Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

dziewczyny piszecie o skazie białkowej. mój Kaj ma następujące objawy: szorstka skóra na udach, kolankach, wierzchu rączek, łuszcząca się na brwiach. zaparcia, kolka ma też deloikatne krosteczki ale wyglądają jak potówki ale bardzo delikatne .. buzia ładna nie zsypana odstawiłm już mleko, zaczęłam go dopajać herbatką z hippa może pomoże .. zwłaszcza na te zaparcia bo się strasznie męczy :( czy te objawy to skaza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mina moja Iza z tych objaw co Ty podałas ma tylko jedno łuszczące się brwi, i krosteczek też miała mało i delikatne , ale może lpeiej będzie jak skonsultujesz to z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki🖐️ Nareszcie pogoda dopisuje, bo już po dziurki w nosie miałam tego deszczu, Kacpi zresztą też. Dzisiaj byliśmy na szczepieniu i jak narazie nie ma gorączki, ani żadnych niepokojących obiawów. Zapłaciłam 100 zł,a u Was ile ona kosztuje?? My wybieramy się w sierpniu lub we wrześniu nad morze. Bierzemy Kacperiusza oczywiście, ale jedzie z nami jeszcze moja siostra z chłoopakiem, żebyśmy się zmieniali, bo tak juak piszecvie słońce jest zdradliwe, szczególnie dla takich maluszków. U nas z sexem na szczeście jest normalnie. Może to dlatego, że miałam cesarkę. Też biorę, od piątku te tabletki dla kobiet karmiących. Dodatkowo dostałam jeszcze Kolagen, bo mam niestety trochę rozstępów, mam nadięję, że troszkę choć je zmniejszy. Fajne z Was kobitki, wogóle nie widać, że dopiero cio urodziłyście dzieciaczki. Z obiawów opisywanych przez Minę Kapiemu złuszczają się brwi i tyle. Agnes u mnie juz się uregulowało z tymi zaparciami:) Buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewezyny napiszcie mi jeszcze czy ćwiczycie. A jeśli tak to jakie ćwiczenia wykonujecie? Chodzi mi szczególnie o ujędrenienie brzucha. Dobranocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Co do cwiczen toja narazie jestem na etapie planowania i przymierzania sie :) Ale planuje robic brzuszki, do tego hula hop.Plus jazda na roowerze , ale to uprawiam przez caly czas , z musu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! A czy te krosteczki ,ktore maja wasze dzieci maja ropke w srodku,Oliwia ma takie z ropka na policzkach szyjce troche na glowce i klatce piersiowej, sa blade a zaczerwieniaja sie jak oliwcia gniecie kupke albo sie wysila,pediatra powiedziala ze to nie skaza bialkowa,zadna alergia pokarmowa.To nasze kolejne zdjecia. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3be8c858747f1228.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/efaa02e87089894d.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e4785eedd40eb746.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c58f5f0d93c80654.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fe31b4746e2d9068.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Ja ćwiczyłam jeden dzień i sweirdziłam że nie mam na to siły:)) Viki z tego co wiem, wydaje mi się, że Twoja Oliwia ma potówke a co lekarka powiedziała na tą wysypke? Moja Iza odziwo śpi aż jestem w szoku w nocy sama dałam ją do piersi o 2 tak to pewnie przespałaby całą noc. Wybudzacie dzieci do spania czy dajecie im w spkoju spac?? Słysze różne opinie żeby po 4 godzinach wybudzać, inne żeby dać w spokoju spać jak dziecko zgłodnieje to zapłacze. Co do huśtwaki to okłamali powiedzieli, że hustawka ugrzęzła w firmie kurierskiej wkurzyłam się zadzwoniłam do tej firmy z Warszawy od kótrej wychodzą huśtwaki. Okazało się, że zabrakło huśtawek i w czwartek dopiero mają dostać towar. Rozumiem wszystko, ale można było napisać jakąś informacje a nie człowiek siedział i czekał. Straciłam już nadzieję że będziemy ją mieli. Sineaqone właśnie pisałam o tym cudeńku o które pytałaś, ale z innej firmy nie powiem Ci jak się spisuje chociaż bardzo bym chciała, ale inne dziewczyny ją mają i podobno jest rewelacyjna. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/290a885cb76e2322.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/73ea3b503d125519.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem właśnie po porannej kawce, syn na spacerku, słońce świeci żyć nie umierać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_krz
