Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Gość bea28
Witajcie, nie pisałam baaaardzo długo,jakos nie miałam natchnienia, wolałam poczytac ale dzisiaj chyba przez to słoneczko mam ochotę. Mieszkam w okolicach Wrocka, mam 28 lat i jutro zaczynam 23 tc. W tamtym tyg.byłam u gina na usg połówkowym i dowiedziałam sie ze bedzie synek a wszyscy w rodzinie stawiali na dziewuche,mąz do tej pory nie wierzy. Miała byc Paulinka a teraz ....... nie mam pojecia,myslałam nad Sebastianem, Dawidem albo Oliwierem a co Wy dziewczyny myslicie? Kurde musze zrobic test obciazenia glukoza i nie moge sie jakos zmobilizowac,slyszalam ze to bardzo nieprzyjemne. W ogóle poszlabym troche na zwolnienie bo umnie w pracy jest bardzo zimno ale nie wiem jak to zrobic, powiedziec lekarzowi prosto z mostu czy cos wymyslic, jak Wy to zalatwiacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim!:) Witajcie bea i ona!U mnie też dziś piękne słoneczko!Człowiek od razu lepiej się czuje!Co do tej pępowiny to jestem tak jak Wy zaskoczona ale jakos nie bardzo chce mi sie w to wierzyć. Gdyby tak było naprawdę, to chyba sprawa byłaby znacznie bardziej nagłośniona ale też na wszelki wypadek zapytam o to lekarza w ten piątek.Widzę, że sporo mamuś ma wizytę w tym tygodniu!Ja też mam nadzieję, że dowiem się czy to chłopiec czy dziewczynka! Ania26 co do tych rozstępów to chyba nic nie da sie zrobić innego , tylko smarować, smarować i jeszcze raz smarować!!!Może chociaż zjaśnieją? Wiesz mnie juz też kilka razy snił sie chłopczyk ale juz taki wiekszy ok. dwuletni, a mojej teściowej śniła sie dziewczynka. Teściowa juz od miesiąca wymysla imiona...Drażni mnie to kiedy co kilka dni wymyśla inne imię... :O Wolałabym wybierać imię z mężem a nie z nią. Ja jeszcze nie jestem zdecydowana. Pozdrawiam Was cieplutko!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bea gratuluję synka! :) co do zwolnienia to może powiedz lekarzowi wprost jak wygląda sytuacja ,że marzniesz w pracy, przeziębiasz sie i że wolałabyś być na zwolnieniu? Nie mam w tej kwestii doświadczenia ale ja bym chyba tak zrobiła!Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bea28
hmmm, tez juz gdzies wyczytałam o tym glaskaniu brzucha, o ile dobrze pamietam pisali,ze czeste i dlugie masowanie moze wyolac skurcze i wczesniejszy poród chociaz dla mnie to troche dziwne bo w innych gazetach wrecz namawiaja do głaskania, no nic chyba tez zapytam lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bea28
Anno 80 dzieki za porade, w nastepnym tygodniu pojde do gina z wynikami to powiem jak sie sprawy mają. A jak sie mają Wasze kregosłupy:)? Ja juz chodze jak stara babcia a co bedzie dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio gdy leżałam w klinice mój profesor zakazał mi głaskania brzucha, gdż to powoduje skurcze macicy. Powiedziała mi to kompenentna osoba, więc nie zamierzam tego zakazu łamać, pomimo, iż nie potrafię się oprzeć pogłaskaniu brzucha, gdy maleństwo dokazuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renola
Witajcie!!! Jak byłam u gina dowiedziałam sie o tych skurczach, że dopuszczalne jest w ciągu dnia do 8 skurczy i jest to normalne bo macica za pośrednictwem skurczy sie rozciąga. Ale jeśli mam czesciej to mam brac Duphaston. Wyniki na tarczyce mam w normie wiec nie wiadomo dlaczego mam taki wysoki puls a do tego niskie ciśnienie, nerwowośc,suchą skóre czyli wszystko wskazywało na problemy z tarczycą - ale skoro to wykluczone to nie znam przyczyny. Pozdrawiam wszyskie mamuśki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry!! dziewczyny, nie dajmy się zwariować zakazami i nakazami w czasie ciąży!! fakt, głaskanie po brzuchu może powodować \"stawianie\" macicy, tzw. twardnienie, skurcze. ale tylko wtedy, gdy one pojawiają się same, bez dodatkowych bodźców, regularnie, jest to niebezpieczne. naprawdę zastanawiam się, w jaki sposób głaskanie może wpłynąć na okręcenie ppowiny wokół dziecka?? i sama się zaczynam zastanawiać, czy to ja jestem taka niefrasobliwa, czy po prostu mam