Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 rosa

Moja nerwica...

Polecane posty

Go艣膰 Pawe艂26
Ja swoj膮 nerwic臋, bo tak j膮 nazywam "moj膮 kolezank臋" prze偶y艂em w wieku 21-24, czyli 3 - latka mnie trzyma艂a... Zacz臋艂o si臋 od jaki艣 lekkich b贸li w klatce i okolicach brzucha, lekarz wykluczy艂 wszystko i przesz艂o po wizycie na par臋 chwil.... jak wr贸ic艂em do domu i pomy艣艂a艂em o tym i znowu wraca艂o.... Chodzi艂臋m robi艂em badania, krew, hormony, ekg, echo serca, holter, by艂em w szpitalu na obserwacji... - i organicznie ok., Mia艂em momenty napa艣ci, najcz臋sciej z dala od domu, gdzie si臋 mniej bezpiecznie czu艂em - my艣la艂em, 偶e zaraz zemdlej臋, ko艂otania serca, pocenie si臋..... Nie chcia艂em wychodzi膰 z imprezy ze znjomymi obawiaj膮c sie 偶e gdzie艣 strac臋 przytomno艣膰.. Moja karta u lekarza rodzinnego zapisana by艂a jak u 70-latka, z adnotacjami PZP - Poradnia Zdrowia Psychicznego, swoje urojone objawy por贸wnywa艂em z wiedz膮 medyczn膮 czytajac encyklopedie medycyny zak艂膮dajac pewne objawy i por贸wnuj膮c z terori膮. W ko艅cu prywatnie zacz膮艂em chodz膰 do lekarza przepisa艂 mi leki kt贸re bra艂em z 3 - mies niby takie na wyciszenie.... Zawsze mia艂em nawet wczesniej gdy wychodzi艂em tabletki na uspokojenie m.in. validol.... Ataki na wakacjach by艂y najgorsze - uczucie jakbym zaraz mia艂 zej艣膰 ze swiata, ko艂otania serca, trzesiawka, nieprzespace vnoce z przera偶enia... Ale w ko艅cu nauczy艂em sie z tym 偶y膰... rozmowy z znajomymi , rodzin膮 i w艂asna wola zacz臋艂y trakytowa膰 to schorzenie jak partnera ktr贸y za mn膮 chodzi, mi towarzyszy - przyzwyczilem si臋...... i powoli zacz膮艂em to traktowa膰 obok siebie - nie przejmowa膰 si臋, jest to i niech sobie b臋dzie, nastawienie psychiczne, ch臋膰 wyrzucenia i przezwyci臋偶enia swoich s艂abo艣ci pozwoli艂y mi zapanowac nad t膮 chorob膮. Zupe艂nie inne 偶ycie - ch臋ci, energia, witalno艣膰,- ( czasami jeszcze puka mnie ta kole偶anka w rami臋 w nerwach i r贸znych prze偶y膰 - bo si臋 takie zdarzaj膮, ale nie zwa偶am na to i m贸wi臋 sobie " fajnie 偶e jeste艣, ale spadaj bo nie mam czasu...." i jest ok. Wi臋c glowa do g贸ry - m贸wi膮, 偶e ludzie z nerwic膮 偶yj膮 d艂ugo:):):).................... pozdrawiam Pawe艂

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam wszystkich bardzo serdecznie....wczoraj nie chodzi艂 mi net wi臋c nie mog艂am z wami poklika膰...Efcia ja prosz臋 o du偶o takich prostych przepis贸w...sama nie pojem ale rodzince co艣 upichce, bo mam duzo czasu ostatnio i nie bardzo wiem co z sob膮 robi膰...do zobaczyska...:)馃尰

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 z tym d艂ugim zyciem
to nawet jesli zyja d艂ugo to jakie to zycie :-( dgruga sprawa u nerwicowc贸w to nie do konca tak. Jesli np ko艂atania serca, przyspieszenia trwaja zbyt d艂ugo nieleczone to pomimo ze z nerwicy moga zbyt wyeksplatowac serce.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Czes膰 dziewczyny !!! mi艂ego dzionka wszystkim 偶ycz臋 .Netko twoja psinka to prawdziwa modelka,pozowa艂a tak, jak gdyby wiedzia艂a 偶e wyslesz nam jej zdj臋cia .Dzisiaj znowu pieke rogale ,przecie偶 jutro 艣wieta w naszym rejonie to nawet dwa!!!! Rogale Marci艅skie musz膮 by膰 !!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
cze艣c kobitki :) pozdrawiam :) napiszcie co zrobi膰 by siebie bardziej polubic mo偶e joge zaczn臋 膰wiczy膰?,, tak na serio,,, pliss bo wczoraj ciastami i sa艂atkami si臋 zaj臋li艣my a mo偶e kt贸ras zna jak膮s stronk臋, jestem z艂a na siebie i przez to na wszystkich, smutno mi i mam siebie do艣膰, :O formowe psycholo偶ki pom贸偶cie, ... wstydze si臋 i艣膰 do psychiatry, nie wiem czego si臋 tam dowiem, mam cykora... eechh,

