stronke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziocha
Boze dziewczyny ja wam wspolczuje!!!ja mam pojedyncze wloski na szyi reszta jest spoko ale widze ze inni maja wieksze problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diplomatic
Hej dziewczyny, ach nawet nie wiecie, jak sie ciesze ze jestescie... tak dobrze jest sie poczuc w towarzystwie osob, ktore borykaja sie z tym samym problemem. Ja dzis,przygotowujac sie do wyjazdu na wakacje, rozjasnilam wloski na brzuchu, ucdach i wokol sutkow i wiecie co? nie moge sie napatrzyc na te moje cialo. Boze, jest niemalze boskie, bo w koncu nie widac tych czarnych klakow, a te jasne kompletnie gina na tle skory. Ach, mala chwila szczescia:-) Rozjasnilam preparatem Sally Hansen, kupilam go w Stanach, bo w Polsce mialam problem ze znalezieniem jego. Polecam goraco:-) Wczesniej dziewczyny pisaly ze mozna znalezc na Allegro, wiec gdzies jednak jest ten preparat w POlsce, w Rossmannie na pewno go nie ma:-( I przez ten zachwyt, chyba zrezygnuje z depilacji niektorych czesci ciala, co do tej pory bylo u mnie norma. Po co? skoro mozna rozjasnic i nie widac? A na te rejony trudne, no wiecie okolice bikinie, dol plecow itp. chodze do kosmetyczki, ktora tak na marginesie zna moje cialo niemalze tak dobrze jak moj chlopak, hi,hi. Niestety przyzwyczailam sie do traktowania jej w ten sposob, bo w koncu \"leczy\" moje cialo i dusze:-) Lydki oczywiscie traktuje depilatorem. Pozdrawiam Was wszystkie baaaaardzo serdecznie, ach szkoda ze nie mozemy sie spotkac i nawzajem porobc sobie depilacje, rozjasnianie itp. ja do rozjasnienia moich plecow, chyba \"zatrudnie\" przyjaciolke;-) Co do rozjasnionych wlosow. Mozecie mi prosze powiedziec, czy one na zawsze takie pozostana, czy co jakis czas musze powttarzac ten \" zabieg\"? buzaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Diplomatic: z doswiadczenia wiem, ze wloski po uzyciu rozjasniacza nalezy po jakims czasie ponownie rozjasniac. Jednak to nie jest problem, jest to o wiele mniej skomplikowane i znacznie przyjemniejsze niz depilacja. Ciesze sie, ze jestes zadowolona z efektow:):):) Dobrze, ze nie masz wloskow na twarzy, bo to jest dopiero problem...U mnie niestety twarz jest porosnieta tym baskudztwem:( Pozdrowienia:) P.S. rozjasniacz Sally Hansen można w Polsce zakupic w drogeriach Sephora, ja tam wlasnie ten produkt nabylam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamelam
Cześć dziewczyny, z opisywanym przez Was problemem żyje sama nie wiem od ilu już lat. U mnie jak sie okazało spowodowane jest to chorobą tarczycy. no cóż , powiem tak, pilnuje dziadostwa, więc depiluje , wyrywam, stosuje kremy opóźniające porost włosów. wiele lat temu chodziłam na epilację. wymęczyłam się , guzik to dało i na jakiś czas pozostały ślady, a miałam wtedy przed sobą ślub i nie wiedziałam jakje ukryć. nieraz zadawałam Bogu pytanie dlaczego akurat mnie to spotkało. A później popatrzyłam na to inaczej. Ludzie chorują, są kalekami, przeżywają tragedie, mają nieszczęśliwe małżeństwa, a ja mam TYLKO albo aż ten jeden problem. W życiu jestem spełniona i szczęśliwa. Mam dom,ciekawą pracę, wspaniałego syna , od 20 lat jestem w udanym związku. Mojemu mężowi nigdy nie przeszkadzały włoski na mojej brodzie. nigdy! boicie się związków? Dla mnie to trochę dziwne, będąc panną miałam większe powodzenie u chłopaków niż moje koleżanki niemające tego problemu.Nadal postrzegana jestem jako kobieta ambitna, odważna, atrakcyjna. Bardzo dbam o siebie. W dzisiejszych czasach przy tak dużej możliwości zabiegów kosmetycznych i dużym wyborze środków chemicznych nie jest to aż tak straszny problem. Trzymajcie sie i więcej optymizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamela jest to problem jeśli nie ma się takich możliwości finansowych...nie każdej aż tak dobrze się powodzi...Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olu: te ceny u mnie w media sa co chwile inne. jak kupowalam moj model kosztowal 239, a teraz 269 hehe :) dzwine...a wtedy ie bylo zadnej promocji:) Jestem zalamana, dzsiaj tak zarosłam :( pewnie dlatego ze jestem przed okresem, zawse tak mam:( Ciekawe co ten Krzychu tak uparcie poszukuje dziewczyny z nadmiernym..szokujące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soniu: Masz absolutną rację!!!!! Zeby walczyć z tym \"dziadostwem\" trzeba mieć dość napakowany portfel: depilator, woski, maszynki, maście, rozjasniacze, kremy na blizny, na wrastanie, lasery i inne... nie mówiąc o wizytach u lekarzy, lekarstwach to wszystko sporo kosztuje. Nie mowie już o straconym czasie na walke z włosami!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche zaniedbałam nasze forum ale teraz znów wracam, bo bede miala więcej wolnego czasu :) Pozdrawiam Oleńkę i kochaną ide na tory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No myśle że Ola nie pogardzi naszym zaproszeniem tutaj:D Chociaz...moze to i lepiej ze zadko tu zagląda, że ten problem ją tak nie pochłania :) Dystansik czasem jest potrzebny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide na tory: Wiesz, ja mam kilka nazw maści od Olki na blizenki.... ;> Chcesz moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide na tory: -Alantan plus, masc z witaminą A- to na male blizny -cepan, contratubex -duże blizny -tormentiol- ropne syfki -no scar- przebarwienia - masc nagietkowa, thormentialem - łagodzi To od Olki siostry która jest farmaceutką :) Dzieki im obu z to;d Osobiscie jeszcze nic nie kupilam...ale musze w kocnu sie zaopatrzyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez z depilacja sobie radze..tylko z jej skutkami nie bardzo:/ te krostki..blizny..eh..ciagle mam ranki..ciagle chodze w dlugich spodniach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izzzzzzz
Witam Was serdecznie:) Zaczne od tego iż przyznaję ze nie przeczytałam wszystkich postów na tym topiku,ale mimo to nasunęłą mi sie pewna mysl.Mam wrazenie że Wasz problem jest przede wszystkim w braku akceptacji siebie.Uwierzcie ze ludzie nie patrza na to czy ktoś ma wiecej włosków na ciele czy mniej.Wiadomo,broda i wąsy u kobiety nie wyglądają zbyt ciekawie,ale fakt ze odrastają dopiero po goleniu ,są kr,ótkie,niewidoczne.Poza tym mało kto patrzac na kogos wpatruje sie tak niesamowice aby to dostrzec.ja osobiscie ponoć nie choruję na hiruscyzm,ale też mam silne owłosienie na ogach ,rękach,małe włoski na piersiach,delikatny wąsik i zdaza mi sie za na brodzie wyrasta mi kilka wiekszych czarnych włosków.Mój facet sie z tego śmieje,nie przeszkadza mu to.Kiedyś czytałam ze faceci podświadomie garną do kobiet z podwyższonym testostronem.Mam przyjaciółkę chorą na hiruscyzm,wierzcie mi jest zadbaną pewną siebie kobieta,ma męża i śliczna córeczke i nie ma obsesji nadmiaru włosków.W liceum miałam tez koleżanke,teraz po latach myśle ze mogła na to chorowac,ale ona miala 15 cm owlosienie na udach,jakby przedłużenie włosow łonowych,fakt wyglądało to nieciekawie jak przebierałą się na wf,ale ona nic sobie z tego nie robiła,kompletnie.Wiem że Wy golicie włoski i zapewne żadna z Was nie ma takiego owłosienia.Wiem ze powiecie ze nic nie wiem o tej chorobie bo jej nie mam,ale pisze jak osoba z zewnątrz widząca ten problem u znajomych i jakos nie razi mnie to wogóle i wiem ze wielu innych ludzi też nie.Pozdrawiam Was gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izzzzzzz