Witam Dwno nie pisałam ale to dlatego że moja córcia nie chce spać w ciągu dnia. Zdrzemnie się parę minut, to wykorzystuję to na porządki i zrobienie obiadu. Ostatnio moja mała też przsesypia prawie całą noc, wczoraj np. poszła spać o 22 a ja obudziłam się o 6 bo byłam cała zalana mlekiem, a piersi to miałam jak kamienie. Obudziłam ją zaraz, ale była w stanie wyprowadzić mi tylko jedną pierś, a z drugiej sama ściągnęłam 110 ml. mleka. Dzisiaj w nocy sama wzięłam ją przystawiłam do piersi i na śpiąco nakarmiłam. Rano znowu miałam tak twarde piersi, że po karmieniu ściągnęłam jeszcze 100ml. Dostałam straszny nawał pokarmowy. Dzisiaj kupuję woreczki do mrożenia i zaczynam mrozić mleczko na czarną godzinę. Byłąm 2 tygodnie temu u szczepienia i u mnie kosztuje 130zl. Położna, która dawała szczepienie poleciła mi kupić w aptece maść Emla, która działa miejscowo znieczulająco. I o dziwo mała w ogóle nie płakała bi nic nie czuła. Smarujesz taką maścią miejsce wstrzyknięcia i na to naklejasz plasterek dołączony do maści i nie mapłaczu przy szczepieniu, a tego się najbardziej bałam. Polecam cena 18 zł dostępna w aptece i zero stresu dla nas i bólu dla naszego maleństwa. Aha i to starcza na 4 szczepienia (trzeba przeciąć plaster na pół bo są dołączone tylko dwa, a połowa w zupełności wystarcza. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asmana pedjstra powiedziala wlasnie ze to nie jest skaza bialkowa ,zadne uczulenie na pokarm tylko potowka albo łojotokowe zapalenie skory ona nie jest pewna dlatego wyslala mnie do dermatologa.Nie bylysmy jeszcze bo najpierw chce wykapac mala w nadmanganianie potasu kilka razy i wtedy zobaczymy jak nie przejdzie to sie wybiore do dermatologa.dziwie sie wlasnie ze to potowka bo ja nie przegrzewam oliwii, w domu mamy 19.5 stopnia w dzien a w nocy jeszcze zimniej, a wy jaka tem macie w domu i w jakiej tem. kapiecie dzieciaczki?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My w domu mamy 21 stopni a kapiemy ją w 38,4 uwielbia się kąpać. Ha i dzowniła dzsiaj do mnie Pani, że właśnie wysłała huśtawke więc może jutro Iza będzie się bujała:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w domu jest też koło 20 stopni, a do kąpania dogrzewam farelką tak do 24. A woda standardowo 38 stopni. Kacpi uwielbia się kąpać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmana z Twoich postów wnioskuję, że pochodzisz z Tarnowa tak jak ja, i też studiowałam w Rzeszowie, jak Ty!:)Jaki ten świat mały! Też zaczynam zastanawiać się czy moja malutka nie ma skazy białkowej...Widzę poprawę ale prawie zupełnie wyeliminowałam nabiał z diety. Mam do Was pytanie odnośnie snu. Milenka terroryzuje nas ostatnio...Nie chce spać w swoim łóżeczku tylko z nami w łóżku... :( Od kilku dni co wieczór sa \"ceregiele\" mała zasypia albo w wózku , albo na rękach a gdy odkładamy ją do łóżeczka jest jeden wielki krzyk, tak długo dopóki nie przeniesiemy jej do naszego łóżka...w efekcie jesteśmy strasznie niewyspani....może macie jakiś sposó na to????Dodam, że w dzień też nie chce spać w łóżczku, od razu się budzi...ehhhhhhhhhhhhhhh.......... I te kolki....Dziś Milenka miała taki atak, że po policzkach płynęły jej łezki jak grochy.....Tak straszliwie płakała i tak rozpaczliwie patrzyła na