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
czuje ,偶e musze albo powinnam co艣 ze sob膮 zrobi膰, bior臋 tabletki przesta艂am miec dolegliwo艣ci typowo fizyczne to teraz jakie艣 my艣li upierdliwe, taka uparto艣c we mnie siedzi...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Kochana mamo julki ,ja juz wczoraj napisa艂am ze benzodiazepiny nie lecza ,sa dobre w pocz膮tkowej fazie brania innych lek贸w przeciwlekowych ,pozwalaja przetrzymac najtrudniejszy okres ,ale branie ich tylko dla uspokojenia nerw贸w i objaw贸w NN jest bez sensu .Potem jest wielki problem z ich odstawieniem ,sama mia艂as ju偶 namiastke tego ,dlatego namawiam Cie goraco poszukaj dobrego lekarza i szybciutko udaj sie do niego .No chyba nie wstydzisz si臋??? Mamo julki ja wiem co to znaczy sama za d艂ugo zwleka艂am z wizyta .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
kasia 100 wiem nie jestem dzieckiem ale kiedy id臋 do lekarza i ma m贸wi膰 o sobie ca艂a si臋 trz臋se, s艂owa nie chc膮 przej艣c mi przez gard艂o.. tego si臋 boje nie moge nic z siebie wydusi膰.. zastygam, to 艣mieszne ale na samym pocz膮tku ze swoim m臋偶em pisali艣my listy.. zamiast rozmawia膰 to by艂 spos贸b, potem ma艂ymi kroczkami zacz臋艂am m贸wic ju偶 o co mi chodzi... wiem 偶e ludzie nie maja poj臋cia o co mi chodzi, nie umiemy porozumiewac si臋 telepatycznie :O

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Wie偶 mi naprawde dobry lekarz potrfi pokierowac tak leczeniem ,偶e zreszt膮 sama zobaczysz jak p贸jdziesz ,poszperaj w necie napewno gdzies znajdziesz namiary na kogos dobrego , bo fakt do takiego lekarza trzeba mie膰 100% zaufanie .Ale na pewno kogos takiego znajdziesz !!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
pisz膮 c 偶e nie jestem dzieckiem mia艂am na my艣艂i to 偶e jestem doros艂a a zachowuj臋 si臋 jak dzieciak..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
mo偶e wybiore sie do krakowa... mia艂am nadziej臋, 偶e jestem silna, 偶e dam rad臋,偶e to mnie nie dotyczy, a zamiast normalnie funkcjonowa膰 zaj膮c sie domem dzie膰mi my艣l臋 i my艣l臋, o tym co nie powinno zajmowac mojego czasu ...eech...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
zamiast na lekarza wola艂abym kase wydac na jaki艣 kurs makija偶u w Krakowie i ten czas,, ... ca艂a wyprawa do Krakowa,,..:O

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Kochana mamo julki ,ja nie chcia艂am Ciebie urazi膰 PRZEPRASZAM !!! .Chcia艂am Ciebie raczej zmobilizowa膰.Ale jedno Ci napisze ,w艂asnie w tym gabinecie otworzysz si臋 jak nigdzie indziej ,bo dobry lekarz tak pokieruje rozmowe 偶e b臋dziesz chcia艂a m贸wi膰 ,i to w艂asnie jemu powiesz wszystko co lezy Tobie na sercu .Jeszcze raz Cie przepraszam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Marysia 60
Kochane kolezanki Dzis mialam okropna noc nie spalam i musialam wziac podwojna dawke xanaxu dopiero troszke puscilo ale nad ranem. Moje kolezanki biora Xanax po 2x0,5 mg alekarz mi kazal jak sie uparlam na ten lek 3x0,5 Dzis przyjezdza do mnie lekarz z Mongolii moze da mi jakies ziolka na sen i trzesawki calego ciala o cholera jaka jestem zmeczonz Ranio wzielam krople l 72 Jestem dzis do d.... i mam miesiaczke a moze ja przechodze klime Napiszcie co bierzecie ale z tego co piszecie to wszystkie leki wyciszaja i pojakims czasie wraca pan N

