Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama 21

Roczne urwiski 2004

Polecane posty

JA też zakaładałam Maksowi piżamki dwuczęściowe bo jak rano się budził i chciał siusiu to nie mogłam poatrzec na tę gęsią skórkę jak go rozbierałam z pajacyka. Potem zdałam sobie sprawę z tego, że jak śpi to podnosi mu się koszulka i śpi z gołym brzuchem i plecami, więc znalazałm kompromis i zakładam mu body z długim rękawkiem i spodenki, ale wszytsko raczje z cienkiej bawełny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonko - Ja myślę, ze w normie bo jak jeszcze o spanie zaczęłabym się amrtwić to chyba bym w wariatkowie wylądowała :O Dość ma alergii, chorób, niemówienia, sikania z nerwów, i agresji :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bałabym się, że ten polarkowy, to sztuczna tkanina i dziecko mogłoby się pocić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko, Jonko, jak ją z tego rozbierzesz jak jej sie zechce siusiu? Bęziesz musiała zdjąc całą górę i biedna będzie siedziała na nocniku golusieńka :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MArtynka śpi w body i pajacyku, ale takim cienkim, z bawełny. W piżamkach nie podoba mi się to, że ta góra zawsze ze spodni wylezie, jeszcze ciagle wspominam, jak marzłam jako dziecko, mnie tam nikt nie przychodził przykrywa, sama się budziłam wymarznięta, i musiałam sobie poprawiać te cholerne gacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonka - ja znalazłam na sposób. Kupuję piżame na 110 lub 116 i jest na tyle duża, że spodenki podciągam pod pachy :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tego nie lubie do tj pory, ale wynalazłam sposób żeby nie marznąć. Kiedyś spałam w śpiworze a teraz potrafię się tak zawinąć w kołdrę, nawet przez sen, że nigdzie mi nie wieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, Ninko - trochę mnie ten polar odstrasza... Wszystko się będzie \"elektryzezować\" ;) Karolina - sposób wypraktykowany - ściągam górę pajaca, a body zostaje na klacie ;) A co do agresji - ja niestety też mam z tym ciągłe kłopoty :( No i mała jest nieposłuszna... W sobotę wyrwała mi się i wybiegła na ulicę!!! A wieczorem złośliwie wdepnęła w kałużę, z tym, że na złosć zrobiła tylko sobie, bo wróciłyśmy do domu, zamiast iść na spacer. W nerwach zagroziłam jej, że będzie chodzić na smyczy, jak pies, przez co ona później długo płakała i powtarzała\"mamusiu, nie cie na smyci jak peś\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninko - niezły sposób :) Karolina - ja tez teraz już potrafię zadbać o siebie, do tego stopnia, że to Mariusz całymi nocami śpi odkryty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewentualnie (ale to tzw. wersja bieda) można doszyć takie szerokie gumy na zasadzie szelek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonko - to pod ten polarowy pajac założysz jej jeszcze body? A to nie za dużo aby? Maks nie tyle jest agresywny co właśnie nieposłuszny. Agresję okazuje tylko w stosunku do jednego kolegi, z którym drą koty ale bardzo się lubią ;) Zresztą chyba nie zdażyło się, zeby przyłożył mu pierwszy, zawsze się broni, atego nie mozna nazwać agresją tylko samoobroną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninko - haha :D Jonko - ja miałam dwie kołdry ;) Nie wyobrażam sobie spać z komś pod jedną :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina - myślę, że nie za dużo, zwłaszcza, że nie będę jej niczym potem już przykrywać... Ale to i tak na razie tylko rozważania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nienajlepsze doświadczenia z polarkiem. Wszystko zależy tez od jakości polarku. Jeśli jest taki cienki, to i tak będzie jej zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina - a ja właśnie ciężko przezywam, jak Mariusz, któremu cierpliwość do wyszarpywania ode mnie kołdry się wyczerpie, idzie sobie po koc... Wprawdzie mam kołdrę dla siebie, ale wolę ciasno, ale pod jedną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam takie welurowe pajace jak Maks był mały i uzywalam ich jako wyjściowych bo nie wyobrażam sobie położyć go spać w takim grubym ubraniu :O a Już polar to w ogóle :O a może jak go za mocno wyziebiam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Ninko - i dlatego napisałam, że wszystko jest na razie na etapie rozważań - może zdecyduję się na piżamkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nigdy nie rozumiałam moich rozdziców, którzy też spali pod jedną z tym, że tata był przykryty a mama odkryta :O Zawsze zastanawiałam się dlaczego nie kupią sobioe drugiej kołdry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonka - nie znam Twoich możliwości (choć domyślam się, że sa wielkie), ale może lepiej byłoby kupic kawałek dobrego materiału i samemu (albo rączkami babaci) uszyć takie śpiworek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KArolina - ja też miałam welurkowe pajace i Martynka w nich spała...a pod nimi miała jeszcze body i śpioszki. A ja zaczęła spać w śpiworku, ubierałam jej na noc body, śpiochy, kaftanik i ten śpiworek. I miałam spokojny sen, że dziecku jest ciepło. Nie pociła się nigdy, więc uznałam, że jest ok Ale u nas w domu jest naprawdę zimno, zwłaszcza nocą i w zimie... Nierzadko temperatura dochodziła tylko do 17-18 stopni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninko - masz rację, właściwie nic prostszego, mogłabym nawet od biedy ten stary spiworek \"rozkroć\" na dole i doszyć jakiś kawałek szmatki, ale w końcu dziecko nie jest już niemowlęciem, powinno się przyzwyczajac, że wiecznie w śpiworku spać nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do możliwości - :D Potrafię trochę w domu zrobić, ale szycie zawsze mnie przerastało. A już obsługa maszyny do szycia...;)Czarna magia... A moja mama zawsze obszywała siebie i nas, Burdy leżały na każdym stoliku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonko - u mnie też nie jest ciepło, no ale 17 stopni to chyba nie ma, tzn myslę, że jest miedzy 18 a 20, a Maks spał w pajacyku i w śpiworku. Zalozyłam mu kilka razy body pod pajacyk ale sie zgrzał więc zrezygnowałam. teraz jak się budzi to jest ciepły więc chyba nie marźnie? A rano jak juz zabieram go do siebie do łóżka i on się wierci to zakąłdam mu jeszcze koszulkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonka - no to już. W dobry sklepach z materiałami można kupic takie grubsze, pikowane tkaniny. Do środka trochę flaneli i po krzyku :D Żadna zima Was nie przestraszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynka się wyspała :) Dzięki za miłą pogawędkę 🌻 Miłego popołudnia - musze dać małej jeść, ubrać i... do roboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dokładnie nie wiem ile jest u Maksa w pokoju bo termometr mam tylko w kuchni i pokazuje 21 stopni ale w tam jest zdecydowanie cieplej niż u Maksa w pokoju, z wiadomych względów ;) więc pisze na oko. Zawsze było 18-19 więc myslę, ze i teraz tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonko - miłgo popołudnia 🌻 👄 dla Martynki Ninko - no to może ten jeden-dwa stopnie różnicy temeratur dają to, że Maks nie marźnie w body i w piżamce. Ale doszłam ostatnio do wniosku, ze powinnam kupic mu większa kołderkę, bo ma taka na 70cm szerką i wydaje mi suę, że jest już za mała :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Być może. Poza tym, jesli ogólnie w domu jest chłodno, to jeden stopień to bardzo dużo w odczuciu temperatury. Muszę się pożegnać. :( 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×