mnie swoimi załzawionymi oczkami, że w efekcie też się poryczałam.... Boże, kiedy te kolkin miną??? Pozdrawiam Was cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna80 Kacperek też woli spać z nami w łóżku i dlatego pozwalamy mu zasypaiać z nami a potem przenosimy go do jego łóżeczka. A gdzie i co studiowałaś?? Ja też studiuje w Rzeszowie. Dziennikarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja studiowałam filologię polską na U.Rz. Kasika z Milenką jest problem bo ona nawet jak twardo zaśnie w naszym łóżku to w chwili gdy kładę ją w łóżeczku od razu się budzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Anna80, po moim przejsciu na scisłą diete, mojej Małęj te kolki troche złagodniały. Kasika1 i Anna80 ja tez studiowałąm w Rzeszowie, na URz. A ja znow mam okres po 2 tygodniach, załamka, i nasz wielce zaplanowany na sobote pierwszy raz znow musi ulec przesunięciu. Czy wy uzywacie juz tamponow? Czy mozna? Mina29 jak moja Milenka miała takie objawy jak Twój Kaj , to okazało sie, ze to AZS. A ja trace pokarm, karmie juz tylko 2 razy dziennie i wnocy, nie wiem co robic. Nasza Milenka od poczatku śpi z nami i chyba poki co to nie ulegnie zmianie, bo ja tak czuje sie bezpieczniej, ze nie nakryje sie kołdrą, ze jej sie nie uleje i sie nie zakrztusi, po prostu spie spokojniej. Czasem jak zasnie kłąde ja do łózeczka, ale potem bierzemy do siebie. Za jakis czas bede ja przyzwyczajac do łóżeczka, ale poki co zostaje z nami. Czy Wasze Pociechy tez wcinaja swoje rączki? Bo moja to robi z uwielbieniem, woli raczki niz smoczka. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane akurat poblemów ze spaniem u nas nie ma.. wieczorem ok 21-00 po prostu kładę kaja do łózeczka i wychodzę z sypialni. Zostawiam światło w przedpokoju ale dla mnie nie dla niego , abym mogła zobaczyć czy śpi po paru minutach .. nie mam z tym problemu. pierwsza pobudka na karmienie ok. 2 potem 5 i już wtedy zostaje ze mną w łóżku i śpimy we troje.. :)ale dopiero nad ranem. . w dzień sam zasypia. leży sobie , gaworzy i po chwili patrze śpi.. ale jest towarzyski i w dzień lubi żeby być przy nim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam Was dziewczyny i muszę powiedzieć, że mój maluch też ma chyba skazę białkową.Już sama nie wiem, pojedziemy do lekarza. Już się zastanawiałam, czy to nie od śliny, bo dosyć duzo się slini i ssie raczkę. Te krostki są własnie na brodzie. Czasem się zastanawiam, czy nie przestać karmić piersią, w nocy maluch domaga się 4-5 razy jedzonka. Moja córka- butelkowa w jego wieku już dawno przesypiała większość nocy bez karmienia. Kurcze moze ja już jestem za stara na takie nocne alerty, bo rano jest mi się ciężko pozbierac do kupy i pierwsze co robię, to wstawiam wodę na kawusię... Widzę, że odsłaniamy swoje oblicza, jeśli któraś z Was sobie życzy,to prześlę fotkę na adres internetowy. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam bylam wczoraj u lekarza, mala wazy 5500, i reszta w normie. Juz sobie mozna z nia fajnie porozmawiac, mowie cos do niej a ona mi grucha/gurzy/gaworzy??? i przy tym sie smieje od ucha do ucha. Nauczyla sie zasypiac w domu przed poludniem, raczej zostala nauczona przez tate. Teraz mam luz, moge cos porobic,wieczorem to nie ma problemow, po wieczornym karmieniu klade ja do lozeczka a ona sobie lezy i po chwili zasypia gdy czasmi za chwili jej siostra idzie do niej i da jej smoczka, wlaczy kolysanke i Iga juz spi. W nocy budzi sie na karmienie 2/3 razy, dzis przespala do 3 czyli 7 godzin non stop.a potem to juz spi z nami. Rozpieszczam ja niemilosiernie. Jak wygram w totka to chcialabym miec jeszcze dzieci.... pomarzyc zawsze mozna:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasika 🌻na fotosiku po prostu klikasz \"moje albumy\" i \"dodaj nowy album\". ja mam 2 albumy publiczne:. Koci i synka oraz 2 prywatne . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elle24