Dodam jeszcze że ja osobiście gole nogi,pachy ,ale nic po za tym,no chyba ze wyrosnie mi dłuższy włosek a brodzie,to wyrywam.Resztę pozostawiam tak jak jest:) i to nie znaczy że jestem zaniebana,ale wydaje mi sie ze golenia powoduje wzmocnienie włosków i powoduje że sa mocniejsze,niemniej nie poddaje się obsesji bycia wiecznie gladka:)Pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamka a kiedys poruszalyscie temat innej masci na nosek;)masz cos moze co moglabys polecic;)?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soniu: na nosek poszukiwałam maści na małe czarne kropki (takie wągry) Olka ma się spytac siostry i pewnie niedługo coś poradzi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izzz: Dziękuję....za to że potrafisz być tak tolerancyjna na problem hirsutyzmu, ale uwierz!!! nie każdy ma takie podejście jak Ty...niestety :( Dla facetów może mniejszym problemem jest kilka włosków więcej u jego kobiety, ale przypadkowo spotkanie \"wyemancypowane laseczki\" widząć laskę z wąsikiem albo włosami na dakoldzie na pewno nie przeszły by obok bez głupiego komentarza i wyśmiana... Ludzie są rozni! Wiem że nie warto patrzec na jakiś \"idiotow\", ale my same często czujemy się nie kobiece przez to owlosienie!!! Wieczna depilacja i borykanie sie z jej skutkami są dla nas cięzkie, patrzenie na niewydepilowane włoski rowniez by bylo... Dla mnie to jest problem...czasami czuje się jak jeż :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izzzzzzzzz: jeszcze jedno :) tak, masz rację! ja nie akceptuję ....ale nie siebie, lecz tych włosków!!! których powinno nie być. Mi dodatkowy gadżet na moim ciele nie jest potrzebny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny; kiedyś wydaje mi sie, że bylo lepiej z moim problemem, tzn chyba bardziej go akceptowalam, natomiast od pewnego czasu kompletnie sobie z tym nie radze. Wlosy odbieraja mi pewnosc siebie, ktorej i tak wiele nie mialam i niestety nie umiem tego problemu zaakceptowac. Mam wrazenie nie kazdy patrzy na moja twarz, nie umiem ludziom spogladac w oczy, zwyczajnie wstydze sie tego co mam na twarzy:( Moje wlosy nie sa czarne, jednak problemem jest ich ilosc na twarzy, wygladam jak porosnieta brzoskwinia.Na brodzie usuwam je kremem do depilacji a wasika nie gole, gdyz nie lubie tego efektu w momencie odrastania, dlatego staram sie jak najmniej ingerowac w to. Najgorsze jest lato i sloneczne dni, kiedy slonce swieci mi na twarz i tym samym wlosy staja sie bardziej widoczne i brzydko polyskuja w sloncu. Jak ja tego nienawidze:( A jak to jest u Was?Zapytam raz jescze czy ktoras z Was ma moze problem z prolaktyna i do tego pco? Pozdrawiam Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha: przepraszam za bezpośredniość ale moglabys mi dokladnie powiedziec co to jest to pco? wiem ze problem z jajnikami, ale o co dokladnie chodzi? I jakie są objawy tej choroby? Tak, hirsutyzm niszczy pewność siebie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamka: Dokladnie nie wiem jak to jest z pco (czyli zespolem policystycznych jajnikow), dopiero ide do lekarza z moim wynikiem badania usg. Wiem tylko ze pco, moze w jakim stopniu wplywac na wzrost prolaktyny, a od tego moga pojawiac sie wlosy. A u Ciebie problem z wlosami pojawia sie w wyniku jakiej nieprawidlowosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha: jeszcze nie wiem...bo nie bylam u endo,ale moja intuicja mowi mi ze to podwyzszony testosteron. a Ty od kogo dowiedzialas sie ze masz PCO? oprocz wloskow masz jakies objawy inne? np, nieregularne miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MistrzyniWrzasku
ja mam raczej ciemna karnację i włoski nad gorna wargą rozjasniam woda utleniona. czynnosc powtarzam okolo 4-5 razy w ciagu dniu. i mam dosc dlugo spokoj. A co do włoskow na brzuchu poprostu wyrywam je pesetą i nie widac nic :D a zeby włoski nie wrastały smaruję miejsce jakims balsamem albo wodą utleniona ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamka: o hiperprolaktynemii dowiedzialam sie od endokrynologa, ale nie dawalo mi to spokoju wiec wybralam sie do ginekologa-endokrynologa, ktory zlecila mi dodatkowo badanie narzadow rodnych i stad wiem ze mam pco (przynajmniej tak wynika z opisu badania;\"jajniki w wyraznymi cechami pco\"). Testosteron jest u mnie w normie. To niekoniecznie nadmiar testosteronu moze powodowac nadmierne owlosienie. Pozdrowienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×