zdrowe podejście do wszystkich tych zabobonów, przestróg etc?? słyszalam ostatnio, że jak ma się zgagę w ciąży, to dziecko urodzi się mozno owłosione. he he he. mnie to rozbawiło, nie wiem, jak Was. a może Wy znacie jakieś fajne przesądy?? pozdrawiamy z kopiącym Maćkiem w brzusiu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie........płeć ************************************************************************************** RRR................30.03.06..............2kg............78cm...............??? Madeline............01.04.06...........1kg............??????...............???? witch 3...........01.04.06........6 -o,5KG............88CM..........córcia Ania26..............02.04.06...........4kg............92cm..............????? kizia.................02.04.06.......... 4kg............89cm...........córcia Elizabetaa..........02.04.06..........-4kg............85cm.............????? MEGI73.............04.04.06...........2kg............89cm................??? Przyszła Mama.....05.04.06..........2kg............63cm..............???? gosik 28.............05.04.06..........????.............?????..............????? Joasia79............06.04.06...........3kg............?????..............????? Czekolada_29.......08.04.06........0,5kg............82cm.............????? macieja8.............09.04.06.........5,5kg...........??????............????? ANNA80..............10.04.06..........?????..........???????................???? Mina29...............10.04.06.........??????..........??????...............???? dowa.................10.04.06............2kg..........??????..............???? asiak27..............11.04.06.........??????............??????..............???? KASIUNIA10009.....13.04.06..........1kg..........91 cm..............????? georginia............15.04.06...........2kg.........??????................???? Słonko80.............15.04.06..........-2kg...........??????............????? ona27.................16.04,06.........??????...........?????..............???? grazie................16.04.06..........4 kg..........86cm..........synek Aga_ś.................16.04.06...........???.............????...............???? dorota275...........17.04.06..........??????..........64 cm............???? rybka25.............19.04.06............3kg...........80cm...........synek renatajn............20.04.06............?????>..........???...............????? Renola...............20.04.06.............?????...........???...............???? Silvia27..............21.04.06............ -2 kg...........?????.............???? Agnes78_Bdg.......21.04.06.............2,5kg..........?????.............???? iwka chicago.......21.04.06............?????............?????............???? słoneczko27........21.04.06..............3kg.........97cm.............??? EVI_1985............22.04.2006.........2kg............70cm..........synek Lolcia................23.04.06.............1kg............87cm...........???? Monikaa_............25.04.06..........3,00kg...........78cm.............??? magdek..............26.04.06...........?????...........???????..............??? Viki2.................26.04.06...........4 kg..............89 cm..........??? asiulak................27.04.06............0,5kg..........????............????? Roza.................29.04.06.............4,5kg..........83cm............??? serek................30.04.06............ 1 kg ..........71 cm...........????? alaa...................??????.................???...............???.............???? gdusia...............??????..................????............????..............???? sissi.................30.04.06.............4 kg...........85 cm...........????? Hej:) tak jak sobie teraz licze i dopisyję kg nabyte to od wizyty na początku listopada do tej co byłam w piątek przytyłam 2 kg, duzo w ponad trzy tygodnie:O Ja jakoś bez nastroju jestem wczoraj poszliśmy z tomkiem kupic obraczki i wybraliśmy tradycyjne no i do tego wygrawerujemy sobie datę ślubu, w czwartek je odbieramy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Bardzo