ile wy macie lat dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elle24
widze ze temat odbiegl od narzuconego pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wreszcie znalazlam czas zeby poczytac i sie odezwac. najpierw dziękuje za super opisy maty, jestem prawie zdecydowana kupic tylko jako geatis dają łuk nie taki jak ja chce. I musze jeszcze sprawdzic maty z wibracjami. kirrikirri pytasz o huśtawke którą my mamy. Jest super ale dziecko w/g mnie musi miec do niej ok 1,5 m-ca przynajmniej. Bo nie jest zupełnie leżąca i strach o kręgosłup. Ja kupiłam za wczesnie i dopiero niedawno doceniłam ten wynalazek. Po prostu odciąża ręce mamy. Julia uwielbia sie w niej husiać, wielokrotnie w niej zasypia. Asmana ja zrezygnowałam z tego nosidła, wkurzyli mnie. Kupie w sklepie, już dzwoniłam do zaprzyjaźnionego. i już Ci mówie o rehabilit. Ja zbyt często układałam spac małą na prawym boczku jak spała ze mna w łóżku, żeby była przodem do mnie. I karmic potrafiłam tylko na te strone. No i teraz Juleczka najczęsciej przekręca główke na prawo. Po zauwazeniu tego zaczełam czesciej układac na lewo. I na usg biod. spytałam o to i lekarz wzioął małą do góry trzymając na jednym i drugim boczku i stwierdził asymetrie\\rehabil. mamy od soboty Jula ma 2 m-ce). Z objawów skazy białk moja ma tylko łuszczącą skórke za uszkami i łupież na główce, który schodzi po nawilżaniu. Lekarka po stanie główki (łupiez i zaczerwienienia które mineły po jednym dniu stossow. masci)stwierdziła skaze biał. Ale skro nie ma łuszczenia na ciele i w zgięciach to moze nie ma tej skazy. Cociaz ona wcale nie dostaje mleka krowiego bo jest na Isomilu . Myjemy w oilatum. Szamponik też z tej firmy. A te które karmią butlą napiszcie jaki macie podgrzewacz i jak sie sprawdza. Mnie własnie nawalił Carrera baby i musze kupic nowy. I napiszcie ile Wam malenstwa spią po butli, moja nawet po 120ml już za 2 h głodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jak wy jestem kwietnióweczką, moje maleństwo kończy dziś 9 tygodni. Od niedawna mam z nim problem, z którym nie wiem jak sobie poradzić. Otóż od kilku dni kupki mojego synka mają kolor zielony. Pierwszy raz z czymś takim się spotykam. Czy to coś groźnego? O czym może świadczyć? Dziecko jest karmione i piersią, i butelką. Nic ostatnio w diecie nie zmieniałam, nie wprowadzałam żadnych nowych rzeczy. Czy może któraś z was miała podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny !! Mialam Wam to juz dawno napisac ale w wiekszowsci przypadkow to Wasze pierwsze dzieci,a ze sama pamietam jak to jest z pierwszym dzieckiem, tylko usmiechalam sie do monitora :) Ale do rzeczy.Jak tak Was czytam, to wychodzi ze 90 procent dzieciaczkow z topiku ma skaze bialkowa :)Dziewczyny, wyluzujcie troche bo zwariujecie.Na dobra sprawe , to prawie z kazdej choroby moznaby znalezc jakis objaw:)) U takich malych dzieci jak nasze, zmiany skorne sa normalne.Dzieci sie \" obieraja\" ,maja roznego rodzaju potowki, ciemieniuchy itp.I nie jest topowod do wiekszego zmartwienia.A pediatrzy w takich sytuacjach ,zwykle jako pierwsze rzucaja skaze bialkowa.A to dlatego ze kiedy wyeliminujemy bialko,a zmiany nadal sa , jest im latwiej.Wtedy przewaznie zwracaja uwage na nawyki zywieniowe albo srodki pielegnacyjne czy tez chemiczne.Z doswiadczenia powiem, ze wszelkie zmiany alergiczne,skazy obejmujazwykle cale cialo, nie tylko glowe ,uszy i szyjke.Tak wiec dziewczyny,wiecej luzu:)) I nie doszukujcie sie niczego na sile:)) Mam nadzieje ze sie nie gniewacie na mnie ze to napisalam :)) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×