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Pawe艂26
Z nerwica trzeba umie膰 偶y膰... to jest pierwszy krok do sukcesy... Fundamentem pokonanania nerwicy jest podejscia psychiczne, silna wola, d膮偶enie do o偶ywenienia swojego 艣wiata.... FAkt jest ciezka potrafi napsu膰 plany.... A co do ko艂ota艅 i przy艣pieszonej pracy serca, zanim si臋 zamartwia膰 - 艣migaj na dw贸r pobiega膰, pograc w pi艂k臋 czy i艣膰 na basen - rozlu藕ni膰 si臋... nie ma sensu faszerowa膰 si臋 lekami , kt贸re og艂upiaj膮 - mo偶na si臋 napi膰 meliski czy zielonej herbatki, ale nie ma sensu aplikowa膰 sobie tej chmii ona wymniszcza nasze organizmy.............

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
wiem,偶e musze powinnam bo ka偶dy powtarza 偶e to b艂臋ne ko艂o potrzeba nam psychologa rozmowy i dotrzec do duszy.. nie pomaga rozmowa z przyjacielem.. mialam przyjaci贸艂k臋, ale juz nawet ona mnie nie rozumie... chociaz jest artysta ,malarzem, mo偶na powiedziec 偶e bardziej czu艂a, ni偶 ja ... ale nie mamy dla siebie czasu nawet ze soba nie rozmawiamy... starzejemy sie czy co? :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Marysia 60
Mama Julki Ty tez bierzesz Xanax i moj syn tez on jest normalny i dobrze sie czyje ale bierze 2 lata ja z 7 miesiecy ale na noc mysle ze za malo bo to szybko przestaje dzialac a potem trzeba brac znoe Moja kolezanka brala 2 x0,5 mg i sie podleczyla choc nawroty ma jeszcze Najgorsze sa ataki Napisz cos o sobie . Ja bylam u psychologa on wyslucha i przepisuje leki bo to jest jego rola tak chce zebys mu wszystko opowiedziala ale leki na 1 miejscu

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Do Paw艂a 26 !!!ka偶dy z nas ma inny typ nerwicy ,a co najwazniejsze inna psychik臋 ,wi臋c jedni MUSZA brac leki a inni swietnie sobie radza bez nich ,ale nie dawajmy nikomu rad typu nie bierz lek贸w bo one niszcza organizm ,uwazam za wielki b艂ad nikt z nas nie moze tego oceni膰,moze to zrobi膰 tylko lekarz .Ja nie namawiam nikogo do brania lub nie lek贸w tylko podpowiadam 偶e najlepiej jak juz ktos nie daje rady sam z tym walczyc ,udac sie do lekarza.To jest bardzo podstepna choroba o wielu twarzach .Ja mam nerwice depresyjno l臋kow膮 z l臋kiem wolno p艂ywajacym ,chyba jeden z gorszych typ贸w tej choroby .A mia艂am kiedys taka sobie tylko nerwice ,jak widac moja psychika by艂a na tyle s艂aba 偶e NN pohula艂a sobie i st膮d ten typ choroby

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Do Paw艂a 26 !!!ka偶dy z nas ma inny typ nerwicy ,a co najwazniejsze inna psychik臋 ,wi臋c jedni MUSZA brac leki a inni swietnie sobie radza bez nich ,ale nie dawajmy nikomu rad typu nie bierz lek贸w bo one niszcza organizm ,uwazam to za wielki b艂ad nikt z nas nie moze tego oceni膰,moze to zrobi膰 tylko lekarz .Ja nie namawiam nikogo do brania lub nie lek贸w tylko podpowiadam 偶e najlepiej jak juz ktos nie daje rady sam z tym walczyc ,udac sie do lekarza.To jest bardzo podstepna choroba o wielu twarzach .Ja mam nerwice depresyjno l臋kow膮 z l臋kiem wolno p艂ywajacym ,chyba jeden z gorszych typ贸w tej choroby .A mia艂am kiedys taka sobie tylko nerwice ,jak widac moja psychika by艂a na tyle s艂aba 偶e NN pohula艂a sobie i st膮d ten typ choroby