dawno nic nie pisałam, ale czytam topik regularnie. W poniedziałek byłam u gina. Zrobił mi USG połówkowe. Z dzidzią wszystko w porządku. Strasznie się ucieszyłam kiedy powiedział, że to dziewczynka. Zastanawiam sie teraz nad imieniem, bo do tej pory, chociaż bardzo chciałam mieć dziewczynkę, to miałam przeczucie że to chłopczyk. Ze względu na niezbyt dobre wyniki musze jeść już dwie tabletki żelaza i czysty kwas foliowy, a nie folik. Ogólnie czuję się dobrze. Tylko po południu jestem już zmęczona. Czy wybieracie sie gdzieś na Sylwestra???? Uaktualniam już tabelkę, bo dawno tego nie robiłam. Nick............termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie........płeć ************************************************************************************** RRR................30.03.06..............2kg............78cm...............??? Madeline............01.04.06...........1kg............??????...............???? witch 3...........01.04.06........6 -o,5KG............88CM..........córcia Ania26..............02.04.06...........4kg............92cm..............????? kizia.................02.04.06.......... 4kg............89cm...........córcia Elizabetaa..........02.04.06..........-4kg............85cm.............????? MEGI73.............04.04.06...........2kg............89cm................??? Przyszła Mama.....05.04.06..........2kg............63cm..............???? gosik 28.............05.04.06..........????.............?????..............????? Joasia79............06.04.06...........3kg............?????..............????? Czekolada_29.......08.04.06........0,5kg............82cm.............????? macieja8.............09.04.06.........5,5kg...........??????............????? ANNA80..............10.04.06..........?????..........???????................???? Mina29...............10.04.06.........??????..........??????...............???? dowa.................10.04.06............2kg..........??????..............???? asiak27..............11.04.06.........??????............??????..............???? KASIUNIA10009.....13.04.06..........1kg..........91 cm..............????? georginia............15.04.06...........2kg.........??????................???? Słonko80.............15.04.06..........-2kg...........??????............????? ona27.................16.04,06.........??????...........?????..............???? grazie................16.04.06..........4 kg..........86cm..........synek Aga_ś.................16.04.06...........???.............????...............???? dorota275...........17.04.06..........3kg..........70cm............córcia rybka25.............19.04.06............3kg...........80cm...........synek renatajn............20.04.06............?????>..........???...............????? Renola...............20.04.06.............?????...........???...............???? Silvia27..............21.04.06............ -2 kg...........?????.............???? Agnes78_Bdg.......21.04.06.............2,5kg..........?????.............???? iwka chicago.......21.04.06............?????............?????............???? słoneczko27........21.04.06..............3kg.........97cm.............??? EVI_1985............22.04.2006.........2kg............70cm..........synek Lolcia................23.04.06.............1kg............87cm...........???? Monikaa_............25.04.06..........3,00kg...........78cm.............??? magdek..............26.04.06...........?????...........???????..............??? Viki2.................26.04.06...........4 kg..............89 cm..........??? asiulak................27.04.06............0,5kg..........????............????? Roza.................29.04.06.............4,5kg..........83cm............??? serek................30.04.06............ 1 kg ..........71 cm...........????? alaa...................??????.................???...............???.............???? gdusia...............??????..................????............????..............???? sissi.................30.04.06.............4 kg...........85 cm...........?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Dopiero dziś pisze bo wczorajszy dzień prawie cały przespałam :( Byłam w poniedziałek u swojego endokrynologa z tą moja tarczycą i niskim ciśnieniem. Okazało się że z tarczycą jest wszystko OK i że teraz w ciąży zaczyna w końcu dobrze pracować. Wcześniej były z nia same problemy. Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość. TSH mam badac co miesiąc a na wizytę do endo mam przyjść jeszcze w styczniu i w marcu a później 3 miesiące po porodzie. Powiedziała mi że to moje niskie ciśnienie i wysoki puls są pewnie spowodowane tym że serce teraz pompuje więcej krwi i że w ciązy często występuje tzw. arytmia serca \"ciążowa\" gdyż po urodzeniu Dzieciąta wszystko wraca do normy :) Tak więc jestem dzis trodszkę spokojniejsza. Muszę Wam powiedzieć że chyba w końcu moje Maleństwo zaczyna dawać o sobie znać i zaczynam odczuwać ruchy :) Bardzo się ciesze bo zazdrościłam tym z Was które czują juz kopniaczki od dawna ;) Pozdrawiam Was cieplutko i odezwę się wkrótce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie! bea z moim kręgosłupem tez nie najlepiej zwłaszcza wieczorem nie mogę wstać, podnieśc się tak mnie boli...momentami też czuję się jak staruszka!grazie ja tez bardzo sceptycznie podchodzę do tych wszystkich nowinek i przesądów...Mnie rozbawił przesąd, że mam nie zaglądać przez dziurkę od klucza bo dziecko będzie miało zeza...;) Co do sylwestra to raczej żadna większa imprezka niestety nie wchodzi w rachubę, źle znoszę w ciąży (i maleństwo też) głośną muzykę. Pewno wylądujemy na jakiejś małej prywatce u znajomych.Pozdrawiam cieplutko!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anno80 - a to, żeby nie patrzyło się na księżyc, bo dziecko będzie łyse??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia111
a ja jeszcze znam takie: zeby nie nosic łańcuszka, nie przechodzic pod sznurem z bielizną, nie mierzyc obwodu pasa centymetrem(to dobre bo niby czym mam zmierzyc??:) ) bo dziecko urodzi się owinięte pępowiną. Kiedy się przestraszysz i dotkniesz się w jakieś miejsce swojego ciała - w tym samym miejscu ciałka twoje dziecko będzie miało "myszkę". Haha i jeszcze wiele tym podobnych;) Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grazie :D dobre z tym księżycem!misia 111 jakby człowiek w to wszystko wierzył to strach ruszyć się z łóżka będąc w ciąży!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne, że strach, ale najgorsze to głaskanie po brzuchu... wiadomo, wszystko ma gdzieś swój początek, zwłaszcza w takich wierzeniach ludowych, ale... bez przesady ;) ja na pewno nie dam się zwariować i nie będę pytała gina o to okręcanie pępowiną przy głaskaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny .jesli chodzi o przesądy tez slyszalam z ta zgaga moja corcia urodzila sie dosyc dobrze owlosiona a ja nie mam pojecia co to jest zgaga bo nigdy jej nie mialam moj maz ja mial i mowil ze tragicznie piecze.Wiecie co ja smialam sie z tego jak kolezanka mi powiedziala ze jak sie opazysz lub ucisniesz w jakies miejsce to dziecko bedzie mialo tam myszke i oparzylam sie wrzatkiem podczas odcedzania ziemniakow w nadgarstek i teraz wiki ma tam mala myszke po prostu nie moglam w to uwierzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia79
Witam!! Jeśli chodzi o przesądy to w sumie żadnych nie słyszałam. Natomiast do tych myszek, to już kilka osób mi mówiło, że właśnie jak się przestraszyły i za coś złapały, to ich dzieci w tym miejscu mają myszki. Więc nie wiem, czy to przypadek, czy naprawdę tak jest. Dzisiaj idziemy z Mężem i z Córeczką na USG i bardzo się denerwuję. Mam mieszane uczucia, co do tego czy chcę znać płeć Maleństwa. Przy wcześniejszej ciąży nie wiedzieliśmy i też było fajnie (nie wiedzieliśmy z wyboru, bo podobno było widać). No ale Mężowi bardzo zależy na tym, żeby wiedzieć, no to i ja chcę też wtedy wiedzieć (przy Agusi też chciał, ale ja Go wyprosiłam i wkońcu wytrzymał, teraz chcę żeby było tak jak On chce). Nie mogę powiedzieć, że nie jestem ciekawa, ale... jak...przypomnę