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Marysiu jaki psycholog przepisa艂 Ci leki ,przecie偶 oni nie ko艅cz膮 medycyny tylko psychologie a to zupe艂nie inny kierunek studi贸w kochanie , i znowu si臋 nie zgodze z Toba 偶e lakarze psychiatrzy przepisuja tylko leki ,znam osoby kt贸re chodz膮 do psychiatry po wsparcie i swietnie radz膮 sobie bez lek贸w

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Jeszcze do Marysi ,czy nie uwa偶asz 偶e tw贸j syn jest uzale偶niony od tych lek贸w ,bo ja nie b臋da lekarzem wiem 偶e na pewno ,benzo uzaleznia bardzo szybko ,lekarze zapisuja te leki na bardzo kr贸tko ,najwy偶ej 3miesi膮ce i nawet wtedy jest ryzyko uzaleznienia , a co dopiero dwa lata !!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Jeszcze do Marysi ,czy nie uwa偶asz 偶e tw贸j syn jest uzale偶niony od tych lek贸w ,bo ja nie b臋da lekarzem wiem 偶e na pewno ,benzo uzaleznia bardzo szybko ,lekarze zapisuja te leki na bardzo kr贸tko ,najwy偶ej 3miesi膮ce i nawet wtedy jest ryzyko uzaleznienia , a co dopiero dwa lata !!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Pawe艂26
Kasiu , masz racj臋 nerwica nie jest r贸wna nerwicy... Ja tez sie faszerowa艂em lekami , kt贸re mi przepisa艂 lekarz..... ale sam je odstawi艂臋m po p贸艂 roku, a przede wszsytkim jesli nie radzisz sobie z psychik膮 to tylko psycholog, oparcie w rodzinie i przyjacio艂ach... Ja akurat mia艂em te cholerne szcz臋艣cie, 偶e grono ludzi kt贸re mnie otocza艂o tyle mi da艂o wsparcia, 偶e bez znich pewnie bym nadal 艂yka艂 i moja nerwica by si臋 pog艂臋bia艂a...... Zreszt膮 ja ju偶 mia艂em do艣膰 tych lek贸w senno艣膰 w ciagu dnia, podkr膮偶one oczy, blado艣膰.............. pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Marysia 60
Kasiu w mojej miejscowosci jest 2 psychiatrow i bylam u2 kazdy z nich przepisal mi Asentre i dodatkowo Xanax Ja boje sie Asentry bo jestem wrazliwa na leki i dlatego sie mecze Ja nie bylam u psychologa Wprawdzie jest jeden ale w malej miejscowosci to nie takie proste pojsc Chcialabym pomocy ale ciezko dojechac mi do Lodzi i tak zostalo Kasiu ja najbardziej denerwuje sie moim 80 letnim ojcem i synem ktory jest strasznie podly dla mnie i zachowuje sie nie tak w domu np pluje na dywan pali papierosy a ja sie dusze jak mu zwracam uwage to na mnie bluzni i jeszcze bym pisala i pisala

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
witam wszystkich.kasiu popieram cie w 100%.nie mo偶na komu艣 radzi膰 ze ma brac leki czy nie.ja gdybym nie posz艂a w odpowiednim czasie do lekarza to pewnie juz by mnie nie by艂o na tym 艣wiecie.wtedy bardzo ma艂o wiedzia艂am o tej chorobie.by艂a dla mnie tak straszna 偶e mysla艂am tylko o jednym :-( jednym pomog膮 tylko zio艂a innym niestety nie. mamo julki jesli nie mo偶esz otworzy膰 si臋 przed lekarzem to mo偶e spr贸buj wizyt臋 domow膮.mo偶e 艂atwiej ci b臋dzie w domu gdzie czujesz sie bezpieczna. kasiu fajnie 偶e podoba ci si臋 moja psinka.jest ze schroniska.jest rozpieszczalski :-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
czesc kochane jak sie macie bo ja dyntka:( @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ chyba sobie zrobie dziecko i bede miala spokoj na 9 mies@!!!!!馃槧

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
marysiu jesli on pluje to tylko ty tego nie sprz膮taj.ja to bym chyba nasra艂a mu na jego w艂asne 艂贸偶ko.przepraszam cie ale sie zdenerwowa艂am jak to przeczyta艂am.nie sprz膮taj po nim !!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
cze艣c ani艂ku.ja te偶 o tym my艣le.tylko 偶e ty jeste艣 m艂odziutka a mi ju偶 czas najwiekszy na beby.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×