sobie... chwilę jak mi pokazali Agusię i powiedzieli DZIEWCZYNKA...ta chwila była taka cudowna.A teraz już tak nie będzie, jak będziemy wiedzieć wcześniej. Pomimo tego, że pewności nie będzie, to już nie będzie to samo. Więc chyba chciałabym, żeby Maleństwo nam po prostu tego nie pokazało. Miłęgo dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki ;) znowu spadłyśmy na drugą stronę, coś z tym trzeba zrobić ;) Jeśli zaś chodzi o głaskanie brzucha to ja to robię dość często, tak delikatnie i myślę że mojemu Skarbeczkowi to się podoba i na pewno nie zaszkodzi. Słyszałam że można głaskać, muskać palcami ale nie intensywnie masować, bo takie masowanie to może doprowadzić do skurczów macicy. Co do tych wszystkich przesądów to ja w nie nie wierzę. Słyszałam z księżycem, z dziurką od klucza, o tym że kobiecie w ciąży nie wolno robić zdjęć (fotografować jej i jej brzucha) ale \"myszka\" jest chyba najbardziej popularna ;) To wszystko to tylko przesądy, przesądy ... i nie ma co się nimi przejmować a już na pewno w nie nie wierzyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znam jeden- po urodzeniu nosić czerwoną kokardę nad wózkiem, bo ktoś może rzucić urok! Tak mi teściowa radziła- kobieta \"miastowa\" i wykształcona...A ze zgagą też słyszałam, ech, szkoda gadać, toż to średniowiecze... Kiedy myślicie iść na L-4 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Wczoraj bylam u lekarza dzidzia ladnie ustawila sie do badania nawet rozchylila nozki a tam miedzy nimi nic nie bylo zadnego pisiorka.Moj maz jak mu to powiedzialam to skakal z radosci ale lekarz powiedzial ze to nic pewnego ja jestem w 19 tyg.a narzady formuja sie pod koniec 20.Wy niektore juz znacie plec napiscie mi prosze w ktorym dokladnie tyg. sie dowiedzialyscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia79
Cześć!! Jeśli chodzi o te kokardki czerwone, to jak urodziłam Agusię i chodziłam z Nią na spacery, to należałam do tej nielicznej grupy bez wstążeczek. To już chyba nie jest taki zwykły przesąd, ale jakoś tak się utarło (podobnie jak podczas ślubu coś nowego, pożyczonego i niebieskiego). Ale znowu pewnie moje Maleństwo nbie bedzie miało takiej wstążeczki. Wczoraj miałam USG no i wyszło, że w brzuszku siedzi sobie Córeczka. Moja lekarka powiedziała, że to pani co robiła USG raczej się nie myli (przynajmniej Ona nie widziałą, żeby się pomyliła, jeszcze nam dałą zdjęcie, gdzie wyrażnie widac wargi, więc no chyba już nic się nie zmieni). Z USG wyszło, że jestem w 21 tygodniu, ale pani mi powiedziałą, że we wcześniejszym się zgadzało, więc Dziecko jest po prostu mniejsze, niż powinno mieć książkowo. Jeszcze moja lekarka jak mnie padała to powiedziałą, że wysokość macicy zgadza się z 23 tygodniem. No i znów dostałam kilka leków na stawianie się macicy. A tak to wszytsko w porządku. Szkoda tylko, że podczas tego USG Maleństwo było tak ułożone, że niezbyt było widać buźkę i w ogóle jakoś tak wszystko było niezbyt widoczne (główkę miało schowaną, za moją kość łonową). Nick............termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie........płeć ************************************************************************************** RRR................30.03.06..............2kg............78cm...............??? Madeline............01.04.06...........1kg............??????...............???? witch 3...........01.04.06........6 -o,5KG............88CM..........córcia Ania26..............02.04.06...........4kg............92cm..............????? kizia.................02.04.06.......... 4kg............89cm...........córcia Elizabetaa..........02.04.06..........-4kg............85cm.............????? MEGI73.............04.04.06...........2kg............89cm................??? Przyszła Mama.....05.04.06..........2kg............63cm..............???? gosik 28.............05.04.06..........????.............?????..............????? Joasia79............06.04.06...........3kg............?????........córeczka Czekolada_29.......08.04.06........0,5kg............82cm.............????? macieja8.............09.04.06.........5,5kg...........??????............????? ANNA80..............10.04.06..........?????..........???????................???? Mina29...............10.04.06.........??????..........??????...............???? dowa.................10.04.06............2kg..........??????..............???? asiak27..............11.04.06.........??????............??????..............???? KASIUNIA10009.....13.04.06..........1kg..........91 cm..............????? georginia............15.04.06...........2kg.........??????................???? Słonko80.............15.04.06..........-2kg...........??????............????? ona27.................16.04,06.........??????...........?????..............???? grazie................16.04.06..........4 kg..........86cm..........synek Aga_ś.................16.04.06...........???.............????...............???? dorota275...........17.04.06..........3kg..........70cm............córcia rybka25.............19.04.06............3kg...........80cm...........synek renatajn............20.04.06............?????>..........???...............????? Renola...............20.04.06.............?????...........???...............???? Silvia27..............21.04.06............ -2 kg...........?????.............???? Agnes78_Bdg.......21.04.06.............2,5kg..........?????.............???? iwka chicago.......21.04.06............?????............?????............???? słoneczko27........21.04.06..............3kg.........97cm.............??? EVI_1985............22.04.2006.........2kg............70cm..........synek Lolcia................23.04.06.............1kg............87cm...........???? Monikaa_............25.04.06..........3,00kg...........78cm.............??? magdek..............26.04.06...........?????...........???????..............??? Viki2.................26.04.06...........4 kg..............89 cm..........??? asiulak................27.04.06............0,5kg..........????............????? Roza.................29.04.06.............4,5kg..........83cm............??? serek................30.04.06............ 1 kg ..........71 cm...........????? alaa...................??????.................???...............???.............???? gdusia...............??????..................????............????..............???? sissi.................30.04.06.............4 kg...........85 cm...........?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie........płeć ************************************************************************************** RRR................30.03.06..............2kg............78cm...............??? Madeline............01.04.06...........1kg............??????...............???? witch 3...........01.04.06........6 -o,5KG............88CM..........córcia Ania26..............02.04.06...........4kg............92cm..............????? kizia.................02.04.06.......... 4kg............89cm...........córcia Elizabetaa..........02.04.06..........0kg............85cm.............????? MEGI73.............04.04.06...........2kg............89cm................??? Przyszła Mama.....05.04.06..........2kg............63cm..............???? gosik 28.............05.04.06..........????.............?????..............????? Joasia79............06.04.06...........3kg............?????........córeczka Czekolada_29.......08.04.06........0,5kg............82cm.............????? macieja8.............09.04.06.........5,5kg...........??????............????? ANNA80..............10.04.06..........?????..........???????................???? Mina29...............10.04.06.........??????..........??????...............???? dowa.................10.04.06............2kg..........??????..............???? asiak27..............11.04.06.........??????............??????..............???? KASIUNIA10009.....13.04.06..........1kg..........91 cm..............????? georginia............15.04.06...........2kg.........??????................???? Słonko80.............15.04.06..........-2kg...........??????............????? ona27.................16.04,06.........??????...........?????..............???? grazie................16.04.06..........4 kg..........86cm..........synek Aga_ś.................16.04.06...........???.............????...............???? dorota275...........17.04.06..........3kg..........70cm............córcia rybka25.............19.04.06............3kg...........80cm...........synek renatajn............20.04.06............?????>..........???...............????? Renola...............20.04.06.............?????...........???...............???? Silvia27..............21.04.06............ -2 kg...........?????.............???? Agnes78_Bdg.......21.04.06.............2,5kg..........?????.............???? iwka chicago.......21.04.06............?????............?????............???? słoneczko27........21.04.06..............3kg.........97cm.............??? EVI_1985............22.04.2006.........2kg............70cm..........synek Lolcia................23.04.06.............1kg............87cm...........???? Monikaa_............25.04.06..........3,00kg...........78cm.............??? magdek..............26.04.06...........?????...........???????..............??? Viki2.................26.04.06...........4 kg..............89 cm..........??? asiulak................27.04.06............0,5kg..........????............????? Roza.................29.04.06.............4,5kg..........83cm............??? serek................30.04.06............ 1 kg ..........71 cm...........????? alaa...................??????.................???...............???.............???? gdusia...............??????..................????............????..............???? sissi.................30.04.06.............4 kg...........85 cm...........????? Uaktualnilam tabelke, w koncu udalo mi sie przytyc, teraz waze tyle co przed ciaza, ale dziecko ma sie dobrze, ma idealna wage 433 gramy w 23 tygodniu ciazy. pozdrawiam serdecznie elizabetaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszytkie mamuski, wczoraj byłam na USG tzw. \"połówkowym\" nasze maleństwo ma się dobrze, wszystko ma na miejscu i dobrze rozwinięte, serduszko krew pompuje, w żyłach krew płynie, pan doktór - swoją droga nie miły, nawet mój mąż tak stwierdził - stwierdfził że wszytko gra, jestem w koncówce 20 tygodnia i maleństwo waży 368 gr. Za tydzień pójde do swojego lekarza i p oproszę o przetłumacznie wydruku, który wczoraj dostałam. Niesty maleństwo nie raczyło pokazać co ma schowane między nogami, tzn. czy cos ma schowane, może kolejnym razem. Pozdraiwm i zaczynam pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania26 - mi tez snilo sie ostatnio dziecko, 2 noce z rzedu i za kazdym razem byl to sliczny chlopczyk :) Takie sny wprawiaja, ze jeszcze bardziej wzmacnia sie wiez miedzy Malenstwem a mna. Jestem bardzo ciekawa czy te sny maja w sobie cos z prawdy. Joasia79 - po mnie tez nie widac za bardzo. Pewnie ktos nieznajomy nawet by nie pomyslal, ze jestem w ciazy. bea28 - Dawid to ladne imie :) Sebastian tez :) a co do tego zimna i checi pojscia na zwolnienie to ja bym powiedziala lekarzowi prosto z mostu... Renola - dzieki za informacje o skurczach Roza - to jutro ten wielki dzien, prawda? Wszystkiego najlepszego! :D (tez mamy tradycyjne obraczki :) ) silvia27 - bardzo sie ciesze, ze z tarczyca wszystko ok :) wiem jak to jest jak sie czeka na jakies wyniki albo martwi o stan zdrowia. U mnie tez juz lepiej z oskrzelami, ale zwolnienie mam do konca grudnia. Elizabetaa - ja jakos tez nie moglam dlugo przytyc, az zaczelam sie martwic. To koniec 20tego tygodnia a ja mam tylko kilogram na plusie. No ale mam nadzieje, ze juz w koncu cos sie u nas ruszy :) co do przesadow to mnie bawi ten z obraczka - sluzy do przewidywania plci: trzeba obraczke zawiesic na nitce i trzymac na otwarta dlonia, jesli zacznie robic koleczka to chyba jest dziewczynka a jak bedzie sie poruszac do przodu i do tylu to chlopiec... albo odwrotnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Nie pisałam bardzo długo. Z Internetu korzystam wyłącznie w pracy a ostatnio miałam nawał obowiązków. Pracuje głównie przy komputerze, oczywiście znacznie dłużej niż przepisowe 4 godziny. Cieszę się że mój kręgosłup dobrze to znosi. Dla dziewczyn, które nie czytały wcześniejszych stron forum wyjaśniam, że jestem sekretarką. U mnie ciąża przebiega bez problemów. Czuję się doskonale. Odstawiłam leki na alergie i nie mam żadnych objawów, włosy mam ładniejsze niż przed ciążą, skórę gładszą. Jednym słowem służy mi odmienny stan. Robiłam badania genetyczne (USG i badanie krwi AFP), w moim mieście – Łodzi – są one za darmo. Nie wykazały niepokojących zmian. USG pokazało że dziecko jest większe niż wskazuje na to termin ostatniej miesiączki. Wg USG mam termin na 21 kwietnia. Zmieniłam lekarza prowadzącego. Nowa lekarka wg miesiączki obliczyła mi termin na 27 kwietnia. Zmienię to później w tabelce. Na wadze przybyłam 2 kg. Już niedługo święta – moje pierwsze w małżeństwie. Jestem mężatką od czerwca tego roku. Po świętach planuję wyjazd w góry. Może do Karpacza? Pospaceruję, pooddycham, zrelaksuję się. A może wy doradzicie mi jakieś super miejsce godne odwiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia79
Witajcie!! Widzę, że nie tylko ja jestem z Łodzi. Bardzo fajnie to wiedzieć. Ja właśnie mam chwilkę dla siebie bo moja Córeczka oglada bajkę. Lubię jak przychodzi ta godzina (19) i na kilkanaście minut mam naprawdę czas wyłącznie dla siebie. Wiem, że nie przyleci za momenci i nie będzie mnie wołała. Nie narzekam. Bo bardzo Ją KOCHAM i każda chwila z Nią jest cudowna. Ale dobrze jest z tą świadomością, że mam te kilkanaście minut codziennie wyłącznie dla siebie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasika1
Witam Kwietniówki. Właściwie to jestem z topicu majowego, miałam termin na 3 maja, ale ostatnio przesuną mi na 27 kwiecień. Wiec jeśli można dopiszę się do waszej tabelki. Od początku ciąży przybyło mi 2.5 kg a w pasie mam już 96 cm. Także mojego synka (bo właśnie się dowiedziałam, że to bedzie ON:)) już dobrze widać i czuć! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamusie! Nową Mamuśke tez witam serdecznie! Przez moj brzuszek juz widac jak Maluszek sie przekreca i jak kopie. Ostatnio nawet jak ukladalismy sie do spania, przytuliłam sie do pleców Męża, no i Nasz Skarb zaczął tak kopać , ze moj mąż poczuł i zaskoczony sie pyta czy to Kazio( określenie naszego Szkraba, ktore nie ma nic wspolnego z przyszłym imieniem ) tak kopie! Jak Skarbek kopie w dole brzucha, to strasznie mnie to łaskocze. Ciesze sie, ze wiekszość z Was równiez czuje juz ruchy Swoich pociech. A mam pytanie, czy wam zrobiła sie ta ciemna krecha na brzuchu, bo u mnie jeszcze nie. Pozdrawiam i Zycze Dobrych Humorkow, a Tobie Roza niezapomnianych wrazen!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! Jak sie miewacie mamusie? Aniu 26 mnie jeszcze nie zrobiła sie ta kreska, może juz sie nie zrobi? Wczoraj byłam na Usg, niestety maleństwo nie chciało pokazać co ma między nóżkami ;) Zwinęło się w kłębuszek i za nic nie chciało zmienić pozycji...No cóż, może następnym razem! :) Dziecko waży 520 gram a lekarz na podstawie Usg stwierdził, że to skończony 22 tydzień i powinnam urodzić 1 kwietnia a nie 10, jednak jak powiedział będziemy sie trzymac pierwotnego terminu. Przytyłam 6 kg, ważę teraz 54. Bardzo proszę jesli któras z Was będzie uaktualniała tabelkę, niech \"dorzuci\" moją wagę bo ja niestety nie wiem jak to sie robi :( I mniej ciekawe wieści...mam anemię i muszę łykać dodatkowo żelazo. Ale najważniejsze, że dzidzia ma się dobrze! RRR, ja jeszcze nie wybieram sie na zwolnienie lekarskie ale jak pisałam wcześnie mam tylko pół etatu i na dodatek bliziutko do szkoły więc sie nie przemęczam. Myślę jednak, że gdybym pracowała na cały etat to najwyżej pracowałabym do końca pierwszego semestru. Przeszkadza mi ten zgiełk na przerwach i nie mogę sobie wyobrazić np. 4ech godzin w szkole. A Ty jak planujesz? Pozdrowienia dla wszystkich mam i maluszków!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×